Sol Reklam

Proje Türkiye'deki "Hayatta Kalma" Sunucuları

Bu sunucu açılmalı mı?

• Evet.

Oylar: 5 71,4%
  • Belki.

Oylar: 0 0,0%
  • Hayır.

Oylar: 2 28,6%

• Oy Verenler
    7
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
G

Garp

Ziyaretçi
Eventlerin de emekle olmasını planlıyorum. Zombi öldürmek gayet mantıklıymış. 1 saat içerisinde bir skript ile hallederiz. 1 saat sonunda skript i siler sk reload ile durdururuz zombi eventini. Altın kılıç gayet mantıklı çabuk bitiyor zaten. Teşekkürler önerileriniz için. ^^
Aslında hiç skript'te gerek yok Citienz plugini ile görevci yapabilirsiniz.
24 Saat bir süre verirsiniz oyuncuya oda bu süre zafında görevi bitirmeye çalışır.
Görevi tamamlar ise ödülü alır tamamlayamaz ise ödülü alamaz.
Vede 1 sonra ki görevin ne zaman alınabiliceğide ayarlanabilir.

SpaRtaGuy

Bedrock düşmanı !

Discord:

IYusuf_SelmanI#3770

Elmaslar
317
Puanlar
14.120
Yer
Mars ' Düzce
Minecraft
SpaRtaGuy
Eventlerin de emekle olmasını planlıyorum. Zombi öldürmek gayet mantıklıymış. 1 saat içerisinde bir skript ile hallederiz. 1 saat sonunda skript i siler sk reload ile durdururuz zombi eventini. Altın kılıç gayet mantıklı çabuk bitiyor zaten. Teşekkürler önerileriniz için. ^^
önemli Değil sunucuya gelicem tabikide :D
ilk bana bildir :DD

G

Garp

Ziyaretçi
Eventlerin de emekle olmasını planlıyorum. Zombi öldürmek gayet mantıklıymış. 1 saat içerisinde bir skript ile hallederiz. 1 saat sonunda skript i siler sk reload ile durdururuz zombi eventini. Altın kılıç gayet mantıklı çabuk bitiyor zaten. Teşekkürler önerileriniz için. ^^[DOUBLEPOST=1502472831,1502472728][/DOUBLEPOST]
Anti x ray gibi pluginler mevcut. Bir sistem var aslında aklımda. Oyuncunun x ray kullanmasını engelleyemesem bile, puan sistemi düşünüyorum. Altın kürek gibi dakika başına puan verecek, 500 puanımız var mesela her elmas kırdığımızda 100 puan gidecek. 0 puan olunca da elmas kıramayacak duruma geleceğiz. :D
Olabilir dedğim gibi çareler tükenmez.
Altın kürek eklentisinde bu mevcut Puan'ınıza göre ore kırıyorsunuz.

SpaRtaGuy

Bedrock düşmanı !

Discord:

IYusuf_SelmanI#3770

Elmaslar
317
Puanlar
14.120
Yer
Mars ' Düzce
Minecraft
SpaRtaGuy
Eventlerin de emekle olmasını planlıyorum. Zombi öldürmek gayet mantıklıymış. 1 saat içerisinde bir skript ile hallederiz. 1 saat sonunda skript i siler sk reload ile durdururuz zombi eventini. Altın kılıç gayet mantıklı çabuk bitiyor zaten. Teşekkürler önerileriniz için. ^^[DOUBLEPOST=1502472831,1502472728][/DOUBLEPOST]
Anti x ray gibi pluginler mevcut. Bir sistem var aslında aklımda. Oyuncunun x ray kullanmasını engelleyemesem bile, puan sistemi düşünüyorum. Altın kürek gibi dakika başına puan verecek, 500 puanımız var mesela her elmas kırdığımızda 100 puan gidecek. 0 puan olunca da elmas kıramayacak duruma geleceğiz. :D
Bende bir plugin biliyorum ama adını unuttum Plugin şöyle Birşey bir oyuncu diamond bulduktan sonra 10 dk boyunca diamond bulsa bile kazamıyor ama adını unuttum işte

G

Garp

Ziyaretçi
Bende bir plugin biliyorum ama adını unuttum Plugin şöyle Birşey bir oyuncu diamond bulduktan sonra 10 dk boyunca diamond bulsa bile kazamıyor ama adını unuttum işte
Grief Prevention Pluginidir büyük ihtimal.

ImInfiniTy

Şimdi bir Hardcore server olacaktı..
Elmaslar
90
Puanlar
13.710
Güzel fikirleriniz için teşekkür ederim size. İsimlerinizi bir not defterine yazıyorum, sunucuyu açmadan önce haber veririm size. Bir de sunucu için hikaye yazıyorum. Reklam konum biraz geniş olsun istedim :D

G

Garp

Ziyaretçi
Güzel fikirleriniz için teşekkür ederim size. İsimlerinizi bir not defterine yazıyorum, sunucuyu açmadan önce haber veririm size. Bir de sunucu için hikaye yazıyorum. Reklam konum biraz geniş olsun istedim :D
Başarılar :D

SpaRtaGuy

Bedrock düşmanı !

Discord:

IYusuf_SelmanI#3770

Elmaslar
317
Puanlar
14.120
Yer
Mars ' Düzce
Minecraft
SpaRtaGuy
500 puan işide güzelmiş ama 100 dkde 1 diamond biraz saçma olur
Bi plugin vardı 10 dkde ancak 5 tane diamond bulabiliyordunuz bulsanız bile kıramıyordunuz o daha mantıklı olur veya dünyada hiç diamond olmaz Demir Ve altın karşılığı alınabilir

ImInfiniTy

Elmaslar
90
Puanlar
13.710
500 puan işide güzelmiş ama 100 dkde 1 diamond biraz saçma olur
Bi plugin vardı 10 dkde ancak 5 tane diamond bulabiliyordunuz bulsanız bile kıramıyordunuz o daha mantıklı olur veya dünyada hiç diamond olmaz Demir Ve altın karşılığı alınabilir
Dünyada hiç elmas olmaması aynı şeye denk geliyor zaten. x ray ile elmas bulacağına x ray ile demir altın bulup yine elmas alırlar :D

SpaRtaGuy

Bedrock düşmanı !

Discord:

IYusuf_SelmanI#3770

Elmaslar
317
Puanlar
14.120
Yer
Mars ' Düzce
Minecraft
SpaRtaGuy
Dünyada hiç elmas olmaması aynı şeye denk geliyor zaten. x ray ile elmas bulacağına x ray ile demir altın bulup yine elmas alırlar :D
o konudada haklısın :D Şöyle birşey yapılabilir ama mesela Anadolu Nw diye bi sunucunun kendi Clienti vardı ordan giriş yapılıyordu
oraya hilesiz düz mc kurarsın adamlar onada bi türlü kurarsa bırak kullansınlar xray :D okadar uğraşana kadar diğer oyuncular full set dizer :D

ImInfiniTy

Elmaslar
90
Puanlar
13.710
o konudada haklısın :D Şöyle birşey yapılabilir ama mesela Anadolu Nw diye bi sunucunun kendi Clienti vardı ordan giriş yapılıyordu
oraya hilesiz düz mc kurarsın adamlar onada bi türlü kurarsa bırak kullansınlar xray :D okadar uğraşana kadar diğer oyuncular full set dizer :D
Kendi client'imi nasıl yaparım hiçbir fikrim yok ve basit bir işlem olduğunu da pek sanmıyorum. Java bilgisi ister muhtemelen. Bilişim bölümü okuyorum ancak bu sene lise 3 olacağım için Java görmedim henüz :/

SpaRtaGuy

Bedrock düşmanı !

Discord:

IYusuf_SelmanI#3770

Elmaslar
317
Puanlar
14.120
Yer
Mars ' Düzce
Minecraft
SpaRtaGuy
Kendi client'imi nasıl yaparım hiçbir fikrim yok ve basit bir işlem olduğunu da pek sanmıyorum. Java bilgisi ister muhtemelen. Bilişim bölümü okuyorum ancak bu sene lise 3 olacağım için Java görmedim henüz :/
Bende kolay bişey değil biliyorum sadece bir öneriydi zaten bu arada bu craft öğrenme sistemi varya onun için birşey daha düşündüm Skripti düzenleyebilirsen örnek veriyorum tahta aletler ve deri zırhlar %100 ihtimalle öğreniliyor
taş aletler %90 ihtimalle
demir aletler %75 ihtimal
demir kılıç ve setler %70 ihtimal
elmas aletler %60 ihtimal
elmas zırhlar ve elmas kılıç %50 ihtimal
altın itemler ve zırh %70 ihtimal

Burda Savaş için olanlar ihtimali düşük çünkü onları yapmak zor olucak ve öyle herkez vs atamıyacak böylece sunucuda herkez Hayatta Kalma olarak oynayabilicek
Sunucunda market olmasın bence olsun ama böyle çiftcilik itemleri ve bunlar sınırlı olucak yani Stoklu
normal oyuncuların kurduğu ChestShop plugini ile kurulan Marketler gibi olucak
stoklar her saatte yenilenicek
değerli olanlar 4 saat
Aşırı değerli olanlar 1 gün 1 gün olanlar hep aynı saat dakikada yenilenmiyecek örneğin bigün 22:00 da diğer gün 17:00 da böyle değişicek Çok güzzel olur böyle yeni aklıma geldi :D

@lYusuf_Demirl Aga bu arkadaşa bi spawn ayarlarmısın

ImInfiniTy

Elmaslar
90
Puanlar
13.710
Bende kolay bişey değil biliyorum sadece bir öneriydi zaten bu arada bu craft öğrenme sistemi varya onun için birşey daha düşündüm Skripti düzenleyebilirsen örnek veriyorum tahta aletler ve deri zırhlar %100 ihtimalle öğreniliyor
taş aletler %90 ihtimalle
demir aletler %75 ihtimal
demir kılıç ve setler %70 ihtimal
elmas aletler %60 ihtimal
elmas zırhlar ve elmas kılıç %50 ihtimal
altın itemler ve zırh %70 ihtimal

Burda Savaş için olanlar ihtimali düşük çünkü onları yapmak zor olucak ve öyle herkez vs atamıyacak böylece sunucuda herkez Hayatta Kalma olarak oynayabilicek
Sunucunda market olmasın bence olsun ama böyle çiftcilik itemleri ve bunlar sınırlı olucak yani Stoklu
normal oyuncuların kurduğu ChestShop plugini ile kurulan Marketler gibi olucak
stoklar her saatte yenilenicek
değerli olanlar 4 saat
Aşırı değerli olanlar 1 gün 1 gün olanlar hep aynı saat dakikada yenilenmiyecek örneğin bigün 22:00 da diğer gün 17:00 da böyle değişicek Çok güzzel olur böyle yeni aklıma geldi :D

@lYusuf_Demirl Aga bu arkadaşa bi spawn ayarlarmısın
Hocam öncelikle o ihtimal olayını yapacaksam biraz değişiklik yapmam gerekiyor. Yani elmas seti öğrenme ihtimali şuan %100 ama 64 elmas istiyor (örnek olarak veriyorum sadece) ama %50 şans yapacaksam 64 elmas yerine 48-32 elmas falan isterim muhtemelen.

Sonrasında o market olayını da spawn yapılırken çözebiliriz. Ben aslında sunucuda para kullanmayı düşünmüyordum ancak siz kullanalım diyorsanız spawn'ı yaparken 4-5 tane pazar yeri bırakılır, BuyRegion plugini ile 1 günlük satışa falan çıkarılabilir. Stokları da oyuncular belirler. Zaten oyuncularda stokları her zaman dolu tutamazlar. :D

SpaRtaGuy

Bedrock düşmanı !

Discord:

IYusuf_SelmanI#3770

Elmaslar
317
Puanlar
14.120
Yer
Mars ' Düzce
Minecraft
SpaRtaGuy
Hocam öncelikle o ihtimal olayını yapacaksam biraz değişiklik yapmam gerekiyor. Yani elmas seti öğrenme ihtimali şuan %100 ama 64 elmas istiyor (örnek olarak veriyorum sadece) ama %50 şans yapacaksam 64 elmas yerine 48-32 elmas falan isterim muhtemelen.

Sonrasında o market olayını da spawn yapılırken çözebiliriz. Ben aslında sunucuda para kullanmayı düşünmüyordum ancak siz kullanalım diyorsanız spawn'ı yaparken 4-5 tane pazar yeri bırakılır, BuyRegion plugini ile 1 günlük satışa falan çıkarılabilir. Stokları da oyuncular belirler. Zaten oyuncularda stokları her zaman dolu tutamazlar. :D
Buy Region Fikri güzel ama Adamlar alır oraya item koymaz yada bir bug ile yaptığı itemleri verir
Para eklemeyi düşünmüyorsan Bir tür Coin sistemi eklersin PARA değil ama onun gibi birşey oyunda elde etmenin tek yolu aktif olmak maden yapmak 1 taş kırmak 1 coin
1 kömür kırmak 2 coin
bunu /jobs komutundan gelen para sistemi ile uyarlayabilirsin

Oyunda bir çar açarsın ve sonra SADECE o çara Op verirsin ve o çarın ile fark ettiğin tuzakları kapatırsın

bide bi tür ortak sistemi eklersin

ordanda ortağın 100 taş kırdığında sen oyunda olmasan bile 1 coin gelir bu sayede oyunda arkadaşların oynaması yaygınlaşır[DOUBLEPOST=1502479633,1502479239][/DOUBLEPOST]

hem o ihtimal olayını ben tahmin olarak söyledim sana kalmış %ler kaç item gerektiği

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı