Tuvalsiz-Ressam

Bir Kömür Göründü Kaptanım!
En iyi cevaplar
0
Elmaslar
79
Puanlar
340
Discord
TuvalsizRessam#2861
Bu kavramların sürekli karıştırıldığını görmek beni üzüyor. Bu yüzden bunlara bir açıklık getirmek istedim.

DoS (Denial of Service): Bu tip bir saldırıda önemli olan sistemin kullanılamaz hale gelmesidir. Yani sisteme giriş söz konusu değildir.

DDoS (Distributed Denial of Service): Bu tip bir saldırı da yine DoS mantığındadır tek farkı DDoS saldırısı birden fazla hatta yüzlerce farklı makine tarafından gerçekleştirilir. Tabii ki tüm makineleri farklı farklı kişiler kontrol etmiyor. Tek kişi yüzlerce makineye erişim sağlayarak hepsini tek sisteme yönlendiriyor. Bu yüzlerce makineyede "Zombie" adını veriyoruz.

Botnet: Botnet kelimesi Robot ve İnternet kelimelerinden meydana gelir ve bir topluluğu ifade eder. Yani 1 demek çiçekte nasıl 1 tane çiçek değil de 10 tane varsa Botnet'te de 1 makine yoktur. Onlarca yüzlerce makine vardır. Bu ifade aslında zombie bilgisayarların tamamını kapsar ve hacker dediğimiz arkadaşlar bilgisayarlarınızı bir zombie'ye çevirmek için çeşitli yollar dener.
- Sosyal Mühendislik

- Resim Dosyaları
- Sahte Mailler
- Scriptler
- İllegal Yazılımlar
- USB Sürücüler

DİKKAT !!
Bu tarz bir saldırı herkesin başına gelebilir. Bundan korunmak için ve zombie olmamak için yapılması gereken de basittir:
- Yazılımları güncel tutmak,
- Crackli yazılım kullanmamaya özen göstermek,
- Crackli yazılım kullanılıyorsa da belirli crack gruplarını öncelik olarak almak,
- Yerde bulunan usbleri löng diye pc ye takmamak,

- Sosyal mühendisliğe aşşırı dikkat etmek :)

canhucko

Zombi Geldi, Beni Yedi
En iyi cevaplar
0
Elmaslar
110
Puanlar
4.290
Discord
Can Öztürk#6167
Minecraft
KnightTR
Gerçekten yararlı bir konu, eline sağlık

YigitReisOfficial

❤️ Atatürk Sevdalısı ❤️
Yazar Şefi
Premium
En iyi cevaplar
10
Elmaslar
5.334
Puanlar
10.040
Steam
YigitReisFG
Discord
Yiğit Efe Okur
Minecraft
Yigit20
Açıkçası bu kelime ibarelerini hep çocuklardan duya duya öğrendim. Ne olduğunu tam olarak bilmiyordum. Kısacası saldırı olarak biliyordum. Bu açtığınız konu sayesinde yalnızca saldırı olmadığını öğrendim ve gerçekten farklı bir şeymiş. Yeni şeyler öğrenmeyi çok seviyorum ve devam edin.

Tuvalsiz-Ressam

Bir Kömür Göründü Kaptanım!
En iyi cevaplar
0
Elmaslar
79
Puanlar
340
Discord
TuvalsizRessam#2861
Açıkçası bu kelime ibarelerini hep çocuklardan duya duya öğrendim. Ne olduğunu tam olarak bilmiyordum. Kısacası saldırı olarak biliyordum. Bu açtığınız konu sayesinde yalnızca saldırı olmadığını öğrendim ve gerçekten farklı bir şeymiş. Yeni şeyler öğrenmeyi çok seviyorum ve devam edin.
Daha derine girmeyi aslında çok isterim ancak böyle düz kalınca hoşuma gitmiyor. Basitleri sıkıştıyorum :D

IronGolem EO

Odunlara Vur Vur Vur!
Wast Project
En iyi cevaplar
0
Elmaslar
33
Puanlar
490
Steam
Belirsiz
Discord