Sol Reklam

Bir Minecraft sunucu sahibi hangi firmayı tercih etmeli?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

LinLord_

Demir Cevheri Gibiyim

Discord:

linlord

Elmaslar
163
Puanlar
4.380
Yer
İstanbul
Minecraft
LinL0rd
Selamlar forum sakinleri!
Sizlere bir soru yöneltmek istedim, cevaplarını tartışmak isterim aşağıya mesajlarınızı bekliyorum.

Bir minecraft sunucusu açma kararı aldık diyelim, her şeyimiz hazır işte Plugin paketi haritalar site discord sunucumuz ekibimiz vs.
Ama bunlar kadar önemli hatta daha da önemli olan bir konu var, bir makine. Evet bir makinemiz olmazsa sunucuyu nasıl açabiliriz ki?
Peki her şey tamam, makine alıyoruz ama neye göre alıcaz, zaten yeterince masraf yaptık, bir de makineye mi dolu dolu para yatırıcaz?
Elbette, yatırmak zorundayız, ama neye göre bize bu lazım...
Ve size bir gerekli şeyi daha söyleyeyim, reklam, sunucunuzun dönüm noktası reklam.
Bunu sağlayan firmalar nasıl ve ne şartıyla sağlıyor bunları da konuşalım :)

Şimdi sizlere üç tane soru sormak istiyorum;
1) Sizce makinemizi hangi firmadan kiralamalıyız?
2) Peki neden x firmasından kiralamalıyız?
3) Aylık mı yoksa daha uzun süreli bir ödeme şekline mi başvurmalıyız?
Bence bilgisi olan siz forum üyeleriyle tartışabileceğimiz güzel bir konu, haydi başlayalım.

O

Onur1337

Ziyaretçi
Bu konuya neden kimse cevap yazmamış üzüldüm.

1-) 4 Aydır falan batihost kullanıyoruz memnunuz tavsiye ederim.
2-) Çok samimiler ve destek ekipleri çok hızlı sunucumda aylardır çözemediğim lag sorununu çözdüler ücretsiz ek ssd verdiler bi firmadan daha ne isteyebilirim ki?
3-) Büyük hayallerle açtığınız sunucu her zaman tutmayabiliyor ben aylık ödemeyi tercih ediyorum.

Zyher

Bir Kömür Göründü Kaptanım!

Discord:

Zyher#5463

Elmaslar
46
Puanlar
530
Minecraft
Zyher
Sizlere bir soru yöneltmek istedim, cevaplarını tartışmak isterim aşağıya mesajlarınızı bekliyorum.

Bir minecraft sunucusu açma kararı aldık diyelim, her şeyimiz hazır işte Plugin paketi haritalar site discord sunucumuz ekibimiz vs.
Ama bunlar kadar önemli hatta daha da önemli olan bir konu var, bir makine. Evet bir makinemiz olmazsa sunucuyu nasıl açabiliriz ki?
Peki her şey tamam, makine alıyoruz ama neye göre alıcaz, zaten yeterince masraf yaptık, bir de makineye mi dolu dolu para yatırıcaz?
Ve size bir gerekli şeyi daha söyleyeyim, reklam, sunucunuzun dönüm noktası reklam.

Bence bilgisi olan siz forum üyeleriyle tartışabileceğimiz güzel bir konu, haydi başlayalım.
1.Ventures dehost
2.Ucuz kaliteli
3.Yavaş yavaş ilerlenmeli bence aylık

LinLord_

Demir Cevheri Gibiyim

Discord:

linlord

Elmaslar
163
Puanlar
4.380
Yer
İstanbul
Minecraft
LinL0rd
1.Ventures dehost
2.Ucuz kaliteli
3.Yavaş yavaş ilerlenmeli bence aylık
Evet dehost'u duydum ve görüştüm kendileriyle, güzel bir firmaya benziyorlar ve dediğin diğer şeylere de katılıyorum.

LinLord_

Demir Cevheri Gibiyim

Discord:

linlord

Elmaslar
163
Puanlar
4.380
Yer
İstanbul
Minecraft
LinL0rd
Bu konuya neden kimse cevap yazmamış üzüldüm.

1-) 4 Aydır falan batihost kullanıyoruz memnunuz tavsiye ederim.
2-) Çok samimiler ve destek ekipleri çok hızlı sunucumda aylardır çözemediğim lag sorununu çözdüler ücretsiz ek ssd verdiler bi firmadan daha ne isteyebilirim ki?
3-) Büyük hayallerle açtığınız sunucu her zaman tutmayabiliyor ben aylık ödemeyi tercih ediyorum.
İlk olarak yorumun için teşekkürler, gayet konuşulabilir bir forum konusu olduğunu düşünerek açmıştım, ama böyle oldu yapacak bir şey yok :D

Ben de batihost'u kullandım ama keyubu/batihost kullanan dostlarım keyubu'yu açık ara farkla tavsiye ediyorlar nedense.
2. söylediğin çok hoş ve buna bende katılıyorum gayet hoş bir firma bu konuda kendileri.
Ve son olarak da ben de aylık olarak devam etmeyi tercih edenlerdenim.
Yanıtın için yeniden teşekkürler, iyi forumlar.

KollariSwain

Yani wow, adalet kalmamış
Destek Müfettişi
MinePass

Discord:

sinyorelder

Elmaslar
669
Puanlar
8.085
Discord İzni
Minecraft
iELDER

Merhaba, uzun süredir @Keyubu ile çalışıyoruz kalitesi, yardımları, destekleri gayet iyi 5 10tl fazla veririm ama güvende olur
@smt287 ve ekipleri hızlı ve fazlasıyla yardımcı oluyorlar diğer hostingler yok plugin paketini çaldı vs. olaylarda yorulursun sonuna kadar öneriyoruz. :)

KollariSwain

Yani wow, adalet kalmamış
Destek Müfettişi
MinePass

Discord:

sinyorelder

Elmaslar
669
Puanlar
8.085
Discord İzni
Minecraft
iELDER
İlk olarak yorumun için teşekkürler, gayet konuşulabilir bir forum konusu olduğunu düşünerek açmıştım, ama böyle oldu yapacak bir şey yok :D

Ben de batihost'u kullandım ama keyubu/batihost kullanan dostlarım keyubu'yu açık ara farkla tavsiye ediyorlar nedense.
2. söylediğin çok hoş ve buna bende katılıyorum gayet hoş bir firma bu konuda kendileri.
Ve son olarak da ben de aylık olarak devam etmeyi tercih edenlerdenim.
Yanıtın için yeniden teşekkürler, iyi forumlar.
Batihostta destek taleplerinde bi küfür etmedikleri kalıyor fırça yediğimizi hatırlıyoruz :D

CAN147

Ahanda Zümrüt!
Yasaklandı

Discord:

CAN147#1757

Elmaslar
701
Puanlar
12.735
Discord İzni
Çok yerinde bir soru bu aralar o kadar hosting adı altında firma çıktı ki bunu istatistlik olarak vursak baya yüksek oran olabilir 2018 2020 senelerin arasında hemde eskiden "Nitrado" vs "AxiTR" vardı sadece bu firmalar Minecraft adı altında vds veya sunucu paneli şeklinde satış yapıyordu daha sonrasında "Batihost" ortaya çıktı sonrasında ise "Keyubu" diğer firmalar "Keyubu" firmasını görerek bu işte iyi para olduğunu düşünüp sadece "Minecraft" hizmeti veriyorlar fark ettiyseniz bu hostinglerden "Nitrado" hariç diğerleri domain fiyatlarının iki kat daha pahalı olduğunu veya hosting alsanız bile kolay kolay destek alamayacağınızın gerçeğidir bu firmalar genelikle sadece "Minecraft" için sunucu sağlayıcı görevlerini yapmaktadırlar tavsiye olarak "Popüler" firmalardan vds alarak kendinizi güvenceye almış olursunuz.

LinLord_

Demir Cevheri Gibiyim

Discord:

linlord

Elmaslar
163
Puanlar
4.380
Yer
İstanbul
Minecraft
LinL0rd
Merhaba, uzun süredir @Keyubu ile çalışıyoruz kalitesi, yardımları, destekleri gayet iyi 5 10tl fazla veririm ama güvende olur
@smt287 ve ekipleri hızlı ve fazlasıyla yardımcı oluyorlar diğer hostingler yok plugin paketini çaldı vs. olaylarda yorulursun sonuna kadar öneriyoruz. :)
Hmm, peki anladım, bunu da değerlendireyim, çok teşekkürler, iyi çalışmalar, iyi forumlar.

Adeus

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi
Elmaslar
12
Puanlar
255
Batihost veya keyubu​

LinLord_

Demir Cevheri Gibiyim

Discord:

linlord

Elmaslar
163
Puanlar
4.380
Yer
İstanbul
Minecraft
LinL0rd
Çok yerinde bir soru bu aralar o kadar hosting adı altında firma çıktı ki bunu istatistlik olarak vursak baya yüksek oran olabilir 2018 2020 senelerin arasında hemde eskiden "Nitrado" vs "AxiTR" vardı sadece bu firmalar Minecraft adı altında vds veya sunucu paneli şeklinde satış yapıyordu daha sonrasında "Batihost" ortaya çıktı sonrasında ise "Keyubu" diğer firmalar "Keyubu" firmasını görerek bu işte iyi para olduğunu düşünüp sadece "Minecraft" hizmeti veriyorlar fark ettiyseniz bu hostinglerden "Nitrado" hariç diğerleri domain fiyatlarının iki kat daha pahalı olduğunu veya hosting alsanız bile kolay kolay destek alamayacağınızın gerçeğidir bu firmalar genelikle sadece "Minecraft" için sunucu sağlayıcı görevlerini yapmaktadırlar tavsiye olarak "Popüler" firmalardan vds alarak kendinizi güvenceye almış olursunuz.
İlk cümleniz için teşekkür ederim, bunu öngörerek bu konuyu açtım.
Söylediklerinize birebir katılıyorum, benim kafamda çok yakın dostum olan Redoya ve keyubu var, bakalım hangisi olacak, ona karar vereceğiz.
Değerli yorumun için teşekkürler, bol satışlar ,iyi forumlar.

LinLord_

Demir Cevheri Gibiyim

Discord:

linlord

Elmaslar
163
Puanlar
4.380
Yer
İstanbul
Minecraft
LinL0rd

LinLord_

Demir Cevheri Gibiyim

Discord:

linlord

Elmaslar
163
Puanlar
4.380
Yer
İstanbul
Minecraft
LinL0rd

LinLord_

Demir Cevheri Gibiyim

Discord:

linlord

Elmaslar
163
Puanlar
4.380
Yer
İstanbul
Minecraft
LinL0rd
Konu güncel, konuyu gören arkadaşlar, fikirlerinizi merak ediyorum, yazmaktan çekinmeyin lütfen :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı