Sol Reklam

Yazılım bilgisayarı öneri?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

patrick2dev

ölü.
Elmaslar
733
Puanlar
8.305
Merhabalar arkadaşlar,
Uzun zamandır bilgisayar için para biriktiriyordum.
Bugün hasılata baktığımda 4,500TL vardı. Ben fazla oyun oynamam yazılımcı bilgisayarı önerileriniz varsa alabilirim. Herkese iyi günler!

goksan

Oyna.RegendNW.Com
Elmaslar
160
Puanlar
6.560
Minecraft
Goksanxx

patrick2dev

ölü.
Elmaslar
733
Puanlar
8.305

Alpho320

powered by Fabulous.

Discord:

Alpho320#9202

Elmaslar
1.285
Puanlar
17.175
Yer
Istanbul
Minecraft
Alpho320
Merhabalar arkadaşlar,
Uzun zamandır bilgisayar için para biriktiriyordum.
Bugün hasılata baktığımda 4,500TL vardı. Ben fazla oyun oynamam yazılımcı bilgisayarı önerileriniz varsa alabilirim. Herkese iyi günler!
Bir kaç tavsiye vereyim, 4.500TL'lik yazılım bilgisiyarı almana gerek yok. Çoğu program 4gb ram ile güzelce çalışıyor (Kendi bilgisiyarımda test edildi :D). İşlemcini iyi seç, tavsiyem AMD'dir. Büyük bir monitör almanı tavsiye ederim, kod yazarken daha rahat olacaktır. Ekstra olarak eğer hem yazılım yapmak hem de oyun oynamak istiyorsan en az 8gb ram al, işlemcini yine AMD Ryzen serisinden almanı öneririm.

NanoDankster

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi

Discord:

nanodn#9838

Elmaslar
39
Puanlar
2.035
Yer
Dünya
Minecraft
NanoDn
Orta-yüksek seviye ofis bilgisayarları ve başlangıç seviyesi oyun bilgisayarları yeterli olur. İşlemci sana kalmış, i3 seviyesinin aşağısını tavsiye etmem. Depolama için istediğin boyutta bir SSD+HDD kombosu yapmak mantıklı. Sunucu kullanan uygulamalar yazarken iyi RAM gerekiyor, 8 GB aşağısını pek önermem. Ekran kartı öyle aşırı önemli değil tasarım veya ağır 3D işler yapmıyorsan. Bence GTX 970 işini görür. Sıcaklık sorunu için sıvı soğutma gibi oyuncu sistemlerine bulaşmana gerek yok, bilgisayarı o kadar ısıtacak işler yapıyorsan zaten high-end bir sistem ayarlarsın. Bazı kasalarda stok fan bile yeterli. Dizüstü için KESİNLİKLE soğutucu al. İstediğin 64 bit bir OS -Linux Mint gibi- yüklersin ve bilgisayarın hazır olur.

patrick2dev

ölü.
Elmaslar
733
Puanlar
8.305
Orta-yüksek seviye ofis bilgisayarları ve başlangıç seviyesi oyun bilgisayarları yeterli olur. İşlemci sana kalmış, i3 seviyesinin aşağısını tavsiye etmem. Depolama için istediğin boyutta bir SSD+HDD kombosu yapmak mantıklı. Sunucu kullanan uygulamalar yazarken iyi RAM gerekiyor, 8 GB aşağısını pek önermem. Ekran kartı öyle aşırı önemli değil tasarım veya ağır 3D işler yapmıyorsan. Bence GTX 970 işini görür. Sıcaklık sorunu için sıvı soğutma gibi oyuncu sistemlerine bulaşmana gerek yok, bilgisayarı o kadar ısıtacak işler yapıyorsan zaten high-end bir sistem ayarlarsın. Bazı kasalarda stok fan bile yeterli. Dizüstü için KESİNLİKLE soğutucu al. İstediğin 64 bit bir OS -Linux Mint gibi- yüklersin ve bilgisayarın hazır olur.
Fiyatı ne kadar tutar bilmem ama modemin yanına bir de router alacağım. Unity kullanıyorum, GTX 970'in bir üstünü alırım.
Bir kaç tavsiye vereyim, 4.500TL'lik yazılım bilgisiyarı almana gerek yok. Çoğu program 4gb ram ile güzelce çalışıyor (Kendi bilgisiyarımda test edildi :D). İşlemcini iyi seç, tavsiyem AMD'dir. Büyük bir monitör almanı tavsiye ederim, kod yazarken daha rahat olacaktır. Ekstra olarak eğer hem yazılım yapmak hem de oyun oynamak istiyorsan en az 8gb ram al, işlemcini yine AMD Ryzen serisinden almanı öneririm.
Unity kullandığım için oyun bilgisayarı alırım herhalde.

YunusB3Y

Sevgiler, Saygılar Blaze Bey

Discord:

@๖̶̶̶ۣۣۜۜ͜ζ͜͡ GamingPro#5857

Elmaslar
316
Puanlar
0
Minecraft
YunsBEY
Yazılım için büyük bir pc toplamana gerek yok. Sana 4 gb ram yeter yalnız işlemcini Yüksek seçmelisin.
Ekran kartı için de fazla büyük birşeye gerek yok oyun çok oynamam diyorsun sana tavsiyem 2 gb gtx 720 dir. Monitor olarak oval ve 20 -27 inc sana daha yarlı olur Bunlara ek olarak kasanı gösterişli (Renkli vs.) seçmeni tavsiye ederim oyun oynamıyorsun ama bir pc ne bakıp motivasyon alabilirsin.

ValseFTW

Demir Cevheri Gibiyim

Discord:

Caner Artuç#0046

Elmaslar
82
Puanlar
3.970
Yer
İstanbul
Minecraft
CanerArtuc
Unity,Unreal Engine vb motor dillerinde pc zorlanabilir oyun pc sine yakın birşeyi tavsiye ederim sebebi ise yapıcağın oyunun grafik değerlerini test ederek hem low hemde ultra da görmen için ve monitör olarak 2 ve üstü olsa senin için daha iyi olabilir biri yamuk olsa diğeri 180 derece dönse senin kod satırlarını daha fazla görebilmen için yeterli olacaktır diye düşünüyorum.

+ Unreal Engine 4 motorunu kullaniyorum yakında unity'e de başlamayı planlıyorum.

Unreal Engine 4 'de sürükle bırak yöntemi ile diğer c++ programlama dillerine göre daha çok kolay oluyor ama unity i de denemek gerekiyor ve yaptığın oyunları demo olarak yayınlarsan senin için büyük bir + getirecektir haberin olsun geçen gün zulanın sahibi ile karşılaştım ve staj'a çağırdı ama benden daha çok bilgili insanlar vardır ve benim kendimi geliştirmem amacıyla baş vurmadım ve oda aynısını demişti bana "demo oyun yayınla" inşallah istediğin yerlere gelirsin.

Son düzenleme:

EmreCN

Play.McDeyiz.Com

Discord:

zNightLastTR | EmreCan #2763

Elmaslar
238
Puanlar
11.070
Minecraft
zNightLastTR

ValseFTW

Demir Cevheri Gibiyim

Discord:

Caner Artuç#0046

Elmaslar
82
Puanlar
3.970
Yer
İstanbul
Minecraft
CanerArtuc

patrick2dev

ölü.
Elmaslar
733
Puanlar
8.305

ValseFTW

Demir Cevheri Gibiyim

Discord:

Caner Artuç#0046

Elmaslar
82
Puanlar
3.970
Yer
İstanbul
Minecraft
CanerArtuc
Unity, Visual Studio, Sublime Text

C#,C,PHP,CSS,JS
Sublime Text,PHP,CSS,JS bunlar fazla iyi bir sistem istemez

Unity, Visual Studio,C#,C belki bunların render i fln için olabilir en çok unity ve visual studio
ileri görüşlü de toplaya bilirsin dünya bunlarla kısıtlı değil bende mesela web tasarım okuyorum ama web de başka şeylerde öğrenmeye çalışıyorum okul müfredatına göre
ör : ASP.NET, Unreal Engine 4, Unity e başlangıcı attım ama devam etmedim ,PHP, Angular 7 Felan :D

EmreCN

Play.McDeyiz.Com

Discord:

zNightLastTR | EmreCan #2763

Elmaslar
238
Puanlar
11.070
Minecraft
zNightLastTR

ValseFTW

Demir Cevheri Gibiyim

Discord:

Caner Artuç#0046

Elmaslar
82
Puanlar
3.970
Yer
İstanbul
Minecraft
CanerArtuc
8 GB Ram i7 7. nesil 4 gb ekran kartı al en ama en önemlisi çift monitör al
o kadar büyük bir sisteme gerek yok
bu olabilir belki
Donanim arşivi-3
3.646 tl pc
Monitör senin zevkinde artık 2 limi yaparsın 1 mi sana kalmış :)

Kod:
Anakart:
MSI H110M PRO-VD Intel H110 Soket 1151 DDR4 2133Mhz

İşlemci:
Intel Pentium G4560 Soket 1151 3,5GHz 3MB Önbellek

Ram:
GSKILL 8GB Aegis DDR4 2133Mhz CL15 Single Ram

Ekran Kartı:
MSI GeForce GTX1050 Ti GAMING 4GB GDDR5 128Bit  (Değiştire bilirsin-*-1050 Aero Itx 2gb fiyat 3255 e düşer-*-)

KASA:
THERMALTAKE V2 PLUS 500W USB3.0 MidT ATX SİYAH

HardDisk:
Seagate 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 7200Rpm 64MB

Power:
Corsair VS Serisi VS650 650W 80PLUS PSU

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı