Sol Reklam
Sağ Reklam

Yarının Haberi #1 - Corona virüsünden nasıl korunuz? vb.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

sh6ke

Guard of the Silence

Discord:

stqson#1224

Elmaslar
129
Puanlar
6.595
Yer
İstanbul
Merhaba, sayın "MC-TR" platformu sakinleri. Bugün sizlerle birlikte yeni bir seri başlatmak istedim. Ne kadar yapıldı mı bu daha önceden bilmesem bile
ben yine denemek istedim. Yarının Haberi konu başlığı altında serimiz genellikle dünya üzerinde olan bütün haberleri kapsamaktadır. Ve aynı zamanda işinize yarayacak bilgiler de içerecektir. İster iseniz hemen konumuza geçelim!

ayraç..png

a1c22d3f-8bdf-474e-b7ef-c28c97e336b3.jpg

Günümüzdeki Corona Virüsü
Bildiğiniz kadarı ile şuan ki yani günümüzde ki corona virüsü çok gelişti ve insanların canını almaya devam ediyor. Corona virüsü ne kadar da Çin üzerinde ki Wuhan kentinde ortaya çıksa bile başka ülkelerden gelen materyaller, yiyecekler ve hava kirliliğinden çıkmış olabileceği de tahmin edilmekte. Doktorlar corona virüsünün mutasyona uğrayabileceği konusunda tedirgin bir şekilde bekleme halinde. Benim şahsi açım bunun bir biyolojik silah olduğudur. Şuan dünyada her yere yayılmamış olmasa da yavaş yavaş bütün dünyayı altına almaya yakın.

G8JHi49eSEixnqUzUC0Rrg.jpg

Hangi Ülkeler Virüsten Etkileniyor?
Harita üzerinden görmüş olduğunuz kadarıyla söylemek istiyorum ki durumumuz çok vahim ve acınası. Tüm dünyayı etkisine almasına şöyle yanıt verebilirim ki. Sanki bitiş çizgisine 500 metre kalmış gibi. Genellikle böyle virüslerin ilacının bulunması ve ilacın piyasaya sürülmesi aylar ve ya yıllar sürebiliyor. Bilim adamlarının açıklamasına göre Türkiye'nin de bu durumdan ekonomisi düşebilir yönünde mesajlar alınıyor. Her ne kadar Türkiye önlemlerini arttırsa bile durum Türkiye içinde aynı durum olacak.

shutterstock_1625661736_16_9_1582956107-880x495.jpg

Virüsten Nasıl Korunulur?
Virüsten korunmanın aslında basit bir yöntemi var. Ama bunların etkili olmadığını düşünen insanlarda aramızda mevcut. Size de basit gelebilir ama bu yöntemler o kadar koruyor ki aklınız şaşacak.

1 - ) Ellerimizi Yıkamak: Evet, ellerimizi yıkamak. Bizim elimizde o kadar çok mikrop var ki göremiyoruz. Size neden yemek yemeden önce ellerini yıka deniliyorsa bu da aynı mantık. Ellerimizi yıkamak, demirlere ve paslara gerekli olmayınca neredeyse hiç dokunmamak, başkalarıyla el sıkışmamak ve sarılmamak da virüsten korunmanıza yarayacaktır. Ellerimizi gündelik hayatta ne kadar çok yıkıyorsak onu 3 kat hatta durun 10 kat daha fazla arttırmalıyız! Bu şekilde mikroplardan ve aynı zamanda şuan ki corona virüsünden de korunmuş olacaksınız.

2 - ) Maske Takmak: Maske takmak size ve ya bazılarınıza çok saçma gelse bile bu doğru. Hiç düşündünüz mü ben nasıl hasta oldum diye? Tabii ki sordunuz peki hiç araştırdınız mı? Tabii ki de hayır. Genellikle bütün hastalıklar hava yoluyla bulaşmakta ve maske takmakta hasta olma oranınızı baya düşürmekte.

3 - ) Eşyalarımızı Paylaşmamak: Size şunu söyleyebilirim ki şuan dokunduğunuz klavye ve mouse gerçekten de mikrop yuvası. Demek oluyor ki buda sizin hasta olma oranınızı bi nebze de olsa yükseltiyor. Bütün araç ve gereçlerinizi size ait olan bakım ürünlerini sakın ama sakın paylaşmayın. Mesela gittiniz bir adamın ve ya arkadaşınızın eldivenini ödünç aldınız ve arkadaşınız bunu genellikle kullanıyor. O zaman bize geçmiş olsun demek düşer.

ayraç..png

Bu konumuzun da sonuna gelmiş bulunmaktayız. Evet bu biraz saçma bir konu oldu ama ben yine de işinize yarayabilecek bir konu hazırlamak istedim.
Konuma bir kez bile olsa göz attıysanız ve eğer bir dakikanızı benim için ayırdıysanız çok teşekkür ederim.
İyi günler

Son düzenleme:

ByHarst

Herşey Çok Yakın!

Discord:

Byharst

Elmaslar
34
Puanlar
13.320
Yer
Tekirdağ/Çerkezköy
Minecraft
byharst
Facebook
ByHarst
Twitter
goktugakmann
Türkiyede salep diyorlar salep :mc_e_56:

xCrawet

Demir Cevheri Gibiyim

Discord:

iCannK#7690

Elmaslar
65
Puanlar
3.955
Minecraft
iCannK
Gayet güzel konu, tebrikler.

iKaanStrafe

Merhaba Dünya, Seni Özledim

Discord:

iKaanStrafe

Elmaslar
1.491
Puanlar
17.385
Yer
Chelyabinsk-Penza
Minecraft
iKaanStrafe
Ellerimizide sık sık kolonyalamalıyız tarzında bir şey duymuştum.​

ByHarst

Herşey Çok Yakın!

Discord:

Byharst

Elmaslar
34
Puanlar
13.320
Yer
Tekirdağ/Çerkezköy
Minecraft
byharst
Facebook
ByHarst
Twitter
goktugakmann

iKaanStrafe

Merhaba Dünya, Seni Özledim

Discord:

iKaanStrafe

Elmaslar
1.491
Puanlar
17.385
Yer
Chelyabinsk-Penza
Minecraft
iKaanStrafe

sh6ke

Guard of the Silence

Discord:

stqson#1224

Elmaslar
129
Puanlar
6.595
Yer
İstanbul

Lenin

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi
Elmaslar
14
Puanlar
2.020
Sirke için sirke guzularım emi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı