Sol Reklam
Sağ Reklam

Bir Minecraft sunucu sahibi hangi firmayı tercih etmeli?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Alabros

Halil Tetik

Discord:

Alabros#1460

Elmaslar
296
Puanlar
9.320
Hosting seçmeden önce bütçeni düşünmen lağzım örnek 50tl bir bütcem var ve A firması bunu 55tl ye kiralarken B firması bunu 35tl ye kiralıyor A yımı yoksa B yimi seçersin? tabikide bütçeni zorlamayım B yi seçersin.

LinLord_

Demir Cevheri Gibiyim

Discord:

linlord

Elmaslar
163
Puanlar
4.380
Yer
İstanbul
Minecraft
LinL0rd
Hosting seçmeden önce bütçeni düşünmen lağzım örnek 50tl bir bütcem var ve A firması bunu 55tl ye kiralarken B firması bunu 35tl ye kiralıyor A yımı yoksa B yimi seçersin? tabikide bütçeni zorlamayım B yi seçersin.
Biraz kaba bir tabir olacak, bunun için öncelikle özür diliyorum.
Bütçe sıkıntısı çekilmeyecek bir sektör değil fakat ben bütçe sıkıntısını makinem üzerinde çekiyorsam bu işe başlamanın bir anlamı yok.
Plugin paketi + mape servet yatıracağıma en gerekli olan şeye yatırım yani makineme.
Ve düşüncem şu ki bütçe sıkıntısı çekenin yapabileceği bir iş değil bence.
Teşekkürler, iyi forumlar.

Alabros

Halil Tetik

Discord:

Alabros#1460

Elmaslar
296
Puanlar
9.320
Biraz kaba bir tabir olacak, bunun için öncelikle özür diliyorum.
Bütçe sıkıntısı çekilmeyecek bir sektör değil fakat ben bütçe sıkıntısını makinem üzerinde çekiyorsam bu işe başlamanın bir anlamı yok.
Plugin paketi + mape servet yatıracağıma en gerekli olan şeye yatırım yani makineme.
Ve düşüncem şu ki bütçe sıkıntısı çekenin yapabileceği bir iş değil bence.
Teşekkürler, iyi forumlar.
Tabikide bütçe sıkıntısı çekilmiycek bir sektör değil fakat elinde olan 20tl ile 200tl lik makine alamasınız.

LinLord_

Demir Cevheri Gibiyim

Discord:

linlord

Elmaslar
163
Puanlar
4.380
Yer
İstanbul
Minecraft
LinL0rd
Tabikide bütçe sıkıntısı çekilmiycek bir sektör değil fakat elinde olan 20tl ile 200tl lik makine alamasınız.
Buna katılıyorum bu yüzden sunucu açacak kişilere 20₺ & 50₺ makine bütçesi ile bu işe başlamamasını tavsiye ediyorum.
Bu konu sunucu açacak kişilere bir yardım formu olduğu için bunları belirtmeliyiz, teşekkürler.

LinLord_

Demir Cevheri Gibiyim

Discord:

linlord

Elmaslar
163
Puanlar
4.380
Yer
İstanbul
Minecraft
LinL0rd
Forum 630+ görüntülenme geçmiş, sevindim sanırım, teşekkürler.
Konu güncel, yorum yapmak konuşmak isteyen herkesi beklerim, iyi forumlar.
- Mesaj kopyalanmıştır.

atomickill7

Züm... Zümrü... Zümrüt...
Sunucu Sahibi

Discord:

AtomicKill7#8809

Elmaslar
346
Puanlar
15.285
Yer
Muğla, Bodrum
Minecraft
AtomicKill7
Her ne kadar kullanmıyor da olsam Keyubu öneririm. Arkasında kapı gibi duran Zergi'si ve her soruna çözüm bulmaya çalışan ekibi aldırıyor. Fakat değinmek istediğim noktalar incitebilir:

1.) MC-TR reklamı sadece süs kalıyor. Herkesin sunucu sahibi olduğu bir forumda reklam yapsan ne olur?
2.) Sadece Paywant destekli olan webscriptleri ne yaparsan yap Paywant tarafından "rezalet" olarak nitelendiriliyor.
3.) Ücretsiz olarak sağlanan paketlerde tek kazancın reklam yaptığın her platformda küçümsenmek olur.
4.) Ücretsiz olarak verilen konu tasarımları da herkes tarafından ortak olarak her yerde kullanıldığı için oyuncuyu kendine çekmekten daha çok uzaklaştırır.
5.) Eskiden veri merkezi sıkıntıları çok sık yaşanıyordu, artık takip etmiyorum. Umarım çözmüşlerdir.
6.) Sırf bu mesajı buraya yazdım diye keyubucu dayılar tenhada kıstırıp ağzımı yüzümü kıracaklar. (!)

Son düzenleme:

LinLord_

Demir Cevheri Gibiyim

Discord:

linlord

Elmaslar
163
Puanlar
4.380
Yer
İstanbul
Minecraft
LinL0rd
Her ne kadar kullanmıyor da olsam Keyubu öneririm. Arkasında kapı gibi duran Zergi'si ve her soruna çözüm bulmaya çalışan ekibi aldırıyor. Fakat değinmek istediğim olumsuz noktalar incitebilir:

1.) MC-TR reklamı sadece süs kalıyor. Herkesin sunucu sahibi olduğu bir forumda reklam yapsan ne olur?
2.) Sadece Paywant destekli olan webscriptleri ne yaparsan yap Paywant tarafından "rezalet" olarak nitelendiriliyor.
3.) Ücretsiz olarak sağlanan paketlerde tek kazancın reklam yaptığın her platformda küçümsenmek olur.
4.) Ücretsiz olarak verilen konu tasarımları da herkes tarafından ortak olarak her yerde kullanıldığı için oyuncuyu kendine çekmekten daha çok uzaklaştırır.
5.) Eskiden veri merkezi sıkıntıları çok sık yaşanıyordu, artık takip etmiyorum. Umarım çözmüşlerdir.
6.) Sırf bu mesajı buraya yazdım diye keyubucu dayılar tenhada kıstırıp ağzımı yüzümü kıracaklar. (!)
Harika bir mesaj çok teşekkür ederim ?

DonsuzTurk

finish
Emektar

Discord:

Yusuf#0006

Elmaslar
1.339
Puanlar
17.935
Yer
Samsun
Ücretsiz olarak kullanılan çoğu ürün için bu böyledir zaten. Aslına bakıldığı zaman, firmayı bu maddeler eksi olarak veya olumsuz nokta olarak nitelendirmez. Çünkü hiçbir şey sunmayan firmalarda mevcut. Zaten bahsetmiş olduğunuz ücretsiz sağlanan ürünleri kullanan sunucular ilk kez bu işlere girişmiş kişilerdir ve emin olun onlarında işine yarıyordur. Sadece olumsuz nokta olarak dile getirdiğin maddelerden değinmek istediğim kısım bu maddeler oldu çünkü bunlar olumsuz olarak nitelendirilemez. Makine alıyorsun ve sana reklam ve ücretsiz tasarım/eklenti paketleri veriyorlar, bunun neresi olumsuz olabilir ki? :)

Konu sahibinin sorularınada cevap vermek gerekirse;

Eskiden yetkilisi olduğum SlimmWEB firmasını tercih edebilirsin. Son zamanlarda xeon işlemcileri rafa kaldırarak, xeon fiyatında Ryzen işlemcileri sunmaya başladılar. Performans açısından kesinlikle pişman olmayacağın bir hosting. Eğer projen ciddi bir proje ise ve kapatmayı düşünmüyorsan uzun süreli ödemeye başvurabilir ve indirim isteyebilirsin. Çoğu firma uzun süreli olarak bu işe girecek müşteriye destek olmaktan çekinmez.

atomickill7

Züm... Zümrü... Zümrüt...
Sunucu Sahibi

Discord:

AtomicKill7#8809

Elmaslar
346
Puanlar
15.285
Yer
Muğla, Bodrum
Minecraft
AtomicKill7
Ücretsiz olarak kullanılan çoğu ürün için bu böyledir zaten. Aslına bakıldığı zaman, firmayı bu maddeler eksi olarak veya olumsuz nokta olarak nitelendirmez. Çünkü hiçbir şey sunmayan firmalarda mevcut. Zaten bahsetmiş olduğunuz ücretsiz sağlanan ürünleri kullanan sunucular ilk kez bu işlere girişmiş kişilerdir ve emin olun onlarında işine yarıyordur. Sadece olumsuz nokta olarak dile getirdiğin maddelerden değinmek istediğim kısım bu maddeler oldu çünkü bunlar olumsuz olarak nitelendirilemez. Makine alıyorsun ve sana reklam ve ücretsiz tasarım/eklenti paketleri veriyorlar, bunun neresi olumsuz olabilir ki? :)

Eskiden yetkilisi olduğum SlimmWEB firmasını tercih edebilirsin. Son zamanlarda xeon işlemcileri rafa kaldırarak, xeon fiyatında Ryzen işlemcileri sunmaya başladılar. Performans açısından kesinlikle pişman olmayacağın bir hosting. Eğer projen ciddi bir proje ise ve kapatmayı düşünmüyorsan uzun süreli ödemeye başvurabilir ve indirim isteyebilirsin. Çoğu firma uzun süreli olarak bu işe girecek müşteriye destek olmaktan çekinmez.
Yukarıda bu özellikleri verdiği için alınmasını farz olarak gösteren arkadaşa cevaben yazmıştım. Ve bu konuyu açan kişinin mesajına dikkat edersen her şeyini hazır ettiğini sadece performans fiyat açısından konuyu açtığını belirtmiş.

LinLord_

Demir Cevheri Gibiyim

Discord:

linlord

Elmaslar
163
Puanlar
4.380
Yer
İstanbul
Minecraft
LinL0rd

Yorumun ve bilgilendirmen için teşekkür ederim, ben kendim için sormamıştım, sunucu açmak isteyen ama bilgisi olmayan kişiler için bu konuyu oluşturdum ve bazı kişilerden de olumlu dönüt aldım. Ve belirtmeliyim ki makinemi ryzen 8GB Türkiye lokasyon olarak Redoya.net'den aldım. Teşekkürler, iyi forumlar.

LinLord_

Demir Cevheri Gibiyim

Discord:

linlord

Elmaslar
163
Puanlar
4.380
Yer
İstanbul
Minecraft
LinL0rd
Yukarıda bu özellikleri verdiği için alınmasını farz olarak gösteren arkadaşa cevaben yazmıştım. Ve bu konuyu açan kişinin mesajına dikkat edersen her şeyini hazır ettiğini sadece performans fiyat açısından konuyu açtığını belirtmiş.
Evet ayrıntı için teşekkürlerimi sunuyorum :)

SansarReisOfficial

Tasarımcı
Yasaklandı

Discord:

Corrsy#7006

Elmaslar
424
Puanlar
12.285
Yer
Dünya
Minecraft
CrazySansar
Hocam asla keyubuyu tercih etmiyorum bir hata yapıp keyubuya geçtim :/

LinLord_

Demir Cevheri Gibiyim

Discord:

linlord

Elmaslar
163
Puanlar
4.380
Yer
İstanbul
Minecraft
LinL0rd

Enes KELEŞ

Koydum Çalışma Masasını

Discord:

rapido03

Elmaslar
38
Puanlar
4.045
Yer
play.minerhex.com
Minecraft
rapido03
Yaklaşık 2 yıldır kesintisiz minecraft sunucusu içindeyim aklınıza gelebilecek çoğu hostu kullandım.
Bati, nitrado, hetzner, nacsshost.. vb çoğu yazamadığım unuttuğum yaklaşık tüm sunucuların makinelerini kullandım.

Harun arkadaşımın bana başlarken önerdiği host keyubuyu en sona bıraktım. Bir süredir keyubudayım diğer firmaların makinelerinden, korumalarından veya destek türü hizmetlerinden sorun yaşadıkça host değiştirdim. Keyubu geçtiğim günden bu güne herhangi bir sorun yaşamadım. Minecraft sunucusu kuracaksanız keyubuyu öneriyorum.

Herkes tüm firmalardan hizmet alabilir, bu sizin elinizde beğenmediğiniz firma da durma gibi bir zorunluluğunuz yoktur. Çeşitlilik çok kalite azdır.

Keyubuyu tecih ederek bu sorunu çözebilirsiniz. :)

3CAE5185-D164-489B-95EF-52663F31D467.gif

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı