Sol Reklam
Sağ Reklam

Yeni strateji oyunum için fikir ve önerilerinize ihtiyacım var

liftedplane

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi
Elmaslar
1
Puanlar
0
selam gençler ben Abdullah. 19 yaşındayım ve pc müh okuyorum.son 1-2 aydırda Olympos Build Teamde Java geliştirici olarak görev alıyorum. bu günlerde de uğraştığım bir eklenti var ve biraz fikir içerik konusunda tıkandım o yüzden de forumdaki reislerden biraz fikir alayım dedim.yorum bırakırsanız çok sevinirim.

oyun: her oyuncunun bir şehri var. her bir şehirde bir blok olarak dünyada yer alıyor.bu eklenti de olay düzgün bir strateji ile şehrinizi geliştirirken bir yandanda korumak ve saldırmak fakat şuanki hali biraz eksik gibi. Şehir görünümü:
1565081598380.png

asıl soru ee abi biz bu blokla ne yapacağız? şehir gelişim menüsü var oda şehrine sağ tıklayarak açılıyor ve menü:
1565081697257.png
sırasıyla menüdeki özellikler: para,asker,köylü,çocuk,gelişim(odun tahta kum cam taş kırıktaş | ana yapı malzemeleri),ev,tarım,hayvancılık,pazar,ithalat,ihracat,müttefikler,düşmanlar,inanç,bölgeler,maden,elemanlar,depo

elimden geldiğince detaylı yapmaya çalıştım şimdi sizelere sırayla anlatmaya başlayayım. ilk önce para geliyor bildiğimiz oyun içi çocukları büyütmek askeri ekipman ve 100lerce şey için gereken olmazsa olmaz para. İkince olarak asker geliyor.elimden geldiğince askeride detaylı yapmaya çalıştım çünkü savaş olmazsa olmaz şeylerden bir tanesi strateji oyunları için diğer türlü gelişmenin bir anlamı olmuyor. Asker Menüsü:
1565081926605.png
sırasıyla menüdeki özellikler: toplar,savaş stoğu,komutan,asker,teçhizat,at,tüfek
ilk özellik toplar, sadece savaş sırasında kullanılmıyor bölgeler menüsündeki kule ve sur yapımında gereklidir.yapımı için belli malzemeler gerekiyor yani para ile almıyorsunuz.her eşyanın yapımı için önceden ana malzeme üretmeniz gerekiyor genel sistem böyledir. İkinci olarak savaş stoğu. bu özellik benim en sevdiğim kısım. Savaş stoğu: savaş sırasında aktif geliştirmeler deaktif edilir ve o andan savaş bitene kadarki asker köylü ve çocuklar içinki tek yemek kaynağıdır. eğerki stoğunuz biterse sizde bitersiniz :D. Komutanlar: her 10 asker başına 1 tane komutan verilmelidir. diğer türlü askeri güçünüz düşer. Askerler bildğimiz asker bunlar normal köylüleri teçhizat tüfek ve para karşılığında geliştirmenizle olur. teçhizatlar şimdilik para karşılığıdır fakat ileride para ve malzemelerde üretilecektir. atlar direk para ile alınıyor. tüfekler ise belirli malzemelerle üretmeniz gerekiyor.

Köylü ve çocuk sisteminde gösterilecek çok birşey yok sadece para karşılığında çocukları köylüye geliştriyorsunuz. ileride çocuklar için eğitim sistemi yapıcam.

Gelişim sistemi:
1565082363721.png

oyunda tur sistemi vardır ve her tur 60 saniyedir. siz bu tur sırasında köylülerinizin neyi üretmesini istediğinizi ve kaçtane köylü olması gerekdiğini seçiyorsunuz. her turda bunlar kontrol edilip ona göre üretimleriniz geliyor.örnek: tahtaya 3 adet köylü yerleştirdim fakat bir sıkıntı var. tahta üretebilmek için tahtadaki köylü sayınız kadar oduna ihtiyacınız var diğer türlü odun olmadan tahta üretemezsiniz. diğer malzemelerde aynı sisteme sahiptir.

Ev :
1565082610061.png
Başlangıçda belli bir köylü ve askerler başlıyorsunuz fakat bunlar yeterli değil bundan dolayı ilk olarak çocuğa ihtiyacınız bulunmakta bu çocuklarda. her 120 saniyede bir çocuk turu adında her ev başına 1 çocuk olucak şekilde gelir. yani evler çok önemli gelişim adına.

Tarım sistemi:
1565082645930.png
tarım sisteminde şuanlık 6 adet üretilebilir item vardır.buğday için her bir köylü 1 buğday verir ve bu sıraya göre artmaktadır. en son olan pancar içinde her 6 köylü 1 pancar vermektedir. üretim yapıp bunları satabilir veya orta tıklayarak savaş stoğuna yerleştirebilirsiniz.

Hayvancılık Sistemi:
1565082780926.png
tarım sisteminden tek farkı et ve balık üretmeniz mantığı tamamıyla aynı.

bütün sistemleri anlatmama gerek yok. diğerleriyle aynı mantıklara sahipler. genel olarak böyledir.şehir menüsünde olan ama yazmadıklarımdan merak ettiklerinizi yoruma yazarsanız konuyu güncellerim yeterki yazın :D . Aklınıza gelen fikir ve düşüncülerinizi olumlu olumsuz fark etmeksizin yazmanızı istemekteyim. İyi günlerrr

yazmadıklarım: bölge sistemi, savaş sistemi, düşmanlar,müttefikler,ithalat,ihracat,inanç,madenler,elemanlar,depo,pazar sistemi.

bydemir06

Block Tale Studio Ceo

Discord:

bydemir06#0787

Elmaslar
620
Puanlar
15.475
Yer
Canada
Minecraft
bydemir06
çok çok çok uzun üşendim abdullah. :)

liftedplane

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi
Elmaslar
1
Puanlar
0
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı