Sol Reklam

YARDIM - Macbook bilgisayarımın diski silindi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Mack

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
4
Puanlar
310
Merhaba kaç aydır bu sorunla uğraşıyorum fakat hiç bir şekilde çözüme ulaşamadım.
Macbook Air cihazımın Catalina sürümünü Mojaveye eski sürüme geçirecektim fakat yüklenmesini beklerken bilgisayarın başından ayrılmıştım geldiğimde ekran beyazdı bem beyazdı hiç bir şey yoktu. Bilgisayarı kapatıp açınca açılış sesi geldi ama ekranda hiç bir şey yok sadece beyaz ekran vardı. 2 - 3 dakika bekleyince soru işaretli bir klasör gözüktü yanıp sönüyordu. Araştırınca bunun MacBook cihazımın işletim sisteminin silindiğini öğrendim. Format atmayı biliyorum fakat atamıyorum çünkü silip tekrar yükleyeceğim disk yok o yüzden formatlayamıyorum. 2020'nin Ağustos ayından beri bununla uğraşıyorum. Sorunu tam anlatamamış olabilirim aff ola.

Lütfen yardımlarınızı esirgemeyin

atomickill7

Züm... Zümrü... Zümrüt...
Sunucu Sahibi

Discord:

AtomicKill7#8809

Elmaslar
346
Puanlar
15.285
Yer
Muğla, Bodrum
Minecraft
AtomicKill7
Bu konuda buradan yapabileceğimiz pek bir şey yok. Diskte önemli bilgilerin vardıysa dİski başka bir bilgisayara takıp kontrol etmeyi deneyebilirsin. Veyahut format tool edinmen gerekiyor.

Mack

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
4
Puanlar
310
Bu konuda buradan yapabileceğimiz pek bir şey yok. Diskte önemli bilgilerin vardıysa dİski başka bir bilgisayara takıp kontrol etmeyi deneyebilirsin. Veyahut format tool edinmen gerekiyor.
Önemli bilgiler yok. Ayrıca yazdığım gibi disk silinik zaten. Disk şu anda yok bilgisayarda o yüzden formatlayamıyorum. Diski geri getiremiyorum Time Machine yapmadığımdan. Bir şekilde diski oluşturmanın yolu yok mu?

M

Minesyum

Ziyaretçi
Önemli bilgiler yok. Ayrıca yazdığım gibi disk silinik zaten. Disk şu anda yok bilgisayarda o yüzden formatlayamıyorum. Diski geri getiremiyorum Time Machine yapmadığımdan. Bir şekilde diski oluşturmanın yolu yok mu?
Hayırlı olsun

Mack

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
4
Puanlar
310
S

Silinen üye 123937

Ziyaretçi
Harddiskteki silinen verileri okuyup geri getirebilen programlar var araştırabilirsiniz fakat işletim sistemini sildiğiniz veya kuramadığınızı varsaydığım bir bilgisayarda bu tekniği kullanamazsınız diye düşünüyorum, farklı bir cihaz ile bir usb bul ve format at sonrasında belki diskteki verileri de kurtarırsın ama başka bir şekilde çözebileceğini düşünmüyorum eğer yetkili servis bunu kullanıcı hatası kabul etmiyorsa orada yaptırabilirsin veya başka bir tamirciye götürebilirsin olmadı diyelim bir internet kafeye git ödünç olarak boş bir usb ve bir saatlik bilgisayar kirala format diskini oluşturup işletim sistemini sıfırdan kur sonra gidip usbyi sıfırla ve teslim et

Mack

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
4
Puanlar
310
Harddiskteki silinen verileri okuyup geri getirebilen programlar var araştırabilirsiniz fakat işletim sistemini sildiğiniz veya kuramadığınızı varsaydığım bir bilgisayarda bu tekniği kullanamazsınız diye düşünüyorum, farklı bir cihaz ile bir usb bul ve format at sonrasında belki diskteki verileri de kurtarırsın ama başka bir şekilde çözebileceğini düşünmüyorum eğer yetkili servis bunu kullanıcı hatası kabul etmiyorsa orada yaptırabilirsin veya başka bir tamirciye götürebilirsin olmadı diyelim bir internet kafeye git ödünç olarak boş bir usb ve bir saatlik bilgisayar kirala format diskini oluşturup işletim sistemini sıfırdan kur sonra gidip usbyi sıfırla ve teslim et
Tamamdır, teşekkürler deneyeceğim. Denedikten sonra geri dönüş yapacağım.

metehngzr

Elmas Güneş Gibi Parıldıyor
Elmaslar
305
Puanlar
5.710
Minecraft
irrl
Bilgisayar açılırken command + r kombinasyonunu deneyin kendi içerisinde geldiği sürümü kurma şansın olabilir.

Mack

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
4
Puanlar
310
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı