Sol Reklam
Sağ Reklam

Önemli MC-TR üyelerimizin sorularını & önerilerini dinliyoruz.

MC-TR.com

MC-TR.COM
Site Sahibi
Elmaslar
68
Puanlar
13.320
Discord İzni
1622113159392.png

MC-TR.COM Üyelerinin Sorularını ve Şikayetlerini Dinliyoruz!

[KRSAG]https://discord.com/assets/3e531d8e171629e9433db0bb431b2e12.svg[/KRSAG]
Merhaba sevgili MC-TR üyeleri. Forumda yeni kayıt olmuş veya uzun zamandır bulunan üyelerimizin birçok sorusu olabiliyor, şikayeti olabiliyor veya günümüzde olan problemlerden oluşan algılara kadar birçok denetim, soru-cevap etkinliği yapıyoruz. Satış Politikası ile olan önerilerinizi & sorularınızı ve günümüzde oluşan problemlerden düşünceleriniz neler, bizlere neler önerirsiniz? Bir şikayetiniz, öneriniz, fikriniz, tavsiyeniz var mı? Bunları bizlerle paylaşmanızı rica ederiz.

Nedir bu Soru & Cevap?
Bundan böyle soru cevap etkinlikleri sabit yapılacağını da bildirmek isteriz. Forumun gidişatı ve ilerideki gelecek güncellemeler ile beraber neler gelmeli? Sizlerden bu tarz önerileri daha çok bekliyoruz. Mevcut önerilerinizi, fikirlerinizi bu konuda inceleyerek üst yönetim, yönetim ekibi ve şefler olarak cevaplayacağız. Soru & Cevap faaliyeti 10 Haziran günü gece 01:00'a kadar devam edecektir. Paylaşılan önerilerin ve şikayetlerin hepsi ön görülerek, teker teker tüm yönetim olarak inceleyeceğiz.

Fikirlerinizi konu altına belirtebilirsiniz, konu sohbet & tartışma veya baltalama amacıyla oluşturulmamıştır, bu mesaj içerikleri bulunmadığı sürece işlem yapmayacağız. Yönetim ekibi olarak iyi forumlar ve iyi günler dileriz MC-TR ailesi.

Son düzenleyen: Moderatör:

bydemir06

Block Tale Studio Ceo

Discord:

bydemir06#0787

Elmaslar
620
Puanlar
15.475
Yer
Canada
Minecraft
bydemir06
O zaman ilk soru benden.

Sadece forum takımlardan ibaret bir hal aldı ! Artık yeter demeyi düşünüyor musunuz ?
Takımlar için önlem ve zorlaştırma olacak mı ?
Satış konuları artık hep üste duracak mı ? Normal üyeler ile nasıl kavuşmayı planlıyorsunuz ?

Gözlemlerime göre sadece win-win olayı yok mc-tr win Üyeler ve takımlar Lose olayı mevcut bu düzen değişecek mi ? Her konu altında diğer takımlara giydiren, baltayalan (Sizin tabirinizle) olaylar yaşanıyor bende bu foruma yıllarca emek veren birisi olmama rağmen haksız bir şekilde (Takım rankımın alınması & Emekli tagımın geri alınması ) gibi bir çok olayla beraber devam ediyorum. Dolandırıcı insanların bazen (5 bazen ise 30) gün banlanıp geri piyasaya dönme olayları da var.

Sorularımın cevaplarını içtenlikle bekliyor olacağım. :) İster şimdi ister 10 Haziranda görüşmek üzere.

Kısım (2) bunuda sonradan eklemek istemedim.

- Takımlar için önlem ve zorlaştırma dan kastım her önüne gelen hala takım açabilecek mi sizce piyasada ki bu artışın mc-tr ile bir alakası yok mu bunu diğer konumda da belirtmiştim.

- @Hai Senle daha dün telefon'da da konuştuk yalnış hatırlamıyorsam arayacağım dedin normal unutabilirsin. İnsansın ama en önemli konun ne olduğunu sana söyledim ! DOLANDIRICILIK maalsef bu sorun çok fazla yaşanıyor. TheLegend olayları ByArtem gibi bir çok insanın tarafsız olarak gelip piyasanın çoğunun rant ve istikrar sağlamasından sonra olan bizlere oluyor.

Son düzenleme:

Le'louch

Say "bye" to the past, "hello" to the tomorrow.

Discord:

Le'louch#6234

Elmaslar
112
Puanlar
4.170
Minecraft
Lelocuk
Her önüne gelenin parayı basıp ekip kurması olayını ne zaman engelleyeceksiniz? İnsanlar dolandırılıyor, paraları gidiyor sonra ekip banlanıyor ama genel olarak mağdur kişinin parası dönmüyor.

Felox

PandaDevs > Tasarım & Eklenti Paketi <
Elmaslar
279
Puanlar
3.825
Yer
Tr
Minecraft
Felox
Takım flaması alınmadan önce, bu takımların daha önceden başarılı olması gerek. Mesela bir discord ekibi kurup orada başlayıp işleri büyüttükten sonra flama almasına izin verilmesi lazım. Yoksa adam geliyor hiçbir bilgisi yok, form dolduruyor eklenti paketi yapmayı biliyorum, yapacağım diye flama alıyor ve bu çok saçma bence :(

En azından flama alacak kişilerin referansları, projeleri olmalı ve ayrıca her ne olursa olsun bu takımlara bir denetmen gerekli, verilen siparişlere kadar herşeyi görmesi gerek.

Edit : Biraz daha kurallara çeki düzen verilebilir dün son yasaklama alan BatuhanACAR konusundaki yasaklamayı doğru bulmuyorum. Sayfalarca yaptığı açıklamayı okuyan herkes benimle aynı fikirdedir diye düşünüyorum. Bunu kendi düşüncem olarak yazdım takımında bulunduğum için değil. Eskiden aldığı yasaklamanın şuan gündeme getirilmesini mantıklı asla bulunmuyorum, tıpkı benim bir kara liste konumu tekrar açtırmak istediğimde kabul edilmediği gibi.

Son düzenleme:

Zolqid

Do it today, or regret it tomorrow.
Emektar

Discord:

Zolqid#0573

Elmaslar
118
Puanlar
2.800
Discord İzni
Öncelikle şunu belirtmek isterim aşağıda yazdıklarım tamamen şahsi görüşümdür.

• MC-TR, Minecraft Ticaret ve Minecraft Sunucuları kategorilerinden ibaret olmaya başladı. Ya sunucu tanıtım ya da ürün satış konuları mevcut hemen hemen. Takımlardan, satıcılardan ziyade biraz daha üyelerin önü açılabilir. Her parayı veren satıcı oluyor veya takım oluşturuyor. Gerçekten bunun için sıkı bir kontrolden, denetimden geçilmeli.

• Forumda büyük-küçük sebep farketmeksizin yasaklanan kullanıcı sınırsız olsun ya da olmasın süresi dolmadan yasağı kaldırılıyor. Çok gördüm defalarca yasaklanıp kısa süre içerisinde yasağı kaldırılan. Bunun için de bir şeyler düşünülmeli.

• Eskisi gibi sohbet-muhabbet konuları açılmıyor, tartışma konuları açılmıyor. Veya eskisi kadar bilgilendirici konular açılmıyor. Üyelerin çoğu yeni bir şey var mı düşüncesiyle girip o koskoca reklamlardan forumu göremeyip tekrar çıkıyor. Kara liste kategorisinin Ticari Sorunlar bölümünde-başlığında kimden alışveriş yapılıp yapılmayacağı hakkında konu açılması gerekirken A kişisi B kişisine küfür ediyor ve ardından B kişisi onu rezil etmek için kara listeye konu açıyor...

• Herkes tabii ki emek veriyor kimisi para kazanıyor. Aynı şekilde MC-TR'de para kazanıyor bu reklamlardan ama yani foruma girdiğimde her yerde reklam var. Ya sunucu tanıtımıdır ya ürün tanıtımı ya da takım reklamıdır. Şimdi birisi çıkıp "AdBlok" ile reklamları gizleyebiliyorsun der...

• Birkaç tane kategori var ne konu açılmış ne de mesaj yazılmış. Üyeler açmıyorsa bile MC-TR Yazar Ekibi doldurabilir yani en azından dolu gözükür. Olmuyorsa da o kategoriler silinebilir.

Yani kısacası pek hayra alamet gitmiyor forum. Çeki düzen verilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Kolay gelsin.

Son düzenleme:
Z

ZirveNetwork

Ziyaretçi
Ben birkaç bişi söylemek istiyorum Zolqid in dediği gibi banner kısmı çok fazla tel den foruma girdiğim de o kadar yavaş oluyor ki (Telefon Xiaomi Redmi Note 9 ve mobil veri (Türk Telekom) ile giriyorum telden intden filan diye yorum yapmayın) yani çok yavaş oluyor site çok fazla banner var

Nesna

çok haklısın

Discord:

Nesna#1002

Elmaslar
163
Puanlar
2.985
Yer
Ankara
Minecraft
iNesna
Satış kategorisi hep üstte mi duracak?

Flama alma şartlarını zorlaştıracak mısınız?

Bannerlar çok fazla, azaltacak mısınız?

Keyubu hediyeleri gibi batucloud hediyeleride olacak mı?

Son düzenleme:

Felox

PandaDevs > Tasarım & Eklenti Paketi <
Elmaslar
279
Puanlar
3.825
Yer
Tr
Minecraft
Felox
2. ve son yorumum, @Zolqid 'in de dediği gibi forumda artık oyunculardan ziyade sadece sunucu sahipleri ve satıcılar olmaya başladı. Forumda fark ettiyseniz 1 adet bile sunucu arayan insan yok neredeyse, tamamen sunucu sahiplerinin soruları ve satıcılar :( Buna da bir çeki düzen getirilmeli yani koskoca platform sadece satıcılara ve sunucu sahiplerine hizmet vermemeli.

sinyorelder

Yani wow, adalet kalmamış
Koordinatör
MinePass

Discord:

sinyorelder

Elmaslar
679
Puanlar
8.085
Discord İzni
Minecraft
iELDER

GUZZPLE

Web Hizmetleri

Discord:

GUZZPLE#2703

Elmaslar
82
Puanlar
4.520
Discord İzni
Minecraft
GUZZPLE
@bydemir06 ve @Zolqid önerilerini dikkate alın zaten yazdıkları şeyler çözülür ise sorun yoktur ama beklentim 0

F

Furkan Doğan

Ziyaretçi
Karanlık tema geri gelecek mi? ?

heavydirtysoul

yorgun
Emektar

Discord:

heavydirtysoul#0021

Elmaslar
733
Puanlar
13.850
Yer
DEMA

Angel of darkness

Birisi mi Spawnlandı?
Elmaslar
0
Puanlar
120
Minecraft
Xquers
@Felox @Zolqid @Nesna
Forumda çok aktif değilim ama karaliste konularını ve topluluğa bakınca bir kaç şeyin farkına vardım ve eleştirimi yapmak istedim.

Yukardaki arkadaşların dediği gibi forumda adaletsizlik var sanki suçsuz olan kişiler suçlu gibi gösteriliyor ve yasaklanıyor bu çok saçma bir sistem

sinyorelder

Yani wow, adalet kalmamış
Koordinatör
MinePass

Discord:

sinyorelder

Elmaslar
679
Puanlar
8.085
Discord İzni
Minecraft
iELDER
@Felox @Zolqid @Nesna
Forumda çok aktif değilim ama karaliste konularını ve topluluğa bakınca bir kaç şeyin farkına vardım ve eleştirimi yapmak istedim.

Yukardaki arkadaşların dediği gibi forumda adaletsizlik var sanki suçsuz olan kişiler suçlu gibi gösteriliyor ve yasaklanıyor bu çok saçma bir sistem
Suçsuz kişileri banlayacak kadar kör olacaklarını sanmıyorum böyle bir mesajı yazacak tek bir kişi var sende büyük ihtimal o kişisin suçsuz olduğunu düşünüyorsan gerekli kanıtları yönetim ekibine sunabilirsin.

Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı