Sol Reklam
Sağ Reklam

Önemli MC-TR üyelerimizin sorularını & önerilerini dinliyoruz.

Felox

PandaDevs > Tasarım & Eklenti Paketi <
Elmaslar
279
Puanlar
3.825
Yer
Tr
Minecraft
Felox
Forum teması eskide kalmış gibi duruyor değiştirecek misiniz ?

Forumda torpil ne zaman son bulacak ?

Discord sunucumuzu paylaşmak için neden bi paket veriyoruz onun yerine para ödeyelim veya başka bir şey yapalım böyle bir şey düşündünüz mü ?
Herşeyi paraya bağlarsa forum çok saçma olmaz mı? Bence sistem çok iyi, sunucu açacak ve bütçesi olmayan arkadaşlara ücretsiz destek verilebilmesi için böyle birşey yapılmış.

S

Silinen üye 78915

Ziyaretçi
Şimdi, çok fazla soru gelmiş gibi sırasıyla cevaplamak da benim işim. :)

Wortinax'ın önerilerine değineceğim, dikkat çekici önerileri ve şikayetleri var: Forumun teması, MC-TR.COM günümüzde UI/UX temalı veya IO temalı, fark yaratabilecek bir alt yapıya henüz hazır değil. UX/UI boşluğu doldurmaya yetmiyor maalesef, forumun teması eskimiş olarak dursa bile MC-TR V3.7 ile beraber tekrardan dizayn edilecek, eklemeler ve yenilikler ekleneceğini bildirmek isterim.

Forumda kimse kimseye torpil yapmıyor: gerek Üst Yönetim, gerek Yönetim Ekibi herhangi bir satıcı konusunda veya yetkili ekibinde, bir üyeye vs. torpil, kıyak, baştan salma iş denetimleri yapmıyor. Torpil gerek benim yönetim tarzımda, gerek cansarac, Tusserte, Nexy ve diğer arkadaşlarımın yönetim şeklinde asla ama asla bulunmaz. Baştan tüm ekibin sorumluluğunu alan ben olarak böyle bir şeye izin vermiyorum.

Discord sunucumuzu paylaşmak için neden bi paket veriyoruz onun yerine para ödeyelim veya başka bir şey yapalım böyle bir şey düşündünüz mü?
Biz paket amacıyla para veya ücret istemiyoruz. Zaten ki Discord İzni isimli bir özelliğimiz ile para ödemenize gerek kalmıyor. Her şey para olmadığından dolayı, saçma bir düşünce yapısına girebileceğinden dolayı bu tür işlere, içerikleri para ile yapmıyoruz.

Feloooox, bir öneri paylaşmış +1 isimli. Eklenebilir; not alındı ancak bunun elbette şu anki tepkilerin olduğu gibi ufak bir kuralı, maddesi olabileceğini düşünüyoruz böylece daha uygun ve uyumlu; yanlış anlaşılmayacak bir temiz sayfa yaratabileceğimizi düşünüyorum. Kekobaykus31, bir sorusu var. Bunu tam olarak ben de bilmiyorum, üst site sahibi ve yöneticilerimiz biliyor. Tahmini civar 700TL ile 500TL olacağını düşünüyorum. Elbette bu tahmin o yüzden kesinliği yok.

Z

ZirveNetwork

Ziyaretçi
Selamlar,

Ben tekil soruları yanıtlamak amacıyla basit basit gidip detaylarına ineceğim. Şimdi baştan Zolqid'in verdiği 5. madde ile başlayalım. Bazı kategorileri yeni yazar sistemimiz ile beraber dolduracağız, bunun konusunu özel görüşmeler ve yazar ekibimiz ile konuşup detaylarıyla birlikte yoğun iş temposu olmadan gerçekleştirmeyi çalışacağız. Çoğu konu haber ve rehbere odaklı olacağını şimdiden bildireyim. ❤️

Nuage'nin verdiği öneriyi daha önceden başka bir arkadaşımızda vermişti. Mobil kullanıcılar için MC-TR V3.7 temasını geliştirdiğimizi duyuralım, ana odak mobil kullanıcılara olacağını. Reklam alanları bugün itibari artık .gif uzantısı yerine .webp ve gif dosyası 300 KB'e indirilerek gerek bilgisayarda, gerek mobilde ve diğer cihazlarda hızlıca yükseleceğini belirtelim. Keyubu'ya özel reklamlarında bu süreç içerisinde olacağını da.

ZirveNetwork'ün
( İsmi beğendim, yaratıcı ? ) paylaşmış olduğu öneri de çok hoşuma gitti. Zolqid'in önerisini vurgulayarak paylaşmış. Banner alanlarının çok fazla olduğunu ben de farkındayım; yeni tema -mc-tr v3.7 ve v3.7 gece- ile birlikte reklam alanları gözünüze sokulmadan daha ferah ve boşluklu bir alanın olacağını belirtmek isterim. Banner alanları çok fazla göz ve rahatsız ediyor, bunu biz de farkındayız. Üstte verdiğim cevap ile aynı yavaş yüklenme olayı.

Nesna'nın önerilerine sıra sıra değineyim, güzel ve dikkate alınacak önerileri bulunmakta: Biz 2015 yılından beri tarafsız bir forumuz, Minecraft Türkiye çapında en büyük, prestiji en derin olan bir forum olarak rakipsel, takipsel, prestij ezme, taraf tutma gibi bir amacımız veya kararımız hiç olmadı ve olacağını da düşünmüyoruz. Minecraft forumlarının asıl amacı zaten Minecraft ve oyun piyasasını geliştirmek, kitlesini daha üstün bir seviyeye taşıyıp oyun hakkında bilgi öğrenmek.

Satış kategorisi hep üstte mi duracak sorusuna cevap olarak, yeni bir özellik hakkında çalışıyoruz. Eğer yakın bir tarihte gelirse ilk senin haberinin olacağını belirtmek isterim :;p. Flama alma şartlarını zorlaştıracak mısınız, buna birkaç örnek versen eğer daha net ve derin konulara girebilirim. Takımlardan bahsediyorsak eğer elbette şartları zorlaştırmasak bile detaylaştırabiliriz.

Bannerlar çok fazla, azaltacak mısınız? Bu soruya cevap olarak azaltmayı planlamıyoruz ancak yeni tema ile birlikte gözünüze sokulmadan daha ferah ve boşluk olmasını sağlamayı deneyeceğiz. Keyubu hediyeleri gibi Batucloud Hediyeleri de olacak mı? Şu anda mevcut olarak reklam ön eki gibi takviyeleri bulunmakta Batucloud'ın. Önerilerin için teşekkürler, önerilerinizi gerçekleştirmeyi çok isteriz. ❤️

Felox'un önerisi Zolqid'in önerisine vurgu yapılarak yorumlanmış. Elbette bunun sebebini araştırmamıza dahi gerek yok, üye gözünden de sizin tercihiniz ve yorumlamalarınız ile beraber okuyabiliyor, görebiliyoruz ve farkındayız da. Forumun bu yönde ilerlemesini engellemek değil de yenilikler katmayı planlıyoruz çünkü engellersek satıcı & takımlara haksızlık olabileceğini düşünüyorum.

FurkannDogann'nın paylaştığı öneriye yanıt olarak: Elbette gelecek, şu an bile eklenebilir ancak gerek temadaki kod hataları ve gerek temanın 23 dakika gibi dar bir zamanda istenmesi bu temayı karanlık olması dışında kötü kılıyordu. MC-TR V3.7 ile beraber temanın adı Gece olarak değiştirilip yenilikleri ekleneceğini şimdiden duyurmak isterim sana Furkan. :) ?

Bazı arkadaşlarının önerilerini okuyamamış olabilirim, onlara 10 Haziran'a yakın bir sürede daha yakın bir zaman çapında yanıtlamayı çalışacağım çünkü ilgi odağım satıcılar & takımlar değil maalesef. Forumun teknik sorunlarıyla, şikayetleri ve önerilerini toplayıp daha kreatif, özgün ve yeni nesil bir forum yaratma amacında çalışmaktayım.
Benimle ilgili yazdıklarınızı okuyunca gururlandim belirtmek istedim .d

S

Silinen üye 78915

Ziyaretçi
Benimle ilgili yazdıklarınızı okuyunca gururlandim belirtmek istedim .d
Benim yönetimim bu şekilde ilerliyor,

Önerilerinizi, şikayetlerinizi alarak geliştirmeyi ve sıcak bir aile yuvası kurmak. MC-TR'de olduğun için teşekkür ederiz tekrardan ❤️ :)

Nuage

Koydum Çalışma Masasını
Yönetici Yardımcısı
Hosting Görevlisi

Discord:

nazmiyigitefe

Elmaslar
54
Puanlar
4.120
Yer
İzmir
Minecraft
NuageDev
Selamlar,

Ben tekil soruları yanıtlamak amacıyla basit basit gidip detaylarına ineceğim. Şimdi baştan Zolqid'in verdiği 5. madde ile başlayalım. Bazı kategorileri yeni yazar sistemimiz ile beraber dolduracağız, bunun konusunu özel görüşmeler ve yazar ekibimiz ile konuşup detaylarıyla birlikte yoğun iş temposu olmadan gerçekleştirmeyi çalışacağız. Çoğu konu haber ve rehbere odaklı olacağını şimdiden bildireyim. ❤️

Nuage'nin verdiği öneriyi daha önceden başka bir arkadaşımızda vermişti. Mobil kullanıcılar için MC-TR V3.7 temasını geliştirdiğimizi duyuralım, ana odak mobil kullanıcılara olacağını. Reklam alanları bugün itibari artık .gif uzantısı yerine .webp ve gif dosyası 300 KB'e indirilerek gerek bilgisayarda, gerek mobilde ve diğer cihazlarda hızlıca yükseleceğini belirtelim. Keyubu'ya özel reklamlarında bu süreç içerisinde olacağını da.

ZirveNetwork'ün
( İsmi beğendim, yaratıcı ? ) paylaşmış olduğu öneri de çok hoşuma gitti. Zolqid'in önerisini vurgulayarak paylaşmış. Banner alanlarının çok fazla olduğunu ben de farkındayım; yeni tema -mc-tr v3.7 ve v3.7 gece- ile birlikte reklam alanları gözünüze sokulmadan daha ferah ve boşluklu bir alanın olacağını belirtmek isterim. Banner alanları çok fazla göz ve rahatsız ediyor, bunu biz de farkındayız. Üstte verdiğim cevap ile aynı yavaş yüklenme olayı.

Nesna'nın önerilerine sıra sıra değineyim, güzel ve dikkate alınacak önerileri bulunmakta: Biz 2015 yılından beri tarafsız bir forumuz, Minecraft Türkiye çapında en büyük, prestiji en derin olan bir forum olarak rakipsel, takipsel, prestij ezme, taraf tutma gibi bir amacımız veya kararımız hiç olmadı ve olacağını da düşünmüyoruz. Minecraft forumlarının asıl amacı zaten Minecraft ve oyun piyasasını geliştirmek, kitlesini daha üstün bir seviyeye taşıyıp oyun hakkında bilgi öğrenmek.

Satış kategorisi hep üstte mi duracak sorusuna cevap olarak, yeni bir özellik hakkında çalışıyoruz. Eğer yakın bir tarihte gelirse ilk senin haberinin olacağını belirtmek isterim :;p. Flama alma şartlarını zorlaştıracak mısınız, buna birkaç örnek versen eğer daha net ve derin konulara girebilirim. Takımlardan bahsediyorsak eğer elbette şartları zorlaştırmasak bile detaylaştırabiliriz.

Bannerlar çok fazla, azaltacak mısınız? Bu soruya cevap olarak azaltmayı planlamıyoruz ancak yeni tema ile birlikte gözünüze sokulmadan daha ferah ve boşluk olmasını sağlamayı deneyeceğiz. Keyubu hediyeleri gibi Batucloud Hediyeleri de olacak mı? Şu anda mevcut olarak reklam ön eki gibi takviyeleri bulunmakta Batucloud'ın. Önerilerin için teşekkürler, önerilerinizi gerçekleştirmeyi çok isteriz. ❤️

Felox'un önerisi Zolqid'in önerisine vurgu yapılarak yorumlanmış. Elbette bunun sebebini araştırmamıza dahi gerek yok, üye gözünden de sizin tercihiniz ve yorumlamalarınız ile beraber okuyabiliyor, görebiliyoruz ve farkındayız da. Forumun bu yönde ilerlemesini engellemek değil de yenilikler katmayı planlıyoruz çünkü engellersek satıcı & takımlara haksızlık olabileceğini düşünüyorum.

FurkannDogann'nın paylaştığı öneriye yanıt olarak: Elbette gelecek, şu an bile eklenebilir ancak gerek temadaki kod hataları ve gerek temanın 23 dakika gibi dar bir zamanda istenmesi bu temayı karanlık olması dışında kötü kılıyordu. MC-TR V3.7 ile beraber temanın adı Gece olarak değiştirilip yenilikleri ekleneceğini şimdiden duyurmak isterim sana Furkan. :) ?

Bazı arkadaşlarının önerilerini okuyamamış olabilirim, onlara 10 Haziran'a yakın bir sürede daha yakın bir zaman çapında yanıtlamayı çalışacağım çünkü ilgi odağım satıcılar & takımlar değil maalesef. Forumun teknik sorunlarıyla, şikayetleri ve önerilerini toplayıp daha kreatif, özgün ve yeni nesil bir forum yaratma amacında çalışmaktayım.

Adam çalışıyor beee :D

A

ahmet50042

Ziyaretçi
satış yapabilmek için kişinin kimlik gibi bilgileri vermesi zorunlu tutulmalı ve bu bilgiler dolandırıcılık gibi aksi durumlarda kullanılaraktan mc-tr tarafından kişiye platform kuralları ihlali ve dolandırıcılıkta dava açılmalı her gün dolandırıcı konuları görmekten yoruldum.

Myspi

Birisi mi Spawnlandı?
Elmaslar
3
Puanlar
160
Minecraft
Myspi
MC-TR mobil uygulaması gelse mükemmel olurdu :) takip ettiğimiz kişiler, konular vb. şeylerden bildirim alırdık.

heavydirtysoul

yorgun
Emektar

Discord:

heavydirtysoul#0021

Elmaslar
733
Puanlar
13.850
Yer
DEMA
satış yapabilmek için kişinin kimlik gibi bilgileri vermesi zorunlu tutulmalı ve bu bilgiler dolandırıcılık gibi aksi durumlarda kullanılaraktan mc-tr tarafından kişiye platform kuralları ihlali ve dolandırıcılıkta dava açılmalı her gün dolandırıcı konuları görmekten yoruldum.
Merhaba Ahmet. Değerli yorumun için teşekkürler öncelikle. Bahsettiğin fikir her ne kadar harika olsa da ne yazık ki yasal olarak böyle birşeyi talep etme hakkımız yok.

heavydirtysoul

yorgun
Emektar

Discord:

heavydirtysoul#0021

Elmaslar
733
Puanlar
13.850
Yer
DEMA
MC-TR mobil uygulaması gelse mükemmel olurdu :) takip ettiğimiz kişiler, konular vb. şeylerden bildirim alırdık.
Merhaba Myspi. Güzel fikrin ve önerin için teşekkürler! Mobilde bildirimleri tarayıcın aracılığıyla alabilme gibi bir özellik olabilir. Forum seçeneklerinde "Push bildirimlerini aktif et" gibi bir seçenek olması gerekiyor. Aktif ettiğin taktirde bildirimleri tarayıcın açık olmasa bile alabilirsin. Mobil uygulama işi şuan için pek mümkün değil.

Kreof

Reaven Team, her türden olağanüstü hizmet!

Discord:

kreof_

Elmaslar
361
Puanlar
7.635
Discord İzni
İşin komiği şikayetlerin/soruların neredeyse tamamı satış sistemi ile ilgili ve siz aralarında cidden cevabı aşırı merak edilen sorularında olduğu bu soruları cevaplamayarak forumda çoğu kişinin merak etmediği -bence- saçma olan soruları cevaplıyorsunuz.

heavydirtysoul

yorgun
Emektar

Discord:

heavydirtysoul#0021

Elmaslar
733
Puanlar
13.850
Yer
DEMA
İşin komiği şikayetlerin/soruların neredeyse tamamı satış sistemi ile ilgili ve siz aralarında cidden cevabı aşırı merak edilen sorularında olduğu bu soruları cevaplamayarak forumda çoğu kişinin merak etmediği -bence- saçma olan soruları cevaplıyorsunuz.
Soruların cevaplanmadığı dikkate alınmadığı anlamına gelmiyor. Konuya yazılan tüm şikayetleri dikkate alıp ona göre aksiyon gerçekleştireceğiz.

Kreof

Reaven Team, her türden olağanüstü hizmet!

Discord:

kreof_

Elmaslar
361
Puanlar
7.635
Discord İzni
Soruların cevaplanmadığı dikkate alınmadığı anlamına gelmiyor. Konuya yazılan tüm şikayetleri dikkate alıp ona göre aksiyon gerçekleştireceğiz.
Cevaplamamanız şahsen beni benim veya başkalarının yorumunu dikkate almadığınız hissine kaptırdı. Ki bu histe haklı olduğumu düşünüyorum çünkü ben maalesef zihin okuyamıyorum

S

Silinen üye 78915

Ziyaretçi
Onlara toplantı sonu yanıt vereceğim, olan gelişmeler ile toplayayım ki ortada sorun kalmasın :)

T

Tema

Ziyaretçi
Tusserte olduğu sürece foruma önerim yok :))

Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı