Sol Reklam
Sağ Reklam

Li-Fi: Kablosuz Bağlantıda Yeni Teknoloji

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Emirr_

Elbet bir gün

Discord:

Emirr#6312

Elmaslar
304
Puanlar
14.570
Yer
Mars
Minecraft
Uzayke
Artık Wi-Fi devri bitti yeni devirde artık Li-Fi var
Daha hızlı,daha ucuz ve daha tasarruflu bir kablosuz ağ

5698a46718c77369d494f593.jpg

Bilim adamları Wi-Fi teknolojisi alternatif olacak olan yeni bir kablosuz bağlantıgeliştirdi: Li-Fi. Wi-Fi'den daha hızlı ve aynı zamanda daha ucuz ve tasarruflu olan bir kablosuz bağlantı
Işıktan gelen enerjiyi kullanan ve 100 kat daha hızlı olan LiFi bir gün WiFi iletişiminin yerini alabilecek mi?

5698a4be18c77369d494f597

inli bilim adamlarına göre wi-fi bağlantısı olan ampuller hayatımıza bir adım daha yaklaştı. Şanghay Fudan Üniversitesi'nden Profesör Chi Nan "Bu mikroçipli ampullerin ürettiği veri hızları 150 megabit / saniye (Mbps)'e yaklaşabiliyor." diyor. Araştırmacılar, 1 W'lık LED ampul ile 4 bilgisayarın yüksek veri hızında internete bağlanabileceğini söylüyor. Fakat uzmanlar şu an başlangıç aşamasında olduklarını, daha fazla kanıt araştırdıklarını, malesef şu an için bu buluşu destekleyen bir fotoğraf ve videoya sahip olamadıklarını ifade ediyor.

li-fi.jpg

Üstteki resimdeki adam İste Li-Fi'nin yapımcısıdır.
Görünür ışık iletişimi olarak da adlandırılan Li-Fi, ortalama geniş bant bağlantılarına göre dahahızlı ve ucuz olacak. Li-Fi, LED ampullerin şu an için her yerde kullanıldığını düşünecek olursak diğer kablosuz haberleşmelere göre daha enerji tasarruflu olacağa benziyor.
Görünür ışık elektromanyetik sepektrumun bir parçasıdır ve radyo sepektrumundan 10.000 kat daha büyüktür, yani potansiyel olarak sınırsız kapasiteye sahiptir.

lifi_tr_.jpg

Laz CilginTurk

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
15
Puanlar
0
Dostum haber yazacaksan benim editörlerim gibi kendi ağzından yazmalısın.Sana tavsiyem haberi oku sonra kendine göre özet çıkarıp tekrardan yaz. Ben editörlerime böyle öğrettim haber yazmayı.

Emirr_

Elbet bir gün

Discord:

Emirr#6312

Elmaslar
304
Puanlar
14.570
Yer
Mars
Minecraft
Uzayke
Dostum haber yazacaksan benim editörlerim gibi kendi ağzından yazmalısın.Sana tavsiyem haberi oku sonra kendine göre özet çıkarıp tekrardan yaz. Ben editörlerime böyle öğrettim haber yazmayı.
Peki tesekkurler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı