Sol Reklam

Çözüldü Skript hakkında bir kaç soru.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Citrus

Arcenia Network & Team Zephyr

Discord:

Citrus#4361

Elmaslar
940
Puanlar
16.030
Yer
Antalya
Minecraft
HyperCitrus
Oh Teşekkür ederim ilgin için. Şu an aklımda bir fikir var basit olabileceğini düşündüm ve onu yapıyorum mantık şöyle

/okyagmuru yazınca en yakındakı oyuncuyu seçecek ve sürekli ok yagmuruna tutacak looplama kavramıyla alakalı sanırsam bu fakat o okları adamın kafasında nasıl spawnlayabılırım loopladıktan sonra. Dediğini yapacağim bu arada

Ben komutu gerçekleştirdigim zaman adama diledigim bir yazi gitsin. bunu send %Player% şeklinde mi yapmam gerekiyor.
Edit:Titleyi nasil komuta uyarlayabilirim şu ekranın ortasında yazı çıkma muhabbeti.
Dostum fikirleri sona bırak daha send i veya title nin kodunu bilmiyorsun, sen bi öğrenöeye başla sonra fikirleri hayata geçirirsin. Yaptığın şey İnşaat Mühendisi olmayan bir adamın bina inşaa etmesi gibi birşey.

Vezirx

Bir Kömür Göründü Kaptanım!
Elmaslar
6
Puanlar
0
Dostum fikirleri sona bırak daha send i veya title nin kodunu bilmiyorsun, sen bi öğrenöeye başla sonra fikirleri hayata geçirirsin. Yaptığın şey İnşaat Mühendisi olmayan bir adamın bina inşaa etmesi gibi birşey.
Güzel örnek verdiniz :D ama daha ne kadar öğrenmek için geç kalabilirim ki :D Güzel bir rehber yok sendi biliyorum daha önceden ufak çaplı skript yapmiştim onlari öğrendim zamaninda ama basit kodlar ile basit scriptler script bile denmez onlara titleye baktım komut olarak title ekleme var. yani demek istedigim

/tduyuru text yazınca ekrana title çıkıyor :/ bunu soylemek istemiştim

Citrus

Discord:

Citrus#4361

Elmaslar
940
Puanlar
16.030
Yer
Antalya
Minecraft
HyperCitrus
Güzel örnek verdiniz :D ama daha ne kadar öğrenmek için geç kalabilirim ki :D Güzel bir rehber yok sendi biliyorum daha önceden ufak çaplı skript yapmiştim onlari öğrendim zamaninda ama basit kodlar ile basit scriptler script bile denmez onlara titleye baktım komut olarak title ekleme var. yani demek istedigim

/tduyuru text yazınca ekrana title çıkıyor :/ bunu soylemek istemiştim
Dediğim gibi hepimiz başta basit işlemlerden başladık sen daha sub, invoke, function ları falan göreceksin ilerde. Temelden başla sen paylaşım yaomasanda kodları öğren en iyisi her zaman budur.

Vezirx

Elmaslar
6
Puanlar
0
Bu arada sitenize göz gezdirdim. Güzel tasarımlarınız var elinize sağlık web tasarımcılık önerir misiniz ben programcılık okumayı düşünüyordum. java falan öğrenirim diye
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Dediğim gibi hepimiz başta basit işlemlerden başladık sen daha sub, invoke, function ları falan göreceksin ilerde. Temelden başla sen paylaşım yaomasanda kodları öğren en iyisi her zaman budur.
doğru düzgün türkçe rehber yok varsada vardır ben görmemişimdir. güncel değil şu zamanda öğretilen eventler eski rehberlerde öğretilmiyor.

Bu arada yardımlarınız için teşekkür ederim.

Citrus

Discord:

Citrus#4361

Elmaslar
940
Puanlar
16.030
Yer
Antalya
Minecraft
HyperCitrus
Bu arada sitenize göz gezdirdim. Güzel tasarımlarınız var elinize sağlık web tasarımcılık önerir misiniz ben programcılık okumayı düşünüyordum. java falan öğrenirim diye

doğru düzgün türkçe rehber yok varsada vardır ben görmemişimdir. güncel değil şu zamanda öğretilen eventler eski rehberlerde öğretilmiyor.

Bu arada yardımlarınız için teşekkür ederim.
Zaten kimse rehberden öğremedi ki. Halkımız biraz paylaşımcı olmayı sevmiyor. Bulduğu birşeyi paylaşmak yerine paraya dönüştürmeye çalışıyor. Hepimiz başka skriptleri karıştırarak, orda gördüklerimizi deneyerek öğrendik. Benim ingilizcem biraz olduğu için yabancı forumlardan anladıklarımlada birşeyler öğrendim. Eğer programcılık öğrenmek istiyorsan onu hobi olarak göze alma. Meslek olarak iste onu bunu yapmayı düşünüyorum diyerek başlarsan sıkılırsın. Gerçekten istiyorsan hedef olarak seç programcılığı. Programcılık okuyunca destelerce para kazanacağınıda düşünme bu arada, yapılabilir zengin olabilirsin ama farklılıklar yaratmalısın. Programacılar veya Developer lar arasında bile mücadele var kim daha iyiyse firmalar onları kapıyor. Eğer bir işe gireceksen geleceğini düşünüp yapmalısın. Bu yazılım, programlama, kodlama işleri o kadar basit değil. 1 yılda prosu falan olunmuyor. Sen yazılımcı mısın nerden biliyosun ? Diyenler olabilir. Değilim ama abim ve programcı, yazılımcı tanıdıklarım var ve cidden adamı yorgun ve bitgin düşürüyor.

Vezirx

Elmaslar
6
Puanlar
0
Zaten kimse rehberden öğremedi ki. Halkımız biraz paylaşımcı olmayı sevmiyor. Bulduğu birşeyi paylaşmak yerine paraya dönüştürmeye çalışıyor. Hepimiz başka skriptleri karıştırarak, orda gördüklerimizi deneyerek öğrendik. Benim ingilizcem biraz olduğu için yabancı forumlardan anladıklarımlada birşeyler öğrendim. Eğer programcılık öğrenmek istiyorsan onu hobi olarak göze alma. Meslek olarak iste onu bunu yapmayı düşünüyorum diyerek başlarsan sıkılırsın. Gerçekten istiyorsan hedef olarak seç programcılığı. Programcılık okuyunca destelerce para kazanacağınıda düşünme bu arada, yapılabilir zengin olabilirsin ama farklılıklar yaratmalısın. Programacılar veya Developer lar arasında bile mücadele var kim daha iyiyse firmalar onları kapıyor. Eğer bir işe gireceksen geleceğini düşünüp yapmalısın. Bu yazılım, programlama, kodlama işleri o kadar basit değil. 1 yılda prosu falan olunmuyor. Sen yazılımcı mısın nerden biliyosun ? Diyenler olabilir. Değilim ama abim ve programcı, yazılımcı tanıdıklarım var ve cidden adamı yorgun ve bitgin düşürüyor.

Web tasarımcılık düşünüyordum aslında ama ne oldu ne bitti bir anda programcılık sevdası geldi içime. insanlara elimden geldigince yardim edebilmek oyun geliştirmek çok güzel his veriyor.

Bu arada ilk başta dediğin gibi farklı Skriptlerden deneye deneye kod yazmaya çalışıyorum şu an. bitmedi tabi daha
Kod:
command okyagmuru [<player>]:
    permission: ok_rain
    permission message: Bunu yapamazsın
    trigger:
        loop all players:
        send "&6&lVezirxPowers Activated."
        loop players in radius 6 of player:
        apply speed -100 to the player for 15 second
        apply jump -100 to the player for 15 second

Citrus

Discord:

Citrus#4361

Elmaslar
940
Puanlar
16.030
Yer
Antalya
Minecraft
HyperCitrus
Web tasarımcılık düşünüyordum aslında ama ne oldu ne bitti bir anda programcılık sevdası geldi içime. insanlara elimden geldigince yardim edebilmek oyun geliştirmek çok güzel his veriyor.

Bu arada ilk başta dediğin gibi farklı Skriptlerden deneye deneye kod yazmaya çalışıyorum şu an. bitmedi tabi daha
Kod:
    trigger:
        loop all players:
Birkaç yerde tab ları unutmuşsun onlara dikkat et. Tablar çok önemli bir tab hatası tüm skripti etkisiz hale getirir.

Vezirx

Elmaslar
6
Puanlar
0
Birkaç yerde tab ları unutmuşsun onlara dikkat et. Tablar çok önemli bir tab hatası tüm skripti etkisiz hale getirir.
şu an hepsi çalışıyor lakin bir sıkıntı var

on chat:
cancel event
send ''Bunu yapamazsın''

eventleri ekledikten sonra 15 saniye sonra kaldırmasini istiyorum ama yazı yazdıgı zaman adam yazıyı yazıyor Süre geçene kadar hiç birşey yazamasın 15 saniye sonra yazabilsin. bunu ayarlayamadım

Citrus

Discord:

Citrus#4361

Elmaslar
940
Puanlar
16.030
Yer
Antalya
Minecraft
HyperCitrus
şu an hepsi çalışıyor lakin bir sıkıntı var

on chat:
cancel event
send ''Bunu yapamazsın''

eventleri ekledikten sonra 15 saniye sonra kaldırmasini istiyorum ama yazı yazdıgı zaman adam yazıyı yazıyor Süre geçene kadar hiç birşey yazamasın 15 saniye sonra yazabilsin. bunu ayarlayamadım
Send ile cancel evetin yerini değiştir ayrıca 15 saniye olayını anlamadım biraz daha düzgün anlatır mısın ?

Vezirx

Elmaslar
6
Puanlar
0
Send ile cancel evetin yerini değiştir ayrıca 15 saniye olayını anlamadım biraz daha düzgün anlatır mısın ?

Böyle yapınca düzeldi Skript bitti sayılır. 6blok çevredeki adam üzerinde olacak bu herşey :D buraya kadar iyi güzel hoş ama adamin kafasında ok nasıl spawnlayabilirim. burası çok sorun :D

Kod:
on chat:
    if {konusma.%player%} is true:
        cancel event
        send "&4&lLanetliyken bunu yapamazsın!"
    trigger:
        loop all players:
        set {konusma.%player%} to true
        wait 15 seconds
        set {konusma.%player%} to false

Citrus

Discord:

Citrus#4361

Elmaslar
940
Puanlar
16.030
Yer
Antalya
Minecraft
HyperCitrus
Böyle yapınca düzeldi Skript bitti sayılır. 6blok çevredeki adam üzerinde olacak bu herşey :D buraya kadar iyi güzel hoş ama adamin kafasında ok nasıl spawnlayabilirim. burası çok sorun :D

Kod:
on chat:
        cancel event
        send "&4&lLanetliyken bunu yapamazsın!"
    trigger:
        loop all players:
        wait 15 seconds
Ok yağmuru ile ilgili pek bir fikrim yok ama ok fırlatma shoot an arrow ile yapılıyor.

Vezirx

Elmaslar
6
Puanlar
0

Citrus

Discord:

Citrus#4361

Elmaslar
940
Puanlar
16.030
Yer
Antalya
Minecraft
HyperCitrus

Vezirx

Elmaslar
6
Puanlar
0
@DjuitieTR bro bu ok için bi fikrin var mı ?

Djutie Gelene kadar bir şey sorabilir miyim istersen yanıtlarsın yeni konu açıp post kasıyor demesinler.

on chat:

wait 15 seconds

Cancel event yokken chat açılmıyor burada false cancel event anlamına mı geliyor.

@DjuitieTR bro bu ok için bi fikrin var mı ?
Sizin dediğiniz gibi yabancı yerlerden araştırıp bir kaç temel şeyi öğrendim argument variable falan sadece entities kaldı Aklınızda basit bir fikir var mi ? onu yazmaya çalışayım. benim fikirlerim biraz zor oluyorda :D ilk başlangiç için boyumu aşacak skriptler düşünüyorum. sizin fikrinizi duymak isterim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı