Sol Reklam
Sağ Reklam

Proje Türkiye'deki "Hayatta Kalma" Sunucuları

Bu sunucu açılmalı mı?

• Evet.

Oylar: 5 71,4%
  • Belki.

Oylar: 0 0,0%
  • Hayır.

Oylar: 2 28,6%

• Oy Verenler
    7
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ImInfiniTy

Şimdi bir Hardcore server olacaktı..
Elmaslar
90
Puanlar
13.710
Arkadaşlar Türkiye'de hayatta kalma sunucularının hayatta kalma kısmı açlığa, yaratıklara değil de sadece insanlara karşı savaşmaya dayalı durumda.
Demek istediğim hayatta kalma sunucusu açıp sen adama 10 dakikada bir 10 tane biftek verirsen bu hayatta kalma sunucusu olmuyor.
Ben kendimi bildim bileli survival oyunlarına düşkünüm. Minecraft'ı da uzun yıllar oynadım. Açmak istediğim bir sunucu var aklımda. Tamamen hayatta kalmaya dayalı. Bir de uzuuuun süren emeklere tabi...
Sunucunun olayı şu; kendinizi bir adaya düşmüşsünüz varsayın. Hiçbirşey bilmiyorsunuz. Ne yapacağınıza dair fikriniz yok. Tahta kılıç yapmak için bilginiz bile yok. Hatta odunu tahtaya bile dönüştüremiyorsunuz. Bu adanın yerlileri var. Bilge, zırh ve kılıç ustaları gibi. Bunlar size belirli bilgileri öğretebiliyorlar ancak bunun için sizden bazı şeyler bekliyorlar. Örneğin "sana tahtadan eşyalar yapmayı öğretirim, ama bana 10 adet odun topla" gibisinden.
Tabi taş, demir, elmasa doğru gittikçe onların istedikleri şeyler pahalılaşıyor. Sunucuda hayvanlar yok. Sadece balık tutabiliyorsunuz. Mesleğiniz ya balığa, ya da çiftçiliğe dayalı olacak. Muhtemelen asıl geçim kaynağınız çiftçilik olacak. He tabi çiftçilik yapmak için yeterli ürün bulursanız ^^
Açlık olduğu gibi, susuzluk ta bir yandan vuracak sizi. Susuzluk, yürümekte olduğunuz bioma göre de farklılık gösterecek. Örneğin normal bir yeşillikte yürürken susuzluk 1-1 gidecek ancak çölde veya netherde çok daha hızlı azalacak. Susuzluk azaldıkça yavaşlamalar, körleşmeler ve en sonunda da ölüm size gelecek. Eğer normal bir biyomda yaşarsanız (yeşillik meşe-huş ağaçlarının olduğu biyom) susuzluğunuz yavaş azalır ancak su yapacak kaynağınız olmaz. Denizden veya nehirlerden su içmek susuzluğunuzu dindirmez. Kar toplayıp su yapabilirsiniz, denizden topladığınız suyu ısıtıp kullanabilirsiniz. Suyu ısıtacak kadar vaktiniz olmazsa bir şişe suyu yumurta ile birleştirip sizi 1-2 dakikalığına idare edecek bir su şişesi yapabilirsiniz.

Sunucunun 2 adet temel amacı olacak.
1- Tabikide hayatta kalmak.
2- Size verilen görevleri (temel görevler, zırh görevleri, silah görevleri) yaparak daha çok silah ve zırh yapımı öğrenmek. Bu sayede diğer oyuncular sizin için bir tehdit olmaktan çıkacaktır.

Ama tabi bu görevleri yapayım derken açlıktan veya susuzluktan öleyim demeyin :)

Bu konuyu buraya açtım çünkü sunucum henüz resmi bir şekilde açık değil. Aslında size saydığım herşeyi yaptım şuan. Yani susuzluktur görevlerdir falan hepsi hazırda duruyor. Sunucu kirasınıda tek başıma karşılayabileceğimi düşünüyorum (uygun fiyata bir hosting bulursam) ancak böyle bir sunucunun benim gibi kötü bir builder tarafından tasarlanmasını istemiyorum :D

Benim için minik bir spawn yapabilecek birisini arıyorum.

Aynı zamanda böyle bir sunucu için düşünceleriniz ne olurdu yazmanızı istiyorum. Yani sonuçta burası Türkiye ve burada hile yapmadan oynayabilecek, emek verebilecek insan sayısı çok az. Bu arada ben de açtığım sunucuda oyuncu olarak oynayacağım. Zaten amacım bu olduğu için sunucuyu açıyorum.

Size sayamadığım daha birçok özelliği var sunucunun. Birkaç haftalık belki aylık emeklerin sonucunda uçak bile yapabilirsiniz ancak dediğim gibi eğer spawnı kendim yapmak zorunda kalırsam sunucuyu muhtemelen açmam veya bir schematic alır o şekilde kullanırım.

VIP olayına gelelim, kirada birazcık katkısı olması açısından sadece 1 tür VIP yapmayı düşünüyorum. Onlara vereceğim özellikler de oyuncuların emeği ile kasabileceği şeyler olacak. "Pro 1 milyon elmas set" gibi değil de, elmas itemleri yapmak için blueprint vereceğim sanırım. Blueprint olayını da anlatayım; oyuna ilk girdiğinizda tahta kılıç bile yapamıyorsunuz. Verilen görevlerden "Tahta Kılıç Blueprint" gibi blueprintler kazanıp o şekilde yapmayı öğreniyorsunuz.

Neyse çok konuştum :D Dediğim gibi spawnda yardımcı olacak birisi varsa yorumda belirtsin kendini. Sizler de bu sunucu hakkında düşüncelerinizi yazın lütfen. İyi forumlar diliyorum.

Son düzenleme:
G

Garp

Ziyaretçi
Arkadaşlar Türkiye'de hayatta kalma sunucularının hayatta kalma kısmı açlığa, yaratıklara değil de sadece insanlara karşı savaşmaya dayalı durumda.
Demek istediğim hayatta kalma sunucusu açıp sen adama 10 dakikada bir 10 tane biftek verirsen bu hayatta kalma sunucusu olmuyor.
Ben kendimi bildim bileli survival oyunlarına düşkünüm. Minecraft'ı da uzun yıllar oynadım. Açmak istediğim bir sunucu var aklımda. Tamamen hayatta kalmaya dayalı. Bir de uzuuuun süren emeklere tabi...
Sunucunun olayı şu; kendinizi bir adaya düşmüşsünüz varsayın. Hiçbirşey bilmiyorsunuz. Ne yapacağınıza dair fikriniz yok. Tahta kılıç yapmak için bilginiz bile yok. Hatta odunu tahtaya bile dönüştüremiyorsunuz. Bu adanın yerlileri var. Bilge, zırh ve kılıç ustaları gibi. Bunlar size belirli bilgileri öğretebiliyorlar ancak bunun için sizden bazı şeyler bekliyorlar. Örneğin "sana tahtadan eşyalar yapmayı öğretirim, ama bana 10 adet odun topla" gibisinden.
Tabi taş, demir, elmasa doğru gittikçe onların istedikleri şeyler pahalılaşıyor. Sunucuda hayvanlar yok. Sadece balık tutabiliyorsunuz. Mesleğiniz ya balığa, ya da çiftçiliğe dayalı olacak. Muhtemelen asıl geçim kaynağınız çiftçilik olacak. He tabi çiftçilik yapmak için yeterli ürün bulursanız ^^
Açlık olduğu gibi, susuzluk ta bir yandan vuracak sizi. Susuzluk, yürümekte olduğunuz bioma göre de farklılık gösterecek. Örneğin normal bir yeşillikte yürürken susuzluk 1-1 gidecek ancak çölde veya netherde çok daha hızlı azalacak. Susuzluk azaldıkça yavaşlamalar, körleşmeler ve en sonunda da ölüm size gelecek. Eğer normal bir biyomda yaşarsanız (yeşillik meşe-huş ağaçlarının olduğu biyom" susuzluğununz yavaş azalır ancak su yapacak kaynağınız olmaz. Denizden veya nehirlerden su içmek susuzluğunuzu dindirmez. Kar toplayıp su yapabilirsiniz, denizden topladığınız suyu ısıtıp kullanabilirsiniz. Suyu ısıtacak kadar vaktiniz olmazsa bir şişe suyu yumurta ile birleştirip sizi 1-2 dakikalığına idare edecek bir su şişesi yapabilirsiniz.

Sunucunun 2 adet temel amacı olacak.
1- Tabikide hayatta kalmak.
2- Size verilen görevleri (temel görevler, zırh görevleri, silah görevleri) yaparak daha çok silah ve zırh yapımı öğrenmek. Bu sayede diğer oyuncular sizin için bir tehdit olmaktan çıkacaktır.

Ama tabi bu görevleri yapayım derken açlıktan veya susuzluktan öleyim demeyin :)

Bu konuyu buraya açtım çünkü sunucum henüz resmi bir şekilde açık değil. Aslında size saydığım herşeyi yaptım şuan. Yani susuzluktur görevlerdir falan hepsi hazırda duruyor. Sunucu kirasınıda tek başıma karşılayabileceğimi düşünüyorum ancak böyle bir sunucunun benim gibi kötü bir builder tarafından tasarlanmasını istemiyorum :D

Benim için minik bir spawn yapabilecek birisini arıyorum.

Aynı zamanda böyle bir sunucu için düşünceleriniz ne olurdu yazmanızı istiyorum. Yani sonuçta burası Türkiye ve burada hile yapmadan oynayabilecek, emek verebilecek insan sayısı çok az. Bu arada ben de açtığım sunucuda oyuncu olarak oynayacağım. Zaten amacım bu olduğu için sunucuyu açıyorum.

Size sayamadığım daha birçok özelliği var sunucunun. Birkaç haftalık belki aylık emeklerin sonucunda uçak bile yapabilirsiniz ancak dediğim gibi eğer spawnı kendim yapmak zorunda kalırsam sunucuyu muhtemelen açmam veya bir schematic alır o şekilde kullanırım.

VIP olayına gelelim, kirada birazcık katkısı olması açısından sadece 1 tür VIP yapmayı düşünüyorum. Onlara vereceğim özellikler de oyuncuların emeği ile kasabileceği şeyler olacak. "Pro 1 milyon elmas set" gibi değil de, elmas itemleri yapmak için blueprint vereceğim sanırım. Blueprint olayını da anlatayım; oyuna ilk girdiğinizda tahta kılıç bile yapamıyorsunuz. Verilen görevlerden "Tahta Kılıç Blueprint" gibi blueprintler kazanıp o şekilde yapmayı öğreniyorsunuz.

Neyse çok konuştum :D Dediğim gibi spawnda yardımcı olacak birisi varsa yorumda belirtsin kendini. Sizler de bu sunucu hakkında düşüncelerinizi yazın lütfen. İyi forumlar diliyorum.
Sunucu fikriniz gerçekten güzel sunucunuz açılırsa ilk oynayanlardan olmak isterim :).
Gerektiği kadar'da yardım edebilirim :)

ImInfiniTy

Elmaslar
90
Puanlar
13.710
G

Garp

Ziyaretçi

ImInfiniTy

Elmaslar
90
Puanlar
13.710
Sunucu fikriniz gerçekten güzel sunucunuz açılırsa ilk oynayanlardan olmak isterim :).
Gerektiği kadar'da yardım edebilirim :)
Yorumunuz için teşekkürler hocam ^^
Bu arada belirtmemişsiniz ne zaman açıcaksınız sunucunuzu
Hocam herhangi bir tarih yok. Yani dediğim gibi sunucunun spawn'ı şuan schematic olarak aldığım küçük bir spawn. Önce onu tamamlamam veya birinden yapmasını istemem gerek. Sunucunun görevleri kısıtlı şuan. Sunucuyu açtıktan sonra da sürekli güncellemeler getirip görevleri çoğaltmak istiyoruz veya görevlerin çok daha zorlaşmasını istiyoruz. (şuan taş malzemelere geçmek için 128 adet "taş" getirmeniz lazım) Eğer spawn hızlı bir şekilde biterse 20.08.17 tarihinde açılabilir sunucu.

G

Garp

Ziyaretçi

Hocam herhangi bir tarih yok. Yani dediğim gibi sunucunun spawn'ı şuan schematic olarak aldığım küçük bir spawn. Önce onu tamamlamam veya birinden yapmasını istemem gerek. Sunucunun görevleri kısıtlı şuan. Sunucuyu açtıktan sonra da sürekli güncellemeler getirip görevleri çoğaltmak istiyoruz veya görevlerin çok daha zorlaşmasını istiyoruz. (şuan taş malzemelere geçmek için 128 adet "taş" getirmeniz lazım) Eğer spawn hızlı bir şekilde biterse 20.08.17 tarihinde açılabilir sunucu.
Anladım şimdiden kolay gelsin pusuda bekliyorum :)[DOUBLEPOST=1502468537,1502468506][/DOUBLEPOST]

Anladım şimdiden kolay gelsin pusuda bekliyorum :)

SpaRtaGuy

Bedrock düşmanı !

Discord:

IYusuf_SelmanI#3770

Elmaslar
317
Puanlar
14.120
Yer
Mars ' Düzce
Minecraft
SpaRtaGuy
Sonuna kadar haklısın kardeşim bende hayatta kalma sunucularına düşkünüm türk serverlerinde oynanmıyor neymiş başlangiç kiti zincir set + taş aletler
Vip alayım diyosun direkt koruma 4 set ver 5 aletler kes 5 kılıç
ha bide birinin evinin önüne claimle blok koymak

Yabancı sunucuda oynayayım diyorsun onların dediğinden birşey anlamıyorsun ananamı sövüyolar gel ortak olalımmı diyolar beli değil

En iyisi bir arkadaşınla ücretsiz sunucu açarak oynamak
ama onun içinde arkadaşla konuşmak filan var

En iyisi Single Player ! :D

ImInfiniTy

Elmaslar
90
Puanlar
13.710
Sonuna kadar haklısın kardeşim bende hayatta kalma sunucularına düşkünüm türk serverlerinde oynanmıyor neymiş başlangiç kiti zincir set + taş aletler
Vip alayım diyosun direkt koruma 4 set ver 5 aletler kes 5 kılıç
ha bide birinin evinin önüne claimle blok koymak

Yabancı sunucuda oynayayım diyorsun onların dediğinden birşey anlamıyorsun ananamı sövüyolar gel ortak olalımmı diyolar beli değil

En iyisi bir arkadaşınla ücretsiz sunucu açarak oynamak
ama onun içinde arkadaşla konuşmak filan var

En iyisi Single Player ! :D
Öncelikle yorumun için teşekkürler!
Ben de tek oyunculu oynarken zevk alıyorum ama neden bir sunucu kurup bunu sizlerle paylaşmayayım ki?
Pluginlerle eskiden biraz ilgilenirdim. Bu yüzden pluginleri az boz kendim halledebildim.
Skript konusunda sağolsun MC-TR ailesi çok yardımcı oldu.
Ayrıca tek oyunculudan farklı olarak yeni özellikler eklememiz sunucuyu çok daha güzel bir hâle getiriyor.
En azından sunucunun tarafımca kuruluyor olması beni çok rahatlatıyor çünkü para için çalışmıyorum.
Yani oyunculara hiçbir eşya vermeyip 5 liralık VIP oyuncuya "pro 1 milyon" set vermiyor olmam beni rahatlatıyor biraz. :D
Umarım sizin gibi oyuncuları sunucu açıldığında da yanımızda görebiliriz. İyi forumlar!

G

Garp

Ziyaretçi
Ben de tek oyunculu oynarken zevk alıyorum ama neden bir sunucu kurup bunu sizlerle paylaşmayayım ki?
Pluginlerle eskiden biraz ilgilenirdim. Bu yüzden pluginleri az boz kendim halledebildim.
Ayrıca tek oyunculudan farklı olarak yeni özellikler eklememiz sunucuyu çok daha güzel bir hâle getiriyor.
En azından sunucunun tarafımca kuruluyor olması beni çok rahatlatıyor çünkü para için çalışmıyorum.
Yani oyunculara hiçbir eşya vermeyip 5 liralık VIP oyuncuya "pro 1 milyon" set vermiyor olmam beni rahatlatıyor biraz. :D
Umarım sizin gibi oyuncuları sunucu açıldığında da yanımızda görebiliriz. İyi forumlar!
Plugin konusunda yardım gerekir ise seve seve ederim.

SpaRtaGuy

Bedrock düşmanı !

Discord:

IYusuf_SelmanI#3770

Elmaslar
317
Puanlar
14.120
Yer
Mars ' Düzce
Minecraft
SpaRtaGuy
Umaırm sizin gibi oyuncuları sunucu açıldığında da yanımızda görebiliriz. İyi forumlar!
Tabi grcn ne sndn :D Ben şu vip olayına tam olarak karşıyım ha örnek vercek olursak mesela her haftada 3 gün event olur
ama bunlarda okadarda abartı değil
Örnek vericek olursak

Bir ox eventi oldu ve ilk 3 kişiye 10 adet Elmas !

şu tür bi event : 1 Saat içerisinde en fazla zombi öldüren kişiye Zombi katili TAG ve 1 adet verimlilik 4 Kazma (Demir Kazma ve sadece ver 4 olucak) Tabi serverde İpeksi ile spawner kırma olayı olmıyacak bide mob arena 1 saat boyunca Gece olucak ve en çok zombi öldüren kazanıcak

Ve son olarak : aranan kan bulundu (Ben buldum :) ) Ormanda saklanmış olan Aranan Kan bulundu adlı npcyi bulana 1 adet Keskinlik 3
Altın Balta Eğer 1.9 aşağısı bi sürüm olursa altın Kılıç
Altın çünkü elmas verirsek terör estirirler :DD

Bu eventlerde olan tek şey EMEK çünkü maden eventi gibi eventlerde bi haftada adam gider elmas set yapar 10 tane

tabi bu benim düşüncem sunucu açarsan kendine göre aç bence :)

G

Garp

Ziyaretçi
Tabi grcn ne sndn :D Ben şu vip olayına tam olarak karşıyım ha örnek vercek olursak mesela her haftada 3 gün event olur
Örnek vericek olursak

şu tür bi event : 1 Saat içerisinde en fazla zombi öldüren kişiye Zombi katili TAG ve 1 adet verimlilik 4 Kazma (Demir Kazma ve sadece ver 4 olucak) Tabi serverde İpeksi ile spawner kırma olayı olmıyacak bide mob arena 1 saat boyunca Gece olucak ve en çok zombi öldüren kazanıcak

Ve son olarak : aranan kan bulundu (Ben buldum :) ) Ormanda saklanmış olan Aranan Kan bulundu adlı npcyi bulana 1 adet Keskinlik 3

Bu eventlerde olan tek şey EMEK çünkü maden eventi gibi eventlerde bi haftada adam gider elmas set yapar 10 tane

Fikirler güzel ama hile koruması kesinlik ile olmalı yoksa tahta kılıç da olsa terör estirirler.

SpaRtaGuy

Bedrock düşmanı !

Discord:

IYusuf_SelmanI#3770

Elmaslar
317
Puanlar
14.120
Yer
Mars ' Düzce
Minecraft
SpaRtaGuy
Fikirler güzel ama hile koruması kesinlik ile olmalı yoksa tahta kılıç da olsa terör estirirler.
olmassa zaten yine herkez full diamond set dizer Tabi eğer beni tp ve vanish yetkisi olan birisi olarak alırsa ben anti hile gibi birşey olurum :)

G

Garp

Ziyaretçi

ImInfiniTy

Elmaslar
90
Puanlar
13.710
Örnek vericek olursak

Eventlerin de emekle olmasını planlıyorum. Zombi öldürmek gayet mantıklıymış. 1 saat içerisinde bir skript ile hallederiz. 1 saat sonunda skript i siler sk reload ile durdururuz zombi eventini. Altın kılıç gayet mantıklı çabuk bitiyor zaten. Teşekkürler önerileriniz için. ^^[DOUBLEPOST=1502472831,1502472728][/DOUBLEPOST]
olmassa zaten yine herkez full diamond set dizer Tabi eğer beni tp ve vanish yetkisi olan birisi olarak alırsa ben anti hile gibi birşey olurum :)
Anti x ray gibi pluginler mevcut. Bir sistem var aslında aklımda. Oyuncunun x ray kullanmasını engelleyemesem bile, puan sistemi düşünüyorum. Altın kürek gibi dakika başına puan verecek, 500 puanımız var mesela her elmas kırdığımızda 100 puan gidecek. 0 puan olunca da elmas kıramayacak duruma geleceğiz. :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı