Sol Reklam
Sağ Reklam

Türkiye'de Cumhurbaşkanı Oldun, İlk Ne Yaparsın?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Baki19

Zombi Geldi, Beni Yedi

Discord:

NMB#3477

Elmaslar
140
Puanlar
9.100
Yer
Çorum
Minecraft
Caki19
Konu altında bir şeyi belirtmek istiyorum. Hilafetin geri gelmesinin bizi geri götüreceğini düşünen birçok arkadaş var. Siz hilafeti ne olarak görüyorsunuz çok merak ediyorum. Çok fazla siyasete girmeden bir örnek vereceğim ve bu konu hakkında gerekmedikçe bir şey yazmayacağım.

Geçenlerde Yeni Zelanda'da Müslümanlara karşı terör saldırısı oldu bildiğiniz üzre, eğer bu saldırı Müslümanlara değilde Hristiyanlara karşı yapılsaydı papa şu an Haçlı Ordusunu toplamış 3. Dünya Savaşı yaşanıyor olurdu lakin bizim başımızda bir halife olmadığı için biz hiçbir şey yapamıyoruz. Dünya'da tam 27 İslam ülkesi var fakat bunların hiçbiri kendi rızası ile bir araya gelmez.

Her neyse, yorumumu şu cümle ile bitireceğim "Eğer hilafet tespih ipi ise, İslam ülkeleri o tespih boncuğudur. İp olmazsa, boncuklar dört bir yana dağılır."

(Buradaki 3. Dünya Savaşı mecazi bir kavram. Olayı anlatabilmek için yazdım.)

Yani kötü bir şey demek istemiyorum ama Arabistan Müslümanız Diye Amerikaya ucuz petrol ve Filistine saldırması için destek veriyor sen topla da görelim İran da yani başında ki Suriye ye saldırıyor Müslümanlığı toparlayabilir miyiz ? Müslüman bir İnsan Mescidi Aksa saldırır mı yada saldırmasına yardım eder mi? Biz Dinimizi unutmuşuz ve bunu gören atalarımız şimdi bize çok kızıyordur :(
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Bende Halife karşıtı değilim ama olmayacak şey

G

Garp

Ziyaretçi
Yani kötü bir şey demek istemiyorum ama Arabistan Müslümanız Diye Amerikaya ucuz petrol ve Filistine saldırması için destek veriyor sen topla da görelim İran da yani başında ki Suriye ye saldırıyor Müslümanlığı toparlayabilir miyiz ? Müslüman bir İnsan Mescidi Aksa saldırır mı yada saldırmasına yardım eder mi? Biz Dinimizi unutmuşuz ve bunu gören atalarımız şimdi bize çok kızıyordur :(
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Bende Halife karşıtı değilim ama olmayacak şey
Öncelikle şuna bir açıklık getireyim. Suudlar ile Arapları bir tutma. Suudi Arabistan'ı yöneten kişiler Suud ailesi ve orada ezilen kısım Araplar. Yani birazcık araştır daha sonra burada yorum yap.

Natrotm

Yay Yok, İskelet Yok
Elmaslar
159
Puanlar
0
Yer
Mardin
Yapacaklarımın listesi
1 - Eğitim sistemini değiştirirdim.
2 - Düzenli kentler oluştururdum şehirleri kent düzenini düzgün bir şekilde planlardım.
3 - Polis ve zabıta sayısını arttırır daha iyilerini alırdım.
4 - Yere çöp atanlara tükürenlere yüksek miktarda ceza verirdim.
5 - Polislere ve zabıta'ya tam yetki sağlardım. (Silah kullanımı)
6 - LGBT ve diğer müstehcenliği yasaklardım devam edenlere müebbet verirdim.
7 - Bir kaç partiyi kapatırdım.
8 - Dine hakaret edenlere müebbet yasası çıkarırdım. En çok bu alanda İslam dinini korurdum. Birazda şeriat'a göre yönetirdim.

Başlıca yapacaklarım bunlar olurdu. Ve adalet konusunda yenilik yapmazdım şuanki durum gayet adaletli...

Baki19

Zombi Geldi, Beni Yedi

Discord:

NMB#3477

Elmaslar
140
Puanlar
9.100
Yer
Çorum
Minecraft
Caki19
Öncelikle şuna bir açıklık getireyim. Suudlar ile Arapları bir tutma. Suudi Arabistan'ı yöneten kişiler Suud ailesi ve orada ezilen kısım Araplar. Yani birazcık araştır daha sonra burada yorum yap.
Biliyorum onlar petrol parasıyla altın klozete yaparken diğerleri yemek bulamıyor . Suudi Arabistana Arabistan diye kısaltma yapıyoruz ben de biliyorum orasını .

Natrotm

Yay Yok, İskelet Yok
Elmaslar
159
Puanlar
0
Yer
Mardin
Biliyorum onlar petrol parasıyla altın klozete yaparken diğerleri yemek bulamıyor . Suudi Arabistana Arabistan diye kısaltma yapıyoruz ben de biliyorum orasını .

Peygamberlerin genellikle arabistan'da olmasının bir nedeni var değil mi?

Tarık Bozkurt

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi
Elmaslar
13
Puanlar
0
Minecraft
vHayaL_
Biz bunun cevabını 15 Temmuz'da verdik.

Baki19

Zombi Geldi, Beni Yedi

Discord:

NMB#3477

Elmaslar
140
Puanlar
9.100
Yer
Çorum
Minecraft
Caki19
Peygamberlerin genellikle arabistan'da olmasının bir nedeni var değil mi?
Neden Türkiye ye 2 Peygamber ya da biraz daha fazla peygamber gelirken oraya 10000 civarında geliyor tabi ki yolundan sapmışlar ki Allah da peygamber gönderiyor

Bakara Suresi 151. Ayet
Nitekim kendi aranızdan, size âyetlerimizi okuyan, sizi her kötülükten arındıran, size kitap ve hikmeti öğreten, ayrıca bilmediklerinizi de öğreten bir peygamber gönderdik.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı