Sol Reklam
Sağ Reklam

Anı İlk Sunucu Maceranız!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

nexi

nexi is the best!

Discord:

nexi#0001

Elmaslar
1.193
Puanlar
17.075
Yer
Samsun
Eğer bu konuda ciddi iseniz discorddan ekleyin görüşelim :)

Değerli yorumunuz için teşekkür ederim, umarım Haziran ayına kadar projemi yetiştirebilirim. Yarım yamalak açmak istemiyorum :)

Her türlü destek de yardımcı olurum sana :) <3

P

Pyme

Ziyaretçi
Bir bakalım.. İlk sunucum AloneCraftmıydı neydi öyle birşşeydi.. Montanacraft denen sunucuda oyuncuyudum. Tabi sık sık sunucu açılıp kapanıyordu. Kapanınca benzer sunucuyu kendim yapmaya karar verdim, nereden bulaştım diyorum hala kendi kendime. 2012 den beri sunucu açıyoruz. Başarılı/başarısız sunucularım oldu ama hepsi aynı şekilde sonlandı... Büyük bir facia ile.

Murat1618

Nerelerdesin Be Zümrüt?
Elmaslar
397
Puanlar
14.520
Ula ben ilk ne zaman sunucu açtımı hatırlamıyom en son sunucumda 120 online gördüm skyblockdu op skyblock prolonetwork belki bilirsiniz :D

Witchery

Fırında Isıttığım İlk Taş

Discord:

witcharon

Elmaslar
48
Puanlar
13.520
Yer
Bursa
Minecraft
witcharon
Merhabalar efenim, bende anılarımı şuralara bir yere sıkıştırayım.

- Yıl 2013 Türkiye’nin ilk Hub Sunucu Projelerinden (HeliosOnline. Zapto.org) -

12 Nisan 2013, o dönemlerde en çok oynadığım ve en ünlü sunuculardan bir tanesi axitrydi, her gün saatlerimi harcar tırnaklarımla yukarılara çıkmayan çalışırdım, suncu o kadar zordu ki altın demir için klan savaşları skype de eklemeli sövüşmeli ortamlar dönerdi. Ben fazla bulaşmazdım sadece kendi gelişimime odaklanırdım. Haftalar aylar geçti ve benim aklımda “Acaba bir sunucu açsam gelip oynarlar mı, nasıl bir sunucu açabilirim, nasıl açarım?” gibi temel sorular belirmeye başladı. Youtubeda sunucu açmakla ilgili çok az konu var, forumlarda çok az ve yarım yamalak anlatılmış ki çoğu hamachi sunucu açma rehberidi. Sonra forumlarda dolaşıyorum bir konu denk geldi, yeni bir sunucu için yetkili topluyorlarmış. Neyse ben başvuru yaptım kendimi, nasıl yenilikler yapılabileceğini vs anlattım ve beğenildim. Ahmet abi yani sunucunun sahibi beni skype ekledi görüştük konuştuk anlaştık. Sunucuda mimar olarak çalışacaktım ve fikir verecektim. Sunucunun plugineri ki benim ilk sunucuyu açmamda yardımcı olan Zorbey(TheLegend) ile HeliosOnline’ı yaratırken tanıştık. Sunucuda Faction ve Hungergames vardı, o zamanlar çok popülerdi LeHamam vardı video çekerdi özenirdik. Gel zaman git zaman sunucu açıldı;

nQglV1.jpg

60/60 çektiğini hatırlıyorum, Ahmet abinin askerlik mevzularından dolayı sunucunun ömrü maalesef kısa sürdü.

- Yıl 2013 İlk Sunucum MegaCraft -

21 Mayıs 2013, Faction her zaman hoşuma giden bir tür olmuştur, o dönemde açılan faction sunucuları hiç beğenmezdim ve daha iyisini yapabileceğimi düşünürdüm. O zamanın en zor işlemlerinden biri olan Portlu sunucumu açmayı başardım ve hosting firması sahibi gibi hissettim. Zorbey pluginlerde yardımcı oldu bende biraz düzenledim, haritalarını hazırladım ve bir an önce forumda yayınladım. Yaptığım en büyük yanlış arkadaşlarıma VIP lik vermem olmuştu tüm sunucuya kendi arsalarında elmas eventi yapıyorlardı, ona rağmen toplamda ay sonu telefonumda 200TL lik kontörü görmüştüm. Sonra portlu olduğu için tabii sunucuyu sürekli kapatıp açıyordum, bu iş canımı sıkmaya başladı ve bende kapattım.

v6LPdO.jpg

Diğer Sunucu Projelerim;

-Let’s Craft 2013’ ün sonu
-VictoryMC 2014’ ün başları (Bu dönemlerde NoMercyMC’de görev aldım)
-MarvelCraft 24 Haziran 2014 (Süper kahraman temalı, özel büyülü pvp)
-MineZ x2 20 Eylül 2014
-Goliathus Online 8 Ocak 2015
-Traveler Online 27 Haziran 2017
-Oblivion Online 1 Eylül 2018
-Craftarius 30 Ekim 2018 ve son proje

Son düzenleme:

Sukelaci

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

Sukelaci#4264

Elmaslar
13
Puanlar
13.295
Yer
İstanbul
Minecraft
Sukelaci
Sene sanırım 2012 yanlış olmasın. SonOyuncu'dayım sıralamaları ağlatıyorum (Survival Games), daha sonra CraftRise'a geçtim, sıralamanın birincisi olmam fazla sürmedi tabii. Ertan kardeşime buradan selamlar.
8cfd43dc-5552-4246-a0c7-fe95f86b45c2.jpg

Electra

Eventually, everything goes away.

Discord:

Electra#9331

Elmaslar
835
Puanlar
2.310
İlk Sunucum Batihost'dan Açılmıştı ve Gayet Herşey iyi Gidiyordu , Sunucu Açık'ken Kendinimi Mükemmel Hissediyordum , Ortağımın İhaneti Neden ile kapandı ,

Destur

Birisi mi Spawnlandı?

Discord:

「TahaGG ™」#2540

Elmaslar
2
Puanlar
0
Hatırladığım kadarıyla Axtribilişim'den açmıştım fakat öyle çok uzun sürmedi , 1 Saat :D Sonra Nitrado , Batihost derken portlu sunucu açtım sonradan ordan baya kişiler Vip almıştı pluginciyim sonuçta herkez beğeniyordu sonra güzel bir makine'ye geçtik Allah Razı Olsunki Bugünlere Getiren Kardeşlerimizden......

FairyTale_

Koydum Çalışma Masasını

Discord:

-

Elmaslar
73
Puanlar
0
Minecraft
FairyTale
Sene sanırım 2012 yanlış olmasın. SonOyuncu'dayım sıralamaları ağlatıyorum (Survival Games), daha sonra CraftRise'a geçtim, sıralamanın birincisi olmam fazla sürmedi tabii. Ertan kardeşime buradan selamlar.
Eki Görüntüle 53305

Birazcık ego, birazcık ünlü olma çabası = Sonuç

efebaba01

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
9
Puanlar
0
bende fetihcraft skyblock faction oynardım adım micel di belki görüp veya duymuşsundur ah o günler nerde çok özledik be

ForWetchh

Birisi mi Spawnlandı?

Discord:

ForWetchh

Elmaslar
3
Puanlar
0
Minecraft
ForWetchh
Twitter
forwetchh
bayram.png

Merhaba değerli MC-TR Ailesi,

Burada ilk kez sunucu açtığınızda hissettiğiniz duyguları açmadan önce yaparken hissettiğiniz duyguları paylaşmanızı ve bu paylaşımın sonunda da aldığınız dersleri bu derslerden çıkardıklarınızı burada paylaşmanızı rica ediyorum. Bu sayede sunucu açmak isteyen kişilerde sizin bu Sunucu Maceranızdan bir ders çıkaracaktır.

RivenCraft'ta ne oldu? 2015 Yılında Cresties bir söz vermişti tutacak mı bu sözünü?

Yıl 2015, o zamanlar daha lisedeyim yalan yok pekte okulu takmayan bir tiptim. Haziran ayının son günleri havalar iyice ısınmış. FetihCraft diye bir sunucunun Skyblock sunucusuna başlamışım baya da gelişiyorum. Annemden babamdan aldığım harçlıklarla para yatırıp spawner alıyorum. O zamanlar böyle websitelerinden de kolayca alamıyordunuz adminle iletişime geçmek gerekiyordu falan. Her neyse arada bir de Faction'a giriyordum ama orası basit lapisli falan diye pek gitmek istemiyordum. (OP Sunucu daha yok) Gecenin olmuş 4'ü Factionda uykulu uykulu lapis kazıyorum Nuker falan deniyorum. iHuahwi nickli birisi de başka sunucunun reklamını yapıyor. Yav abi saat 04:00 sen niye uyumuyorsun niye reklam yapıyorsun diye düşündüm. Yalan yok SS aldım dedim yarın banlatırım ehehehe falan baya samimiyetsiz bir şekilde. Sonra çıktım bu arkadaşın sunucuya gittim zaten sunucuda 10 kişiyiz 8'i afk biri ben biride reklam yapan arkadaş. Gittim sunucusuna o gün muhabbet ettik sunucu haritası da plugin paketide alıntıydı. Neyse o gece konuştum falan sonra sabah oldu ben yine gittim FetihCraft'ta takılıyorum skyblockta yatmadan afk bırakmışım golem spawner çalışsın diye. Sonradan dedim şunun sunucuya bir gireyim. Girdim başladık biz toparlamaya falan çalışıyoruz ama bende bilgi sıfır. Hele ki bırakın MC-TR'yi Minecraft Forum diye bir şey bilmiyorum. Daha sonra dedim ki bu böyle olmayacak bir pluginer bulalım sunucuyu toparlayalım. Döndüm skyblocka yazdım chate bir kaç kez pluginden anlayan var mı diye, HakanCakal35 nickli birisi ben anlıyorum dedi. Verdik skype daha discord ortalıkta yok skype popüler dönemleri geldi anlattık durumu dedik böyle böyle oda tamam ben ayarlarım dedi. O gün pek fazla konuşmadık sunucuyla alakalı zaten oyun oynadık. Sonraki gün Ruhat'a dedim ki Hakan'a paneli verelim. Ruhat olmaz falan dedi sonuçta tanımıyorduk ama benim kanım ısınmıştı güveniyordum. Dedim sen ver ben kefilim. Verdi paneli Hakan başladı pluginleri düzenlemeye falan o pluginleri düzenliyordu biz sunucunun içini düzenliyorduk. Hakan'a şunu şöyle yap falan diyorduk oda yapıyordu. Sonradan biz öğrendik ki aslında Hakan'da pek bir şey bilmiyormuş .yml falan editliyor oda işte. Biz pluginde config.yml nedir bilmezdik işte her neyse. Temmuz ayı öyle geçti hem Faction hem Skyblock ayarlamıştık. Ben zaten Skyblock daha çok seviyorum Faction yine lapisli falan bulaşmadım pek. Açılışa kaldı 1 hafta Ruhat'ın arkadaş çevresi geniş zaten iletişimi de iyiydi ilk gittiğim gün sunucusuna sıcak kanlı yaklaşmıştı. Girdik Ruhat'ın Skype'ına başladık reklama bu multi mesaj atma programı vardı herkese atardık oradan reklam. Açtık sunucuyu ki biz açarken hiç öyle büyür falan demiyorduk Ruhat'ın arkadaş çevresi gelir maksimum 15 kişi oluruz diyorduk. Açtık sunucuyu ilk gün balon saldırısı gibi saldırıları deneyip başarısız olanlar çıktı gitti. İkinci gün uyanmışım öğlen 12 gibi elimi yüzümü yıkadım oturdum bilgisayarın başına bir de ne göreyim 30 kişi sunucuda. Millet Skype'dan destek falan bekliyor benim heyecandan elim falan titriyor. Aradım Hakan'ı dedim Hakan koş gel sunucu 30 kişi yardım et falan, ilk bir inanmadı falan sonradan inanınca geldi hemen oda. Girdik biz Ruhat ben Hakan ilgilendik falan aradan 2 hafta geçti sunucu 50/50 doldu millet slotu yükseltin diyor. Zaten o zamanlar site falan nerede işte halen Nitrado'dan falan alıyorduk ödemeleri sunucuda oradan zaten. Gittik nitradoda sunucuyu hem 2 ay uzattık hemde slotu arttırdık. Derken eylül ayı geldi okul dönemi yaklaştı aktiflik düştü. Ne Ruhat nede Hakan vardı ortalıkta. İkisi de okul hazırlığı yapıyorlar e haliyle diğer oyuncular da öyle. Eylülde hit 20'yi geçmez oldu. Tabii Hakan olmayın plugin hataları arttı ben çözemedim Hakan gelemedi en sonunda hit 10'ları gördü Ekim ayında kapattım sunucuyu yedeğini alıp. Halen yedekleri durur sunucunun flash belleğimde. Siz çok uğraşmayın arkadaşlarla oynarız diye 3-5 şey değiştirin ama sunucu tutsun. Tabii ki elleriniz titrer kalbiniz küt küt atmaya başlar. Kapanırken o 10 oyuncuya son sözüm şuydu: "Gelecek sene (2016 için) yaz ayında tekrardan açılış yapacağız ve daha iyi olacak. " Tabii ki öyle olmadı. Geldi 2016 yılının yaz ayı ben açamadım çünkü ne Hakan nede Ruhat vardı bu sefer. Arkadaşlarımdı halen fakat sadece oyun arkadaşımdı ikisi de. İkisinin de umudu tükenmişti Minecraft konusunda. Yıl 2018 oldu ve benim halen umutlarım tükenmedi. 2015 Yılından beri tam 7 kez sunucuyu tekrar açmayı denedim. Her defasında başarısız oldum ama asla bir önceki nedenden ötürü olmadı. Her seferinde farklı bir sorunu çözdüm. Allah'ın izniyle bu sefer tüm sorunlarımı çözdüğümü düşünüyorum ve 2019 yılında güzel bir açılış yapacağıma inanıyorum.

Teşekkürler..
En Fazla 12 Kişi Girdi Bende Kapatmak Zorunda Kaldım

EchTR

echtr of legend

Discord:

EchTR#1848

Elmaslar
630
Puanlar
8.060
Yer
İzmir
O dönemler bukkit ile ilgilendiğimden dolayı sadece bukkit bir sunucu istiyordum ama kuramadım(beceremedim :P) Minecraft Vanilla sunucu otomatik olduğunu düşündüğüm için çok kolay bir şekilde kurdum.Map felan yapmaya çalışmıştım da neyse berbat bir map "idi".Belki daha düzgün bir harita yaparım diye derslere baktım, yaptığım tek şey kuvars bloklarını bir düzleme koymaktı. Ve zaten o gün bu gündür pek bi' sunucu açma "aşkım yok".

CesurSurvival

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi
Elmaslar
15
Puanlar
0
Bircok kere kurdum bir cok kere kapandı ama bu sefer öyle olmayacak

Aseff

Tarumar Mahlukat

Discord:

elfique#0001

Elmaslar
143
Puanlar
9.030
Yer
istanbul
ilk sunucumu batihost'tan satın almıştım, çok heyecanlıydım.sunucu kuracaktım ilk defa...
vds'yi satın aldık, 2GB Ram. bütün sunucuları orada editliyordum; SkyBlock, faction, katilkim vardı.küçüktük o zamanlar ailem izin vermiyordu, ilk başta hoşuna gitmişti fakat sonra üzerim gelmeye başladılar. ben de mecburen vazgeçtim hayallerimden, o sıralar skyblock cok tutuyordu.
skyblock acmıstım oynanıyordu. ama 2-3 kişi... sonnra 2GB makıneye bungeecord,lobi,skyblock,katilkim,faction kurdum ayarlıyordum vs. vs. herşey hazırdı. babam dedi bitir artık şu işi saldım orada bıraktım. ama babam bana söz vermişti büyüyünce ben sana yardımcı olacagım sınavalrına odaklan demıstı, sana 512GB RAM vds alırım falan gaz verdı. sonuç=0 her şey Hâyal olarak kaldı maalesef. ben de bütün sunucuyu Flash belleğime kopyaladım orada duruyordu, sadece beklıyordu öyle büyüyünce acacaktım sunucuyu diye oraya yedeklemiştim... ama bir gün o flaş bellek kayboldu ve bütün emeklerim boşa gitti... ve hayallerim, umutlarım yıkılmıştı.. hepsi bu kadar <3

- Yazım yanlışlarım olabılır, buyuk kucuk harf eksıklıgı sv. olabılır lütfen elestırmeyınız (laptopta bu kadar oluyor...)

EchTR

echtr of legend

Discord:

EchTR#1848

Elmaslar
630
Puanlar
8.060
Yer
İzmir
ilk sunucumu batihost'tan satın almıştım, çok heyecanlıydım.sunucu kuracaktım ilk defa...
vds'yi satın aldık, 2GB Ram. bütün sunucuları orada editliyordum; SkyBlock, faction, katilkim vardı.küçüktük o zamanlar ailem izin vermiyordu, ilk başta hoşuna gitmişti fakat sonra üzerim gelmeye başladılar. ben de mecburen vazgeçtim hayallerimden, o sıralar skyblock cok tutuyordu.
skyblock acmıstım oynanıyordu. ama 2-3 kişi... sonnra 2GB makıneye bungeecord,lobi,skyblock,katilkim,faction kurdum ayarlıyordum vs. vs. herşey hazırdı. babam dedi bitir artık şu işi saldım orada bıraktım. ama babam bana söz vermişti büyüyünce ben sana yardımcı olacagım sınavalrına odaklan demıstı, sana 512GB RAM vds alırım falan gaz verdı. sonuç=0 her şey Hâyal olarak kaldı maalesef. ben de bütün sunucuyu Flash belleğime kopyaladım orada duruyordu, sadece beklıyordu öyle büyüyünce acacaktım sunucuyu diye oraya yedeklemiştim... ama bir gün o flaş bellek kayboldu ve bütün emeklerim boşa gitti... ve hayallerim, umutlarım yıkılmıştı.. hepsi bu kadar <3

- Yazım yanlışlarım olabılır, buyuk kucuk harf eksıklıgı sv. olabılır lütfen elestırmeyınız (laptopta bu kadar oluyor...)
Seninki de üzücüymüş.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı