Sol Reklam

Rehber DDoS --- DoS --- Botnet

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Tuvalsiz-Ressam

Bir Kömür Göründü Kaptanım!

Discord:

TuvalsizRessam#2861

Elmaslar
74
Puanlar
0
Bu kavramların sürekli karıştırıldığını görmek beni üzüyor. Bu yüzden bunlara bir açıklık getirmek istedim.

DoS (Denial of Service): Bu tip bir saldırıda önemli olan sistemin kullanılamaz hale gelmesidir. Yani sisteme giriş söz konusu değildir.

DDoS (Distributed Denial of Service): Bu tip bir saldırı da yine DoS mantığındadır tek farkı DDoS saldırısı birden fazla hatta yüzlerce farklı makine tarafından gerçekleştirilir. Tabii ki tüm makineleri farklı farklı kişiler kontrol etmiyor. Tek kişi yüzlerce makineye erişim sağlayarak hepsini tek sisteme yönlendiriyor. Bu yüzlerce makineyede "Zombie" adını veriyoruz.

Botnet: Botnet kelimesi Robot ve İnternet kelimelerinden meydana gelir ve bir topluluğu ifade eder. Yani 1 demek çiçekte nasıl 1 tane çiçek değil de 10 tane varsa Botnet'te de 1 makine yoktur. Onlarca yüzlerce makine vardır. Bu ifade aslında zombie bilgisayarların tamamını kapsar ve hacker dediğimiz arkadaşlar bilgisayarlarınızı bir zombie'ye çevirmek için çeşitli yollar dener.
- Sosyal Mühendislik

- Resim Dosyaları
- Sahte Mailler
- Scriptler
- İllegal Yazılımlar
- USB Sürücüler

DİKKAT !!
Bu tarz bir saldırı herkesin başına gelebilir. Bundan korunmak için ve zombie olmamak için yapılması gereken de basittir:
- Yazılımları güncel tutmak,
- Crackli yazılım kullanmamaya özen göstermek,
- Crackli yazılım kullanılıyorsa da belirli crack gruplarını öncelik olarak almak,
- Yerde bulunan usbleri löng diye pc ye takmamak,

- Sosyal mühendisliğe aşşırı dikkat etmek :)

canhucko

Creeper Evimi Patlattı

Discord:

Can Öztürk#6167

Elmaslar
186
Puanlar
14.075
Yer
Türkiye
Minecraft
KnightTR
Gerçekten yararlı bir konu, eline sağlık

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi
Açıkçası bu kelime ibarelerini hep çocuklardan duya duya öğrendim. Ne olduğunu tam olarak bilmiyordum. Kısacası saldırı olarak biliyordum. Bu açtığınız konu sayesinde yalnızca saldırı olmadığını öğrendim ve gerçekten farklı bir şeymiş. Yeni şeyler öğrenmeyi çok seviyorum ve devam edin.

Tuvalsiz-Ressam

Bir Kömür Göründü Kaptanım!

Discord:

TuvalsizRessam#2861

Elmaslar
74
Puanlar
0
Açıkçası bu kelime ibarelerini hep çocuklardan duya duya öğrendim. Ne olduğunu tam olarak bilmiyordum. Kısacası saldırı olarak biliyordum. Bu açtığınız konu sayesinde yalnızca saldırı olmadığını öğrendim ve gerçekten farklı bir şeymiş. Yeni şeyler öğrenmeyi çok seviyorum ve devam edin.
Daha derine girmeyi aslında çok isterim ancak böyle düz kalınca hoşuma gitmiyor. Basitleri sıkıştıyorum :D

MineRive

play.MineRive.pw

Discord:

xMargue#3505

Elmaslar
28
Puanlar
3.810
Yer
İzmir
Minecraft
xMargue
Yararlı bir konu, ellerine sağlık.

IronGolem

Koydum Çalışma Masasını

Discord:

Golem#9202

Elmaslar
61
Puanlar
6.570
Minecraft
IronGolem
Gerçekten yararlı bir konu, eline sağlık

Razdor

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi
Elmaslar
3
Puanlar
0
Keyubu ciden çok güzel bir iş başarmış koruma paketini açtıgımda botları otomatik olark sunucudan atıyor ve sunucya herhangibi bişey olmuyor.

S

Silinen üye 116132

Ziyaretçi
Keyubu ciden çok güzel bir iş başarmış koruma paketini açtıgımda botları otomatik olark sunucudan atıyor ve sunucya herhangibi bişey olmuyor.
Aynı işlemi authme gibi pluginler bile yapabiliyor. Önemli olan minecraft sunucusuna girememesi değil, makinenize erişememesi; mc'ye girmese bile makinenizde trafik yaratabilirler bu da yapmak istedikleri şey. Ayrıca Dos saldırı türleri sunucuya bot atmak ile farklıdır

さ| Alperen

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

さ| Alperen#4170

Elmaslar
9
Puanlar
900
Minecraft
Alperen
böyle şeylere üzülmeyi :D

S

sooply

Ziyaretçi
Bilgi verme amaçlı açılmış konu olarak görüyorum sadece.

DonsuzTurk

finish
Emektar

Discord:

Yusuf#0006

Elmaslar
1.339
Puanlar
17.935
Yer
Samsun
Ne yalan söyleyim aradaki farkı vs. bilmiyordum. Teşekkürler konu için.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı