Rehber DDoS --- DoS --- Botnet

Tuvalsiz-Ressam

Bir Kömür Göründü Kaptanım!
En iyi cevaplar
0
Elmaslar
74
Bu kavramların sürekli karıştırıldığını görmek beni üzüyor. Bu yüzden bunlara bir açıklık getirmek istedim.

DoS (Denial of Service): Bu tip bir saldırıda önemli olan sistemin kullanılamaz hale gelmesidir. Yani sisteme giriş söz konusu değildir.

DDoS (Distributed Denial of Service): Bu tip bir saldırı da yine DoS mantığındadır tek farkı DDoS saldırısı birden fazla hatta yüzlerce farklı makine tarafından gerçekleştirilir. Tabii ki tüm makineleri farklı farklı kişiler kontrol etmiyor. Tek kişi yüzlerce makineye erişim sağlayarak hepsini tek sisteme yönlendiriyor. Bu yüzlerce makineyede "Zombie" adını veriyoruz.

Botnet: Botnet kelimesi Robot ve İnternet kelimelerinden meydana gelir ve bir topluluğu ifade eder. Yani 1 demek çiçekte nasıl 1 tane çiçek değil de 10 tane varsa Botnet'te de 1 makine yoktur. Onlarca yüzlerce makine vardır. Bu ifade aslında zombie bilgisayarların tamamını kapsar ve hacker dediğimiz arkadaşlar bilgisayarlarınızı bir zombie'ye çevirmek için çeşitli yollar dener.
- Sosyal Mühendislik

- Resim Dosyaları
- Sahte Mailler
- Scriptler
- İllegal Yazılımlar
- USB Sürücüler

DİKKAT !!
Bu tarz bir saldırı herkesin başına gelebilir. Bundan korunmak için ve zombie olmamak için yapılması gereken de basittir:
- Yazılımları güncel tutmak,
- Crackli yazılım kullanmamaya özen göstermek,
- Crackli yazılım kullanılıyorsa da belirli crack gruplarını öncelik olarak almak,
- Yerde bulunan usbleri löng diye pc ye takmamak,

- Sosyal mühendisliğe aşşırı dikkat etmek :)

YigitReisOfficial

❤️ Atatürk Sevdalısı ❤️
İçerik Yöneticisi
Premium
En iyi cevaplar
47
Elmaslar
10.120
Açıkçası bu kelime ibarelerini hep çocuklardan duya duya öğrendim. Ne olduğunu tam olarak bilmiyordum. Kısacası saldırı olarak biliyordum. Bu açtığınız konu sayesinde yalnızca saldırı olmadığını öğrendim ve gerçekten farklı bir şeymiş. Yeni şeyler öğrenmeyi çok seviyorum ve devam edin.

Tuvalsiz-Ressam

Bir Kömür Göründü Kaptanım!
En iyi cevaplar
0
Elmaslar
74
Açıkçası bu kelime ibarelerini hep çocuklardan duya duya öğrendim. Ne olduğunu tam olarak bilmiyordum. Kısacası saldırı olarak biliyordum. Bu açtığınız konu sayesinde yalnızca saldırı olmadığını öğrendim ve gerçekten farklı bir şeymiş. Yeni şeyler öğrenmeyi çok seviyorum ve devam edin.
Daha derine girmeyi aslında çok isterim ancak böyle düz kalınca hoşuma gitmiyor. Basitleri sıkıştıyorum :D

IronGolem

Koydum Çalışma Masasını
En iyi cevaplar
0
Elmaslar
72
Gerçekten yararlı bir konu, eline sağlık

Razdor

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi
En iyi cevaplar
0
Elmaslar
4
Keyubu ciden çok güzel bir iş başarmış koruma paketini açtıgımda botları otomatik olark sunucudan atıyor ve sunucya herhangibi bişey olmuyor.

MustafaTRK

MustafaTRK#9404
.plus
Altın Üye
En iyi cevaplar
7
Elmaslar
497
Keyubu ciden çok güzel bir iş başarmış koruma paketini açtıgımda botları otomatik olark sunucudan atıyor ve sunucya herhangibi bişey olmuyor.
Aynı işlemi authme gibi pluginler bile yapabiliyor. Önemli olan minecraft sunucusuna girememesi değil, makinenize erişememesi; mc'ye girmese bile makinenizde trafik yaratabilirler bu da yapmak istedikleri şey. Ayrıca Dos saldırı türleri sunucuya bot atmak ile farklıdır

Sooply

merhaba dünya
En iyi cevaplar
7
Elmaslar
1.875
Bilgi verme amaçlı açılmış konu olarak görüyorum sadece.

DonsuzTurk

Alafrangalaştıramayacaklardansalar
Moderatör
INCEPTION TEAM
Yıldız Moderatör
Onaylı Satıcı
Premium
Hosting Görevlisi
En iyi cevaplar
1
Elmaslar
944
Ne yalan söyleyim aradaki farkı vs. bilmiyordum. Teşekkürler konu için.

Yukarı Alt