Sol Reklam
Sağ Reklam

Türk Tarihinin Gelişimi | Türkler Kimdir | Türkler Hakkında Birçok Şey

Kalerda

Vatan Sevdalısı
Elmaslar
589
Puanlar
15.030
Yer
Türkiye
Kopyala yapıştır, alıntı, o bu diye yazmak yerine okuyup bilgilenmeli insan. Burda ben de dahil olmak üzere bu içerik kadar ayrıntılı tarihimizi satırlara dökebilecek kapasiteye sahip insan yok. Mühim olan okuduktan sonra bilgi edinebilmek, kendimize bir şeyler katabilmek. Bırakın emek verilmemiş, alıntı yapılmış o olmuş bu olmuş yazmayı. İçeriktekilerden pay çıkarmaya bakın, okuyun öğrenin.

Bu tarz konuların yazılması ve üstüne yorum yapılması için derin ve uzun uğraşlar sonucu edinilmiş bilgi birikimi gerekir. Eğer ki kişinin bu tarz bir birikimi yoksa böyle konular açmak yerine bilgisinin olduğu konuları açması gerekir.

Ek olarak konunun orjinal yerini belirtip oradan bak ben bunu beğendim size de öneririm şeklinde paylaşmak var, kopyala yapıştır yapıp kendi yazmış gibi göstermek var.

Son olarak Tarih hakkında bilgi edinmek isteyen, herhangi bir konuda kendini geliştirmek isteyen insan ilk başta ahlaki açıdan yeterli olmalıdır. Bu konudaki bu durum ahlaki açıdan yanlıştır.

Ravolt

Elmas Güneş Gibi Parıldıyor
Emektar

Discord:

Ravolt#8521

Elmaslar
489
Puanlar
12.305
Yer
İstanbul
Minecraft
Ravolt
Bu tarz konuların yazılması ve üstüne yorum yapılması için derin ve uzun uğraşlar sonucu edinilmiş bilgi birikimi gerekir. Eğer ki kişinin bu tarz bir birikimi yoksa böyle konular açmak yerine bilgisinin olduğu konuları açması gerekir.

Ek olarak konunun orjinal yerini belirtip oradan bak ben bunu beğendim size de öneririm şeklinde paylaşmak var, kopyala yapıştır yapıp kendi yazmış gibi göstermek var.

Son olarak Tarih hakkında bilgi edinmek isteyen, herhangi bir konuda kendini geliştirmek isteyen insan ilk başta ahlaki açıdan yeterli olmalıdır. Bu konudaki bu durum ahlaki açıdan yanlıştır.

Ahlaki açıdan yanlış olarak gözüken hiç bir durum yoktur. Siz yokuşa sürerek ve arkadaşa çok fazla yüklenerek esas kırılma noktasını oluşturuyorsunuz. Alıntı yapabilir, kopyala yapıştır yapabilir, kendi fikirleri doğrultusunda olmayan bir konuyu forumlarda kaynak göstererek paylaşabilir. Bu durumun hiç bir şekilde sakıncası yoktur. Kişi kendisinden bilir işi, yorum yaparken ve eleştiri yaparken lütfen daha somut örneklerle yapın. Şevk, hırs, azim kırıcı yorumlarınız destek değil köstek olur sadece.
Tekrardan bu konuya değinmek istiyorum,

Burası internet, bilgi paylaştıkça çoğalır. Kendisinin gibi göstererek emek hırsızlığı yapmadığı müddetçe elbette ki topic paylaşabilir. Söylediğiniz bu cümleye kesinlikle katılmadığımı ve çok yanlış bir düşünce olduğunu tarafınıza iletirim.

ultraPvP_Offical

Ne mutlu Türküm diyene !

Discord:

Riqude#1881

Elmaslar
223
Puanlar
0
Minecraft
ultraPvP_

Ahlaki açıdan hiçbir yanlışlık görmüyorum , burada benim ahlakımı sorgulayabilecek düzeyde değilsiniz.
Insanların biraz bilgilenmesi için bu konuyu açıyorum ancak siz sanki "Yetenekli Kalemler" gibi bir projedeymiş gibi alıntı yaptı diyorsunuz.Alıntı yapabilirim hiçbir guruba bağlı değilim kendim böyle birşey yapmak istedim ve yaptım . Umarım açıklamam yeterli olmuştur.

Kalerda

Vatan Sevdalısı
Elmaslar
589
Puanlar
15.030
Yer
Türkiye
Ahlaki açıdan yanlış olarak gözüken hiç bir durum yoktur. Siz yokuşa sürerek ve arkadaşa çok fazla yüklenerek esas kırılma noktasını oluşturuyorsunuz. Alıntı yapabilir, kopyala yapıştır yapabilir, kendi fikirleri doğrultusunda olmayan bir konuyu forumlarda kaynak göstererek paylaşabilir. Bu durumun hiç bir şekilde sakıncası yoktur. Kişi kendisinden bilir işi, yorum yaparken ve eleştiri yaparken lütfen daha somut örneklerle yapın. Şevk, hırs, azim kırıcı yorumlarınız destek değil köstek olur sadece.
Tekrardan bu konuya değinmek istiyorum,

Burası internet, bilgi paylaştıkça çoğalır. Kendisinin gibi göstererek emek hırsızlığı yapmadığı müddetçe elbette ki topic paylaşabilir. Söylediğiniz bu cümleye kesinlikle katılmadığımı ve çok yanlış bir düşünce olduğunu tarafınıza iletirim.

Oldukça saçma bir karşılık verme çabası görüyorum nedense fakat aklınızdaki pürüzleri düzeltmek adına şunları söyleyeyim;"kendisinin gibi göstererek emek hırsızlığı yapmadığı sürece paylaşabilir" bu cümledeki tezatı ben de dahil olmak üzere tüm aklı başında insanlar anlayabilir.

Ek olarak biz kimsenin hevesini kırmıyoruz. Aksine belki de bu tür metinleri kendisinin daha özenerek yazması için hatalı olduğu kısımları söylüyoruz. Eleştiri olumlu veya olumsuz olabilir fakat neticede yazara bir şey katıyorsa yararlı sayılabilir. Gelip de eleştri yapanları eleştirmek oldukça saçma ki yazar bile eleştirilere olumlu karşılık verirken!
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Ahlaki açıdan hiçbir yanlışlık görmüyorum , burada benim ahlakımı sorgulayabilecek düzeyde değilsiniz.
Insanların biraz bilgilenmesi için bu konuyu açıyorum ancak siz sanki "Yetenekli Kalemler" gibi bir projedeymiş gibi alıntı yaptı diyorsunuz.Alıntı yapabilirim hiçbir guruba bağlı değilim kendim böyle birşey yapmak istedim ve yaptım . Umarım açıklamam yeterli olmuştur.

İstediğiniz yerde istediğiniz şekilde konu açabilirsiniz fakat bunu toplum içinde paylasıyorsanız eleştirilere açık olmalısınız. Paylaştığınız içerik bariz bir şekilde alıntı bunun bir projede olmayla alakası yok. Alıntı yapabilirsin bunda sıkıntı yok fakat her zaman alıntı yaptığın kişiye saygı amaçlı kaynak belirtmen gerekir. Ahlaki açıdan sıkıntı da buradan kaynaklanıyor. Ahlaki kuralları ben koymuyorum, bu kurallar toplumun ve kanunların oluşturduğu normlardır. Biraz daha bilgilenmeniz için Ahlak Felsefesi üzerine çalışmanızı öneririm.

Bu yanıtım da bu konu üzerindeki son yanıtımdı daha fazla uzatıp zamanımı harcamak istemiyorum.
İyi Forumlar...

ultraPvP_Offical

Ne mutlu Türküm diyene !

Discord:

Riqude#1881

Elmaslar
223
Puanlar
0
Minecraft
ultraPvP_
Oldukça saçma bir karşılık verme çabası görüyorum nedense fakat aklınızdaki pürüzleri düzeltmek adına şunları söyleyeyim;"kendisinin gibi göstererek emek hırsızlığı yapmadığı sürece paylaşabilir" bu cümledeki tezatı ben de dahil olmak üzere tüm aklı başında insanlar anlayabilir.

Ek olarak biz kimsenin hevesini kırmıyoruz. Aksine belki de bu tür metinleri kendisinin daha özenerek yazması için hatalı olduğu kısımları söylüyoruz. Eleştiri olumlu veya olumsuz olabilir fakat neticede yazara bir şey katıyorsa yararlı sayılabilir. Gelip de eleştri yapanları eleştirmek oldukça saçma ki yazar bile eleştirilere olumlu karşılık verirken!
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

İstediğiniz yerde istediğiniz şekilde konu açabilirsiniz fakat bunu toplum içinde paylasıyorsanız eleştirilere açık olmalısınız. Paylaştığınız içerik bariz bir şekilde alıntı bunun bir projede olmayla alakası yok. Alıntı yapabilirsin bunda sıkıntı yok fakat her zaman alıntı yaptığın kişiye saygı amaçlı kaynak belirtmen gerekir. Ahlaki açıdan sıkıntı da buradan kaynaklanıyor. Ahlaki kuralları ben koymuyorum, bu kurallar toplumun ve kanunların oluşturduğu normlardır. Biraz daha bilgilenmeniz için Ahlak Felsefesi üzerine çalışmanızı öneririm.

Bu yanıtım da bu konu üzerindeki son yanıtımdı daha fazla uzatıp zamanımı harcamak istemiyorum.
İyi Forumlar...
Eleştirilere açık olmadığımı hangi cümlemde gördünüz ?

Ravolt

Elmas Güneş Gibi Parıldıyor
Emektar

Discord:

Ravolt#8521

Elmaslar
489
Puanlar
12.305
Yer
İstanbul
Minecraft
Ravolt

Anlayabildiğini iddia ediyorsan, o şekilde atıflarda bulunman daha doğrudur o zaman. Gözlemlediğim kadarıyla yapmış olduğunuz eleştirilere karşılık kendi düşüncelerimi sunuyorum. Bunun saçma bir tarafının olduğunu da düşünmüyorum.
Yapmış olduğunuz ve takınmış olduğunuz tavır "hatalı olduğu kısımları söylemek" olmadığının da farkındasınız, 5 kere de okusam 10 kere de okusam aynı sonucu çıkarabileceğimin garantisini verebilirim; "bilgi birikimin yoksa kopyala yapıştır yapma konu açma"
Topici açan kullanıcının verdiği tepkiyle benim verdiğim, vereceğim tepkiler bir olacak diye bir şey yok. Her koyun kendi bacağından asılır, ben kendi düşüncelerimi belirtebileceğimi ve böyle bir hakkımın olduğunu biliyorum. Çerçeveyi aşmadığım müddetçe de bu hakkımı sonuna kadar kullanabilirim, bu konuda "saçma" olarak nitelendirip bu hakkımı göz ardı edemezsiniz. (!)
Son olarak,

Eleştirmenin de bir haklı yanı olmalıdır. Kişiyi karalamaya, küçük düşürmeye yönelik olmamalıdır.

İyi Forumlar...

Kişi, önce kendisindeki eksikleri gidermelidir ki karşısındakine söylediklerinin tesiri olsun. "Ahlaki Kurallar" çerçevesi altında toplandığını iddia ettiğiniz "normlar"da yazdıklarınızın birini destekleyecek nitelikte atıflar bulamadım. Yazmış olmak için, doldurmak için yazmayın. İyi forumlar.

Son düzenleme:

FairyTale_

Koydum Çalışma Masasını

Discord:

-

Elmaslar
73
Puanlar
0
Minecraft
FairyTale
Gereksiz tartışma 2936479823578345. Bir kimse, başka bir kişinin yaptığı eseri kopyalayıp yapıştırıp, alıntı olmadığını belirtirse emek hırsızlığı yapmış olur. Okur çalan kişinin kendisinin yazdığını sanır. Eğer öneri yapacaksan, bunu ilk kendin yaz ve sonra öneri yap. -Öneriden kastım arkadaş Yetenekli Kalemlere öneri yapmış-Malum kaynak belirtmemiş şuradan alıntı yaptım diye, bizimde buna alıntı deme hakkımız var değil mi? Ayrıca bu konuya giren kişilerin bir çoğunluğu emek verilmiş dedi. Alıntı olduğunu bilmediklerinden belirtmek istedim.

Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı