Sol Reklam

Kitap Okuyanlarla Okumayanların Farkı Nedir?

Depth

Zombi Geldi, Beni Yedi
Elmaslar
107
Puanlar
13.820
  • Okuyan insan okumayan insana göre daha akıcı konuşur. Okuyan insan cümleleri ve kelimeleri tam ve akıcı bir şekilde konuşurken, okumayan insan ımm, şeyy gibi kalıplar kullanır.
  • Okuyan insanın daha geniş bir hayal dünyası olur. Geniş bir bakış açısına sahip olur.
  • Okuyan insan daha fazla kelime bilir. Kelime sıkıntısı çekmez.
  • Okumayan insan olaylara geniş bakamaz. Olayları süzgecinden iyi geçiremez.
  • Okuyan insan karşılaştığı problemlere mantıklı çözümler üretebilir.
  • Okuyan insanın kendine güveni daha fazladır. Özgüven sahibidir.
Her kitabın size bir şey katacak yoktur. Öyle düşünen varsa pragmatisttir, severek yapılan bir eylemdir. Bir karşılık beklemezsin.
"Okuduğum her kitap bana bir şey katmalı." diyerek ortalıkta dolaşanları görünce tilt oluyorum. Bu tarz insanlar okumasa da olur.

Sizce başka farkları nelerdir?

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Kitap okumayan insanlar, okuyanlara göre daha kültürsüz ve bilgisiz kalır.

MisterArda

Skripter-Pluginer!
Elmaslar
153
Puanlar
6.820
Yer
California

Pikod

Bir Kömür Göründü Kaptanım!

Discord:

Pikod#5894

Elmaslar
64
Puanlar
2.245
Minecraft
Pikod
Twitter
hzpikod
Kitap okumayan insan kâle alınmaz. Örneğin forumda saçma sapan bir yazım biçimi olanları ben şahsen ciddiye almam.
Kitap okumazsan yazım biçimini, kültürünü geliştiremezsin.
Kitap okumuyorsan, en azından makale okuman gerek.

Puncher

Bilmem halla yaşıyorum galiba.

Discord:

asrınn.abakhann#3550

Elmaslar
491
Puanlar
7.065
Hayatımda hiç kitap okumadım geçen sene gaza geldim 300 sayfalık kitap aldım daha 70. sayfadayım :d

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

yercekimsiz

sv_gravity 0

Discord:

Libris#7386

Elmaslar
483
Puanlar
7.305
  1. Olayların sıralanışlarını daha iyi kavrar ve kafasında bir olayı biçimlendirebilmesini sağlar.
  2. Anlama ve konuşma kabiliyetinde yükselme olur. Yanı sıra akademik başarısı güçlenir.
  3. Herhangi bir yazıya karşılık ( makale, haber, köşe yazısı vb. ) sorulan sorulara yanıt verebilir.
  4. Hafıza ve ezber yeteneğini güçlendirir.
  5. Yazım kurallarını daha iyi kavramasını sağlar.
  6. Bilmediği bir olay içerisinde bile genel kültürü oluşur.
Benim aklıma gelenler bunlar. Senin listende bulunanları tekrardan yazmadım. Kitap, kesinlikle okunmalıdır. Haber yazılarını, makaleleri, incelemeleri bile okumuyorsanız en azından kitap okuyun ki, anlama ve okumanız daha üst seviyeye yükselsin. Ayrıca "paragraf soruları"nı çözebilecek hale gelirsiniz. Herkese iyi kitap okumalar diliyorum.

MoonQS

Nether Kaşifi
Elmaslar
796
Puanlar
16.085
Yer
Türkiye
Minecraft
Grossy
En son orta okulda bir kitap bitirmiştim, şimdiyse açmıyorum bile. Kişiden kişiye değişebilecek bir durum. Ama bilim-teknoloji gibi yazıları severek okurum.

Depth

Zombi Geldi, Beni Yedi
Elmaslar
107
Puanlar
13.820
Kitap okumayan insan kâle alınmaz. Örneğin forumda saçma sapan bir yazım biçimi olanları ben şahsen ciddiye almam.
Kitap okumazsan yazım biçimini, kültürünü geliştiremezsin.
Kitap okumuyorsan, en azından makale okuman gerek.
Fikirlerini kelimelerle ifade edemeyebilir, ancak harika bir fikir vermiş de olabilir. Düşüncelerini önemsemeli ve onları kâle almalısın.
Hayatımda hiç kitap okumadım geçen sene gaza geldim 300 sayfalık kitap aldım daha 70. sayfadayım :d
İlgini çeken kitapları okumanı tavsiye ederim. O zaman ister istemez okumak isteyeceksin.
En son orta okulda bir kitap bitirmiştim, şimdiyse açmıyorum bile. Kişiden kişiye değişebilecek bir durum. Ama bilim-teknoloji gibi yazıları severek okurum.
Katkı sağlayan her şey değerlidir. Makale bile okuyorsanız size bu katkı sağlar.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Kitap okumayan insanlar, okuyanlara göre daha kültürsüz ve bilgisiz kalır.
Hangi kitapları okuduğuna göre değişir. Faydasız, boş kitapları okursan okumayan kişi senden üstün olur. Faydalı kitaplar okuyan biriyle hiç okumayan biri arasındaki fark ilimdir elbette.

XiuZea

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi

Discord:

Ephraim#1497

Elmaslar
5
Puanlar
0
Kitap okumak insana devasa tecrübeler yaşatmıyor. Sadece diksiyon ve anlama yeteneği gelişiyor insanın. Kitap okuyanlara öcü gibi bakılmasının sebebini anlamış değilim :/

Pikod

Bir Kömür Göründü Kaptanım!

Discord:

Pikod#5894

Elmaslar
64
Puanlar
2.245
Minecraft
Pikod
Twitter
hzpikod
En güzeli budur zaten brom

Iriedscent

Birisi mi Spawnlandı?

Discord:

Çağatay Özmen#8405

Elmaslar
5
Puanlar
0
Minecraft
Iriedscent
Çok güzel olmuş broo

Puncher

Bilmem halla yaşıyorum galiba.

Discord:

asrınn.abakhann#3550

Elmaslar
491
Puanlar
7.065
Fikirlerini kelimelerle ifade edemeyebilir, ancak harika bir fikir vermiş de olabilir. Düşüncelerini önemsemeli ve onları kâle almalısın.

İlgini çeken kitapları okumanı tavsiye ederim. O zaman ister istemez okumak isteyeceksin.

Katkı sağlayan her şey değerlidir. Makale bile okuyorsanız size bu katkı sağlar.

Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Hangi kitapları okuduğuna göre değişir. Faydasız, boş kitapları okursan okumayan kişi senden üstün olur. Faydalı kitaplar okuyan biriyle hiç okumayan biri arasındaki fark ilimdir elbette.
İlgi çeken kitapları okumak yerine ilgimi çeken filmleri dizileri izlemeyi tercih ediyorum yada o kitapın filmi filan varsa izliyorum :D

benibilenbilir

Java / Skripter

Discord:

! metemoii#9257

Elmaslar
414
Puanlar
5.825
Yer
İstanbul
Minecraft
Mete
  • Okuyan insan okumayan insana göre daha akıcı konuşur. Okuyan insan cümleleri ve kelimeleri tam ve akıcı bir şekilde konuşurken, okumayan insan ımm, şeyy gibi kalıplar kullanır.
  • Okuyan insanın daha geniş bir hayal dünyası olur. Geniş bir bakış açısına sahip olur.
  • Okuyan insan daha fazla kelime bilir. Kelime sıkıntısı çekmez.
  • Okumayan insan olaylara geniş bakamaz. Olayları süzgecinden iyi geçiremez.
  • Okuyan insan karşılaştığı problemlere mantıklı çözümler üretebilir.
  • Okuyan insanın kendine güveni daha fazladır. Özgüven sahibidir.
Her kitabın size bir şey katacak yoktur. Öyle düşünen varsa pragmatisttir, severek yapılan bir eylemdir. Bir karşılık beklemezsin.
"Okuduğum her kitap bana bir şey katmalı." diyerek ortalıkta dolaşanları görünce tilt oluyorum. Bu tarz insanlar okumasa da olur.

Sizce başka farkları nelerdir?
Cidden beğendim konuyu :)

Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı