Sol Reklam
Sağ Reklam

Yatırım miktarım ile yenilikçi bir sunucu yapılabilir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

TheGhostPro

Birisi mi Spawnlandı?
Elmaslar
0
Puanlar
13.245
Merhaba,
Başlangıç için 4000 TL
(+-500 TL) civarlarında yatırımla PvM ağırlıklı(Towny, Fantasy vb öğeler içerebilir). Sunucunun barındırdığı ana öğeler birçok özel bosslar,itemler, dünyalar gibi detaylandırılabilir. Birçok değişken mevcut bunları adım adım inceleyelim;
  1. Bu yatırım miktarı ile güzel bir proje ortaya çıkarılabilir mi?
  2. Reklam vereceğim yerler konusunda bilgiye sahip değilim.
  3. Başlangıç ortalama maliyetler
3.1. Alan adı 140 TL Hosting aylık 100 TL.

3.2. Sunucu 250-600 TL
(Ortalama 400 TL).

3.3. Website script 400TL.

3.4 Plugin paketi 400TL
(Yabancı orjinal pluginler +400 TL değişkenlik gösterebilir).

3.5. Map 400 TL.

3.6. Tasarımlar 260 TL.

3.7. Başlangıç maliyet 2500 TL + 1500 TL Reklam bütçesi
(Toplam harcama üzerinden fark +-500TL).

3.8. Bilinmedik bir durum çıkabilir bu sebeple en yüksek fiyattan baz alınmış aylık maliyet 700 TL, aylık reklam bütçesi 800 TL. Toplam 1500 TL
(Toplam aylık harcama üzerinden fark +-400 TL).

1. Sunucu yönetimi konusunda deneyim sahibiyim, öncelikli amacım kaliteli bir proje ortaya çıkarabilmek bu sebeple kullandığım hiçbir materyal warez içermeyecek.
Not: Belirlenmiş ücretler dışında yani fark kısımı, kesinlik taşımamaktadır.
Not: Konuda bahsedilen harcama kısmındaki öğeler üzerine eğer takımınız, sunduğunuz hizmet varsa özel mesaj bırakın ben dönüş sağlarım bunun dışında ilgilenmiyorum.

(Dipnot: Konu olarak bahsetmeyi kaçırdığım şeyler olabilir.)
(Dipnot: Projeyi başlatırsam 10-20 Kişi arasında sunucunun hataları,eksiklikleri belirlemek amaclı network takımı oluşturulacak.)

MuhtisimDedektifler

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi

Discord:

UcanAdam#9070

Elmaslar
2
Puanlar
360
Yer
Samsun
https://www.mc-tr.com/konu/yenilikci-olmak-isteyenler-icin-yeni-bir-oyun-turu.108104/

Bu sayfadaki şeyi yazılımcı tutarak yapabilirsiniz.
Ben bunun gibi bir satranç sunucusu açtığımda oyuncuların çok ilgi duyduğunu gördüm. Hatta Romanya'dan adam bile çağırdım onlarla oynadık. Oyuncuların sevdiğini gördüm ama 14 yaşında olduğum için hem ders çalışmam gerekiyordu hem 1 tl bile bütçem yoktu. Bu yüzden sunucuyu kapattım. Annem para vermiyor işte :) Eğer bu fikri yaparsanız memnun olurum. Hem de bütçenize uygun gibi çok özelliği yok
Kesin olarak elo sistemi olmalı ama

TheGhostPro

Birisi mi Spawnlandı?
Elmaslar
0
Puanlar
13.245
https://www.mc-tr.com/konu/yenilikci-olmak-isteyenler-icin-yeni-bir-oyun-turu.108104/

Bu sayfadaki şeyi yazılımcı tutarak yapabilirsiniz.
Ben bunun gibi bir satranç sunucusu açtığımda oyuncuların çok ilgi duyduğunu gördüm. Hatta Romanya'dan adam bile çağırdım onlarla oynadık. Oyuncuların sevdiğini gördüm ama 14 yaşında olduğum için hem ders çalışmam gerekiyordu hem 1 tl bile bütçem yoktu. Bu yüzden sunucuyu kapattım. Annem para vermiyor işte :) Eğer bu fikri yaparsanız memnun olurum. Hem de bütçenize uygun gibi çok özelliği yok
Kesin olarak elo sistemi olmalı ama
Fikir olarak gayet güzel ama konu(satranç) olarak sunucuda içermesini istediğim düşünce tarzım ile orantılı değil. Bir hub sunucuda minigames olarak yapılabilir, benim yönelidiğim kısım hub değil bu sebeple en azından başlangıçta sıcak baktığım söylenemez, ilginiz için teşekkür ederim.

benkimimaa

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi
Susturuldu
Elmaslar
5
Puanlar
535
Yer
s
Discord adresinizi atar mısınız

TheGhostPro

Birisi mi Spawnlandı?
Elmaslar
0
Puanlar
13.245
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı