Sol Reklam
Sağ Reklam

Çözüldü Skript hakkında bir kaç soru.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Vezirx

Bir Kömür Göründü Kaptanım!
Elmaslar
6
Puanlar
0
Selamlar Bir kaç sorum var da bilgili arkadaşlar sorularımı yanıtlarsa çok sevinirim. Teşekkürler

1.Scripti Öğrenmeye Nerden başlamaliyim?
2.Temel Plugin yerine kullanılan Scriptler yapmayacağim Kendime özel güçler hazırlamak istiyorum Mesela adam yakınıma geldiginde onu 10 blok havaya fırlatıp 5 blok ileri ittirmek için temel terim kodları lazım bunlar ne diye geçiyor ?
3.Kendime özel bir silah yapacağım fakat o silaha birden fazla özellik eklemek istiyorum ilk sistem targetleme sistemi mesela otomatik hedefe kilitlenicek bunu yaparken başka bir yeteneği kullanabileceğim bu mümkün mü ?
4.Scripti Detaylı oğrendiginiz kaynak varsa özelden yollayabılır mısınız ?
5.Armor Standı Gorunmez yapıp standın elındekılerı kendım ayarlayıp nasil adami efektli bir şekilde öldürebilirim? ufak bir mantık geldi aklıma (Armor standi adamın kafasında spawnlamak nasıl olur)

Citrus

Arcenia Network & Team Zephyr

Discord:

Citrus#4361

Elmaslar
940
Puanlar
16.030
Yer
Antalya
Minecraft
HyperCitrus
Aslında skripti kendi kendine öğrenebilirsin eğer ingilizcen iyiyse. Türkiyede çok fazla geniş kaynak yok yabancılara göre. Buda normal birşey zaten. Basit skriptleri biraz mıncıklayarak ana temayı ve sistemi öğrenirsen diğer skriptleride mıncıkladıkça öğreniceksin. Anlattıklarının bazıları ileri seviyelerde hemen öğrenmen zor. Skript deneme-yanılma gibi birşey aslında. SkUnity adlı forum var mesela burada mevcut fakat forum yabancı olduğu için ingilizcen yoksa zorlanabilirsin onun dışında burada konu açabilirsin elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız.

Vezirx

Elmaslar
6
Puanlar
0
Aslında skripti kendi kendine öğrenebilirsin eğer ingilizcen iyiyse. Türkiyede çok fazla geniş kaynak yok yabancılara göre. Buda normal birşey zaten. Basit skriptleri biraz mıncıklayarak ana temayı ve sistemi öğrenirsen diğer skriptleride mıncıkladıkça öğreniceksin. Anlattıklarının bazıları ileri seviyelerde hemen öğrenmen zor. Skript deneme-yanılma gibi birşey aslında. SkUnity adlı forum var mesela burada mevcut fakat forum yabancı olduğu için ingilizcen yoksa zorlanabilirsin onun dışında burada konu açabilirsin elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız.

Anladim Teşekkür ederim Üstad. Sorularımı cevaplama gibi bir şansin var mı acaba az da olsa merak edıyorum :D
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Bir kaç sorum var aslında şöyle parça parça yazayım yardımcı olursunuz ısterseniz

Scriptin mantıgı şu daha iyi anlamaniz için yaniniza gelecek olan oyuncular varsa onlari uzaga dogru fırlatıyor

set {kalkankapa.%player%} to false
if {_oyuncuvar} is true:
set {_kalkanyer} to location of the player
loop blocks in radius 4 of {_kalkanyer}:
if loop-block is air or grass:
while {kalkankapa.%player%} is false:
loop players in radius 6 of player: (Bu anladıgım jadaruyka 6 blok çevresindeki tüm oyuncuları seç demek istiyor)

Bu komutlar ne yapmamizi söylüyor ufak bir kısa anlatim geçebilir misiniz

Son düzenleme:

Citrus

Discord:

Citrus#4361

Elmaslar
940
Puanlar
16.030
Yer
Antalya
Minecraft
HyperCitrus
Anladim Teşekkür ederim Üstad. Sorularımı cevaplama gibi bir şansin var mı acaba az da olsa merak edıyorum :D
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Bir kaç sorum var aslında şöyle parça parça yazayım yardımcı olursunuz ısterseniz

Scriptin mantıgı şu daha iyi anlamaniz için yaniniza gelecek olan oyuncular varsa onlari uzaga dogru fırlatıyor

set {kalkankapa.%player%} to false
if {_oyuncuvar} is true:
set {_kalkanyer} to location of the player
loop blocks in radius 4 of {_kalkanyer}:
if loop-block is air or grass:
while {kalkankapa.%player%} is false:
loop players in radius 6 of player: (Bu anladıgım jadaruyka 6 blok çevresindeki tüm oyuncuları seç demek istiyor)

Bu komutlar ne yapmamizi söylüyor ufak bir kısa anlatim geçebilir misiniz
Set ile bir şeyi birşeye ayarlarsın bu değişkendir yani ayarladığın şey rakamda olabilir yazıda olabilir başka bir variable de olabilir. İf leri biliyorsun zaten eğer anlamı katıyor. Eğer oyuncuvar false ise, kalkanyer variablesini oyuncunun lokasyonu olarak ayarla. Kalkanyerin 4 block çevresindeki tüm blokları seç. Eğer seçili bloklar hava veya çimen ise ve kalkankapa.%player% variablesi false ise oyuncunun 6 blok çevresindeki tüm oyuncuları seç. Yazdığın kod bunu ifade ediyor dostum.

Vezirx

Elmaslar
6
Puanlar
0
Set ile bir şeyi birşeye ayarlarsın bu değişkendir yani ayarladığın şey rakamda olabilir yazıda olabilir başka bir variable de olabilir. İf leri biliyorsun zaten eğer anlamı katıyor. Eğer oyuncuvar false ise, kalkanyer variablesini oyuncunun lokasyonu olarak ayarla. Kalkanyerin 4 block çevresindeki tüm blokları seç. Eğer seçili bloklar hava veya çimen ise ve kalkankapa.%player% variablesi false ise oyuncunun 6 blok çevresindeki tüm oyuncuları seç. Yazdığın kod bunu ifade ediyor dostum.
Anladim Teşekkür Ederim bir kaç sorum daha var. Yanıtlarsanız çok sevinirim.

1.Armor standı adamın kafasında script ile spawn etmek istesem nasil edebilirim ? ana kod player loop sanırsam

2.Efektlerin bir yerde degilde bizim belirledigimiz alanda çıkmasını ayarlayabılme şansımız var mı mesela Bir eşya olacak elimde ona sağ tıkladıgım zaman bir yer açılacak oraya adamin ismini yazacağim ve adamin bulundugu koordinatlara efektlerden dikdörtgen bir şekilde 2 adet efektten bulunan dikdörtgen oluşacak script ile bunu yapmak mümkün mü ? ilk başlangiç için zor bir seçim galiba.

3.Scriptin son sürümünü indirdim fakat 1.8 Bukkit sunucusunda çalıştıramadım En uyumlu sürüm hangisi şu an ?

DjuitieTR | oSoloTurk

Creeper Evimi Patlattı
Elmaslar
380
Puanlar
11.525
1.Scripti Öğrenmeye Nerden başlamaliyim?
Forumdaki Hazır Skriptleri İnceleyerek Bakmadan Yazmaya Çalışarak Başlamalısın Bence :)

2.Temel Plugin yerine kullanılan Scriptler yapmayacağim Kendime özel güçler hazırlamak istiyorum Mesela adam yakınıma geldiginde onu 10 blok havaya fırlatıp 5 blok ileri ittirmek için temel terim kodları lazım bunlar ne diye geçiyor ?
on any move eventinde loop around kalıbıyla kontrol ederek başka bir oyuncuya yaklaşıldığında anlamında yapabilirsin

3.Kendime özel bir silah yapacağım fakat o silaha birden fazla özellik eklemek istiyorum ilk sistem targetleme sistemi mesela otomatik hedefe kilitlenicek bunu yaparken başka bir yeteneği kullanabileceğim bu mümkün mü ?
bu iş biraz değişik fakat oyuncunun kordinatını alır ve onun baktığı yönü temsil eden değerlerini değiştirip tekrar teleportlayabilirsin (hatırlamıyorum adını)
4.Scripti Detaylı oğrendiginiz kaynak varsa özelden yollayabılır mısınız ?
İlk Soruda Verdiğim Cevap Geçerlidir
5.Armor Standı Gorunmez yapıp standın elındekılerı kendım ayarlayıp nasil adami efektli bir şekilde öldürebilirim? ufak bir mantık geldi aklıma (Armor standi adamın kafasında spawnlamak nasıl olur)
NBT Kullanman Gerekli Armor Stand Kısmında Spawnlamada Felanda Onun Gravity Ayarı Vardı Onu Kapatırsın Düşer ve Pushlarla Efect Yaratabilirsin
1.Armor standı adamın kafasında script ile spawn etmek istesem nasil edebilirim ? ana kod player loop sanırsam
location of player hatırladığım kadarıyla yürüğünüz bloğu veriyor (air olan bir üstü yani) o yüzden bi variableye kaydederek y sine 2 ekleyebilirsin
2.Efektlerin bir yerde degilde bizim belirledigimiz alanda çıkmasını ayarlayabılme şansımız var mı mesela Bir eşya olacak elimde ona sağ tıkladıgım zaman bir yer açılacak oraya adamin ismini yazacağim ve adamin bulundugu koordinatlara efektlerden dikdörtgen bir şekilde 2 adet efektten bulunan dikdörtgen oluşacak script ile bunu yapmak mümkün mü ? ilk başlangiç için zor bir seçim galiba.
İlk Başlangıç İçin Zor Seçim Temelleri Kavradıktan Sonra Addonları Kurcalayarak Yapabilirsin
3.Scriptin son sürümünü indirdim fakat 1.8 Bukkit sunucusunda çalıştıramadım En uyumlu sürüm hangisi şu an ?
1.8.8'de V2.25 Kullanıyorum ve Önerim Bu Genellikle
Son Sürümler 1.12 İçin Çalışıyor Bensku( Bunun adını hiç doğru yazamadım ) :D

Vezirx

Elmaslar
6
Puanlar
0
Forumdaki Hazır Skriptleri İnceleyerek Bakmadan Yazmaya Çalışarak Başlamalısın Bence :)

on any move eventinde loop around kalıbıyla kontrol ederek başka bir oyuncuya yaklaşıldığında anlamında yapabilirsin

bu iş biraz değişik fakat oyuncunun kordinatını alır ve onun baktığı yönü temsil eden değerlerini değiştirip tekrar teleportlayabilirsin (hatırlamıyorum adını)

İlk Soruda Verdiğim Cevap Geçerlidir

NBT Kullanman Gerekli Armor Stand Kısmında Spawnlamada Felanda Onun Gravity Ayarı Vardı Onu Kapatırsın Düşer ve Pushlarla Efect Yaratabilirsin

location of player hatırladığım kadarıyla yürüğünüz bloğu veriyor (air olan bir üstü yani) o yüzden bi variableye kaydederek y sine 2 ekleyebilirsin

İlk Başlangıç İçin Zor Seçim Temelleri Kavradıktan Sonra Addonları Kurcalayarak Yapabilirsin

1.8.8'de V2.25 Kullanıyorum ve Önerim Bu Genellikle
Son Sürümler 1.12 İçin Çalışıyor Bensku( Bunun adını hiç doğru yazamadım ) :D

İlk olarak Hoşgeldiniz. :) Teşekkür ederim Yorumunuz için

NBT bir plugin mi indirmem gerekiyor mu ?

1.8 Test sunucusu açtım armor standın kolları yok ne yapmalıyım

Birden fazla armor standı nasıl adamın kafasına spawnlayabilirim

Ve örnek bir armor standı adamın kafasında spawnlayacak bir kod yazar mısınız
Boyle bir kod buldum ama bilmedigim bir kaç şey var below entity nbt between greater gibi.

spawn an armor stand at location 0.7 meters below and 1 meters behind the player
add "{Invisible:1b,NoGravity:1b,Small:1b,Equipment:[{},{},{},{},{id:""stone"",Count:1b}]}" to nbt of spawned entity
while spawned entity exist:
if distance between player and spawned entity is greater than 1.5:
teleport spawned entity to location 0.7 meters below and 1 meters behind the player

DjuitieTR | oSoloTurk

Creeper Evimi Patlattı
Elmaslar
380
Puanlar
11.525
NBT bir plugin mi indirmem gerekiyor mu ?
NBT Minecrafttaki Gİzli Veriler Gibi Açıklayabilirim Sanırım Yani İtemin Görülmeyen Özellikleri Gibi Birşey Skriptte Bunları Kontrol Edebilmek İçin SkStuff İndirmelisin

spawn an armor stand at location 0.7 meters below and 1 meters behind the player | Bir Armor Stand Oluşturduk Oyuncunun 0.7 Metre Arkasında ve 1 Metre Altında (Sen Bunu Üst Kullanmak İstiyosun Translate Alt Dedi Hatırlamıyodum)
add "{Invisible:1b,NoGravity:1b,Small:1b,Equipment:[{},{},{},{},{id:""stone"",Count:1b}]}" to nbt of spawned entity | spawned entity az önceki armor stand oluyor burda ona bu verileri ekledik nbt olarak yani gizli veri olarak buna göre şekil aldı
while spawned entity exist: | az önceki entity yaşadıkça sürekli döngü oluşturduk
if distance between player and spawned entity is greater than 1.5: | oluşturulan entity ile oyuncu arasında mesafe 1.5 meters i geçtimi diye baktık
teleport spawned entity to location 0.7 meters below and 1 meters behind the player | entitiy gene oyuncunun 0.7 alt ve 1 arkasına ışınladık

sanırım kodu anlatabilmişimdir doğru :D

Vezirx

Elmaslar
6
Puanlar
0
NBT Minecrafttaki Gİzli Veriler Gibi Açıklayabilirim Sanırım Yani İtemin Görülmeyen Özellikleri Gibi Birşey Skriptte Bunları Kontrol Edebilmek İçin SkStuff İndirmelisin

spawn an armor stand at location 0.7 meters below and 1 meters behind the player | Bir Armor Stand Oluşturduk Oyuncunun 0.7 Metre Arkasında ve 1 Metre Altında (Sen Bunu Üst Kullanmak İstiyosun Translate Alt Dedi Hatırlamıyodum)
add "{Invisible:1b,NoGravity:1b,Small:1b,Equipment:[{},{},{},{},{id:""stone"",Count:1b}]}" to nbt of spawned entity | spawned entity az önceki armor stand oluyor burda ona bu verileri ekledik nbt olarak yani gizli veri olarak buna göre şekil aldı
while spawned entity exist: | az önceki entity yaşadıkça sürekli döngü oluşturduk
if distance between player and spawned entity is greater than 1.5: | oluşturulan entity ile oyuncu arasında mesafe 1.5 meters i geçtimi diye baktık
teleport spawned entity to location 0.7 meters below and 1 meters behind the player | entitiy gene oyuncunun 0.7 alt ve 1 arkasına ışınladık

sanırım kodu anlatabilmişimdir doğru :D

Anladım Armor standın kolları yok bunu nasıl düzeltebilirim. bir bilginiz var mi acaba youtubeden araştırdım komut blogu falan diyorlar :D

DjuitieTR | oSoloTurk

Creeper Evimi Patlattı
Elmaslar
380
Puanlar
11.525
Anladım Armor standın kolları yok bunu nasıl düzeltebilirim. bir bilginiz var mi acaba youtubeden araştırdım komut blogu falan diyorlar :D
O Konuda Bir Fikrim Yok NBT Olarabilir Gene Ama :)

Citrus

Discord:

Citrus#4361

Elmaslar
940
Puanlar
16.030
Yer
Antalya
Minecraft
HyperCitrus
Armor stand işleri biraz karışıktır onlarla ilerde uğraşmanı tavsiye ederim particle kodlarını hatırlamıyorum uzun süredir skript kodlamıyorum ama spigot da falan skript kategorisinde falan bulabilirsin veya google da.

Vezirx

Elmaslar
6
Puanlar
0
tır onlarla ilerde uğraşmanı tavsiye ederim particle kodlarını hatırlamıyoru

Şu an hani ben şu tarz şeyler öğrenmek istiyorum mesela adam yakınıma gelince kalkan oluşturucak adamı fırlatıcak falan bunun için loop kavramını öğrenmem gerekıyor ılk once loop variable falan bunları öğrenip armor standa geçmeyi düşünüyorum. Genel skript pluginleri hangisi sence ? yani skriptin çalışması için temel pluginler Skstuff ve skript plugini var bende.

Citrus

Discord:

Citrus#4361

Elmaslar
940
Puanlar
16.030
Yer
Antalya
Minecraft
HyperCitrus
Şu an hani ben şu tarz şeyler öğrenmek istiyorum mesela adam yakınıma gelince kalkan oluşturucak adamı fırlatıcak falan bunun için loop kavramını öğrenmem gerekıyor ılk once loop variable falan bunları öğrenip armor standa geçmeyi düşünüyorum. Genel skript pluginleri hangisi sence ? yani skriptin çalışması için temel pluginler Skstuff ve skript plugini var bende.
Fazla ilerden başlıyosun loop olaylarına falan sonradan gir basit ve temelden başlayarak skripti kavramaya çalış ilk olarak. Uzaktan basit görünsede skript çok geniş ve zordur. Skript addonlarını ve ne işe yaradıklarını öğren ilk öncelikle ondan sonra işin daha kolay olacaktır. Ben pek fazla bilmiyorum afdonların genelde ne işe yaradığını ama bazılarını biliyorum TuSKe var genelde bunu gui yapmak için kullanıyorum ama başka işlerede yarıyor skunity den bulabilirsin addonları.

Son düzenleme:

Vezirx

Elmaslar
6
Puanlar
0
Fazla ilerden başlıyosun loop olaylarına falan sonradan gir basit ve temelden başlayarak skripti kavramaya çalış ilk olarak. Uzaktan basit görünsede skript çok geniş ve zordur. Skript addonlarını ve ne işe yaradıklarını öğren ilk öncelikle ondan sonra işin daha kolay olacaktır. Ben pek fazla bilmiyorum afdonların genelde ne işe yaradığını ama bazılarını biliyorum Skellet var genelde bunu gui yapmak için kullanıyorum ama başka işlerede yarıyor skunity den bulabilirsin addonları.
Oh Teşekkür ederim ilgin için. Şu an aklımda bir fikir var basit olabileceğini düşündüm ve onu yapıyorum mantık şöyle

/okyagmuru yazınca en yakındakı oyuncuyu seçecek ve sürekli ok yagmuruna tutacak looplama kavramıyla alakalı sanırsam bu fakat o okları adamın kafasında nasıl spawnlayabılırım loopladıktan sonra. Dediğini yapacağim bu arada

Ben komutu gerçekleştirdigim zaman adama diledigim bir yazi gitsin. bunu send %Player% şeklinde mi yapmam gerekiyor.
Edit:Titleyi nasil komuta uyarlayabilirim şu ekranın ortasında yazı çıkma muhabbeti.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı