Rehber packetbookfixer | Kitap açığı ile oyuncuları oyundan atma (Minecraft PacketBookFixer)

BlondeCowQQ

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi
Elmaslar
16
Puanlar
650
Discord
BlondeCow#5145
Minecraft
BlondeCow
Minecraft Türkiye

PacketBookFixer plugini bana ait bu forumda ve diğer bir forumda konusunu açmıştım zaten fakat konuyu kaldırıp(sebep belirtilmeden) kendiniz bir konu açmışsınız. Bunu yapmadan önce haber verilebilirdi bir izin istenilebilirdi fakat siz böyle yapmayı tercih etmişsiniz bir daha bu forumda yararlı bir içerik paylaşırken birçok kez düşünmeliyim.
Açık kaynak kodlu olduğu halde içerisine hiç göz atmayı düşünmediniz sanırım.
Screenshot - c38b308632b177213e9eb2d08eb9e9c1 - Gyazo

Son düzenleme:

admiraldus

DEVASTATE
Emekli
Onaylı Satıcı
Elmaslar
1.976
Puanlar
3.340
Steam
admiraldus
Discord
admiraldus#5822
Minecraft
admiralduski
Minecraft Türkiye

PacketBookFixer plugini bana ait bu forumda ve diğer bir forumda konusunu açmıştım zaten fakat konuyu kaldırıp(sebep belirtilmeden) kendiniz bir konu açmışsınız. Bunu yapmadan önce haber verilebilirdi bir izin istenilebilirdi fakat siz böyle yapmayı tercih etmişsiniz bir daha bu forumda yararlı bir içerik paylaşırken birçok kez düşünmeliyim.
Açık kaynak kodlu olduğu halde içerisine hiç göz atmayı düşünmediniz sanırım.
Screenshot - c38b308632b177213e9eb2d08eb9e9c1 - Gyazo
Sizin konunuzu görmedim ne yazık ki. Görseydim bu konuyu açmazdım. Eklentiyi de bir arkadaşımın önerisiyle bu eklentiyle değiştirdim. İsterseniz konuyu kaldırayım siz açın.

BlondeCowQQ

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi
Elmaslar
16
Puanlar
650
Discord
BlondeCow#5145
Minecraft
BlondeCow
Minecraft Türkiye

Sizin konunuzu görmedim ne yazık ki. Görseydim bu konuyu açmazdım. Eklentiyi de bir arkadaşımın önerisiyle bu eklentiyle değiştirdim. İsterseniz konuyu kaldırayım siz açın.
Bununla ilgili bir konu açmıştım fakat nedensiz bir şekilde kaldırılmış, konuda bahsedilen eklenti ile ilgili bilgi almak, soru sormak isteyen kişiler için discord adresimi paylaşırsanız konuyu tekrardan açmanın bir önemi kalmaz.
Spigot : PacketBookFixer

Son düzenleme:

admiraldus

DEVASTATE
Emekli
Onaylı Satıcı
Elmaslar
1.976
Puanlar
3.340
Steam
admiraldus
Discord
admiraldus#5822
Minecraft
admiralduski
Minecraft Türkiye

Bununla ilgili bir konu açmıştım fakat nedensiz bir şekilde kaldırılmış, konuda bahsedilen eklenti ile ilgili bilgi almak, soru sormak isteyen kişiler için discord adresimi paylaşırsanız konuyu tekrardan açmanın bir önemi kalmaz.
Spigot : PacketBookFixer
İndirme bağlantısı eklentinin Spigot adresiyle değiştirilip, Discord ID'niz konuya eklenmiştir.

MisterArda

Skripter-Pluginer!
Elmaslar
119
Puanlar
1.240
Steam
jamesharden13
Discord
Arda#1022
Minecraft
iKwane
Minecraft Türkiye

Yararlı, emeğinize sağlık.

Cherry

insan ayırmak değil, insan olmak ülküm
Premium
Onaylı Satıcı
Elmaslar
346
Puanlar
740
Discord
Cherry#0909
Minecraft
ByCherry
Minecraft Türkiye

packetbookfixer | Kitap açığı ile oyuncuları oyundan atma (Minecraft PacketBookFixer)
Bu açık ile sunucunuzda gecikme yaşanıyor ve oyuncular oyundan atılıyor. Hadi gelin şu sorunu çözelim!

Selam millet! Gün geçtikçe Minecraft'ta yeni açıklar bulunuyor ve bu açıklar kullanılarak saldırı yöntemleri geliştiriliyor. Bu saldırılardan biri de, birazdan çözümünü vereceğimiz, zararlı olarak tabir edebileceğimiz kitap ve blok paketlerini sunucuya göndererek gecikme oluşturmak ve oyuncuların oyundan atılmasını sağlamak. Bu saldırı yöntemiyle çok büyük sunucular bile başa çıkamadı. O yüzden hemen önlem almakta fayda var.

Bu saldırıyı PacketBookFixer eklentisi (plugin) ile çözmek mümkün. Tek yapmanız gereken eklentiyi sunucunuza yüklemek. Bu eklenti zararlı olarak tabir edebileceğimiz kitap ve blok paketlerinin sunucunuza gönderilmesini engelliyor. Hatırlatalım: Bu açık, Minecraft 1.7, 1.8, 1.9, 1.10, 1.11 sürümlerinde bulunmaktadır ama önlem olarak sunucunuz bu sürümde olmasa dahi gene de sunucunuza bu eklentiyi yüklemenizi tavsiye etmekteyiz. Önlem almakta her zaman fayda var.

İndirmek için: PacketBookFixer
Yapımcı: BlondeCow - BlondeCow#5145
aga be mazi...
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Teşekkürler @BlondeCowQQ kardeşim, YSK olarak seninle gurur duyuyoruz. Hak eden sunuculara gereken zararı veriyorsun, hak edenler içinde korumasını da sağlıyorsun. Sana da teşekkürler @admiraldus, paylaşımın için!
tribün yan tarafta

Yukarı