Sol Reklam
Sağ Reklam

İnceleme Yürekleri Ağızlara Getiren Iran-ABD Atışması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

JAVA

Zombi Geldi, Beni Yedi

Discord:

Silberpfeil#0267

Elmaslar
172
Puanlar
6.850
Selam MC-TR Halkı!
Son zamanlarda sürekli gündeme gelen, dünya devlerinin atışmasını birde benim gözümden görün istedim.
Aslında piyasada bilinen; Kasimi Süleyman'ın öldürmesiyle başladı. Lakin bu tezi çürüten birçok maddeye değinmek istiyorum.
İlk olarak:

• Kimse kimseyi, sebepsiz yere öldürmez.
  • Ve de ABD'de Iran'la kıyasıya savaşacağı (güçlerin hemen hemen yakınlığı) nedeniyle boş yere bulaşmaz.
Bu nedenle bu konunu arkasında piyasada bilinenin aksine bir sebep bulunmaktadır. Bu nedeni de şu şekilde bir diğer gelişme bölümümüzde açıklayalım.
1578324698348-iran-abd-bayrak.jpg

Herşey iki yıl önce başlamıştı, ABD 3 yıldır görüşmeleri yapılan ve 3 yıldır kabulünü gösterdiği bir anlaşmayı 2018 yılında yani 3 yılın sonunda aniden reddetti. Bu durumun ardından İran bu duruma hafif de olsa itiraz olunca Donald Trump yani Amerika Başkanı onlara gıcık kapmıştı! :kizgin: Gıcık kapmanın sonu bilirsiniz, şiddet veya tartışmayla biter. Donald Trump, İran'a yaptırım uygulamaya başladı. Zamanla bu akılalmaz bir dereceye ulaştı. Sabır, sabır, sabır diye diye İran bekledi, bekledi birdaha bekledi. En sonunda bu beklemesine karşın ABD İran'ın petrol sektörünü hedef aldı. Bu durum yaşanınca İran(Tahran) ile Washington(Amerika) arasında ipler gerildi! Ardından A.B.D. yine durmadı, bunun üzerine İran'ın Körfez bölümüne uçak gemisi, B52 Bombardıman uçaklarını gönderdi. Tansiyon, A.B.D'nin Umman Körfezindeki 6 petrol tankerine göz dikmesiyle de hızla yükseldi. Donald Trump'un emriyle İran'a yapılması beklenen misillemesi de olayları olağanüstüleştirdi. Ama dur! Son anda vazgeçti. Tabii ki hırsını alamadı, "İran'a bide ambargo uygulayam" düşüncesiyle devam etti. Sonra arada biraz askeri, siyasi durumlar yaşandıtan sonra geçen günlerde Kasım Süleyman'ı kaybettik.Şimdi ise iki ülke birbirlerine misillemeler yaparak, gemiler yollayarak, askeri kuvvet kullanarak kışkırtmaktadırlar.

Peki Biz Neredeyiz?
turkiye-il-haritasi-1024x670.jpg

Uzmanlara göre, ABD Türkiye'den yardım isteyecek, Yani bu da Türkiye ile ABD arasındaki ilişkilerin iyiye gideceğini işaret ediyor. Bu Suriye'de bir nebze de olsa güçlenmemizi, söz sahibi olmamızı sağlayabilir. Eğer ABD'ye yardım edersek, ABD Suriye'den çekilebilir. Bununla beraber Suriyeliler yuvalarına tamamen geri dönebilir. Bu iyi bir durum lakin şayet böyle birşey olursa birçok Arap ülkeleriyle düşman olacağız. İran'ın da bizi misillemesi sonucu ortada Türkiye kalmayabilir. Fakat böyle bir durum hiç yaşanmayabilir. Çünkü şuanda Rusya'dan hiç ses soluk çıkmıyor. Rusya bir ihtimal uzlaşmacılık taraftarı olabilir bu da savaşın sonbulmasına işaret eder. Fakat arabulucuk/uzlaşmacılık durumunda değilse Rusya'nın bize destek vermesiyle İran'ın kötü bir hal durumunda bulunması olabilir. Türkiye petrollerden yararlanabilir.

thinking-get-started-with-marketing-for-new-retail-business-owners-8.png

Benim Düşüncem
Bence Türkiye, bu durumlara sessiz kalmalı. Hiçbir şekilde yanıt vermemeli. Böyle bir yardıma da girişmemelidir. Gerek Jeopolitik konumumuz, gerekse askeri güç bakımından kaybedilmemesi gereken bir öneme sahibiz. Bunlardan yararlanıp kendimizi, sözde 2023 vaadlerine inandırmalıyız. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.
Ha bitirmeden; 3. Dünya Savaşı çıkacak gibi duruyor. Benim temennim tabii ki çıkmamasıdır. Ama her duruma karşın hazırlıklı olmalıyız. Şayet ABD'nin isteğini reddedersek ABD bize karşı kötü olabilir. Ve Suriye'de ilah gücüne sahip olabilir. Bizlere hükmedebilir. Ne yapsak suç ya! Görüş ve önerilerinizi bekliyorum. Kahinliğinize güveniyorum, neler olabilir? Yazın, tüm yorumlarınızı okuyorum.

Şuraya bir de yakışıklı adam bırakayım... ???????
11380464-728xauto.jpg

İlk konum bu arada :)

Son düzenleme:

lildmr

Elmas Güneş Gibi Parıldıyor

Discord:

ozanlands#7777

Elmaslar
677
Puanlar
8.160
Minecraft
dayioglu
Selam MC-TR Halkı!
Son zamanlarda sürekli gündeme gelen, dünya devlerinin atışmasını birde benim gözümden görün istedim.
Aslında piyasada bilinen; Kasimi Süleyman'ın öldürmesiyle başladı. Lakin bu tezi çürüten birçok maddeye değinmek istiyorum.
İlk olarak:
  • Kimse kimseyi, sebepsiz yere öldürmez.
  • Ve de ABD'de Iran'la kıyasıya savaşacağı (güçlerin hemen hemen yakınlığı) nedeniyle boş yere bulaşmaz.
Bu nedenle bu konunu arkasında piyasada bilinenin aksine bir sebep bulunmaktadır. Bu nedeni de şu şekilde bir diğer gelişme bölümümüzde açıklayalım.
1578324698348-iran-abd-bayrak.jpg

Herşey iki yıl önce başlamıştı, ABD 3 yıldır görüşmeleri yapılan ve 3 yıldır kabulünü gösterdiği bir anlaşmayı 2018 yılında yani 3 yılın sonunda aniden reddetti. Ve bu durumun ardından İran bu duruma hafif de olsa itiraz olunca Donald Trump yani Amerika Başkanı onlara gıcık kapmıştı! :kizgin: Ve gıcık kapmanın sonu bilirsiniz, şiddet veya tartışmayla biter. Donald Trump, İran'a yaptırım uygulamaya başladı. Ve zamanla bu akılalmaz bir dereceye ulaştı.Sabır, sabır, sabır diye diye İran bekledi, bekledi birdaha bekledi. En sonunda bu beklemesine karşın ABD İran'ın petrol sektörünü hedef aldı. Bu durum yaşanınca İran(Tahran) ile Washington(Amerika) arasında ipler gerildi! Ve A.B.D. yine durmadı, bunun üzerine İran'ın Körfez bölümüne uçak gemisi, B52 Bombardıman uçaklarını gönderdi. Tansiyon, A.B.D'nin Umman Körfezindeki 6 petrol tankerine göz dikmesiyle de hızla yükseldi. Donald Trump'un emriyle İran'a yapılması beklenen misillemesi de olayları olağanüstüleştirdi. Ama dur! Son anda vazgeçti. Tabii ki hırsını alamadı, "İran'a bide ambargo uygulayam" düşüncesiyle devam etti. Sonra arada biraz askeri, siyasi durumlar yaşandıtan sonra geçen günlerde Kasım Süleyman'ı kaybettik.Şimdi ise iki ülke birbirlerine misillemeler yaparak, gemiler yollayarak, askeri kuvvet kullanarak kışkırtmaktadırlar.

Peki Biz Neredeyiz?
turkiye-il-haritasi-1024x670.jpg

Uzmanlara göre, ABD Türkiye'den yardım isteyecek, Yani bu da Türkiye ile ABD arasındaki ilişkilerin iyiye gideceğini işaret ediyor. Ve bu Suriye'de bir nebze de olsa güçlenmemizi, söz sahibi olmamızı sağlayabilir. Eğer ABD'ye yardım edersek, ABD Suriye'den çekilebilir. Ve Suriyeliler yuvalarına tamamen geri dönebilir. Bu iyi bir durum lakin şayet böyle birşey olursa birçok Arap ülkeleriyle düşman olacağız. İran'ın da bizi misillemesi sonucu ortada Türkiye kalmayabilir. Fakat böyle bir durum hiç yaşanmayabilir. Çünkü şuanda Rusya'dan hiç ses soluk çıkmıyor. Rusya bir ihtimal uzlaşmacılık taraftarı olabilir bu da savaşın sonbulmasına işaret eder. Fakat arabulucuk/uzlaşmacılık durumunda değilse Rusya'nın bize destek vermesiyle İran'ın kötü bir hal durumunda bulunması olabilir. Türkiye petrollerden yararlanabilir.

thinking-get-started-with-marketing-for-new-retail-business-owners-8.png

Benim Düşüncem
Bence Türkiye, bu durumlara sessiz kalmalı. Hiçbir şekilde yanıt vermemeli. Böyle bir yardıma da girişmemelidir. Gerek Jeopolitik konumumuz, gerekse askeri güç bakımından kaybedilmemesi gereken bir öneme sahibiz. Bunlardan yararlanıp kendimizi, sözde 2023 vaadlerine inandırmalıyız. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.
Ha bitirmeden; 3. Dünya Savaşı çıkacak gibi duruyor. Benim temennim tabii ki çıkmamasıdır. Ama her duruma karşın hazırlıklı olmalıyız. Şayet ABD'nin isteğini reddedersek ABD bize karşı kötü olabilir. Ve Suriye'de ilah gücüne sahip olabilir. Bizlere hükmedebilir. Ne yapsak suç ya! Görüş ve önerilerinizi bekliyorum. Kahinliğinize güveniyorum, neler olabilir? Yazın, tüm yorumlarınızı okuyorum.

Şuraya bir de yakışıklı adam bırakayım... ???????
11380464-728xauto.jpg

İlk konum bu arada :)
Güzel konu olmuş eline sağlık.

JAVA

Zombi Geldi, Beni Yedi

Discord:

Silberpfeil#0267

Elmaslar
172
Puanlar
6.850
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Her ne kadar ilk konun olsa dahi ben bu konunu beğendim ki oldukça güzel bir içerik seçmişsin. Bu arada sondaki resim çok hoşuma gitti :))

JAVA

Zombi Geldi, Beni Yedi

Discord:

Silberpfeil#0267

Elmaslar
172
Puanlar
6.850

Statius

Katman Kayası
Yasaklandı

Discord:

Statius#2162

Elmaslar
1.131
Puanlar
9.675
Minecraft
DarkSad
Konu içeriği gündeme uygun ve güzel, ufak tefek yazım hataları dışında pek hatan yok. İlk konun olmasına rağmen adeta bir yazar edasıyla konu açmışsın. Başarılarının devamını dilerim.

JAVA

Zombi Geldi, Beni Yedi

Discord:

Silberpfeil#0267

Elmaslar
172
Puanlar
6.850
Konu içeriği gündeme uygun ve güzel, ufak tefek yazım hataları dışında pek hatan yok. İlk konun olmasına rağmen adeta bir yazar edasıyla konu açmışsın. Başarılarının devamını dilerim.
Teşekkür ederim, öyle mi olmuş gerçekten? :)

Atatürk BOT

Birisi mi Spawnlandı?
Elmaslar
1
Puanlar
0
<3 Mustafa Kemal ATATÜRK <3

JAVA

Zombi Geldi, Beni Yedi

Discord:

Silberpfeil#0267

Elmaslar
172
Puanlar
6.850

yercekimsiz

sv_gravity 0

Discord:

Libris#7386

Elmaslar
481
Puanlar
7.305
İçerik olarak iyi gibi görünüyor. Fakat bu tarz konuları kendi fikrini koymadan yazmalısın ki, daha tarafsız görüşler ortaya çıksın. Bu olayların sonucunda büyük bir savaş çıkabilir gibi duruyor ama kötüsü şu ki: Bu savaştan en çok etkilenecek olan Türkiye gibi görünüyor.

JAVA

Zombi Geldi, Beni Yedi

Discord:

Silberpfeil#0267

Elmaslar
172
Puanlar
6.850
İçerik olarak iyi gibi görünüyor. Fakat bu tarz konuları kendi fikrini koymadan yazmalısın ki, daha tarafsız görüşler ortaya çıksın. Bu olayların sonucunda büyük bir savaş çıkabilir gibi duruyor ama kötüsü şu ki: Bu savaştan en çok etkilenecek olan Türkiye gibi görünüyor.
Kendi fikrim en altta yazmakta, teşekkürler.

Avelis

Ruh + Kum = Ruh Kumu
Elmaslar
837
Puanlar
9.875
Bir savaş olursa artık askeri güç değilde, teknolojik güç kullanılıyor. Eğer bir askeri güç savaşı olsaydı kendimize ve milletimize inanıyorum. Kimseye boyun eğmemiz gerekiyor. Abd irana yaptıgını bize yapsaydı , acaba ne yapabilirdik merak ediyorum. Karşılık verirmiydik iran gibi.

JAVA

Zombi Geldi, Beni Yedi

Discord:

Silberpfeil#0267

Elmaslar
172
Puanlar
6.850
Bir savaş olursa artık askeri güç değilde, teknolojik güç kullanılıyor. Eğer bir askeri güç savaşı olsaydı kendimize ve milletimize inanıyorum. Kimseye boyun eğmemiz gerekiyor. Abd irana yaptıgını bize yapsaydı , acaba ne yapabilirdik merak ediyorum. Karşılık verirmiydik iran gibi.
Karşılık veremezdik, Sayın Reis-i Cumhur'umuz el öpmeye giderdi. :)

patrick2dev

ölü.
Elmaslar
733
Puanlar
8.305
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı