Sol Reklam
Sağ Reklam

PUSU STUDİOS'tan Yeni Oqyun İçin Ekip Arkadaşları Aranıyor!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
M

Minesyum

Ziyaretçi
Pusu2.png

KADROMUZ

dsadasdasdasdasdasdasdasdas.PNG

Oyunumuz ZULA'ya benzer bir fps oyunu olucak P2W yöntemi olmayan eskileri
anımsatan bir oyun olucaktır.

Yetkili ekibimize katılmadanda çevrenizde , mahallenizde , şehirinizde vb. yerlerde güzel savaş alanı anımsatıcak yerlerin fotoğraflarını çekip bize atarsanız o yerleri oyun mapi olarak modelleyebiliriz.

EKİBİMİZDE ARADIĞIMIZ KİŞİLER

JAVA DİL BİLGİSİ OLANLAR
GRAFİK TASARIMCILAR
HAYAL GÜCÜ İYİ OLANLAR
USTA YAZARLAR

OYUN ADI PUSU

KADROMUZA KATILMAK İSTİYORSANIZ
DİSCORD: Qelm#8567

Oyun açıldığında benden herkese 30 Günlük Ekmek Bıçağı hediye :)​

Son düzenleme:

Crewdex

Clique | 2022
Emektar

Discord:

Crewdex#1868

Elmaslar
574
Puanlar
8.990
Minecraft
Crewdex
Güzel bir projeye benziyor başarılar, yolunuz açık olsun.

yercekimsiz

sv_gravity 0

Discord:

Libris#7386

Elmaslar
481
Puanlar
7.305
Şu anlık hoş duruyor. Hadi bakalım, umarım ki güzel ve motivasyonlu bir şekilde bu işi geliştirir ve bitirsiniz.

AsinPW

MORE BEER!

Discord:

asinpw

Elmaslar
866
Puanlar
11.975
Yer
Wuhan, China
Bu işlere keşke bu kadar hızlı girmeseniz :D Oyunun başarılı olacağını pek düşünmüyorum ama hevesli arkadaşlarsınız, bir deneyin görün, tecrübe edinin.

Bunu basamak şeklinde anlatayım. 6 tane merdiven basamağı düşünün, siz 1.basamağı çıkmadan 6.basamağa çıkmaya çalışıyorsunuz. En başta 2D platformdan başlayıp yavaş yavaş yükselmenizi tavsiye ederim. Bu sizin yararınıza olacaktır. 3D oyunlar yüksek modelleme bilgisi, üst düzey kodlama bilgisi ister. Hesaba katmadığınız bazı şeylerin en önemlisi ise müzik. Gördüğüm kadarıyla ekipteki herkes neredeyse MC-TR'den. MC-TR'de müzikle uğraşan birilerini görmedim, bilmiyorum. FL, Logic veya Ableton... kullanarak, atmosfere uygun, düzgün mastering işlemleri yapılmış, bilgili, profesyonel müzik yapabilecek birilerini bulmalısınız. Asset store'dan vs. müzik almak istersenizde ülkede doların durumu malum bütçe yetmez/özgün olmaz :D Hakları size ait olmayan bir müzik kullandığınızda da iş davaya kadar uzanır. Yani hesaba katmadığınız bir çok şey çıkabilir ileride önünüze.

Oyunun isminide değiştirmenizi öneriyorum. Daha önceden Pusu: Uyanış adında bir Türk oyunu yapıldı. Yani Pusu markası kullanımda. Daha kullanılmayan isimlere yönelmenizi tavsiye ederim.

Bende oyun sektörünün içerisindeyim. 2 adet oyunda görev aldım. Şimdi ise kendi stüdyomu kurdum ve mobil oyunumu yapıyorum. 2D 8-bit cyber temalı bir oyun. Ve hala 7-8 aydır yapımda. İşin en uzun süren kısmı ise grafik ve müzik bölümü (2D).

