• Merhaba Ziyaretçi, Tanışma & Tartışma & Muhabbet kategorisindeki tüm forumlar için (alt forumlar vs.) 90 gün geçtikten sonraki konulara mesaj yazmayı yasaklayan ölü konuları canlandırma kuralı kaldırılmıştır. Bu bölümdeki yazdığınız mesajlar, asla ama asla ölü konuları canlandırma sebebiyle silinmeyecek ve uyarı almayacaksınız. Ayrıca bu forumlardaki çoğu konunun kilidi kaldırılmıştır. Hoşunuza giden konulara artık yorum yazabilirsiniz. :))
Minecraft Türkiye Minecraft Türkiye
Minecraft Türkiye Minecraft Türkiye

< - Skript ile Çalışma Masasında Yeni Eşya Oluşturma "SADECE 2 SATIR!" - >

Sizce Rehberlere Devam Edilmeli mi?

• Evet, edilmeli.

Oylar: 5 83,3%
  • Hayır, edilmemeli.

Oylar: 1 16,7%

• Oy Verenler
    6

xDespee

~ Gelişmiş Skripter ~
10 Ağustos 2017
215
142
640
xDespee
despee

Herkese Merhaba MC-TR Ailesi!

Uzun zamandır skript yazmıyor, yazmadığımdan dolayı forumda pek paylaşım yapmıyorum. Yazmak yerine sizlere yeni yeni şeyler öğretmeye karar verdim. Şimdi ki açacağım konuda bazılarınızın bildiği ama çoğunluğun bilmediği "Skript ile Çalışma Masasında Yeni Eşya Oluşturma" başlığı altında Yeni Eşya Oluşturmayı öğreteceğim. İlk önce yaptığımı sizlere resimler ile gösterip, yapmayı öğreteceğim. Konu sonunda örnek olarak bu konu hakkında bir skript paylaşacağım.

1539459865844.png

İşte gördüğünüz gibi sizlere örnek gösterebilmek için yeni eşya oluşturdum.

Şimdi geçelim temele.
Kod:
on skript load:
    register new shaped recipe for <item idsi> named "<oluşacak itemin adı>" with lore "<Oluşacak İtemin Açıklaması>" using <1. kutuya gelecek itemin idsi>, <2. kutuya gelecek itemin idsi>, <3. kutuya gelecek itemin idsi>, <4. kutuya gelecek itemin idsi>, <5. kutuya gelecek itemin idsi>, <6. kutuya gelecek itemin idsi>, <7. kutuya gelecek itemin idsi>, <8. kutuya gelecek itemin idsi>, <9. kutuya gelecek itemin idsi>

1. 2. kutulardan kastımız bu şekilde:

1539460258307.png

Belirttiğim "<>" yerlerdeki <> sembollerini silerek ve oraları doldurarak sizde kendi eşyanızı oluşturabilirsiniz.

Son bir not vermek istiyorum. Ayarladığınızda sunucuya reload veya restart atmanız gerekiyor.

Şimdi gelelim örnekteki skriptimize;

C#:
on skript load:
    register new shaped recipe for diamond pickaxe named "&8» &6&lÖzel Kazma" with lore "&8&m------------||||&eBu eşyayı sadece çöp olarak kullanabilirsiniz.||||&8&m------------" using diamond, diamond, diamond, diamond, diamond pickaxe, diamond, diamond, diamond, diamond

Son düzenleme:

Alpho323

Kızılsakal Kızıltaş?
21
20 Haziran 2018
488
192
390
$$ CaHiT $ MiRaÇ $$
Alpho320 #7408
alpho320
JCole

Herkese Merhaba MC-TR Ailesi!

Uzun zamandır skript yazmıyor, yazmadığımdan dolayı forumda pek paylaşım yapmıyorum. Yazmak yerine sizlere yeni yeni şeyler öğretmeye karar verdim. Şimdi ki açacağım konuda bazılarınızın bildiği ama çoğunluğun bilmediği "Skript ile Çalışma Masasında Yeni Eşya Oluşturma" başlığı altında Yeni Eşya Oluşturmayı öğreteceğim. İlk önce yaptığımı sizlere resimler ile gösterip, yapmayı öğreteceğim. Konu sonunda örnek olarak bu konu hakkında bir skript paylaşacağım.

Eki Görüntüle 47310

İşte gördüğünüz gibi sizlere örnek gösterebilmek için yeni eşya oluşturdum.

Şimdi geçelim temele.
Kod:
on skript load:
    register new shaped recipe for <item idsi> named "<oluşacak itemin adı>" with lore "<Oluşacak İtemin Açıklaması>" using <1. kutuya gelecek itemin idsi>, <2. kutuya gelecek itemin idsi>, <3. kutuya gelecek itemin idsi>, <4. kutuya gelecek itemin idsi>, <5. kutuya gelecek itemin idsi>, <6. kutuya gelecek itemin idsi>, <7. kutuya gelecek itemin idsi>, <8. kutuya gelecek itemin idsi>, <9. kutuya gelecek itemin idsi>

1. 2. kutulardan kastımız bu şekilde:

Eki Görüntüle 47313

Belirttiğim "<>" yerlerdeki <> sembollerini silerek ve oraları doldurarak sizde kendi eşyanızı oluşturabilirsiniz.

Şimdi gelelim örnekteki skriptimize;

C#:
on skript load:
    register new shaped recipe for diamond pickaxe named "&8» &6&lÖzel Kazma" with lore "&8&m------------||||&eBu eşyayı sadece çöp olarak kullanabilirsiniz.||||&8&m------------" using diamond, diamond, diamond, diamond, diamond pickaxe, diamond, diamond, diamond, diamond
Çoğu kişi'nin bilmediği bir bilgiydi 2 satır ile çok fazla şey yapabileceğiz.Teşekkürler cnm bnm <3

xDespee

~ Gelişmiş Skripter ~
10 Ağustos 2017
215
142
640
xDespee
despee

Eğer skripti sen yaptıysan ne yalan söyleyeyim, şu ana kadar gördüğüm forumdaki en güzel skript <3 Emin ol ki, bu skript bir çok kişinin işine yarayacaktır. Başarılar, iyi forumlar.
Çok teşekkür ederim. Evet bu skripti ben yazdım. Yorumun içinde ayrıca çok teşekkür ederim, seviliyorsun. <3

Çoğu kişi'nin bilmediği bir bilgiydi 2 satır ile çok fazla şey yapabileceğiz.Teşekkürler cnm bnm <3
Önemli değil "cnm bnm" :D <3

Fhalinkz

Skript yazmayı severim
5 Şubat 2018
154
23
190
Fhalinkz#7532

peki oradaki elmasları isimlendirebilirmiyiz? mesela elmas koyucak ama elmasın adı Efsun olucak

diamond named: efsun gibi