Sol Reklam
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Hyphelix

Bir Kömür Göründü Kaptanım!

Discord:

! Anıl.sh#8627

Elmaslar
116
Puanlar
4.270
Yer
İstanbul Üsküdar Selamsız
Minecraft
KeskinCan
Aga bu adamlar hakkında açılan kaçıncı konu vallahi yeter yani bu adamların ismini okumaktan sıkıldım Kara liste de :(

KubaR

repl.it
Elmaslar
67
Puanlar
13.785
Yer
İstanbul
Minecraft
sevgilimeasigim_
Geçmiş olsun kara listemize biri daha eklendi

tunayilmaz08

Bir yol var ama her yerde tuzak

Discord:

Tuna Yılmaz#0002

Elmaslar
40
Puanlar
9.345
Yer
Ankara
Minecraft
tunayilmaz08
Sonuç çıkacağını sanmıyorum ama inşallah adalet yerini bulur.
Aga bu adamlar hakkında açılan kaçıncı konu vallahi yeter yani bu adamların ismini okumaktan sıkıldım Kara liste de :(
Geçmiş olsun kara listemize biri daha eklendi
Hepinize teşekkürler inşallah bir gün hala ortalıkta gezmesi ayrı bir olay :)

LinLord_

Demir Cevheri Gibiyim

Discord:

linlord

Elmaslar
163
Puanlar
4.380
Yer
İstanbul
Minecraft
LinL0rd
Sonuç çıkacağını sanmıyorum ama inşallah adalet yerini bulur.
İnşallah diyelim...
Bu son olucak inşallah <3
Sağlık olsun kardeşim
Tabii ki ama bir zaman sonra koyuyor, sen o kadar emek veriyorsun, geceni gündüzüne katıyorsun ama bir tane şeref yoksunu arkadaş bu davranışı sergiliyor ve moralin sıfırlanıyor...

LinLord_

Demir Cevheri Gibiyim

Discord:

linlord

Elmaslar
163
Puanlar
4.380
Yer
İstanbul
Minecraft
LinL0rd
Z

ZirveNetwork

Ziyaretçi
Ünlü bir takımdı konular yüzünden yok oldu

MinerFeeD

LegendProject | Yazılım & Tasarım

Discord:

Privles#0001

Elmaslar
20
Puanlar
4.055
Yer
İstanbul
Selamlar forum sakinleri, bu konu gibi onlarca konu görmek gerçekten üzücü bunu başta belirtmek isterim.
Öncelikle tamamını okumak istemeyenler için çok kısa bir özet geçeyim, vakti olanları tüm konuyu ve metinleri okumaya davet ediyorum.
NOT: Ekran fotoğrafları telefondan olduğu için boyut olarak konuda sıkıntı çektim bende hızlı resime koydum ilgilenen kişiler linklere tıklayarak gidip bakabilirler.

ÖZET:
Bir minecraft sunucusu açma kararı aldık ve bunun için en önemli şeylerden birisi olan plugin paketi yapmamız/satın almamız gerekiyordu. Biz de ekibine güvendiğimiz bir firma mı denir artık her neyse "Hypnos - Daima birinci kalite" adı altında barınan ekip üyesi bir pluginerdan paket satın almaya karar verdik. Ve iletişime geçtik. Discord sunucularında bir destek talebi oluşturduk. "Holy" isimli bir ekip üyesi bizimle iletişime geçti ve istediğimiz özellikleri vs sordu biz de söyledik, bize etraftaki dostlarımıza sorduğumuzda kat kat fazla bir fiyat çıkardı ama Hypnos'dan daha önce alışveriş yaptığımız ve Holy isimli satıcının satış puanı 5 yıldız üzerinden 4 yıldız olduğu için güvendik ve bizden istediği 170₺'yi attık. Ve dedi ki istediğiniz paket fiyatıyla istediğiniz özellikler örtüşmüyor yani daha fazla para vermelisiniz falan, biz de daha iyisi olsun diye 150 ₺ daha attık yani toplamda 320₺'lik bir paket bekliyoruz. Bize talepte dediği şey şu: 2 hafta içinde teslim ediyorum. E tabi biz de bekliyoruz, 2 hafta oldu ses yok yazıyoruz diyor şu işim vardı şu bu, anlayışla karşıladık ekipçe, insanlık hali diyerek. Bize bir tarih daha verdi ve yine atmadı paketi ve bizi harita almaya sürükledi yok işte arkadaşım ucuz falan şu bu alın daha hızlı bitireyim biz haritayı da aldık, tahminimce haritayı satan da kendisiydi. Ve baktık bize vermiyor paketi biz de bir teklifte bulunduk dedik ki 100₺ daha atalım bize net tarih ver tamam dedi attık tarih verdi bitiremedi biz de artık dayanamadık ve iade istedik bize yokuş yaptı olumsuz yönde. Ve bir süre sonra hypnos talebi kapatılmış ve bizi kendi sunucusuna aldı vs. yani bu anlattıklarımızı kanıtlayacak bir ss'imiz bu yüzden yok. Yani buraya kadar okuyan dostum kısacası Hypnos adı altında bulunan Holy isimli bir plugin paket satıcısı bizi dolandırdı.

Şimdi ise vakti olanlar için diğer önemli ayrıntılara ve ss'lere geçelim.
Öncelikle lütfen yukarıda bulunan ÖZET kısmını okuyun ve devam edin.

Biz iade istediğimizde işte benim de emeğim var falan paranın tamamını atamam dedi bizde dedik ki tamam yarısını at diğer yarısı olarak da paketi at dedi ki args'larında sıkıntı var atamam dedik sen at biz hallederiz kem küm etti arkadaş ve sonra bu konuşmaları yaşadığımız kendi sunucusunun
kanalını silerek yeni bir kanal açtı ve sorduğumda da şu şekilde cevap aldım. Resim linki
Ve daha sonrasında olaylardan sonra işte 11 şubatta teslim edicem şeklinde mesaj yazdı ve tamam dedik anlaştık. Resim linki
Ve daha sonrasında "Görmeden" satın aldığımız haritayı atacağını söyledi ve bizi bekletti atmadı. Resim linki
Haritayı 1.5 gün gibi bir süre aradan sonra ulaştırdı ve şu mesajı attı baslat.bat olarak gelicek herşeyi hazır olarak açacaksınız sunucuyu vs. Resim Linki
Şu fotoğrafı ne kadar sabırlı ve anlayışlı bir ekip olduğumuzu görün diye koyuyorum o kadar bekletilme ve dolandırılacağını bilmekten sonra hala anlayışlı olmaya çalışıyoruz Resim Linki
Artık ayın 11'i de geçince iade almak istedik ve iademizi istediğimiz ss Resim linki ( bu da kibar bir şekilde herhangi bir kaba durum söz konusu değil. )
Bayaaa bekledikten sonra mesaj yazıyor ve iade yapalım o zaman diyor parayı bölüyor ona bile okey diyoruz o derece artık :D Resim linki
Artık alternatif arıyoruz diyoruz ki ne zaman atarsın parayı vs Resim linki
Alıcı yok borç al ve at diyoruz ve bahane buluyor bize biz de açıklama yapıyoruz Resim linki
Bize devlette çalıştığını söylüyor ve saçma bir bahane sunuyor ? Resim linki
Ve bir süre sonra kendi sunucusunu da siliyor kanıtları almayalım diye ve özelden bir mesaj geliyor. Resim linki ( bu arada sunucusunda max 10 kişi var 4 kişi bizim ekip 1 kişi kendisi diğerleri de diğer dolandırdığı kişiler yani kısacası neyin bakımı zaten en başından beri 3 kanal vardı ? )

Burdan sonrası da en başından ve en sonunu gösteren ssler ile dolu olacak efendim.
Olayı zaten tamamen okuduysanız anlamışsınızdır, bizim en başta iletişime geçtiğimiz siparişimizi oluşturduğumuz tarihi atayım konuşma başlangıcını
Arkadaş hesap değişti vs geldi olay ordan sonra başlıyor Resim linki
Arkadaşla iletişim halindeyiz gördüğünüz gibi ilk bahanemiz hastaydım ? Resim linki
Zorla map aldırdı demiştim ya o arkadaş sözde yurtdışı satış yapıyormuş vs, bize bir barkod attı ve bizde şüphelendik dedik ki attığın barkodun sahibi isim soy ismini söyle onu bile söyleyemedi 3 kere yanlış söyledi ve (sözde)map satın aldığımız adamın onu sıkıştırdığını söylüyor ve forumda konu açmakla falan tehdit ediliyoruz Resim linki
Az sonraki ss'de göreceksiniz adını değiştirip engel atıyor konuda bize adamın paket sattığını nerden anlayacağız gibi bir söylem olmasın diye paketimizi yaptığında dair bir fotoğraf Resim linki
Pazartesi iadeyi yapacağını söylemişti ve bende sabah kendisine yazıyorum Resim linki ss devamı Resim linki ss devamı Resim linki ss devamı Resim linki
ss devamı Resim linki
ss devamı ama bir farkla ( Hypnos ekibinde olduğunu burada da doğruluyoruz ) Resim linki

Ve bana göre en önemli yerlerden bir tanesi lütfen buraya dikkatinizi verin, yukarı kısımda demiştim ya diğer dolandırdığı kişiler vs bu ss'te Tuna isimli arkadaş benim ekibimde diğer kişi de dolandırılan kullanıcı onların konuşmalarının ssleri de burada Resim linki 1 , Resim linki 2 bu diğer dolandırılan arkadaştan da gerekli izinleri almış bulunmaktayız. Resim linki 3

ve ve ve görmüş olduğunuz son fotoğraf ise adını değiştiyor ss almamamız için ve engelliyor klasik tabii ki bunlar ama ben yine de bırakacağım buraya bilgileri Resim linki

Bu sorunsalı neden açtım?
Neden bu kadar uzun ve ayrıntılı?
Madem kanıtın var niye dava etmiyorsun?
Hemen bu soruları cevaplayayım efendim.

• Biz gibi kimse dolandırılmasın diye bu kadar ayrıntılı anlattım, olayı net anlayalım ve doğrusunu öğrenelim diye anlattım. Ve sanal ortamda satın alım yapacak kişilere ise çok önemli bir duyurum var: Eğer bir paket/harita/tasarım/hesap vs. satın alacaksanız karşınızdaki kişinin önce kodlamasını/tasarlamasını/hazırlamasını isteyin ve aynı zamanda izleyin, alacağınız şey hazır olduğunda zaten size satışı yapacaktır zaten sizin için tasarladığı için boşuna dolandırma gereği duymayacaktır.
• Ayrıntılı olmasının sebebi bu durumu en ince ayrıntısına kadar öğrenmeniz ve kendiniz için de bu konuya düşmemeniz içindir.
• Evet kanıtlarım var fakat dava açmak kimsenin sandığı kadar kolay değil, avukata vereceğiniz para, dosya parası, dava harcı vs bilmediğim dahil olmak üzere bir sürü durum var ve bu parayı ödeyip kazanamamakta var, yani işin özü Eğer elinizdeki kanıtlara sağlam güveniyorsanız bir ihtimal dava ihtimaline başvurulabilir, ama bizim de bir planımız var tabii ki ?

Ve son paragraf:
Sevgili forum sakinleri:
Hypnos gibi bu şekilde ekipleri toplayan sunucuların tek amacı kurucuların para kazanmasıdır, ekip üyesi olarak aldığı her bir kişinin sattığı ürün başına komisyon alırlar ve sadece aldığı paraya bakarlar bu da bir örnek yani 100 tl gibi bir para için kendilerini sattıklarına deymez, bu yüzden bu gibi ortamlara çok fazla güvenmeyin lütfen benden bir madur tavsiyesi sizlere. Sizin dolandırılıp dolandırılmamanız hakkınızın emeğinizin çalınıp çalınmaması böylelerinin umurunda değildir.
Konuyu okuyan siz değerli forum üyelerine teşekkürlerimi sunarım, hatam varsa affola, yorumlarda görüşmek üzere. İyi çalışmalar.

- LinLord
Hocam sadece fiyatını okudum - 320 TL ve taksit taksit fiyat istemiş sizden . Ben şunu anladım ki 150TL ye yaptığım paket fiyatın epey üstünde olduğu. Bizlerde para kazanıyoruz sanıyoruz . Dilerseniz beni ekleyin discorddan bi ihtiyacınız olduğunda yardımcı olayım sizlere

LinLord_

Demir Cevheri Gibiyim

Discord:

linlord

Elmaslar
163
Puanlar
4.380
Yer
İstanbul
Minecraft
LinL0rd
Hocam sadece fiyatını okudum - 320 TL ve taksit taksit fiyat istemiş sizden . Ben şunu anladım ki 150TL ye yaptığım paket fiyatın epey üstünde olduğu. Bizlerde para kazanıyoruz sanıyoruz . Dilerseniz beni ekleyin discorddan bi ihtiyacınız olduğunda yardımcı olayım sizlere
O muhabbet biteli çok oldu :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı