Sol Reklam

Tanıtım Redstone Bloğu Hakkında

• Konuyu başlatan ThanatosUltio
  • Başlangıç Tarihi
  • 2.710
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
T

ThanatosUltio

Ziyaretçi
ce38075bb999b67afd7e4f1a5d7a7bd8-header.jpg

Redstone, Alfa 1.0.1 versiyonunda Minecraft'a geldiğinde, başlangıçta "Kırmızı Cevher Tozu" olarak adlandırıldı ve üzerinde yürüyünce kırılabilirdi. Bu durum rahatsızlık verdiği için hızlı bir şekilde ortadan kaldırıldı ve Yama 1.0.4'deki "Redstone" olarak yeniden adlandırıldı.
7c8013717ecf4c95e1daf1e824f834d8-ingame2.jpg

Genel olarak, yüzeyin altında, haritanın altındaki 16. katmanda kızıltaşlarını bulabilirsiniz. Bunlardan her biri 4-5 redstone bırakır ve demir, elmas, altın kazma ile kazıldığınızda size birazcık tecrübe kazandırır. Elbette, bir servet-büyülü kazma ile daha fazla redstone kazanabilirsiniz.
Bazı insanların bilmeyebileceği bir başka şey de, redstone cevherine tıklandığında bir meşale gibi yanar. Redstone cevherini ışıkla "parlak" hale getirip, daha parlak kaynaklara maruz bırakabilirsiniz. Ardından, kesilene veya devre dışı bırakılana kadar aktive edildiğinde bu ışığı yayacaktır.
Redstone'un kendisi, bir devre oluşturmak için farklı bloklar arasında sinyaller taşıyabilen hatlara yerleştirilebilir. Bu devreler, bir kapıyı açan bir anahtar kadar basit veya bir oyun bilgisayarı kadar karmaşık olabilir. Tam olarak nasıl çalıştığını anlamak Redstone El Kitabı'nı okuyabilirsiniz.

292571522cb532f8bc902fd8771c8177-ingame1.jpg

yeni_logo.png

Son düzenleyen: Moderatör:

Murat1618

Nerelerdesin Be Zümrüt?
Elmaslar
397
Puanlar
14.520
Redstone candır !!

Deleted User 63724

Yaratık Tuzağı: Çalışıyor
Elmaslar
332
Puanlar
14.730

LySoon

Level Designer

Discord:

ImKami#9999

Elmaslar
989
Puanlar
17.145
Minecraft
KamiSensei
Yazım hataları çok. Nokta virgül de da gibi şeyleri demiyorum eksik harfler çok
Ayrıca çeviri çok saçma kelime bile atlanmış.
İngilizce paylaşsanız daha iyi anlardım

T

ThanatosUltio

Ziyaretçi
Yazım hataları çok. Nokta virgül de da gibi şeyleri demiyorum eksik harfler çok
Ayrıca çeviri çok saçma kelime bile atlanmış.
İngilizce paylaşsanız daha iyi anlardım
Sonraki konularımda daha dikkat ederim.

U

Unknownloce

Ziyaretçi
Konunun açıldığı yer yanlış. Burda haber tanıtmıyorsun fakat başlığını haber yazmışsın burda kızıltaş bloğunu tanıtıyorsun ve Türkçe çeviri yapıyorsan redstone değilde Kızıltaş bloğu diyebilirsin.

T

ThanatosUltio

Ziyaretçi
Konunun açıldığı yer yanlış. Burda haber tanıtmıyorsun fakat başlığını haber yazmışsın burda kızıltaş bloğunu tanıtıyorsun ve Türkçe çeviri yapıyorsan redstone değilde Kızıltaş bloğu diyebilirsin.
Madem konu yanlış yerde neden Yönetici & Moderator tarafından konum doğru bölüme taşınmadı? redstone desem ne olur ki bir dahaki konularımda düzeltirim.

U

Unknownloce

Ziyaretçi
Madem konu yanlış yerde neden Yönetici & Moderator tarafından konum doğru bölüme taşınmadı? redstone desem ne olur ki bir dahaki konularımda düzeltirim.
Moderatör veya yöneticilerin taşımasına gerek yok editör yetkilisininde konu taşıma yetkisi var :)

T

ThanatosUltio

Ziyaretçi
U

Unknownloce

Ziyaretçi

ZeusPro

>> Pluginer & Skripter

Discord:

ZeuLeg#0962

Elmaslar
28
Puanlar
8.985
Yer
Ankara
Güzel konu. Redstone olmadan sistem düşünemiyom :-P

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı