Sol Reklam

Çözüldü Sunucu tps sorunu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

frostyswx

Koydum Çalışma Masasını

Discord:

frostyswx#7777

Elmaslar
8
Puanlar
1.260
Yer
İstanbul
Minecraft
TheFrostyswx
Sunucumdaki tps sorununu gidermek için herşeyi denedim ama olmadı. Büyük bir harita kullandığım için chunky plugini ile pre-generate yaptım, spigot kullanıyordum bir forum kullanıcısının önermesiyle paper'e geçirdim. Başlat.bat içinde aikar flag denen tps arttırıcı özellikleri kullanıyorum hatta pluginlerden şüphelendiğim için pluginlerimin çoğunu paper sürümüne uygun olan versiyonlarıyla değiştirdim. Yani elimden gelen herşeyi yaptım.

Ayrıca makinem küçümsenecek kadar kötü de değil işlemci ryzen 9 5600x ve 16gb ram li bir vds kullanıyorum

3gb bungeecord, 1gb lobi , 8 gb towny olarak ram dağılımını yaptım windowsa da 3gb boş alan kalıyor, görev yöneticisinden 3gb kaldığını kontrol ettim.
(timings raporunda deneme amacıyla 10gb ye yükselttim, normalde 8gb ile çalıştırıyorum.)

diskiminde tamamını kullanmıyorum 200 kapasite diskin 90 gb sini kullanıyorum sadece

görev yöneticisinde bellek ve cpu kullanım değerli normal düzeyde
anlattığım bütün özellikler ile birlikte hayla tps sorunu yaşıyorum, lütfen ciddi yardım edebilecek biri ulaşsın çünkü yorumlar kısmına yazabileceğiniz kısa önerilerin hepsini denedim.

aşağı timings, latest dosyalarını ve pluginlerin resmini attım ilgilenecekseniz incelersiniz, iyi forumlar...

Ekler

• hata1.PNG
    hata1.PNG
    3,5 KB · Görünt.: 113
  • hata2.PNG
    hata2.PNG
    2,5 KB · Görünt.: 115
  • pluginler.PNG
    pluginler.PNG
    95,4 KB · Görünt.: 114

LossCraft

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi
Elmaslar
0
Puanlar
80
Yer
Turkey
Minecraft
EmirLos
Sunucumdaki tps sorununu gidermek için herşeyi denedim ama olmadı. Büyük bir harita kullandığım için chunky plugini ile pre-generate yaptım, spigot kullanıyordum bir forum kullanıcısının önermesiyle paper'e geçirdim. Başlat.bat içinde aikar flag denen tps arttırıcı özellikleri kullanıyorum hatta pluginlerden şüphelendiğim için pluginlerimin çoğunu paper sürümüne uygun olan versiyonlarıyla değiştirdim. Yani elimden gelen herşeyi yaptım.

Ayrıca makinem küçümsenecek kadar kötü de değil işlemci ryzen 9 5600x ve 16gb ram li bir vds kullanıyorum

3gb bungeecord, 1gb lobi , 8 gb towny olarak ram dağılımını yaptım windowsa da 3gb boş alan kalıyor, görev yöneticisinden 3gb kaldığını kontrol ettim.
(timings raporunda deneme amacıyla 10gb ye yükselttim, normalde 8gb ile çalıştırıyorum.)

diskiminde tamamını kullanmıyorum 200 kapasite diskin 90 gb sini kullanıyorum sadece

görev yöneticisinde bellek ve cpu kullanım değerli normal düzeyde
anlattığım bütün özellikler ile birlikte hayla tps sorunu yaşıyorum, lütfen ciddi yardım edebilecek biri ulaşsın çünkü yorumlar kısmına yazabileceğiniz kısa önerilerin hepsini denedim.

aşağı timings, latest dosyalarını ve pluginlerin resmini attım ilgilenecekseniz incelersiniz, iyi forumlar...
İlk Öncelikle şu anki kullandığınız forku silin. O nu silerken spigot.yml, bukkit.yml ve paper.yml'yi silin
ardından performans açısından paper öneririm, indirin paper'ı

Sonrasın da ise sunucuyu yeniden başlatın ve yeni gelen spigot.yml, bukkit.yml ve paper.yml'yi kullanarak aşağıda ki vereceğim linkten bakarak optimize edin.
Sonrasın da server.properties'e girin ve view.distance'yi 8 ise düşürün bu oyuncularınızın ne kadar mesafe görmesini sağlar eğer yükseltirseniz ileride ki chunk'larda yükleneceği için sunucunuzu zorlar CPU'yu fazla kullanmaya başlar ve TPS değerlerinizi yükseltir.
Lütfen geri dönüş yapın eğer olmadı ise gereksiz pluginleri silin.

frostyswx

Koydum Çalışma Masasını

Discord:

frostyswx#7777

Elmaslar
8
Puanlar
1.260
Yer
İstanbul
Minecraft
TheFrostyswx
İlk Öncelikle şu anki kullandığınız forku silin. O nu silerken spigot.yml, bukkit.yml ve paper.yml'yi silin
ardından performans açısından paper öneririm, indirin paper'ı

Sonrasın da ise sunucuyu yeniden başlatın ve yeni gelen spigot.yml, bukkit.yml ve paper.yml'yi kullanarak aşağıda ki vereceğim linkten bakarak optimize edin.
Sonrasın da server.properties'e girin ve view.distance'yi 8 ise düşürün bu oyuncularınızın ne kadar mesafe görmesini sağlar eğer yükseltirseniz ileride ki chunk'larda yükleneceği için sunucunuzu zorlar CPU'yu fazla kullanmaya başlar ve TPS değerlerinizi yükseltir.
Lütfen geri dönüş yapın eğer olmadı ise gereksiz pluginleri silin.
dediğiniz bütün ayarları denedim. zatne linkini attığınız forku kullanıyorum ayrıca en fazla 5 plugin çıkarabilirim paketten maalesef :(

Kaiys

Zombi Geldi, Beni Yedi

Discord:

kaiys

Elmaslar
107
Puanlar
2.850
Sunucunuzda kullandığınız haritanın chunkları açık mı, eğer açık değilse muhtemelen chunklar açıldığı için hem tps hem de ping sorunu oluşur (Yapmışsın çok pardon,)
Skriptlerinde sonsuz döngüler var mı onlara bakabilirsin belki onlarda yapabilir

Veldorya

Koydum Çalışma Masasını

Discord:

Blach#9235

Elmaslar
41
Puanlar
655
Yer
getPlayer("Veldorya").getLocation()
1.18.2 sürümünde paper öneriyorlar şaka gibi.
Purpur, Pufferfish gibi forklar kullanın (Purpur kullanabilirsin) ayrıca https://paper-chan.moe/paper-optimization/ adresinde sunucunda yapmadığın ayarları yapabilir ya da bir timings raporunu BirdFlop gibi botlara özelden atarak sana söylediği ayarları yaparak sorununu çözebilirsin.

denizugurgenc02

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi

Discord:

'Deniz#8586

Elmaslar
4
Puanlar
910
Yer
Samsun
Minecraft
denizugurgenc02
Hocam öncelikle açık dünya sunucularında survival gibi,towny gibi aşırı derece disk kullanıma önem verir öncelikle size tavsiyem en yakın zamanda fiziksel sunucuya geçmeniz,
onun haricinde buraya https://github.com/YouHaveTrouble/minecraft-optimization göz atabilirsin

frostyswx

Koydum Çalışma Masasını

Discord:

frostyswx#7777

Elmaslar
8
Puanlar
1.260
Yer
İstanbul
Minecraft
TheFrostyswx
purpura geçmeyi düşünüyorum da eklentilerin işleyişinde bir sıkıntı olur mu?

frostyswx

Koydum Çalışma Masasını

Discord:

frostyswx#7777

Elmaslar
8
Puanlar
1.260
Yer
İstanbul
Minecraft
TheFrostyswx

Ekler

• diskkullanim.PNG
    diskkullanim.PNG
    111,3 KB · Görünt.: 70

frostyswx

Koydum Çalışma Masasını

Discord:

frostyswx#7777

Elmaslar
8
Puanlar
1.260
Yer
İstanbul
Minecraft
TheFrostyswx
Sunucunuzda kullandığınız haritanın chunkları açık mı, eğer açık değilse muhtemelen chunklar açıldığı için hem tps hem de ping sorunu oluşur (Yapmışsın çok pardon,)
Skriptlerinde sonsuz döngüler var mı onlara bakabilirsin belki onlarda yapabilir
sonsuz döngü veya herhangi bir lag yaratacak skript kullanmıyorum, ayrıca panelde skript veya yan eklentileri (skquery, skyrfall) tarafından herhangi bir hata mesajı almıyor. Yani sıkıntının skript ile alakalı olduğunu düşünmüyorum.

S

Silinen üye 157985

Ziyaretçi
Sunucuyu yedekleyip 1.18.2 purpur forkuna geçiş yapın.

World klasörü oyuncu datası kaydettiği için o dünya da oyuncu oynattırasınız, lag sorunları başlayacaktır. World klasörü yerine farklı dünyada oyuncularınızı oynatın. World dünyasına oyuncu kesinlikle oynamamalı. Sunucuyu sıfırlayamam derseniz dedicated geçerek test yapabilirsiniz.

Towny oynattırdığınız için hem xray hem chunk hem birçok şeyi anlık yüklüyor oyuncu - sunucu iletişimde oluyor sürekli sunucu.

CombatLogX yerine PvPManager kullanmanızı tavsiye ederim, HeadDB eklentisini silin. Crate Reloaded eklentisini kullanmayın CrazyCrates eklentisine geçiş yapın. TitleManager yerine TAB eklentisine geçiş yapabilirsiniz GitHub sayfasınsa ücretsiz mevcut. SimpleRTP yerine BetterRTP eklentisine geçiş yapın.

Üsteki dediğim world olayı %50 daha fazla performans verecektir. Sunucuyu sıfırlamak istemiyorsanız Purpur 1.18.2 geçip ondan sonra üsteki dediğim eklentileri silip daha iyi eklentilere geçiş yapabilirsiniz.

frostyswx

Koydum Çalışma Masasını

Discord:

frostyswx#7777

Elmaslar
8
Puanlar
1.260
Yer
İstanbul
Minecraft
TheFrostyswx
Sunucuyu yedekleyip 1.18.2 purpur forkuna geçiş yapın.

World klasörü oyuncu datası kaydettiği için o dünya da oyuncu oynattırasınız, lag sorunları başlayacaktır. World klasörü yerine farklı dünyada oyuncularınızı oynatın. World dünyasına oyuncu kesinlikle oynamamalı. Sunucuyu sıfırlayamam derseniz dedicated geçerek test yapabilirsiniz.

Towny oynattırdığınız için hem xray hem chunk hem birçok şeyi anlık yüklüyor oyuncu - sunucu iletişimde oluyor sürekli sunucu.

CombatLogX yerine PvPManager kullanmanızı tavsiye ederim, HeadDB eklentisini silin. Crate Reloaded eklentisini kullanmayın CrazyCrates eklentisine geçiş yapın. TitleManager yerine TAB eklentisine geçiş yapabilirsiniz GitHub sayfasınsa ücretsiz mevcut. SimpleRTP yerine BetterRTP eklentisine geçiş yapın.

Üsteki dediğim world olayı %50 daha fazla performans verecektir. Sunucuyu sıfırlamak istemiyorsanız Purpur 1.18.2 geçip ondan sonra üsteki dediğim eklentileri silip daha iyi eklentilere geçiş yapabilirsiniz.
dediğiniz değişiklikleri yapmayı deneyeceğim ama maalesef world dosyasını silemem. Ayrıca crazycrates eklentisini kullanmayı denedim ancak yetki verilmiş olsa bile kasa açmama problemleri, ayrıca kasayı açmak için bir bloğa ihtiyaç duyması nedeniyle kullanamayacağım, yinede öneriler için teşekkürler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı