Sooply

Yazar
İçerik Yöneticisi
Premium
Elmaslar
807
Puanlar
2.290
Sooply#9062
-
Minecraft
Sooplys
mc-tr-labymod-banner.jpg

LabyMod - Oyunumu Nasıl Hızlandırırım?
Bu mod neyin nesi böyle?
LabyMod, oyunu hızlandıran bir eklentidir. Genelde FPS'i 90-100'ün üzerine çıkmayanlar kullanır. Gerçekten işe yaradığını söyleyebilirim size. Eski ve parçalanmış dizüstü bilgisayarımın üzerinde denedim. 70 FPS falan oldu. Ona da şükür edelim çünkü 20 FPS'ten fazlasını görmüyordum. Bende sizler için bu modu detaylı bir şekilde anlatacağım. Hepinize iyi okumalar dilerim.

FPS Nedir?

FPS'in tanımı Vikipedia'ya göre saniyedeki kare sayısıdır. Basit bir örnekle açıklarsam iyi olacak; 60 FPS'te sıralı resmin hareket ettiğini düşünün. Kasma yaşanmaz ve zevkle izlersiniz ama 30-20 FPS'te sıralı resimlerin hareket ettiğini düşünürseniz, birazcık kasma yaşarsınız ve bu sizin tuhafınıza gider. Oyunlarda bu sistemle yürüyor. Eğer 60 FPS ve üstünde oynarsanız oyunun keyfini çıkarırsınız ama 30 FPS'le oynarsanız oyundan bir şey anlamazsınız.

mc-tr-labymod-1.jpg

LabyMod Nedir?

LabyMod, oyunu hızlandıran bir eklentidir. Tekrardan söylememe gerek duymasamda görmemiş olabilirsiniz. O yüzden tekrar edeyim dedim. İndirilmesi ve kurulumu oldukça basittir. Yani 4-5 yaşlarındaki çocuğun bile yapabileceği iştir. Bu mod için kurulum dosyası bulunmaktadır. Onu indirin ve çalıştırın. İndirme linki
Bu linki görüntülemek için iznin yok. Şimdi giriş yapın veya kayıt olun.
ikonunda saklı! Eğer link kırılmışsa buradan bildirebilirsiniz. Bundan sonra indirilen LabyMod3_Installer.jar dosyamızı hemen açalım. Karşımıza bir ekran gelecek.

LabyMod-Ekran.png

Karşımıza çıkan ekranda 4 tane tuş bulunmakta. Size hepsinin ne işe yarayacağını söyleyeceğim. İlk başta sizden sürümü seçmenizi istiyor. 1.8.9 olarak kalsın. Vanilla mı, Forge mu olacağına siz kara vereceksiniz. Bunun dışında umarım ki herhangi bir problemimiz yoktur. Diğer bir tuşta ise LabyMod'un sürümü yazıyor. Her şey hazır olduğunda, Next tuşuna basabilirsiniz.

LabyMod-Ekran-2.png

Burada ise gerekli olan modları seçeceksiniz. Eğer oyunun konumu varsayılan konumdan farklı ise siz kendiniz seçeceksiniz. Burada 10'dan fazla mod bulunmakta. Modları araştırarak ne işe yaradıklarınız öğrenebilirsiniz. Eğer oyunun hızlanmasını istiyorsanız Optifine'ın yüklenmesi şarttır. Diğer modlar da hızlanmasına yardımcı eder. Her şey hazır olduğunda Install tuşuna basın. Ben bazı modlar seçip geliyorum siz sakın ayrılmayın!

LabyMod-Ekran-4.png
LabyMod-Ekran-3.png

Yüklenme tamamlandıktan sonra üstteki resim size gelecektir. Buradan sonra olay bitmiştir. Tamam deyip oyununuzu başlatın!
(!) Vanilla'da oluşturmanızı öneririm. Forge gibi ayrı bir sürüm oluşturacaktır. Forge yüklüyse ve orada başka modlar varsa asla karıştırmayın.

Her şeyi tamamladınız mı? Süper o zaman. Aşağıda vereceğim videoda seçtiği modlar, onlarla yaptığı ayarlamalar var. Sadece LabyMod'un sürümleri farklı o kadar. Videoyu izleyerek yapabilirsiniz.

Yorumum & Notlar

İşinize yaracağını düşünüyorum. Ne çok mod yükleyin, ne de az mod yükleyin. Hepsini de yüklemeyin. Yoksa sürümde kasma yaşayabilirsiniz. Eğer hepsini yüklerseniz aynı anda 12 tane mod çalışacaktır. Oyunun konumuna dikkat etmenizi öneririm. Windows'dan başka işletim sistemi kullanıyorsanız eğer bu kısmı atlamadan geçmeyin. Sonra "Yüklenmedi, yardım edin." demeyin. Önceden söyleyeyim de siz de zaman kaybı yaşamayın. Mod özelleştirilebilir. Üstte yazı çıkarabilirsiniz. Daha havalı olmasını sağlayabilirsiniz. PvP oynayanlar için gayet iyi bir mod diyebilirim. Ben 2-3 mod yüklediğimden pek fazla çıkmadı ama buna da şükür edelim.

Yorumun ve konunun sonuna geldik forum ahali. Tekrardan linkini buraya koyalım. Konunun içinde olduğundan fark edemeyebilirsiniz. İndirme linki
Bu linki görüntülemek için iznin yok. Şimdi giriş yapın veya kayıt olun.
ikonunda saklı! Eğer link kırılmışsa buradan bildirebilirsiniz. Bir sonraki tanıtım konumuzda görüşmek dileğiyle MC TR forumu, esen kalın...

Ekler

Son düzenleyen: Moderatör:

Dagon

Dagon
Koordinatör
Onaylı Satıcı
Elmaslar
957
Puanlar
2.140
Dagon#6623
Anlatımın çok güzel ve konu düzeni muhteşem. Tebrikler.

YigitReisOffical

Atatürk Sevdalısı
Elmaslar
1.236
Puanlar
2.790
YigitReisFG
Yiğit Efe Okur
Yiğit Winner
Minecraft
Yigit20

Kötü bir bilgisiyara sahip olanlar kesinlikle bu konudan faydalanması gerektiğini düşünüyorum. Gerçekten güzel ve hoş bir rehber olmuş.​

MuhammedEminYT

Bir Kömür Göründü Kaptanım!
Elmaslar
10
Puanlar
570
MuhammedEminYTR
MuhammedEminYTR#2360
Minecraft
MuhammedEminYTR
Ben LabyMod u kullanıyordum ama benim artık fps droplardan kaçamadığım için
badlion client
'e geçtim bence sizde geçmelisiniz ve çok da kullanışlı

JoneX

Play.CraftRosi.Tk
Premium
Elmaslar
285
Puanlar
790
JoneX#6888
arda.aga49
Minecraft
HackerJojuk
Faydalı bir mod gibi görünüyor denicem bakalım fps artiricak mı

Baki19

Zombi Geldi, Beni Yedi
Elmaslar
119
Puanlar
2.190
NMB#3477
Nur Muhammet Baki Yaralı
Minecraft
Caki19
Güzel bir konu hazırlamışsın. Bize kanıt olarak kurulu olmayan bilgisayarda ekran görüntüsü veya video sonrasında ekran görüntüsü çektiysen kurulu olanda da ekran görüntüsü çek . Video çektiyen kurulu olandada çek yan yana veya birini önce birini sonra göster.

Yukarı