Sol Reklam
Sağ Reklam

Çözüldü yüksek tps ve lag

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

hydraelchavo

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi

Discord:

fewegebv

Elmaslar
0
Puanlar
115
Yer
cyprus
Minecraft
hydra
not: lütfen konuyu bir süre kapatmayın bir çok kişinin fikrini almak istiyorum
Merhaba arkdaşlar sunucumda ara sıra yüksek tps ve lag sorunları oluyor fakat sunucum full optimize, lag cıkarabilecek 1 etken bile bırakmadım, makine özellikleri 10gb ram 8cpu r7 işlemcili vds lütfen yardımcı olun bir sıkıntı var ama ne

Son düzenleme:

LavivaSurvival

IP: LavivaNW.Keyubu.Com

Discord:

profesor7037

Elmaslar
117
Puanlar
9.520
Minecraft
BYAdnanRS
linki kopyalayıp buraya yapıştırırsan daha güzel olur. şahsen ss bakarak yazmaya üşeniyorum.

hydraelchavo

Discord:

fewegebv

Elmaslar
0
Puanlar
115
Yer
cyprus
Minecraft
hydra
Son düzenleme:

Ehtiyar

Demir Cevheri Gibiyim

Discord:

ehtiyar

Elmaslar
47
Puanlar
6.720
Yer
Angara
Minecraft
Ehtiyar
Timings Linkini Soruyor Onu Buraya Atın Yardımcı Olalım.

hydraelchavo

Discord:

fewegebv

Elmaslar
0
Puanlar
115
Yer
cyprus
Minecraft
hydra

Ehtiyar

Demir Cevheri Gibiyim

Discord:

ehtiyar

Elmaslar
47
Puanlar
6.720
Yer
Angara
Minecraft
Ehtiyar
Mob Doğma Oranı Fazla
Bide Makina Bilgileri Neler?

XBrexorX

Bin bilsen de bir bilene sor.
Emektar

Discord:

XBrexorX#2521

Elmaslar
190
Puanlar
2.280
Yer
İstanbul/Esenyurt
Minecraft
XBrexorX
not: lütfen konuyu bir süre kapatmayın bir çok kişinin fikrini almak istiyorum
Merhaba arkdaşlar sunucumda ara sıra yüksek tps ve lag sorunları oluyor fakat sunucum full optimize, lag cıkarabilecek 1 etken bile bırakmadım, makine özellikleri 10gb ram 8cpu r7 işlemcili vds lütfen yardımcı olun bir sıkıntı var ama ne

Merhabalar,

Hocam öncelikle başlat.bat dosyanızda aşağıda gördüğünüz gibi bir hata mevcut. Eğer başlat.bat de ki java garbage collector'un nasıl kullanıldığı her bir flag'ın nasıl bir özelliğe sebep olduğunu öğrenip değiştirebilirsiniz. Ya da yok ben başlat.bat dosyasını internetten aldım diyorsanız başlat.bat dosyanızı değiştirmenizi öneririm.

1676365778626.png

Bir diğeri hocam sizin ana yapılandırma dosyalarınızda bazı değerleri değiştirmemişşiniz. 1.16.5 için aşağıdaki link'e tıklayarak optimize yapmanızı öneriyorum.

Tıkla ve uç!

Ayrıyetten hocam vds de sisteme az bir ram bırakmışşınız. Sisteme en az 2 gb ram ayırmanızı öneriyorum.

1676366215387.png

Üstte ki gördüğünüz görsel de de hocam benim tahminimce giriş dünyasının lobi dünyası, world dünyasını başlangıç dünyası olduğunu düşünüyorum. world dünyasınında oyuncuları oynattığınız dünya olarak düşünüyorum. World dünyasında kesinlikle oyuncuları oynatmamalısınız çünkü world dünyası başarımları vs. save alır. Bu da lag'a, tps düşüklüğüne sebep olur. Benim size tavsiyem eksradan bir dünya daha oluşturup o dünyada oyuncularınızı oynatmanızdır.

1676366561214.png

Ayrıyetten hocam gördüğümüz kadarıyla sizin eklenti paketinizde spark eklentisi bulunuyor. Timings raporu yerine 30 dakikalık Spark raporu ve konsolunuzda bulunan hatalar var ise onları çözüme kavuşturmak için log dosyanızda herhangi bir lisans anahtarı vb. dosya yoksa rica etsem iletirmisiniz?

Ayrıyetten hocam mesela serverNPC eklentisi yerine citizens eklentisini kullanmanızı, CommandPanels eklentisi yerine deluxemenus eklentisi kullanmamanızı, Ayrıyetten hocam Hem RTKaptan eklentisi hem BetterRTP eklentisi kullanmanızı önermiyorum. 2 sinden birini kullanmanızı öneriyorum.

Ayrıyetten hocam bir Towny sunucusuna sahip olduğunuz için Chunky eklentisi ile chunklarınızı açmanızı ve worldborder eklentisini kullanmanızı öneriyorum. Üstte dediğim öneri, tavsiye vb. şeyleri yaptıktan sonra sorununuzun devam etmesi halinde üstte dediğim gibi 30 Dakikalık spark ve log dosyanızı iletebilirseniz size daha iyi, daha net cevap verebiliriz. İyi forumlar dileriz, iyi günler dileriz.

NOT: Üstte bir bölümde 2 kere kullanmanızı öneriyorum yazmışım kullanmamanızı olucaktı o düzenledim. Kusura bakmayın.

Son düzenleme:

hakancoskun

Ahlak şube

Discord:

onatic48

Elmaslar
67
Puanlar
4.155
Yer
Yakında!
Minecraft
hakancoskun4891
Hangi VDS firmasını kullanıyorsunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı