Sol Reklam
Sağ Reklam

Forumda Java'cı olarak gezen insanların neden hiç eklentisi yok?

Felox

PandaDevs > Tasarım & Eklenti Paketi <
Elmaslar
279
Puanlar
3.825
Yer
Tr
Minecraft
Felox
Merhabalar, çok merak ettiğim bir konuydu ve dayanamadım size sorayım dedim. Bir çok javacı biliyorum ve yaklaşık 2-3 senedir piyasadalar :D Ama daha önce 1 tane bile ürün çıkarttıklarını, 1 tane bile eklenti yaptıklarını görmedim. Sebebi ne olabilir? Java gibi mükemmel bir dili öğrenip te en azından ücretsiz bir eklenti çıkartmamalarının sebebini çok merak ediyorum.

Vasiyet

Koydum Çalışma Masasını
Elmaslar
13
Puanlar
6.520
Bu soruyu ben de hep merak etmiştim sanırım sunuculardan plugin çalma peşindeler.

KirigqyaDev

Bukkit & FrontEnd Developer

Discord:

CloudyDev#4147

Elmaslar
52
Puanlar
420
Yer
Ev
Minecraft
Kirigqya
Twitter
akacherry6
Hepsi skid peşinde reis. Hiçbiri kendi eklenti yapmıyor :D

Curly

Birisi mi Spawnlandı?
Elmaslar
7
Puanlar
135
Minecraft
Curly

enderyılmaz

Kızılsakal Kızıltaş?

Discord:

Ender#2000

Elmaslar
360
Puanlar
6.035
Yer
Adana
Minecraft
RuhunGenciVEVO
Facebook
Enderhrrrrrr
Twitter
Enderhrrrrrr
B

BeefTacos

Ziyaretçi
Merhabalar, çok merak ettiğim bir konuydu ve dayanamadım size sorayım dedim. Bir çok javacı biliyorum ve yaklaşık 2-3 senedir piyasadalar :D Ama daha önce 1 tane bile ürün çıkarttıklarını, 1 tane bile eklenti yaptıklarını görmedim. Sebebi ne olabilir? Java gibi mükemmel bir dili öğrenip te en azından ücretsiz bir eklenti çıkartmamalarının sebebini çok merak ediyorum.
belkide doğru zamanı bekliyorlardırxd bkz:

Ranork

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi

Discord:

Ranork#6423

Elmaslar
2
Puanlar
8.750
Minecraft
Ranorkk
Kendine javacı diyenleri tam olarak bilmiyorum ancak yazılımcı ve java developer olan biri olarak ben kendi sunucum için geliştirmeler yapıyorum yalnızca. Bir eklentiyi kullanıcının ayarlayabileceği şekilde yazıp tam olarak entegre etmek kolay iş değil 3-5 satır yazarak satışa veya genel paylaşıma açık bir eklenti üretmek zor.

Kompleks işler yapabilen becerikli arkadaşların birçoğu ise tahminen spigot resources gibi yerlerde paylaşım yapıyor

KardasLand

Creeper Evimi Patlattı

Discord:

KardasLand#9552

Elmaslar
767
Puanlar
6.550
Yer
İstanbul
Minecraft
KardasLand
Hocam herkes birbirinin müşterisinin peşinde olduğu için adam gibi ücretsiz eklenti yapan yok. Örnek veriyorum baksana piyasada kaç tane çiftçi eklentisi/skripti var .d

Ben şahsi olarak Spigot Resources'da ingilizce eklentiler paylaşıyorum, MC-TR'den gelen kimse destek istemeyi & ingilizce bilmediği için adam gibi kullanamıyor eklentilerimi. Onların zararı .d

Yukarıdaki eleman haklı, paralı eklentiyi geçtim ücretsiz eklenti çıkarmak hiç kolay bir iş değil. Ücretsiz eklentiyi tutturmak için her bir detayına kadar düşünmelisin, her güncelleme en az bir feature eklemelisin ki yarışta kalasın (heleki eklenti yaygın bir tipse 5 kat eklemelisin..), kimse farketmeden desteğini hızlı vermelisin, hataları hızlı çözmelisin vs..

Aktif olarak geliştirdiğim 2 ücretsiz eklenti Spigot'ta. Daha aklıma fikir gelirse yaparım, MC-TR'de paralı satılanları ücretsiz yaparım belki* xd

Eğer merak ederseniz, tıklayın.

Edit*: MC-TR paralı eklentiler kısmını dalgaya vurdum, yanlış anlaşılmasın.

Son düzenleme:
B

BeefTacos

Ziyaretçi
Hocam herkes birbirinin müşterisinin peşinde olduğu için adam gibi ücretsiz eklenti yapan yok. Örnek veriyorum baksana piyasada kaç tane çiftçi eklentisi/skripti var .d

Ben şahsi olarak Spigot Resources'da ingilizce eklentiler paylaşıyorum, MC-TR'den gelen kimse destek istemeyi & ingilizce bilmediği için adam gibi kullanamıyor eklentilerimi. Onların zararı .d

Yukarıdaki eleman haklı, paralı eklentiyi geçtim ücretsiz eklenti çıkarmak hiç kolay bir iş değil. Ücretsiz eklentiyi tutturmak için her bir detayına kadar düşünmelisin, her güncelleme en az bir feature eklemelisin ki yarışta kalasın (heleki eklenti yaygın bir tipse 5 kat eklemelisin..), kimse farketmeden desteğini hızlı vermelisin, hataları hızlı çözmelisin vs..

Aktif olarak geliştirdiğim 2 ücretsiz eklenti Spigot'ta. Daha aklıma fikir gelirse yaparım, MC-TR'de paralı satılanları ücretsiz yaparım belki xd

hoca bu hoca HAHAHAHAA

Felox

Elmaslar
279
Puanlar
3.825
Yer
Tr
Minecraft
Felox
belkide doğru zamanı bekliyorlardırxd bkz:

Aşırı güzel bir çalışma olmuş.. Gerçekten şu scoreboardı kaydırdığınızı görünce şaşırdım ve aşşırı beğendim :)

Felox

Elmaslar
279
Puanlar
3.825
Yer
Tr
Minecraft
Felox

Aktif olarak geliştirdiğim 2 ücretsiz eklenti Spigot'ta. Daha aklıma fikir gelirse yaparım, MC-TR'de paralı satılanları ücretsiz yaparım belki xd

Paralı satılanları ücretsiz yaparsanız çok komik ama yararlı olur. Bence denemelisiniz, sizi uzun zamandır tanıyorum ve forumdaki eklentileri rahatça yapabileceğinizi biliyorum. Bütçesi olmayan sunucu sahipleri için için bu hizmeti yaparsanız çok ama çok sevilen bir javacı olacağınızı düşünüyorum :D

B

BeefTacos

Ziyaretçi
Aşırı güzel bir çalışma olmuş.. Gerçekten şu scoreboardı kaydırdığınızı görünce şaşırdım ve aşşırı beğendim :)
güzel yorumunuz için teşekkürler

S

Silinen üye 123937

Ziyaretçi
Belki de genel kullanım için uğraşmaktan, sürekli geliştirmekten ve issuelarla uğraşmaktan daha önemli işleri vardır veya işleri için bir teşekkürü karşılık olarak görmüyorlardır, ne dersin?

Sinan Altın

Graphic Designer

Discord:

Sinan Altın#0001

Elmaslar
21
Puanlar
6.320
Eklenti yazmayı insanlar çıkarları için - para kazanmak için öğreniyor,neden ücretsiz ürün dağıtsınlar ki ? Bu düşünceleri kötü ama. Cimri olmak cidden çok kötü birşey,insanlara yardım etmek onların açıklarını kapatmak sizden birşeyi eksiltmez aksine yüceltir.

Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı