Sol Reklam
Sağ Reklam

Çözüldü Skript dili ve addonlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

alastor

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi
Elmaslar
0
Puanlar
80
Yer
niğde
Minecraft
fox84
Kod:
command /shop2 [<text>]:
    trigger:
        if arg-1 is not set:
            set {_balance.%player%} to player's balance
            open chest with 3 row named "&a&lShop" to player
            format slot 10 of player with diamond named "minerals" to close then run [execute player command "shop2 minerals"]
        if arg-1 is "minerals":
            close player's inventory
            wait 1 second
            open chest with 3 row named "&a&lMinerals" to player
            format slot 0 of player with coal named "Buy 9 coal for 200" with lore "" to close then run [execute player command "shop2 minerals1al"]
        if arg-1 is "minerals1al":
            if {_balance.%player%} >= 200:
                execute console command "eco take %player% 200"
                execute console command "give %player% coal 9"
                message "Succesfully bought 9 coal"
            else:
                message "you haven't got enough money"

denermisiniz
Elinize sağlık. Denedim,çalıştı. Bir de artı benim şöyle bir sorunum var. Mesela sadece shop olarak değilde bir de benim warp skriptim var,mesela shop skriptini açtığımda açtığımda boş bir slota tıklayınca eğer bu boş yer warp skriptinde tanımlı bir warp slotunun yerine denk geliyorsa oraya ışınlıyor :) Ayrı plugin olmalarına rağmen. yani pluginlerin commandları karışıyor. bunu çözümü varmıdır acaba?

Son düzenleme:

MrBeaner

Bir Kömür Göründü Kaptanım!

Discord:

?????ᴼᶠᶠᶦᶜᶦᵃˡ#8073

Elmaslar
25
Puanlar
1.170
Minecraft
ProxyBot
Elinize sağlık. Denedim,çalıştı. Bir de artı benim şöyle bir sorunum var. Mesela sadece shop olarak değilde bir de benim warp skriptim var,mesela shop skriptini açtığımda açtığımda boş bir slota tıklayınca eğer bu boş yer warp skriptinde tanımlı bir warp slotunun yerine denk geliyorsa oraya ışınlıyor :) Ayrı plugin olmalarına rağmen. yani pluginlerin commandları karışıyor. bunu çözümü varmıdır acaba?
evet bi skriptin içine birden fazla gui sığdırmaya çalışırsanız veya argument siz kullanırsanız olur skripti atın düzenleyeyim

alastor

Elmaslar
0
Puanlar
80
Yer
niğde
Minecraft
fox84

alastor

Elmaslar
0
Puanlar
80
Yer
niğde
Minecraft
fox84
Son düzenleme:

MrBeaner

Discord:

?????ᴼᶠᶠᶦᶜᶦᵃˡ#8073

Elmaslar
25
Puanlar
1.170
Minecraft
ProxyBot

Akiserius

Discord:

Akiserius

Elmaslar
8
Puanlar
2.010
Minecraft
Akiserius
Facebook
-
Twitter
Akiserius
Arkadaşlar merhaba konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum ama ben bu server ve skript olayına yeni başladım. kızım ve arkadaşları için spigot 1.18.2 ile basit bir server yaptım. ama skriptler konusunda sıkıntı yaşıyorum. skript pluginin 2.6.3 son sürümünü yükledim. Yine basit bir GUI shop yapmaya çalışıyorum youtube videolarıyla ama konsol kodları tanımıyor hata veriyor. Mesela en basitinden ekteki resimde olduğu gibi daha kodun başındayken bile
bu kodu yazdığımda hiçbirini tanımadı, can't understand this section" gibi hatalar verdi. (Kodun tamamını netten buldum tamamını hatasız yazdığım halde yine aynı hataları verdi) skQuery diye bir plugin yükledim yine olmadı veya bu skQueryi nasıl kullanacağımı bilemedim. Bunlara addon deniyormuş galiba. Bu konuda bana yardımcı olabilirseniz sevinirim. Konuyu yanlış yere açtıysam veya hatalı konu açtı isem özür dilerim.
Tuske addonuda gerekiyor doğru hatırlıyorsam
birde discord adresin vs varsa daha rahat yardımcı olabilirim.

Admin OUa:

Hâlâ Zümrüt Bulamadım!

Discord:

MrMistry#5436

Elmaslar
209
Puanlar
5.505
Yer
Şanlı Urfa - Viranşehir
Minecraft
LifeLesS
bu tür addonları kullanmayın metadata ile yapın sanırsam bi rehber vardı forumda isterseniz yardımcı olabilirim (skripte başlamanızı tavsiye etmem kendimden biliyorum)

yunanmadenci

Eküidistans

Discord:

yunanmadenci

Elmaslar
328
Puanlar
3.580
Yer
İzmir, Selçuk
Minecraft
yunanmadenci
skRayFall, skQuery gibi addonlar kullanmayın. Sağlığa zararlıdır! Hele TuSKe kullanıyorsanız karaciğer iflasından gidersiniz.

Admin OUa:

Hâlâ Zümrüt Bulamadım!

Discord:

MrMistry#5436

Elmaslar
209
Puanlar
5.505
Yer
Şanlı Urfa - Viranşehir
Minecraft
LifeLesS

alastor

Elmaslar
0
Puanlar
80
Yer
niğde
Minecraft
fox84
haklısınız :) ama sadece sadece warplarda basit olarak kullanıp kapatayım diyorum.
https://hastebin.com/tuyirowoha.sql
şu skript argumentsiz olduğu için diğerleriyle çakışıyormuş. buna argumenti nasıl ekleyebilirim acaba?

MrBeaner

Discord:

?????ᴼᶠᶠᶦᶜᶦᵃˡ#8073

Elmaslar
25
Puanlar
1.170
Minecraft
ProxyBot
haklısınız :) ama sadece sadece warplarda basit olarak kullanıp kapatayım diyorum.
https://hastebin.com/tuyirowoha.sql
şu skript argumentsiz olduğu için diğerleriyle çakışıyormuş. buna argumenti nasıl ekleyebilirim acaba?
attığınız skript benim söylediğim cümleyle uyumsuz bunun argumentle alakası yok çünkü on inventory click kullanmışsınız bu envanter içinde geçerli bunu düzelterek yeni gui ile yapabilirsiniz

alastor

Elmaslar
0
Puanlar
80
Yer
niğde
Minecraft
fox84
attığınız skript benim söylediğim cümleyle uyumsuz bunun argumentle alakası yok çünkü on inventory click kullanmışsınız bu envanter içinde geçerli bunu düzelterek yeni gui ile yapabilirsiniz
o zaman argument ile basit bir warp scripti yapacağım değil mi? aklınızda kod war mı 2 tane warp ile kafam doldu hepsini karıştırdım :) 2 warplık varsa argument ile yapılmış gerisini ben çoğaltırım. yazmanız mümkünmü?

MrBeaner

Discord:

?????ᴼᶠᶠᶦᶜᶦᵃˡ#8073

Elmaslar
25
Puanlar
1.170
Minecraft
ProxyBot
Kod:
command /warplar [<text>]:
    permission: sanal.warp
    permission message: Uyarı
    trigger:
        arg 1 isn't set:
            open chest with 5 row named "&aA&bC&6raft" to player
            wait a tick
            format slot 11 of player with ender chest named "&aKasalar" with lore "" to close then run [execute console command "cuguli %player%"]
o zaman argument ile basit bir warp scripti yapacağım değil mi? aklınızda kod war mı 2 tane warp ile kafam doldu hepsini karıştırdım :) 2 warplık varsa argument ile yapılmış gerisini ben çoğaltırım. yazmanız mümkünmü?
tabikide ama sadece 1 tane var menüde

alastor

Elmaslar
0
Puanlar
80
Yer
niğde
Minecraft
fox84
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı