Sol Reklam
Sağ Reklam

Tanıtım Iridium Skyblock | Eklenti tanıtımı | 1.8 / 1.16

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

YasinDLG

Gülü seviyorsan, dikenine katlanıcaksın.
Hosting Görevlisi
Elmaslar
189
Puanlar
4.325
Yer
ALAMANYA
Minecraft
YasinDLG
eklenti100.jpg

Merhaba mc-tr.com sakinleri,

Genellikle SkyBlock tarzını beğenen kişilerin ASkyBlock eklentisiniden daha epik olarak iddaa edilen bir eklentidir.
Bu eklentiye kendi yorumlarımıda katarak bir tanıtımda bulunacağım. Sizlerde yorumlarınızı lütfen eksik etmeyiniz.

İlk önce bu eklentinin ASkyBlock'dan farkı nedir ona bakalım.

İridium'da ada güçlendirme veya ada yükseltme gibi bir farklılıklar mevcut. Bunların dışında ada seviyesiyle ilgili ufak çaplı farklılıklar mevcut fakat ben bu özelliği de epik olarak göremedim. Bu pluginin kötü olan tarafı ise api ve kullanışlılık açısından bakarsak ASkyBlock'dan birazdaha geride olduğunu söylenebilir. Bu eklentinin yorumlarına ufak bir göz gezdirirseniz eğer, genellikle sıkıntı çekilen bir eklenti olduğunu anlarsınız. Şahsen SkyBlock sunucu sahibi olsaydım bu eklentiyi kullanmazdım.

Şimdide eklentinin istatistiklerine bakalım.

Yaklaşık olarak 3 Yıl 4 Ay sonra piyasaya çıkmış bir eklentidir. (çıkış tarihi = Kasım 2017) 68.261 kişi tarafından indirilmiş, 5 yıldız üzerinden 326 kişi tarafından oylanarak 4 yıldız almıştır.

Şimdide eklentinin özelliklerine geçelim.

- Ada Görevleri
- Ada Yükseltmeleri
- Ada Güçlendirmeleri
- Ada Sıralaması
- Ada Haritası

eklenti1.gif
eklenti2.gif

eklenti3.gif
eklenti4.gif

eklenti5.gif
eklenti6.gif

Eklenti içerikleri vs. detaylıca incelenen kısa bir video:

Eklenti indirme linki için tıkla!

AlperenX3

❤️

Discord:

alperentr

Elmaslar
1.271
Puanlar
11.785
Yer
İzmir
Minecraft
Artgum
Eklenti çok güzel duruyor fakat çokta hata olduğunu duymuştum eklentiyi güzel tanıtmışsın bu arada eline sağlık <3

benibilenbilir

Java / Skripter

Discord:

! metemoii#9257

Elmaslar
414
Puanlar
5.825
Yer
İstanbul
Minecraft
Mete
Eki Görüntüle 133247

Merhaba mc-tr.com sakinleri,

Genellikle SkyBlock tarzını beğenen kişilerin ASkyBlock eklentisiniden daha epik olarak iddaa edilen bir eklentidir.
Bu eklentiye kendi yorumlarımıda katarak bir tanıtımda bulunacağım. Sizlerde yorumlarınızı lütfen eksik etmeyiniz.

İlk önce bu eklentinin ASkyBlock'dan farkı nedir ona bakalım.

İridium'da ada güçlendirme veya ada yükseltme gibi bir farklılıklar mevcut. Bunların dışında ada seviyesiyle ilgili ufak çaplı farklılıklar mevcut fakat ben bu özelliği de epik olarak göremedim. Bu pluginin kötü olan tarafı ise api ve kullanışlılık açısından bakarsak ASkyBlock'dan birazdaha geride olduğunu söylenebilir. Bu eklentinin yorumlarına ufak bir göz gezdirirseniz eğer, genellikle sıkıntı çekilen bir eklenti olduğunu anlarsınız. Şahsen SkyBlock sunucu sahibi olsaydım bu eklentiyi kullanmazdım.

Şimdide eklentinin istatistiklerine bakalım.

Yaklaşık olarak 3 Yıl 4 Ay sonra piyasaya çıkmış bir eklentidir. (çıkış tarihi = Kasım 2017) 68.261 kişi tarafından indirilmiş, 5 yıldız üzerinden 326 kişi tarafından oylanarak 4 yıldız almıştır.

Şimdide eklentinin özelliklerine geçelim.

- Ada Görevleri
- Ada Yükseltmeleri
- Ada Güçlendirmeleri
- Ada Sıralaması
- Ada Haritası

Eki Görüntüle 133248Eki Görüntüle 133249
Eki Görüntüle 133250Eki Görüntüle 133251
Eki Görüntüle 133252Eki Görüntüle 133253

Eklenti içerikleri vs. detaylıca incelenen kısa bir video:

Eklenti indirme linki için tıkla!

Kalemine sağlık :d bunu en kısa sürede kendi sunucumda deniceğim (: başarıllar

DonsuzTurk

finish
Emektar

Discord:

Yusuf#0006

Elmaslar
1.339
Puanlar
17.935
Yer
Samsun
Eklentiyi daha önce kullandım. Gerçekten çok çok iyi bir eklenti. Eline sağlık.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

ASkyblock eklentisinin yanı sıra çok güzel bir alternatif eklenti ki ben şahsen bu eklentiyi daha çok beğeniyorum. Bu arada kaleminize sağlık ;)

Muya

Fırında Isıttığım İlk Taş

Discord:

Muya#0728

Elmaslar
44
Puanlar
3.870
Minecraft
Muya
Askyblock kadar etkili değil fazla hata vardı ben denediğimde

YasinDLG

Gülü seviyorsan, dikenine katlanıcaksın.
Hosting Görevlisi
Elmaslar
189
Puanlar
4.325
Yer
ALAMANYA
Minecraft
YasinDLG
Askyblock kadar etkili değil fazla hata vardı ben denediğimde
Pluginin linkine baktığınızda, eklentiye verilen yorumlardan bunu görebilirsiniz. Keza bu yorumu ben konuda bahsettim.
" Şahsen SkyBlock sunucu sahibi olsaydım bu eklentiyi kullanmazdım. "

O

Onur1337

Ziyaretçi
1.16 desteği olduğunu söyleyip 1.16 da çalışmayan tek plugin olabilir (1.8-1.16 dan bahsetmiyorum).

enderyılmaz

Kızılsakal Kızıltaş?

Discord:

Ender#2000

Elmaslar
360
Puanlar
6.035
Yer
Adana
Minecraft
RuhunGenciVEVO
Facebook
Enderhrrrrrr
Twitter
Enderhrrrrrr
Waoow heyecanlı ellerine sağlık

Alaries

BlokDelisi Market | S: 2017

Discord:

Tugra#6666

Elmaslar
128
Puanlar
920
Yer
Kahramanmaraş
Minecraft
Alaries
Gizel bir tanıtım olmuş ellerine sağlık.

Slashremix45

Birisi mi Spawnlandı?

Discord:

SlashRemix#0001

Elmaslar
5
Puanlar
2.160
1.16 desteği olduğunu söyleyip 1.16 da çalışmayan tek plugin olabilir (1.8-1.16 dan bahsetmiyorum).
Yaklaşık 10 aydır Pluginin Support/Development ekibinde olan biri olarak söylüyorum bu Plugin asla ve asla destekliyor diyip çalışmadığı sürüm olmadı. Wikisini okumadan destek ekibine sormadan hiç birşeye kötü dememelisin yapamadıysan ayrı konu çünkü Vault eklentisine dependency muhtemelen Vault yüklememiştin Pluginde çalışmadı..
Normalde her pazartesi sürüm güncellememiz var ancak geçen hafta yayınlanmış olan 1.16.4 için erken sürüm yayınlandı sırf yeni sürüme destek eklenmesi için anlayacağın diğer pazartesini beklemene bile gerek yok sürüm konusunda

Slashremix45

Birisi mi Spawnlandı?

Discord:

SlashRemix#0001

Elmaslar
5
Puanlar
2.160
Bir çoğunuzun yorumuna yanıt olarak hesap açtım ve sizlere hak veriyorum. 2.5.* sürümüne kadar eklenti gerçekten değişik çeşitli iğrenç buglarla doluydu.
Ancak 2.5.5(bugünün güncel sürümü yarın yenisi yayınlanacak "her pazartesi yeni sürüm") "dupe" sayılabilecek bütün hataları çözülmüş ve kullanılabilecek en stabil skyblock eklentisi haline gelmiştir.
Kesinlikle benimseyip savunmuyorum ancak bilmeden yapılan hatalar sonucunda hatanızı başka işlere/kişilere atmayınız.
Bunları yaklaşık 10 aydır Pluginin Support/Development ekibinde olan biri olarak söylüyorum.
Tek tek her satırını el ile düzenlediğim dil desteğine `/is languages` üzerinden ulaşabilirsiniz.
Rank sistemi konusunda sizlere bi Skript kıyağım olsun(Plugini kullanmıyorum sadece bir Türk dost için yapmıştım):

Ekler

• IridiumRank.sk
    3,1 KB · Görünt.: 85
Son düzenleyen: Moderatör:
O

Onur1337

Ziyaretçi
Yaklaşık 10 aydır Pluginin Support/Development ekibinde olan biri olarak söylüyorum bu Plugin asla ve asla destekliyor diyip çalışmadığı sürüm olmadı. Wikisini okumadan destek ekibine sormadan hiç birşeye kötü dememelisin yapamadıysan ayrı konu çünkü Vault eklentisine dependency muhtemelen Vault yüklememiştin Pluginde çalışmadı..
Normalde her pazartesi sürüm güncellememiz var ancak geçen hafta yayınlanmış olan 1.16.4 için erken sürüm yayınlandı sırf yeni sürüme destek eklenmesi için anlayacağın diğer pazartesini beklemene bile gerek yok sürüm konusunda

Eklentinin yapımcısının discorduna kadar gidip destek aldım ama sen bilirsin. 1.16.3 için sağlıklı çalışmadı ayarlar kısmından adaya şu nether star eklemeye çalışırken defalarca sunucu çöktü mesela... Şu an aklıma gelmeyen bayağı hata yaşadım kendilerine de bildirdim zaten sunucum şu an SkyBlock bile değil.

Slashremix45

Birisi mi Spawnlandı?

Discord:

SlashRemix#0001

Elmaslar
5
Puanlar
2.160
Eklentinin yapımcısının discorduna kadar gidip destek aldım ama sen bilirsin. 1.16.3 için sağlıklı çalışmadı ayarlar kısmından adaya şu nether star eklemeye çalışırken defalarca sunucu çöktü mesela... Şu an aklıma gelmeyen bayağı hata yaşadım kendilerine de bildirdim zaten sunucum şu an SkyBlock bile değil.
Tekrar söylediğim gibi tamamen hataların sonucu doğan birşeydir. Hak vermiyor değilim sırf okuması yazması bizlere rahat olsun diye json kullanılmış. Birçoğunuz yıllardır alışagelen ymldeki gibi yorum satırı açma imkanımız olmadığını bile bilmiyor.
Json gerçekten mükemmel bir şey fakat kullanıcı tarafında kullanımı aşırı karışık oluyor.
Adaya nether star eklemek dediğin işlem komut(/is givecrystals) ile oluyor. Muhtemelen sen direkt islandmanager.json üzerinden değiştirdin?
Tekrar söylüyorum plugine her konuda(discord, github) full permim var
Sorun yaşayan olursa bana pluginin discord sunucusu üzerinden ulaşabilir

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı