Sol Reklam

Rehber < - Skript ile Çalışma Masasında Yeni Eşya Oluşturma "SADECE 2 SATIR!" - >

Sizce Rehberlere Devam Edilmeli mi?

• Evet, edilmeli.

Oylar: 6 75,0%
  • Hayır, edilmemeli.

Oylar: 2 25,0%

• Oy Verenler
    8
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

xDespee

Creeper Evimi Patlattı
WellSetups

Discord:

despee.#0581

Elmaslar
375
Puanlar
14.275
Yer
Kayseri
Minecraft
xDespee
Herkese Merhaba MC-TR Ailesi!

Uzun zamandır skript yazmıyor, yazmadığımdan dolayı forumda pek paylaşım yapmıyorum. Yazmak yerine sizlere yeni yeni şeyler öğretmeye karar verdim. Şimdi ki açacağım konuda bazılarınızın bildiği ama çoğunluğun bilmediği "Skript ile Çalışma Masasında Yeni Eşya Oluşturma" başlığı altında Yeni Eşya Oluşturmayı öğreteceğim. İlk önce yaptığımı sizlere resimler ile gösterip, yapmayı öğreteceğim. Konu sonunda örnek olarak bu konu hakkında bir skript paylaşacağım.

1539459865844.png

İşte gördüğünüz gibi sizlere örnek gösterebilmek için yeni eşya oluşturdum.

Şimdi geçelim temele.
Kod:
on skript load:
    register new shaped recipe for <item idsi> named "<oluşacak itemin adı>" with lore "<Oluşacak İtemin Açıklaması>" using <1. kutuya gelecek itemin idsi>, <2. kutuya gelecek itemin idsi>, <3. kutuya gelecek itemin idsi>, <4. kutuya gelecek itemin idsi>, <5. kutuya gelecek itemin idsi>, <6. kutuya gelecek itemin idsi>, <7. kutuya gelecek itemin idsi>, <8. kutuya gelecek itemin idsi>, <9. kutuya gelecek itemin idsi>

1. 2. kutulardan kastımız bu şekilde:

1539460258307.png

Belirttiğim "<>" yerlerdeki <> sembollerini silerek ve oraları doldurarak sizde kendi eşyanızı oluşturabilirsiniz.

Son bir not vermek istiyorum. Ayarladığınızda sunucuya reload veya restart atmanız gerekiyor.

Şimdi gelelim örnekteki skriptimize;

C#:
on skript load:
    register new shaped recipe for diamond pickaxe named "&8» &6&lÖzel Kazma" with lore "&8&m------------||||&eBu eşyayı sadece çöp olarak kullanabilirsiniz.||||&8&m------------" using diamond, diamond, diamond, diamond, diamond pickaxe, diamond, diamond, diamond, diamond

Son düzenleme:
U

Unknownloce

Ziyaretçi
Eğer skripti sen yaptıysan ne yalan söyleyeyim, şu ana kadar gördüğüm forumdaki en güzel skript <3 Emin ol ki, bu skript bir çok kişinin işine yarayacaktır. Başarılar, iyi forumlar.

Alpho320

powered by Fabulous.

Discord:

Alpho320#9202

Elmaslar
1.285
Puanlar
17.175
Yer
Istanbul
Minecraft
Alpho320
Herkese Merhaba MC-TR Ailesi!

Uzun zamandır skript yazmıyor, yazmadığımdan dolayı forumda pek paylaşım yapmıyorum. Yazmak yerine sizlere yeni yeni şeyler öğretmeye karar verdim. Şimdi ki açacağım konuda bazılarınızın bildiği ama çoğunluğun bilmediği "Skript ile Çalışma Masasında Yeni Eşya Oluşturma" başlığı altında Yeni Eşya Oluşturmayı öğreteceğim. İlk önce yaptığımı sizlere resimler ile gösterip, yapmayı öğreteceğim. Konu sonunda örnek olarak bu konu hakkında bir skript paylaşacağım.

Eki Görüntüle 47310

İşte gördüğünüz gibi sizlere örnek gösterebilmek için yeni eşya oluşturdum.

Şimdi geçelim temele.
Kod:
on skript load:
    register new shaped recipe for <item idsi> named "<oluşacak itemin adı>" with lore "<Oluşacak İtemin Açıklaması>" using <1. kutuya gelecek itemin idsi>, <2. kutuya gelecek itemin idsi>, <3. kutuya gelecek itemin idsi>, <4. kutuya gelecek itemin idsi>, <5. kutuya gelecek itemin idsi>, <6. kutuya gelecek itemin idsi>, <7. kutuya gelecek itemin idsi>, <8. kutuya gelecek itemin idsi>, <9. kutuya gelecek itemin idsi>

1. 2. kutulardan kastımız bu şekilde:

Eki Görüntüle 47313

Belirttiğim "<>" yerlerdeki <> sembollerini silerek ve oraları doldurarak sizde kendi eşyanızı oluşturabilirsiniz.

Şimdi gelelim örnekteki skriptimize;

C#:
on skript load:
    register new shaped recipe for diamond pickaxe named "&8» &6&lÖzel Kazma" with lore "&8&m------------||||&eBu eşyayı sadece çöp olarak kullanabilirsiniz.||||&8&m------------" using diamond, diamond, diamond, diamond, diamond pickaxe, diamond, diamond, diamond, diamond
Çoğu kişi'nin bilmediği bir bilgiydi 2 satır ile çok fazla şey yapabileceğiz.Teşekkürler cnm bnm <3

xDespee

Creeper Evimi Patlattı
WellSetups

Discord:

despee.#0581

Elmaslar
375
Puanlar
14.275
Yer
Kayseri
Minecraft
xDespee
Eğer skripti sen yaptıysan ne yalan söyleyeyim, şu ana kadar gördüğüm forumdaki en güzel skript <3 Emin ol ki, bu skript bir çok kişinin işine yarayacaktır. Başarılar, iyi forumlar.

Çok teşekkür ederim. Evet bu skripti ben yazdım. Yorumun içinde ayrıca çok teşekkür ederim, seviliyorsun. <3

Çoğu kişi'nin bilmediği bir bilgiydi 2 satır ile çok fazla şey yapabileceğiz.Teşekkürler cnm bnm <3

Önemli değil "cnm bnm" :D <3

admiraldus

DEVASTATE

Discord:

admiraldus#6660

Elmaslar
1.686
Puanlar
0
Yer
İstanbul, Türkiye
Minecraft
admiralduski
Bir süre sonra beyin yakıyor bu. Güzel rehber, sevdim!

xDespee

Creeper Evimi Patlattı
WellSetups

Discord:

despee.#0581

Elmaslar
375
Puanlar
14.275
Yer
Kayseri
Minecraft
xDespee

Fhalinkz

Tm

Discord:

Fhalinkz#6825

Elmaslar
620
Puanlar
16.230
Minecraft
Fhalinkz
peki oradaki elmasları isimlendirebilirmiyiz? mesela elmas koyucak ama elmasın adı Efsun olucak

diamond named: efsun gibi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı