Sol Reklam
Sağ Reklam

utsukushihito

Bir Kömür Göründü Kaptanım!
Elmaslar
81
Puanlar
0
Minecraft
A_Takimi
ahahha 30tl para vereceğim ve eklentiyi düzenleyemiyeceğim ? Beğenmedim.
eklentiyi düzenleyebilsen, özellikle senin kafanda biri için, eklenti çalışmaz hale gelirdi emin ol.

bertek41

The Developer of Apia Team
Elmaslar
464
Puanlar
15.745
Yer
Kocaeli
Minecraft
YasinSubasi
ahahha 30tl para vereceğim ve eklentiyi düzenleyemiyeceğim ? Beğenmedim.
Doğrudur sen spigottan satın aldığın her eklentiyi compilera atıp düzenliyorsun değil mi onEnable methoduna da "#HACKED BY SAMET359" yazıyorsundur.

Ayrıca kendi konum olduğu hâlde neden bu bildirimler bana gelmemiş :thinking:

Claures

Amirim?

Discord:

AliEmirBoztas#8203

Elmaslar
417
Puanlar
9.575
Minecraft
allyemir_0
Şöyle yakıtla falan çalışan bir plugin bir kişi paylaşmadı forumda. İnsanlara yardımcı olabilmek için buna benzer birşey yapıp paylaşabilirsin. En azından düşünmesi bile ilham verici.

dequay2000

Elmaslar
22
Puanlar
0
Minecraft
dequay
etrafta bedava tornadospawners varken niye bunu aliyimki

utsukushihito

Elmaslar
81
Puanlar
0
Minecraft
A_Takimi

CAN147

Ahanda Zümrüt!
Yasaklandı

Discord:

CAN147#1757

Elmaslar
701
Puanlar
12.735
Discord İzni
@Kalerda Bence çok hakli bu ücret bu eklenti için fazla maximum 15 10 tl denilmeliydi ha tabi derseniz güncelleme getirilicek veya o fiyata tam bir performans sağlanıcak ozaman anlarim ama yine de konuda bilgilendirme amaçli bir bilgilendirme olmali yakıt sistemin de ne var ki bu kadar zor görülüyor item spawner eskiden yoktu hatta yapilmaz olarak görülüyordu ee şimdi kolaylikla satirlarla yapilabiliyor bana kalsa 15 tl veya 10 tl fiyat biçerim satişimi yaparim güncelleme esnasindada ücret almam spigot da paylaşip update şeklinde otomatik güncelleştirmesinden yanayim bu arada java düzenlemesi nedir yahu?
tamam anliyorum yaptığın kodlar metodlar öğrenilmesin istiyorsun ozaman paylaşim yapmaman gerekir ne ücretli ne ücretsiz kendine saklamalisin ben bu eklentiyi satin aldigimda içeriğine bakarim içeriğini değiştiririm bilmedigim herhangi bir şeyi öğrenmeye çalişirim her hangi bir eklenti için geçerli @bertek41 bence doğru yoldasin ama kodlarini metodlarini paylaşmak istemiyorsan bu tür eklenti konulari açmamalisin örnek vereyim bir pantolon aldim üstünde kesikler boşluklar yapamazmiyim neden öyle bir kural mi var ben satin aldigimda tüm haklari satin almiş olurum herhangi bir şey için geçerlidir bu ticaret budur.
Yok içine bakamasiniz yok içini kariştiramasiniz ne anlami kaldi arkadaş ozaman adam eklentiyi satin alir java öğrenmeye çalişir eklentinin içine bakar kurcalar kimene o satin almiş bir kere bu dava mevzusunada kılım zaten sen bir saticiysan bir şey satiyorsan madem resmiye dökmek gerekli sattigin şeyin yasal olduğuna dair bir belge ve vergi ödemen gerekli yoksa hiç bir şey gelmez elinden ben bile bir şey satarken güvence olarak tc kimlik numarasi veren adamim biraz güvence ver insanlara ki onlar da karşiliginda sana danişsinlar.

I

IrfanDmn

Ziyaretçi
@Kalerda Bence çok hakli bu ücret bu eklenti için fazla maximum 15 10 tl denilmeliydi ha tabi derseniz güncelleme getirilicek veya o fiyata tam bir performans sağlanıcak ozaman anlarim ama yine de konuda bilgilendirme amaçli bir bilgilendirme olmali yakıt sistemin de ne var ki bu kadar zor görülüyor item spawner eskiden yoktu hatta yapilmaz olarak görülüyordu ee şimdi kolaylikla satirlarla yapilabiliyor bana kalsa 15 tl veya 10 tl fiyat biçerim satişimi yaparim güncelleme esnasindada ücret almam spigot da paylaşip update şeklinde otomatik güncelleştirmesinden yanayim bu arada java düzenlemesi nedir yahu?
tamam anliyorum yaptığın kodlar metodlar öğrenilmesin istiyorsun ozaman paylaşim yapmaman gerekir ne ücretli ne ücretsiz kendine saklamalisin ben bu eklentiyi satin aldigimda içeriğine bakarim içeriğini değiştiririm bilmedigim herhangi bir şeyi öğrenmeye çalişirim her hangi bir eklenti için geçerli @bertek41 bence doğru yoldasin ama kodlarini metodlarini paylaşmak istemiyorsan bu tür eklenti konulari açmamalisin örnek vereyim bir pantolon aldim üstünde kesikler boşluklar yapamazmiyim neden öyle bir kural mi var ben satin aldigimda tüm haklari satin almiş olurum herhangi bir şey için geçerlidir bu ticaret budur.
Yok içine bakamasiniz yok içini kariştiramasiniz ne anlami kaldi arkadaş ozaman adam eklentiyi satin alir java öğrenmeye çalişir eklentinin içine bakar kurcalar kimene o satin almiş bir kere bu dava mevzusunada kılım zaten sen bir saticiysan bir şey satiyorsan madem resmiye dökmek gerekli sattigin şeyin yasal olduğuna dair bir belge ve vergi ödemen gerekli yoksa hiç bir şey gelmez elinden ben bile bir şey satarken güvence olarak tc kimlik numarasi veren adamim biraz güvence ver insanlara ki onlar da karşiliginda sana danişsinlar.
Sen 15 tllik paket konusuna bile 15 tl çok fazla daha iyisini yaparım diyorsun :D Eklentiye dair yorumun da baya garip, cevap verilmeye bile değmez :D Sen de bir aralar eklenti kodluyordun galiba, menü gibi bir şey kodladın mı hiç ?

utsukushihito

Elmaslar
81
Puanlar
0
Minecraft
A_Takimi
tamam anliyorum yaptığın kodlar metodlar öğrenilmesin istiyorsun ozaman paylaşim yapmaman gerekir ne ücretli ne ücretsiz kendine saklamalisin ben bu eklentiyi satin aldigimda içeriğine bakarim içeriğini değiştiririm bilmedigim herhangi bir şeyi öğrenmeye çalişirim her hangi bir eklenti için geçerli
eklenti yazarıysan, hiç bir eklentine 10 lira 15 lira değer biçmezsin, skript değil bu oturup hiç beyin kullanmadan rastgele tuşlara basmaya benzemez, .
@bertek41 bence doğru yoldasin ama kodlarini metodlarini paylaşmak istemiyorsan bu tür eklenti konulari açmamalisin örnek vereyim bir pantolon aldim üstünde kesikler boşluklar yapamazmiyim neden öyle bir kural mi var ben satin aldigimda tüm haklari satin almiş olurum herhangi bir şey için geçerlidir bu ticaret budur.
eğer eklenti ücretliyse, kaynak kodlarını paylaşmaması gayet doğal.
içine bakmak yani decomp etmek zaten illegal bir durum sen bunu legal bir şekilde lanse ediyor oluşun gerçekten kötü bir durum, sen windowsu orjinal kullanıyorsun diyelim içini açıp bakabiliyor musun? linux bedava aç githubu bak kodlarına. açık kaynak mantığını tam anladığını sanmıyorum, arkadaş bir yasak koymuş ki çokta haklı bence.
Sen de bir aralar eklenti kodluyordun galiba, menü gibi bir şey kodladın mı hiç ?
menü kodlamak minecraftta en zevkli ve en kolay olan şeylerden biridir, tabii monoton bir şekilde bukkitin verdiği apiyi kullanırsan tabii zor gelir. eğer framework kullanmayı biliyorsanız size menü kodlamada en sağlıklı en kolay yolu önerebilirim personinblack in yaptığı ve gördüğüm en iyi bukkit frameworklerden olan 'black' personinblack/black bunun kotlin versionunu ve biraz daha gelişmişini ben kendi utsutilimde kullanıyorum istersen inceleyebilirsin ancak kotlin olduğunu tekrardan belirtiyim onunda linki burada utsukushihito/utsutil , bukkit te yaptığın hiç bir şeyi övgü olarak kullanamazsın, çünkü zaten aşırı kolay bir api istediğini istediğin gibi yapmana izin veriyor en nihayetinde

LordOfDeath

Play.GoldTurkNW.Com
Elmaslar
10
Puanlar
13.295
Minecraft
LordOfTurk
Bu eklentiyi düzenleme izniniz bulunmamaktadır.
Bu fazla olmuş adam parasıyla aldığı birşeyi kullanma izni yok gibi bişey resmen adam prefixi bile değiştiremicek demek bu BENCE !! satın almaya değermi bilemedim ...
VE
Bu içerikle ilgili her şeyi istediğim zaman değiştirme hakkına sahibim.
Burdaki cümlenle resmen adama demişsinki senin sunucunda söz sahibiyim bu pluginde ve ayrıca bu kuralı kabul etmek demek ben plugini kaldırıyorum artık plugin çalışmayacak bundan sonra desen yada pluginin amacını da değiştirsen bu kuralı kabul edenler hiçbirşey diyemicekler resmen.

Ayrıca sp nin çalışması için yakın gerek demek :/ BENCE !! biraz saçma olmuş gibi boost olayı getirmek istiyorsan spawner yüksektme gibi bir olay yapabilirdin belli bir oyun parası karşılığı yada bellir bir çalışma zamanından sonra mesela

NOT: Sadece kendi düşüncelerimi belirttim !

I

IrfanDmn

Ziyaretçi
eklenti yazarıysan, hiç bir eklentine 10 lira 15 lira değer biçmezsin, skript değil bu oturup hiç beyin kullanmadan rastgele tuşlara basmaya benzemez, .

içine bakmak yani decomp etmek zaten illegal bir durum sen bunu legal bir şekilde lanse ediyor oluşun gerçekten kötü bir durum, sen windowsu orjinal kullanıyorsun diyelim içini açıp bakabiliyor musun? linux bedava aç githubu bak kodlarına. açık kaynak mantığını tam anladığını sanmıyorum, arkadaş bir yasak koymuş ki çokta haklı bence.

menü kodlamak minecraftta en zevkli ve en kolay olan şeylerden biridir, tabii monoton bir şekilde bukkitin verdiği apiyi kullanırsan tabii zor gelir. eğer framework kullanmayı biliyorsanız size menü kodlamada en sağlıklı en kolay yolu önerebilirim personinblack in yaptığı ve gördüğüm en iyi bukkit frameworklerden olan 'black' personinblack/black bunun kotlin versionunu ve biraz daha gelişmişini ben kendi utsutilimde kullanıyorum istersen inceleyebilirsin ancak kotlin olduğunu tekrardan belirtiyim onunda linki burada utsukushihito/utsutil , bukkit te yaptığın hiç bir şeyi övgü olarak kullanamazsın, çünkü zaten aşırı kolay bir api istediğini istediğin gibi yapmana izin veriyor en nihayetinde
Framework muhabbetini biliyorum. Daha kısa ve kaliteli yoldan kod yazmak için kullanılıyor. Bir çok developer kangarko gibi maxim gibi devler yararlanıyor. Ama benim arkadaşa demek istediğim şey o değildi. Bu eklentiye ve bir çok şeyine laf atmış ama kendisi kolay bir menü sistrmini 15 tlden ya da 10 tlden satıyordu ve kodları açık değildi. İnsanların söyledikleri ile yaptıkları tutmuyor ya o üzüyor beni.

Kalerda

Vatan Sevdalısı
Elmaslar
589
Puanlar
15.030
Yer
Türkiye

Arkadaşlar konu kapanalı uzun zaman olmuştu tekrar açılmış. Şunu belirtmek isterim ki utsunun söylediklerine katılıyorum. Fakat katılmadığım tek nokta ve zaten tartışmamın sebebi olan konu eklenti ücretidir. Eklenti yazmak için zihin gücü, zaman gibi değerli şeyleri kullanıyoruz. Fakat bu işi hobi amaçlı vs. şekilde ticari kaygı gütmeden yapan insanlar var. O zaman Essentials'in ekibi ve diğer ücretsiz eklenti yazan insanlar enayi mi oluyor? Tek takıldığım nokta bu kişi ticari amaçlı bu işi yapıyorsa istediği ücreti biçebilir isterse 1000 tl desin ama ben de istediğim şekilde fiyata yorum yapabilirim. Ticaretin temelidir bu, sana uygun olan satıcıdan alırsın. Emek verdi diye daha ucuzu varken fahiş fiyata kim bir ürün alır ki?

bertek41

The Developer of Apia Team
Elmaslar
464
Puanlar
15.745
Yer
Kocaeli
Minecraft
YasinSubasi

Bu fazla olmuş adam parasıyla aldığı birşeyi kullanma izni yok gibi bişey resmen adam prefixi bile değiştiremicek demek bu BENCE !! satın almaya değermi bilemedim ...
VE

Burdaki cümlenle resmen adama demişsinki senin sunucunda söz sahibiyim bu pluginde ve ayrıca bu kuralı kabul etmek demek ben plugini kaldırıyorum artık plugin çalışmayacak bundan sonra desen yada pluginin amacını da değiştirsen bu kuralı kabul edenler hiçbirşey diyemicekler resmen.

Ayrıca sp nin çalışması için yakın gerek demek :/ BENCE !! biraz saçma olmuş gibi boost olayı getirmek istiyorsan spawner yüksektme gibi bir olay yapabilirdin belli bir oyun parası karşılığı yada bellir bir çalışma zamanından sonra mesela

NOT: Sadece kendi düşüncelerimi belirttim !
Keşke konudaki config.yml yi gözlerin görebilse.

Yakında açılacak olan SilentNW ye gelir eklentinin son hâlini görürsünüz.

CAN147

Ahanda Zümrüt!
Yasaklandı

Discord:

CAN147#1757

Elmaslar
701
Puanlar
12.735
Discord İzni
Sen 15 tllik paket konusuna bile 15 tl çok fazla daha iyisini yaparım diyorsun :D Eklentiye dair yorumun da baya garip, cevap verilmeye bile değmez :D Sen de bir aralar eklenti kodluyordun galiba, menü gibi bir şey kodladın mı hiç ?
Evet bir çok eklenti kodladim benim dememle tasarladim ek olarak 15 tllik paket konusuna 15 tl çok fazla daha iyisini yaparim dememin nedeni o paketin bilindik eklentilerle haritasiz bir şekilde bile ücretli verilmesi saçmalik o konuya bu yorumumu biraktim ve menülü eklentiye 10 15 tl fiyat biçmek nedir arkadaş neyin kafasi bu chestcommands veya deluxemenus diye eklentiler var ya beni biriyle kariştiriyorsun yada konuşucak bir şeyler bulmaya çalişiyorsun
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Arkadaşlar konu kapanalı uzun zaman olmuştu tekrar açılmış. Şunu belirtmek isterim ki utsunun söylediklerine katılıyorum. Fakat katılmadığım tek nokta ve zaten tartışmamın sebebi olan konu eklenti ücretidir. Eklenti yazmak için zihin gücü, zaman gibi değerli şeyleri kullanıyoruz. Fakat bu işi hobi amaçlı vs. şekilde ticari kaygı gütmeden yapan insanlar var. O zaman Essentials'in ekibi ve diğer ücretsiz eklenti yazan insanlar enayi mi oluyor? Tek takıldığım nokta bu kişi ticari amaçlı bu işi yapıyorsa istediği ücreti biçebilir isterse 1000 tl desin ama ben de istediğim şekilde fiyata yorum yapabilirim. Ticaretin temelidir bu, sana uygun olan satıcıdan alırsın. Emek verdi diye daha ucuzu varken fahiş fiyata kim bir ürün alır ki?
Ben de o fikirdeyim sağolsun utsu gibi insanlar ticaretin t sini anlamiyor sanirim ben burada bir ürün aldiginda o ürünün tüm haklarina sahip olman gerektigini savunuyorum adamin eklentisinin içersindeki kodlari değiştirebilir kaldirabilir oyniyabilirim ben o parayi ödiceğim hiç bir şey yapamicagim öyle mi nasil bir düşünce yapisi bu adam kodlari paylaşmasa bile bunlar görülebilir sana katiliyorum.

Windowsun içersindeki kodlara bakabiliyorum ve windows satin almiş biri olarak windows un tüm özelliklerinden faydalanabiliyorum yani windows sizin gibi düşünmiyor sizin gibi düşünseydi windows çoğu özelliği sınırlandırırdı masaüstü arka plani değiştirmeme gibi veya farkli bir şey yapmak için ek ücretler ödenmesi gerektigi veya izin verildigi yerlere sadece giriş yapildiği bu arada java decomp ilegal değil legal bence kod yazmak tasarlamak bir sanattir bu sanat ile herşeyi yapabilirsiniz eğer decomp olaylari bilinmeseydi yapilmasaydi çoğu eklenti yazarlari işinde veya yaptigi eklentilerde hatalarla karşilaşinca veya herhangi bir şey de birakip giderlerdi ya eklentinin içeriğine bakip çözüyorlar yada forum da konu açip veya ayni konudan varsa oradan bakip çözüyorlar biraz mantik çaliştirmak lazim adam oyun yapmamişki oyunu orjinal alirsin multi oynarsin crackli oynarsin single oynarsin bu oyun değil basit bir eklenti

Açikçasi bu eklenti de önemli bir şeyler yok o paraya değmesi için farkliliklar ve yenilikler gerekir herkezin bildiği bir benzin sistemi veya ona benzer bir sistem yapip 30 tlye satmak ve bunu normal olarak karşiliyan forum üyeleri hakiketen ben üzülüyorum sizin için herhangi bir ticarette bilgisayar alirsiniz içini açamasiniz garantisi vardir içine açma hakkiniz vardir ama açarsaniz garantisi aninda sona erir ben açmayi tercih ederim kurcalarim öğrenirim bir ticarette müşteri ile satici arasindaki bağ kuvvetlidir satici aliciya eklentinin tüm haklarini vermesi gereklidir heleki 30 tl gibi cürri bir rakam ile bana kalsa ben sizlere cevap bile vermek için bu kadar uğraşmazdim ama bunlari okuyan forum üyelerinin bilgilenmesi adina yaziyorum ticarette satici sattigi ürünün tüm haklarini aliciya vermeli vermez ise ona göre fiyat biçmeli ahim şahim eklenti olsa tamam derim anlarim okadar adam ugraşmiş kodlarini saklamak istiyor ama yani bilindik şeyleri yapa yapa nereye kadar gelişiceksiniz biri gider spam korumasi yapar biri daha gelir yine spam korumasi yapar hep ayni şeyler ürün satmak istiyorsaniz minecraft dünyasini ticarete dökmek istiyorsaniz amaciniz (Yaraticilik, Güvence vermek, Tüm haklari verilmeli) gibi gibi seçenekler sunulmali aksi taktide bu ticarete değil adam kaziklamaktir herhangi bir ürün alirsaniz dişardan evinizden kargodan telefon tablet bilgisayar herneyse içini açabilirsiniz ilegal bir durum söz konusu bile değildir nasil bir anlayiştir ki bu herneyse bu yorumdan sonra tekrar yorum yapmicagim tartişma benim için sona ermiştir iyi forumlar dilerim.

Son düzenleme:

utsukushihito

Elmaslar
81
Puanlar
0
Minecraft
A_Takimi
arkadaşlar skriptlere alıştıkları için abstact olmasını isteyen bir developer gördüklerinde hayrete düşüp, bu ne biçim eklenti yeaeaae diyip akılları sıra kaynka kodlarını paylaşmasını istiyorlar, bu eklenti ücretli bir eklenti ister 1 ister 1 milyon tl olsun developer içini açmak yasak, sana sadece kullanma izni veriyorum her hangi bir şekilde paylaşımda bulunamazsın ya da içini açıp bakamazsın diyor, bu işin vicdâni kısmı developer'ın emeğini hiçe saymaktır, zaten arkadaş config yapmış koymuş ne bu 'hiç bişi ayarlanmıyorsa..., ne biçim eklenti bu' lafları siz skript mi sandınız içini notepad le açıp arkada google translate ile düzenleyeceğinizi falan mı? java emek ister, emekte buna oranla saygı ister, decomp edersen saygısızlık yapmış olursun. dediğim gibi olay paranın miktarı değil developerın buna kesin bir şekilde yasak koymasıdır. bedava dağıtsa bile böyle bir izni size vermeyebilir isterse, ne zaman ki açık kaynak paylaşırsa, github ya da her neredeyse, lisansında olan izinleri kullanıcaksınız. 10 -15 yaşında çucukların bunları anlamasını tabii beklemiyoruz ancak azıcık insan olun istiyoruz, 30 yaşında ki insan da decomp ediyor hala insan olamamış demek ki. olgunlaşın biraz.

Windowsun içersindeki kodlara bakabiliyorum ve windows satin almiş biri olarak windows un tüm özelliklerinden faydalanabiliyorum yani windows sizin gibi düşünmiyor sizin gibi düşünseydi windows çoğu özelliği sınırlandırırdı masaüstü arka plani değiştirmeme gibi veya farkli bir şey yapmak için ek ücretler ödenmesi gerektigi veya izin verildigi yerlere sadece giriş yapildiği bu arada java decomp ilegal değil legal bence kod yazmak tasarlamak bir sanattir bu sanat ile herşeyi yapabilirsiniz eğer decomp olaylari bilinmeseydi yapilmasaydi çoğu eklenti yazarlari işinde veya yaptigi eklentilerde hatalarla karşilaşinca veya herhangi bir şey de birakip giderlerdi ya eklentinin içeriğine bakip çözüyorlar yada forum da konu açip veya ayni konudan varsa oradan bakip çözüyorlar biraz mantik çaliştirmak lazim adam oyun yapmamişki oyunu orjinal alirsin multi oynarsin crackli oynarsin single oynarsin bu oyun değil basit bir eklenti
abstact mantığını çok yanlış anlamışsın, sen her özelliğini görebiliyor oluşun bunu windowsun izin vermesi sayesinde oluyor, bunlar zaten kişisel seçenekler eklentide ki config.yml'e benzetilebilir burda ki vermiş olduğunu örnek çok saçma olduğunu söylemek istiyorum, c de ki Windows klasöründe neler dönüp bittiğini bilemiyorsun ben bunu kast ediyorum

Son düzenleme:
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı