Sol Reklam
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

sooply

Ziyaretçi
mc-tr-labymod-banner.jpg

LabyMod - Oyunumu Nasıl Hızlandırırım?
Bu mod neyin nesi böyle?
LabyMod, oyunu hızlandıran bir eklentidir. Genelde FPS'i 90-100'ün üzerine çıkmayanlar kullanır. Gerçekten işe yaradığını söyleyebilirim size. Eski ve parçalanmış dizüstü bilgisayarımın üzerinde denedim. 70 FPS falan oldu. Ona da şükür edelim çünkü 20 FPS'ten fazlasını görmüyordum. Bende sizler için bu modu detaylı bir şekilde anlatacağım. Hepinize iyi okumalar dilerim.

FPS Nedir?

FPS'in tanımı Vikipedia'ya göre saniyedeki kare sayısıdır. Basit bir örnekle açıklarsam iyi olacak; 60 FPS'te sıralı resmin hareket ettiğini düşünün. Kasma yaşanmaz ve zevkle izlersiniz ama 30-20 FPS'te sıralı resimlerin hareket ettiğini düşünürseniz, birazcık kasma yaşarsınız ve bu sizin tuhafınıza gider. Oyunlarda bu sistemle yürüyor. Eğer 60 FPS ve üstünde oynarsanız oyunun keyfini çıkarırsınız ama 30 FPS'le oynarsanız oyundan bir şey anlamazsınız.

mc-tr-labymod-1.jpg

LabyMod Nedir?

LabyMod, oyunu hızlandıran bir eklentidir. Tekrardan söylememe gerek duymasamda görmemiş olabilirsiniz. O yüzden tekrar edeyim dedim. İndirilmesi ve kurulumu oldukça basittir. Yani 4-5 yaşlarındaki çocuğun bile yapabileceği iştir. Bu mod için kurulum dosyası bulunmaktadır. Onu indirin ve çalıştırın. İndirme linki ikonunda saklı! Eğer link kırılmışsa buradan bildirebilirsiniz. Bundan sonra indirilen LabyMod3_Installer.jar dosyamızı hemen açalım. Karşımıza bir ekran gelecek.

LabyMod-Ekran.png

Karşımıza çıkan ekranda 4 tane tuş bulunmakta. Size hepsinin ne işe yarayacağını söyleyeceğim. İlk başta sizden sürümü seçmenizi istiyor. 1.8.9 olarak kalsın. Vanilla mı, Forge mu olacağına siz kara vereceksiniz. Bunun dışında umarım ki herhangi bir problemimiz yoktur. Diğer bir tuşta ise LabyMod'un sürümü yazıyor. Her şey hazır olduğunda, Next tuşuna basabilirsiniz.

LabyMod-Ekran-2.png

Burada ise gerekli olan modları seçeceksiniz. Eğer oyunun konumu varsayılan konumdan farklı ise siz kendiniz seçeceksiniz. Burada 10'dan fazla mod bulunmakta. Modları araştırarak ne işe yaradıklarınız öğrenebilirsiniz. Eğer oyunun hızlanmasını istiyorsanız Optifine'ın yüklenmesi şarttır. Diğer modlar da hızlanmasına yardımcı eder. Her şey hazır olduğunda Install tuşuna basın. Ben bazı modlar seçip geliyorum siz sakın ayrılmayın!

LabyMod-Ekran-4.png
LabyMod-Ekran-3.png

Yüklenme tamamlandıktan sonra üstteki resim size gelecektir. Buradan sonra olay bitmiştir. Tamam deyip oyununuzu başlatın!
(!) Vanilla'da oluşturmanızı öneririm. Forge gibi ayrı bir sürüm oluşturacaktır. Forge yüklüyse ve orada başka modlar varsa asla karıştırmayın.

Her şeyi tamamladınız mı? Süper o zaman. Aşağıda vereceğim videoda seçtiği modlar, onlarla yaptığı ayarlamalar var. Sadece LabyMod'un sürümleri farklı o kadar. Videoyu izleyerek yapabilirsiniz.

Yorumum & Notlar

İşinize yaracağını düşünüyorum. Ne çok mod yükleyin, ne de az mod yükleyin. Hepsini de yüklemeyin. Yoksa sürümde kasma yaşayabilirsiniz. Eğer hepsini yüklerseniz aynı anda 12 tane mod çalışacaktır. Oyunun konumuna dikkat etmenizi öneririm. Windows'dan başka işletim sistemi kullanıyorsanız eğer bu kısmı atlamadan geçmeyin. Sonra "Yüklenmedi, yardım edin." demeyin. Önceden söyleyeyim de siz de zaman kaybı yaşamayın. Mod özelleştirilebilir. Üstte yazı çıkarabilirsiniz. Daha havalı olmasını sağlayabilirsiniz. PvP oynayanlar için gayet iyi bir mod diyebilirim. Ben 2-3 mod yüklediğimden pek fazla çıkmadı ama buna da şükür edelim.

Yorumun ve konunun sonuna geldik forum ahali. Tekrardan linkini buraya koyalım. Konunun içinde olduğundan fark edemeyebilirsiniz. İndirme linki ikonunda saklı! Eğer link kırılmışsa buradan bildirebilirsiniz. Bir sonraki tanıtım konumuzda görüşmek dileğiyle MC TR forumu, esen kalın...

Ekler

• Screenshot_7.png
    Screenshot_7.png
    9,7 KB · Görünt.: 10
  • LabuMod-Ekran-3.png
    LabuMod-Ekran-3.png
    3,3 KB · Görünt.: 13
  • LabuMod-Ekran-3.png
    LabuMod-Ekran-3.png
    3,3 KB · Görünt.: 23
Son düzenleyen: Moderatör:

Dagon

Here we go again..

Discord:

dagon#7828

Elmaslar
1.147
Puanlar
16.070
Anlatımın çok güzel ve konu düzeni muhteşem. Tebrikler.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Kötü bir bilgisiyara sahip olanlar kesinlikle bu konudan faydalanması gerektiğini düşünüyorum. Gerçekten güzel ve hoş bir rehber olmuş.​

MuhammedEminYT

Bir Kömür Göründü Kaptanım!

Discord:

MuhammedEminYTR#3986

Elmaslar
18
Puanlar
6.370
Minecraft
MuhammedEminYTR
Ben LabyMod u kullanıyordum ama benim artık fps droplardan kaçamadığım için
badlion client
'e geçtim bence sizde geçmelisiniz ve çok da kullanışlı

Hyphelix

Bir Kömür Göründü Kaptanım!

Discord:

! Anıl.sh#8627

Elmaslar
116
Puanlar
4.270
Yer
İstanbul Üsküdar Selamsız
Minecraft
KeskinCan
Çok güzel olmuş başarılar ...

HektarPlugin

Fırında Isıttığım İlk Taş

Discord:

er000rek#0001

Elmaslar
66
Puanlar
3.860
Yer
İstanbul/Kadıköy
Minecraft
er000rek
Çok Sağol yararlı konu :)

Prânk

Koydum Çalışma Masasını

Discord:

Prânk#6733

Elmaslar
29
Puanlar
0
Minecraft
SametKRPNR
Bilgisayarın ısınmasına sebep olacak bir mod.

Arda

Konuşmak bedava, bana kodu göster! -Linus Torvalds

Discord:

ArdaK#6888

Elmaslar
656
Puanlar
7.075
Minecraft
JoneX
Faydalı bir mod gibi görünüyor denicem bakalım fps artiricak mı

Baki19

Zombi Geldi, Beni Yedi

Discord:

NMB#3477

Elmaslar
140
Puanlar
9.100
Yer
Çorum
Minecraft
Caki19
Güzel bir konu hazırlamışsın. Bize kanıt olarak kurulu olmayan bilgisayarda ekran görüntüsü veya video sonrasında ekran görüntüsü çektiysen kurulu olanda da ekran görüntüsü çek . Video çektiyen kurulu olandada çek yan yana veya birini önce birini sonra göster.

ManyetikPikachu

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
13
Puanlar
0
Minecraft
ManyetikPikachu

ogbeta

Koydum Çalışma Masasını
Elmaslar
56
Puanlar
1.405
Minecraft
TahaOffi
Güzel bir konuya el basmışsın.

SansarReisOfficial

Tasarımcı
Yasaklandı

Discord:

Corrsy#7006

Elmaslar
424
Puanlar
12.285
Yer
Dünya
Minecraft
CrazySansar
Demek şu burnuma gelen kalite kokusu burdan geliyormuş :). Ellerine sağlık direk deniyeceğim. :mc_e_52:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı