Sol Reklam
Sağ Reklam

Sunucu için Minecraft Versiyonunu Ne Seçmeliyim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Castollo

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi
Elmaslar
4
Puanlar
3.760
Yer
Türkiye
Minecraft
Castollo
Arkadaşlar selam, ileride proje olarak başlamayı düşündüğüm Faction sunucusu için sizce hangi Minecraft versiyonunu kullanmalıyım. Araştırmalarıma göre 1.8.X eski PVP sisteminden ötürü kesinlikle tercih edilmeliymiş. Siz ne diyorsunuz ?

Birde ayrıca ben sunucumu 1.8.X yapmak istesem bu sürümden yukarı olanlar ve aşağı olanlar kesinlikle katılmamalı dimi ? Yani zaten katılamazlar sanırım.

KeremBeyy

Zombi Geldi, Beni Yedi
Gloria

Discord:

furkann.sr

Elmaslar
121
Puanlar
2.880
Yer
Ankara
Minecraft
KeremBeyyy
Katılabilirler bunda bir sorun yok hocam.

azmig

Birisi mi Spawnlandı?

Discord:

azmig#3883

Elmaslar
1
Puanlar
150
Yer
İstanbul
Minecraft
azmig
Faction sunucu için her zaman 1.8.x olması doğru olacaktır. PVP dönen bir tür olduğundan sadece 1.8.x ile giriş yapsınlar. VivaVersion plugini ile sürüm desteği olur ama üst sürüm ile giren kişilerde bug oluşur. Sen 1.8.x ile sabit giriş sağlarsın.

Yasinto5709

Hey Dostum! Barış Getirmeye Geldik.
Emektar
Sunucu Sahibi

Discord:

yasindev

Elmaslar
130
Puanlar
4.580
Yer
Minecraft
Minecraft
Yasinto5709
Factions 1.8x olur ancak pek ilgi çekeceğini düşünmüyorum rpg fc veya özel modellemeli fc sunucusu açmak daha çok ilgi çeker diye düşünüyorum

Witheyz

Fırında Isıttığım İlk Taş

Discord:

xsobaborusu

Elmaslar
10
Puanlar
13.520
Minecraft
SobaBorusu

KubaR

repl.it
Elmaslar
67
Puanlar
13.785
Yer
İstanbul
Minecraft
sevgilimeasigim_
Faction kitlesini incelemeden açmamalısın, faction açacaksan az çok faction oynayan arkadaşın olacağını düşünüyorum onlara 1.8 sürümü yerine 1.16.5 ve üstü sürümlerde özel modellemeli eşya ve yaratıkların olduğu bir faction sürümünü beğenirler mi diye sor, fikirlerini dinle ve tartış.
Sonrasında şimdiler de aktif olan faction sunucularına git discord adreslerine veya direkt sunucularına arkadaşlarına sorduğun soruyu tanımadığın insanlarla sor onları dinle.

Şahsen ben yüksek sürümde yenilikçi bir faction görmedim üst sürümlerin avantajlarını kullanarak bir faction açmak mantıklı olabilir de olmayabilir de arz-talep meselesi.

MuhammedAtasci

Zombi Geldi, Beni Yedi

Discord:

Atasci

Elmaslar
101
Puanlar
1.620
Yer
Elazığ
Minecraft
Atasci
1.8 temelli sunucu kurmanı öneririm bu sayede her iki kitleyi(Alt sürüm ve Üst sürüm oyuncuları) de çekmiş olursun.

INotCossaw

Yay Yok, İskelet Yok

Discord:

cossaw1453

Elmaslar
76
Puanlar
970
Yer
Hatay
Minecraft
INotCossaw
1.8 temelli sunucu kurmanı öneririm bu sayede her iki kitleyi(Alt sürüm ve Üst sürüm oyuncuları) de çekmiş olursun.
Ben 1.16.5 Temelli PVPciyim fakat 1.8 temelli güzel bir sunucu görünce giriyorum dediğin doğru alt sürüm ve üst sürüm oyuncuları çekiyor fakat 1.8ciler 1.16.5e genelde geçmek istemiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı