• Merhaba Ziyaretçi, Minecraft Türkiye Topluluk Çalışmaları bölümündeki, çalışmaların gönderilmesi için gereken oy şartları kaldırılmıştır. Bunun yerine artık çalışmalar inceleme kurulumuz tarafından seçilecektir. Ayrıntılı bilgi için hemen buraya tıklayın!
Minecraft Türkiye Minecraft Türkiye
Minecraft Türkiye Minecraft Türkiye

Aselgeia

Evren Etkin | Helio Art Director
Editör
Premium
2 Ağustos 2018
286
355
490
the-portent
Aselgeia #7271
AboveTheHeaven

MC-TR.png

Esenlikler dilerim tüm MC-TR üyelerine!
Hayatımızın her alanında, her saniyesinde tanımadığımız insanlarla karşılaşırız.
Onların bize karşı olan davranışları, hayat tecrübelerine, atlattıkları badirelere, kişiliklerine,
gelenek ve göreneklerine, kültürel seviyelerine göre değişim gösterir.
Bu kadar çok değişken varken insanlarla, özellikle tanımadığımız insanlarla iyi geçinmemizi
sadece şansımıza güvenip, onların kibar birisi olacaklarını umarak halledemeyiz.

Bu yazımda bir yandan sizlerin hikayelerini dinleyip, ne tür insanlarla karşılaştığınızı hep birlikte öğreneceğiz,
bir yandan da tanımadığımız insanlara karşı nasıl davranmamız gerektiği hakkında konuşacağız.

İyi okumalar!

city-community-crossing-pexels.jpg

Karşımızdaki insanın bize nasıl davranmasını istiyorsak o şekilde davranmalıyız.
Kimi insanlar yabancı olmasına rağmen onları kendimize yakın hissederiz.
Onları tanımak, kendimizi önemli ölçüde rahat hissetmemizi sağlayacaktır.

• • • • •

Yazımın başında da söylediğim gibi çeşit çeşit insan, birçok değişken var.
Böyle bir dünyada ileri görüşlü daha doğrusu düşünceli olmanız lazım.
Toplum içindeki hareketleriniz, sizi ne kadar eğlendiriyor olsa da etrafınızdakilerin
sizin hakkınızdaki düşüncelerini hemen değiştirebilir.
Etrafınızdaki insanlar sizinle her konuda hemfikir olmayabilir,
hayata bakış açıları farklı olabilir, davranışlarınızdan rahatsız olabilirler.
Davranışlarınızda ne kadar özgür olsanızda,
özgürlüğünüz ancak bir başkasının özgürlüğünün başladığı yere kadardır.

• • • • •

İhtiyatlı olmanız gerek.
Her ihtimale karşın, tüm bu dediklerime uymanıza rağmen yabancı insanların
hakkımızdaki düşüncelerini tam olarak bilemeyiz.
Bu yüzden de her ihtimale karşı mesafemizi korumalıyız.

airport-amsterdam-arrival-pexels.jpg

Peki bir yabancının bana yaptığı en kibar şey neydi?

Şanslıyım ki tanımadığım insanlarla aram çok iyi oldu.
Fakat dürüst olmalıyım ki yukarıdaki üç kuraldan ikisini neredeyse her zaman ihlal ettim.
Sizlere uymanız gereken bazı ilkelerden bahsediyorken benim onları uygulamamam iki yüzlülük gibi gelebilir.
Fakat yaşadığınız ortam da önemli. Bulunduğunuz yere göre de etraftaki insanların kültürel seviyeleri değişecektir.
Gerçi ben zamanımın çoğunu İstanbul Kadıköy ve Bağdat Caddesi'nde geçirdiğimden ki bilmeyenlere söyliyeyim,
İki yer birbirinin aşırı zıttıdır. Bulunduğum yerin seviyesinin altında davrandığım çok zamanlar oldu.
Özellikle Bağdat Caddesi'nde, sadece orada değil aslında toplum içerisinde yapılmaması gereken
birçok hareketi, davranışları arkadaşlarımla yapmışlığım var ve şu an geri dönüp baktığımda
hiçbirisi için pişmanlık duymuyorum.

O sırada beni davranışlarım için yargılayan insanlar var ise hiç gençliklerini yaşamamışlar demektir.
Herneyse konudan biraz saptım. Yabancıların, tanımadığım insanların bana karşı birçok kaba davranışı
olduğu gibi kibar davranışları da oldu. Gerçi ben her ikisinden de hoşlandım.

Kibar davranışların arasından bir tanesine örnek vermem gerekirse,
otobüsde uyurken birisinin dizlerine düşmüş kafam, ineceği durağa kadar beni uyandırmamış.

colors-commuters-crowd-pexels.jpg

Peki sizin anınız nedir? Sizce bu ilkeleri doğru buluyor musunuz?
Eklemek istediğiniz başka kurallar var mı?
Lütfen yorumlarda belirtin!

Ben Evren Etkin, ve bugünkü yazımızın sonuna geldik.
İlginiz ve ayırdığınız değerli vaktiniz için hepinize teşekkür ederim.

ultraPvP_Offical

Ya istiklal,Ya ölüm. 1881-193∞
19 Ağustos 2017
282
101
640
</ultraPvP_#1592>
ultraPvP_

Benim anım tanımadığım birinin bizi düşünüp bunu sorması oldu galba :'D

Elmaslar: Aselgeia

Anathory

Demir Cevheri Gibiyim
17 Temmuz 2018
175
191
290
Anathory#8248

Aslında yüzmeyi bir yabancıdan öğrendim. Annemin çalıştığı otelin lojmanında kalıyordum ve her günde denize gidiyordum. Ama yüzmeyi bilmiyordum xd Sonra bi' abi geldi bildiğim kadarıyla İngilizce konuştum biraz. O günden sonra yaklaşık 15 gün felan yüzme öğrenip beraber takıldım reisle xd

Elmaslar: Aselgeia

ddOpher

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi
13 Ekim 2017
18
11
320
!! NightZero-ddOpher#9745
Conman3771

Benim amcaoğlu berber , onun eskiden Suriyeli bir çırağı vardı. Çocuk benim dilimi bilmiyor bende onunkini. Sadece birkaç kelime. Sonra ben bir youtube korku oyunu açtım birlikte izledik oyun felan oynadık dilleri konuşamamıza rağmen birbirimizi anlıyorduk. Sonra o çocuk ona telefondan oyun oynattığım için şu hayatta en sevdiğim içecek olan kivi çayı hazırlamıştı. Şimdi başka bir yere taşınmışlar özledim o çocuğu.

İyi Forumlar !

Emo PvP

Zombi Geldi, Beni Yedi
20 Ağustos 2018
260
56
140

Yabancının yanına gittim. What dedi. Bende what dedim. Kibarlıktan sayılır mı?​

Ploutos

Demir Cevheri Gibiyim
Premium
18 Kasım 2017
213
132
390
RomanPearce
K9RAY#2589
kcsteam1100
Skeppy

Polonya'da iken tanıdığım bir arkadaşımın çalıştığı şirket iflas etmişti . Bir İngiliz yatırımcı "George Klemien" tarafından şirket alınarak arkadaşım şirkette tekrar çalışma durumuna geldi . Ve arkadaşım George reisin kızıyla evlendi . Mutlu mesut İngiltere'de yaşıyorlar .

Lara

the Black Never Lie
Premium
22 Temmuz 2018
423
358
590
Lara #7413
Lara

Kibarlık değil de, kibarlık yapmaya çalışmak diyelim. Bir tanesi boş minibüste yer vermişti skljdgkfhg