Minecraft Türkiye Minecraft Türkiye Minecraft Türkiye Minecraft Türkiye Minecraft Türkiye Minecraft Türkiye Minecraft Türkiye Minecraft Türkiye

Cresties

Syntax Error'lar ile büyüdük biz.
Premium
27 Mart 2017
173
66
1.090
MrCresties#2722

Merhaba değerli MC-TR Ailesi,

Burada ilk kez sunucu açtığınızda hissettiğiniz duyguları açmadan önce yaparken hissettiğiniz duyguları paylaşmanızı ve bu paylaşımın sonunda da aldığınız dersleri bu derslerden çıkardıklarınızı burada paylaşmanızı rica ediyorum. Bu sayede sunucu açmak isteyen kişilerde sizin bu Sunucu Maceranızdan bir ders çıkaracaktır.

RivenCraft'ta ne oldu? 2015 Yılında Cresties bir söz vermişti tutacak mı bu sözünü?

Yıl 2015, o zamanlar daha lisedeyim yalan yok pekte okulu takmayan bir tiptim. Haziran ayının son günleri havalar iyice ısınmış. FetihCraft diye bir sunucunun Skyblock sunucusuna başlamışım baya da gelişiyorum. Annemden babamdan aldığım harçlıklarla para yatırıp spawner alıyorum. O zamanlar böyle websitelerinden de kolayca alamıyordunuz adminle iletişime geçmek gerekiyordu falan. Her neyse arada bir de Faction'a giriyordum ama orası basit lapisli falan diye pek gitmek istemiyordum. (OP Sunucu daha yok) Gecenin olmuş 4'ü Factionda uykulu uykulu lapis kazıyorum Nuker falan deniyorum. iHuahwi nickli birisi de başka sunucunun reklamını yapıyor. Yav abi saat 04:00 sen niye uyumuyorsun niye reklam yapıyorsun diye düşündüm. Yalan yok SS aldım dedim yarın banlatırım ehehehe falan baya samimiyetsiz bir şekilde. Sonra çıktım bu arkadaşın sunucuya gittim zaten sunucuda 10 kişiyiz 8'i afk biri ben biride reklam yapan arkadaş. Gittim sunucusuna o gün muhabbet ettik sunucu haritası da plugin paketide alıntıydı. Neyse o gece konuştum falan sonra sabah oldu ben yine gittim FetihCraft'ta takılıyorum skyblockta yatmadan afk bırakmışım golem spawner çalışsın diye. Sonradan dedim şunun sunucuya bir gireyim. Girdim başladık biz toparlamaya falan çalışıyoruz ama bende bilgi sıfır. Hele ki bırakın MC-TR'yi Minecraft Forum diye bir şey bilmiyorum. Daha sonra dedim ki bu böyle olmayacak bir pluginer bulalım sunucuyu toparlayalım. Döndüm skyblocka yazdım chate bir kaç kez pluginden anlayan var mı diye, HakanCakal35 nickli birisi ben anlıyorum dedi. Verdik skype daha discord ortalıkta yok skype popüler dönemleri geldi anlattık durumu dedik böyle böyle oda tamam ben ayarlarım dedi. O gün pek fazla konuşmadık sunucuyla alakalı zaten oyun oynadık. Sonraki gün Ruhat'a dedim ki Hakan'a paneli verelim. Ruhat olmaz falan dedi sonuçta tanımıyorduk ama benim kanım ısınmıştı güveniyordum. Dedim sen ver ben kefilim. Verdi paneli Hakan başladı pluginleri düzenlemeye falan o pluginleri düzenliyordu biz sunucunun içini düzenliyorduk. Hakan'a şunu şöyle yap falan diyorduk oda yapıyordu. Sonradan biz öğrendik ki aslında Hakan'da pek bir şey bilmiyormuş .yml falan editliyor oda işte. Biz pluginde config.yml nedir bilmezdik işte her neyse. Temmuz ayı öyle geçti hem Faction hem Skyblock ayarlamıştık. Ben zaten Skyblock daha çok seviyorum Faction yine lapisli falan bulaşmadım pek. Açılışa kaldı 1 hafta Ruhat'ın arkadaş çevresi geniş zaten iletişimi de iyiydi ilk gittiğim gün sunucusuna sıcak kanlı yaklaşmıştı. Girdik Ruhat'ın Skype'ına başladık reklama bu multi mesaj atma programı vardı herkese atardık oradan reklam. Açtık sunucuyu ki biz açarken hiç öyle büyür falan demiyorduk Ruhat'ın arkadaş çevresi gelir maksimum 15 kişi oluruz diyorduk. Açtık sunucuyu ilk gün balon saldırısı gibi saldırıları deneyip başarısız olanlar çıktı gitti. İkinci gün uyanmışım öğlen 12 gibi elimi yüzümü yıkadım oturdum bilgisayarın başına bir de ne göreyim 30 kişi sunucuda. Millet Skype'dan destek falan bekliyor benim heyecandan elim falan titriyor. Aradım Hakan'ı dedim Hakan koş gel sunucu 30 kişi yardım et falan, ilk bir inanmadı falan sonradan inanınca geldi hemen oda. Girdik biz Ruhat ben Hakan ilgilendik falan aradan 2 hafta geçti sunucu 50/50 doldu millet slotu yükseltin diyor. Zaten o zamanlar site falan nerede işte halen Nitrado'dan falan alıyorduk ödemeleri sunucuda oradan zaten. Gittik nitradoda sunucuyu hem 2 ay uzattık hemde slotu arttırdık. Derken eylül ayı geldi okul dönemi yaklaştı aktiflik düştü. Ne Ruhat nede Hakan vardı ortalıkta. İkisi de okul hazırlığı yapıyorlar e haliyle diğer oyuncular da öyle. Eylülde hit 20'yi geçmez oldu. Tabii Hakan olmayın plugin hataları arttı ben çözemedim Hakan gelemedi en sonunda hit 10'ları gördü Ekim ayında kapattım sunucuyu yedeğini alıp. Halen yedekleri durur sunucunun flash belleğimde. Siz çok uğraşmayın arkadaşlarla oynarız diye 3-5 şey değiştirin ama sunucu tutsun. Tabii ki elleriniz titrer kalbiniz küt küt atmaya başlar. Kapanırken o 10 oyuncuya son sözüm şuydu: "Gelecek sene (2016 için) yaz ayında tekrardan açılış yapacağız ve daha iyi olacak. " Tabii ki öyle olmadı. Geldi 2016 yılının yaz ayı ben açamadım çünkü ne Hakan nede Ruhat vardı bu sefer. Arkadaşlarımdı halen fakat sadece oyun arkadaşımdı ikisi de. İkisinin de umudu tükenmişti Minecraft konusunda. Yıl 2018 oldu ve benim halen umutlarım tükenmedi. 2015 Yılından beri tam 7 kez sunucuyu tekrar açmayı denedim. Her defasında başarısız oldum ama asla bir önceki nedenden ötürü olmadı. Her seferinde farklı bir sorunu çözdüm. Allah'ın izniyle bu sefer tüm sorunlarımı çözdüğümü düşünüyorum ve 2019 yılında güzel bir açılış yapacağıma inanıyorum.

Teşekkürler..

Son düzenleme:

redoerdo

Ne Mutlu Türk'üm Diyene!
3 Temmuz 2017
343
152
1.440
Redoerdo #6345
Redoerdo
İlk sunucumu nitradodan açmıştım hazır paketlerden kurup map yapmıştım çok yıkık zamanlarımdı ailem bilgisayar konusunda katıydı çünkü küçüktüm neyse işte her şeyin ilkinin tadı ayrı oluyor. Hayallerle açmıştım örnek aldığım bir çok sunucu vardı fakat bilgim ve tecrübem yetersizdi bana maddi anlamda zarar vermişti. Ama ben pes etmedim falan filan işte kısacası "Better to die on my feet than live on my knees".

Elmaslar: Cresties

SoulX

Ghost Bey de Buradaymış
Emekli
9 Ekim 2017
1.400
1.078
2.490
bozq
Soul#4118
İster 3 yaşında, ister 70 yaşında ol; para olunca o sunucu tutar :D

§ErQy571§

Yay Yok, İskelet Yok
24 Haziran 2018
283
172
740
Unknown76561198330998634
ErQy571
Yıl 2014~2015, Nitrado'dan (klasik) açmıştık sunucuyu, Survival/Faction karışımı bir şey yapmayı planlıyorduk, sunucu açıldığında direkt olarak girip hiçbir şey olmadığından dolayı market falan yapmaya başlamıştık, tüm her şey bittiğinde bir kaç yere reklam verdik, oyuncu çağırdık çağırttırdık. Online sayısı 10'u hiç geçmedi, biraz havalı olsun diye ben sunucuda (kurucuyuzya hani) kuruculara özel bir klan kurup görkemli bir ev inşa edecektim, ev görkemli oldu da kimse göremediya. Neyse devam edelim, dediğim gibi kişi sayısı hiç 10'u geçmedi, günlük aktiflik sayısı ortalama 3, 4 falandı. Bu yüzden bizde 1 ay içerisinde sunucuyu kapattık, başka da sunucu açmadım. Ama elbet bazı sunucularda admin vb. olmuşumdur.

XeusEuriaL

Dream Team-RE
Yasaklandı
26 Mayıs 2018
257
297
1.040
XeusEuriaL#4853
XeusEuriaL

Merhaba değerli MC-TR Ailesi,

Burada ilk kez sunucu açtığınızda hissettiğiniz duyguları açmadan önce yaparken hissettiğiniz duyguları paylaşmanızı ve bu paylaşımın sonunda da aldığınız dersleri bu derslerden çıkardıklarınızı burada paylaşmanızı rica ediyorum. Bu sayede sunucu açmak isteyen kişilerde sizin bu Sunucu Maceranızdan bir ders çıkaracaktır.

RivenCraft'ta ne oldu? 2015 Yılında Cresties bir söz vermişti tutacak mı bu sözünü?

Yıl 2015, o zamanlar daha lisedeyim yalan yok pekte okulu takmayan bir tiptim. Haziran ayının son günleri havalar iyice ısınmış. FetihCraft diye bir sunucunun Skyblock sunucusuna başlamışım baya da gelişiyorum. Annemden babamdan aldığım harçlıklarla para yatırıp spawner alıyorum. O zamanlar böyle websitelerinden de kolayca alamıyordunuz adminle iletişime geçmek gerekiyordu falan. Her neyse arada bir de Faction'a giriyordum ama orası basit lapisli falan diye pek gitmek istemiyordum. (OP Sunucu daha yok) Gecenin olmuş 4'ü Factionda uykulu uykulu lapis kazıyorum Nuker falan deniyorum. iHuahwi nickli birisi de başka sunucunun reklamını yapıyor. Yav abi saat 04:00 sen niye uyumuyorsun niye reklam yapıyorsun diye düşündüm. Yalan yok SS aldım dedim yarın banlatırım ehehehe falan baya samimiyetsiz bir şekilde. Sonra çıktım bu arkadaşın sunucuya gittim zaten sunucuda 10 kişiyiz 8'i afk biri ben biride reklam yapan arkadaş. Gittim sunucusuna o gün muhabbet ettik sunucu haritası da plugin paketide alıntıydı. Neyse o gece konuştum falan sonra sabah oldu ben yine gittim FetihCraft'ta takılıyorum skyblockta yatmadan afk bırakmışım golem spawner çalışsın diye. Sonradan dedim şunun sunucuya bir gireyim. Girdim başladık biz toparlamaya falan çalışıyoruz ama bende bilgi sıfır. Hele ki bırakın MC-TR'yi Minecraft Forum diye bir şey bilmiyorum. Daha sonra dedim ki bu böyle olmayacak bir pluginer bulalım sunucuyu toparlayalım. Döndüm skyblocka yazdım chate bir kaç kez pluginden anlayan var mı diye, HakanCakal35 nickli birisi ben anlıyorum dedi. Verdik skype daha discord ortalıkta yok skype popüler dönemleri geldi anlattık durumu dedik böyle böyle oda tamam ben ayarlarım dedi. O gün pek fazla konuşmadık sunucuyla alakalı zaten oyun oynadık. Sonraki gün Ruhat'a dedim ki Hakan'a paneli verelim. Ruhat olmaz falan dedi sonuçta tanımıyorduk ama benim kanım ısınmıştı güveniyordum. Dedim sen ver ben kefilim. Verdi paneli Hakan başladı pluginleri düzenlemeye falan o pluginleri düzenliyordu biz sunucunun içini düzenliyorduk. Hakan'a şunu şöyle yap falan diyorduk oda yapıyordu. Sonradan biz öğrendik ki aslında Hakan'da pek bir şey bilmiyormuş .yml falan editliyor oda işte. Biz pluginde config.yml nedir bilmezdik işte her neyse. Temmuz ayı öyle geçti hem Faction hem Skyblock ayarlamıştık. Ben zaten Skyblock daha çok seviyorum Faction yine lapisli falan bulaşmadım pek. Açılışa kaldı 1 hafta Ruhat'ın arkadaş çevresi geniş zaten iletişimi de iyiydi ilk gittiğim gün sunucusuna sıcak kanlı yaklaşmıştı. Girdik Ruhat'ın Skype'ına başladık reklama bu multi mesaj atma programı vardı herkese atardık oradan reklam. Açtık sunucuyu ki biz açarken hiç öyle büyür falan demiyorduk Ruhat'ın arkadaş çevresi gelir maksimum 15 kişi oluruz diyorduk. Açtık sunucuyu ilk gün balon saldırısı gibi saldırıları deneyip başarısız olanlar çıktı gitti. İkinci gün uyanmışım öğlen 12 gibi elimi yüzümü yıkadım oturdum bilgisayarın başına bir de ne göreyim 30 kişi sunucuda. Millet Skype'dan destek falan bekliyor benim heyecandan elim falan titriyor. Aradım Hakan'ı dedim Hakan koş gel sunucu 30 kişi yardım et falan, ilk bir inanmadı falan sonradan inanınca geldi hemen oda. Girdik biz Ruhat ben Hakan ilgilendik falan aradan 2 hafta geçti sunucu 50/50 doldu millet slotu yükseltin diyor. Zaten o zamanlar site falan nerede işte halen Nitrado'dan falan alıyorduk ödemeleri sunucuda oradan zaten. Gittik nitradoda sunucuyu hem 2 ay uzattık hemde slotu arttırdık. Derken eylül ayı geldi okul dönemi yaklaştı aktiflik düştü. Ne Ruhat nede Hakan vardı ortalıkta. İkisi de okul hazırlığı yapıyorlar e haliyle diğer oyuncular da öyle. Eylülde hit 20'yi geçmez oldu. Tabii Hakan olmayın plugin hataları arttı ben çözemedim Hakan gelemedi en sonunda hit 10'ları gördü Ekim ayında kapattım sunucuyu yedeğini alıp. Halen yedekleri durur sunucunun flash belleğimde. Siz çok uğraşmayın arkadaşlarla oynarız diye 3-5 şey değiştirin ama sunucu tutsun. Tabii ki elleriniz titrer kalbiniz küt küt atmaya başlar. Kapanırken o 10 oyuncuya son sözüm şuydu: "Gelecek sene (2016 için) yaz ayında tekrardan açılış yapacağız ve daha iyi olacak. " Tabii ki öyle olmadı. Geldi 2016 yılının yaz ayı ben açamadım çünkü ne Hakan nede Ruhat vardı bu sefer. Arkadaşlarımdı halen fakat sadece oyun arkadaşımdı ikisi de. İkisinin de umudu tükenmişti Minecraft konusunda. Yıl 2018 oldu ve benim halen umutlarım tükenmedi. 2015 Yılından beri tam 7 kez sunucuyu tekrar açmayı denedim. Her defasında başarısız oldum ama asla bir önceki nedenden ötürü olmadı. Her seferinde farklı bir sorunu çözdüm. Allah'ın izniyle bu sefer tüm sorunlarımı çözdüğümü düşünüyorum ve 2018 yılında güzel bir açılış yapacağıma inanıyorum.

Teşekkürler..
2018 yılı bitti diyebiliriz 2019 deseydin keşke.

Unreal Lands

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi
5 Aralık 2018
19
6
30
Chrousa#2276
Yanlış hatırlamıyor isem 1.4.7 veya 1.5.2 bir Hamachi Sunucu kurmuştuk. O dönemler de eski forumda fazla köklü bir kaç sunucu dışında fazla server yoktu ve çoğunluğu Hayatta Kalma modu oynamak isteyen bir kaç insandı. O dönemler piyasaya sızan Hunger Games plugin paketi ile Hamachi ile 10 farklı ağ oluşturup sunucu kurmuştum. Eskiden lobi filan yoktu, her oyun başladığında ve bittiğinde sunucu tekrardan sıfırlanır ve otomatik kapanıp açılırdı, sunucu belli sayı limitine sahipti, yani servere girer gibi lobiye giriyordunuz. Popüler sunucuların 10 15 farklı oyun için farklı serverler kurdukları zamanlar hani, aktarma filan falan yok daha. Düz Bedrock'tan bir alanın üstüne, sandıklar koydum ve her oyuncu belli bir süre sonra açılan kapılara gidip, oradan itemleri alıp savaşıyordu, sıralama filan yoktu, anlık eğlenceydi. Hamachi de sunucuya girmeleri için 10 veya 20 farklı ağ oluşturmuştum, X-HungerGames 1, 2, 3 diye.. Bir başarı hikayesi bana göre o zamanda :). Ayrıca lag olmuyordu sebebi, tamamen boşluk olan bir dünyada oynandığı için. Şanslıymışım ki internetim de çok kötü değilmiş.

ddOpher

Koydum Çalışma Masasını
13 Ekim 2017
68
28
1.190
ddOpher - Emirhan#0666
Conman3771
1. o iHuahwi eskiden kankamdı, sattı beni sonra.

2) İlk sunucuda oynadığımda en değerli arkadaşım @Hypel ile tanıştım. Ozamanlar nicki farklıydı onun. Benimki hiç değişmedi 6 yıldır her oyunda aynı nicki kullanıyorum. Neyse, kale savaşları oynadık 2-3 saat. Kanka olduk ozaman ilk onla. Sonra kale savaşları felan diye diye arkadaşlığımız gelişti. O gün kanka olalımmı diye ben sormuştum, bu arkadaş logunu almış :D.

Benim için en değerli arkadaşım olan Ziya'ya ...
@Hypel #İyiforumlar

Elmaslar: HypeL

Cresties

Syntax Error'lar ile büyüdük biz.
Premium
27 Mart 2017
173
66
1.090
MrCresties#2722
1. o iHuahwi eskiden kankamdı, sattı beni sonra.

2) İlk sunucuda oynadığımda en değerli arkadaşım @Hypel ile tanıştım. Ozamanlar nicki farklıydı onun. Benimki hiç değişmedi 6 yıldır her oyunda aynı nicki kullanıyorum. Neyse, kale savaşları oynadık 2-3 saat. Kanka olduk ozaman ilk onla. Sonra kale savaşları felan diye diye arkadaşlığımız gelişti. O gün kanka olalımmı diye ben sormuştum, bu arkadaş logunu almış :D.

Benim için en değerli arkadaşım olan Ziya'ya ...
@Hypel #İyiforumlar
Aynı kişiden bahsediyor olabilir miyiz bilmiyorum :)

İlk sunucu açtığınız andan bahsetmenizi istemiştim aslında ben :)

Aradığınız şeyi bulamamış olabilirsiniz. Bir de biz deneyelim!
Aklınızdakileri yazın ve aratma tuşuna basın.