Ek olarak sosyal medya kısmı çok önemlidir. İnsanlar oyunu buradan duyacak ve indirecek. Aradığınız ekip arkadaşlarını burada değil, webmaster/grafik forumlarında vs. arayın.

Yanlış anlaşılma olmasın amacım heves kırmak vb. değil. Aksine sizin bu işte devamlılık sağlamanızı istiyorum. Oyunu yapmaya çalışırken bir sürü sorunla, eksikle karşılaşıp bu işlerden soğuma olasılığınız çok yüksek. Bu yüzden azdan çoğa doğru basamak şeklinde ilerlemenizi tavsiye ediyorum. Çünkü zamanında bende denedim ve bilgilerimi aktarmaya çalışıyorum.

Kâi

"Founder of GUZZPLE"

Discord:

Kâi#5426

Elmaslar
274
Puanlar
0
Minecraft
Kaivies
Şu aradıklarınız geliştiricilere normalde para veriyorlar siz ne veriyorsunuz? deneyim? boş iş. Projenizde başarılar ancak daha bir şey yapamamış bir kaç kişi toplamakla proje yapılmaz. Hele ki oyun. İnsanların boşa zamanını almayın. En fazla 1 ay sonra dağılır. Yatırım yapmadan geliştirmek zor (olasılıkta yok.)

alinuryt

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi
Elmaslar
7
Puanlar
1.995
Minecraft
Twonox
Merhabalar Aslında Oradaki .alonehuntert Benim Şu Ana Kadar 100 Yakın Oyun Projem Ve Aralarında Piyasaya Sürdüğüm 5 6 Oyunum Var. 4 Yıldır Unity Kullanıyorum. Aslında Bende İstemezdim Multiplayer Bir Oyun Yapmak Denemişligim Var Tek Başıma Ama Optimizasyon Sıkıntısı Yüzünden Bırakmıştım. Şu Ana Kadar Kendim Yaptığım Ve Yayınladıgım "Kabus" İsimli 3D Bir Oyunum Var.Arkadaşlarda Sanırsam O Yüzden Beni Seçip Almak İstediler. Neyse Müzik Konusunda Biriyle Anlaşmıştık Önceden. Şimdi Onu Tekrar Çağırdıgımızda İse Başka Bir Proje Üstünde Çalıştıgını Ögrendik Aslında Şu Ana Kadar Unity İle Tek Kişinin Çıkardığı Bağımsız Bir Sürü Oyun Var Ve Aralarında Steam'de Yüksek İndirme Sayısını Gördüklerimde Oldu Açıkçası Biz Bunu Sırf Multiplayer Yapacaz.Herkes Oynuyacak Gibi Bişey Demiyoruz Oynuyan Oynasın. Bu Arada Kelimelerin Hepsinin Başını Büyük Harfle Yazdığım İçin Özür Dilerim. Alışkanlık Olmuş. İyi Günler.
Bu işlere keşke bu kadar hızlı girmeseniz :D Oyunun başarılı olacağını pek düşünmüyorum ama hevesli arkadaşlarsınız, bir deneyin görün, tecrübe edinin.

Bunu basamak şeklinde anlatayım. 6 tane merdiven basamağı düşünün, siz 1.basamağı çıkmadan 6.basamağa çıkmaya çalışıyorsunuz. En başta 2D platformdan başlayıp yavaş yavaş yükselmenizi tavsiye ederim. Bu sizin yararınıza olacaktır. 3D oyunlar yüksek modelleme bilgisi, üst düzey kodlama bilgisi ister. Hesaba katmadığınız bazı şeylerin en önemlisi ise müzik. Gördüğüm kadarıyla ekipteki herkes neredeyse MC-TR'den. MC-TR'de müzikle uğraşan birilerini görmedim, bilmiyorum. FL, Logic veya Ableton... kullanarak, atmosfere uygun, düzgün mastering işlemleri yapılmış, bilgili, profesyonel müzik yapabilecek birilerini bulmalısınız. Asset store'dan vs. müzik almak istersenizde ülkede doların durumu malum bütçe yetmez/özgün olmaz :D Hakları size ait olmayan bir müzik kullandığınızda da iş davaya kadar uzanır. Yani hesaba katmadığınız bir çok şey çıkabilir ileride önünüze.

Oyunun isminide değiştirmenizi öneriyorum. Daha önceden Pusu: Uyanış adında bir Türk oyunu yapıldı. Yani Pusu markası kullanımda. Daha kullanılmayan isimlere yönelmenizi tavsiye ederim.

Bende oyun sektörünün içerisindeyim. 2 adet oyunda görev aldım. Şimdi ise kendi stüdyomu kurdum ve mobil oyunumu yapıyorum. 2D 8-bit cyber temalı bir oyun. Ve hala 7-8 aydır yapımda. İşin en uzun süren kısmı ise grafik ve müzik bölümü (2D).

Ek olarak sosyal medya kısmı çok önemlidir. İnsanlar oyunu buradan duyacak ve indirecek. Aradığınız ekip arkadaşlarını burada değil, webmaster/grafik forumlarında vs. arayın.

Yanlış anlaşılma olmasın amacım heves kırmak vb. değil. Aksine sizin bu işte devamlılık sağlamanızı istiyorum. Oyunu yapmaya çalışırken bir sürü sorunla, eksikle karşılaşıp bu işlerden soğuma olasılığınız çok yüksek. Bu yüzden azdan çoğa doğru basamak şeklinde ilerlemenizi tavsiye ediyorum. Çünkü zamanında bende denedim ve bilgilerimi aktarmaya çalışıyorum.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Gerçekten emek harcanan başarılı bir projeye benziyor, bu süreçte sizlere başarılar dilerim ;) <3

M

Minesyum

Ziyaretçi

Şu aradıklarınız geliştiricilere normalde para veriyorlar siz ne veriyorsunuz? deneyim? boş iş. Projenizde başarılar ancak daha bir şey yapamamış bir kaç kişi toplamakla proje yapılmaz. Hele ki oyun. İnsanların boşa zamanını almayın. En fazla 1 ay sonra dağılır. Yatırım yapmadan geliştirmek zor (olasılıkta yok.)

1. Oyun 3d KABUS inceleyebilirsiniz.

Ekibimde ki kişiler benden para istmedi ayrıca onların ve benim yani hepimizin oyunu kazanılan para kazanılan nam hepimize aittir.

Kabus oyunumuzu inceledikten sonra burada bizim bilgimizi ölçebilirsiniz.

JESUS?

JESUS
Elmaslar
385
Puanlar
7.585
Çok paralar yatırıyorlar sen gelmişsin, 2 3 kişi almışsın zula gibi oyun yapicam diyorsun boşa zamanız gidiyor daha değerli şeylere harcamanı öneririm zamanını ilerde pişman olabilirsin. Çok oyun yapmak istiyorsan Unity 2d oyun yapın başarılar.

Linç yemem inşallah

RasyonelistBey

Demir Cevheri Gibiyim

Discord:

RasyonelistBey#3144

Elmaslar
229
Puanlar
1.355
fikir güzel fakat kadro ne öyle discord bot mu yapacaksın oyunda yada plugin paketi mi ? yok yok harita yapacak mimarlar kadro çok kötü oyunun açılacağını dahi düşünmüyorum bu bir karalama veya heves kırma mesajı değil sadece şimdiden söylim iyi güzel hayalin var anladıkta basit işler değil bu mesajımda burada kalsın ayda 1 uğrarırım

M

Master060

Ziyaretçi
oyun yapmak minecraft plugin paketi yada mimar ekibi toplamayla karıştırdınız herhalde?

S

Silinen üye 123937

Ziyaretçi
Kimsenin bilgi seviyesini bilmeden yargılıyorsunuz, oradaki ekipteki üyelerin statülerini vs. eleştirmişsiniz, peki nereden biliyorsunuz bu konuda bir bilgi/beceri veya çabasının olmadığını? Heves kırmak yerine öneri sunabilir veya düzgün şekilde eleştirebilirdiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı