Sol Reklam

Yabancı Kelime Kullanma Hastalığı

Fradue

Grafik Tasarımcısı
Yasaklandı
Elmaslar
256
Puanlar
13.845
Yer
Türkiye
Minecraft
Syttos
YABANCI KELİME KULLANMAK
Sanal ortamda atılan çoğu mesaj, gereksiz düzeyde yabancı kelime içeriyor. Çünkü oynadığımız oyunlardan, kullandığımız programlara pek çok şey yabancı kelimelerle dolu. Ancak yabancı kelimeler bulunması, onları kullanmak zorunda olmamız demek değil. Evet, yabancı kelimeler çok daha "cool" duruyor. Hatta sizi sözde elit bile gösterebiliyor. Ama ne kadar çok kullanırsanız, o kadar hayatınıza dahil olacaktır bunlar. Neden atalarımızın armağanlarından olan özgün dilimizi kullanmıyoruz da, yabancı kelimeler kullanıyoruz? Bu durumu düşünmenizi şiddetle tavsiye ederim, çünkü önemli olan "cool" olmak değil, değerlerimizi korumaktır.

KULLANMASAK BİR ŞEY KAYBETMEYECEĞİZ, ANCAK KULLANIRSAK ÇOK ŞEY KAZANACAĞIZ
Ne kadar çok kullanırsak, dilimiz o kadar yabancılaşacaktır. Atatürk boşuna dememiş; "Türk" demek "dil" demektir. Milliyetin çok belirgin niteliklerinden biri dildir. Türk milletindenim; diyen insan, her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır.

İyisi mi, Türkçeye tamamen hakim olmaya çalışın. Bu konu her ne kadar "kamu spotuna" benzesede, şu anda ve gelecekte en çok ihtiyaç duyduğunuz konu olacaktır. Çünkü yozlaşma kısa sürmez, yavaşça kök salar. Ancak kök saldığında durdurulamaz.

Citrus

Arcenia Network & Team Zephyr

Discord:

Citrus#4361

Elmaslar
940
Puanlar
16.030
Yer
Antalya
Minecraft
HyperCitrus
Bende fazla derecede mevcut. Ama sebebi dil bölümü okduğum için, her gün yabancı arkadaşlarım ile sohbet ediyorum. Genelde sevdiğim kelimeleri ingilizce kullanırım. Türkçeme de gerektiği zaman dikkat ediyorum. Genelde arkadaş ortamında yabancı kelimeler kullanıyorum ama herhangi bir ciddi ortamda veya özel yerlerde düzgün Türkçe kullanmaya çalışıyorum.

xEtérnal

Bir Kömür Göründü Kaptanım!

Discord:

Etérnal#8735

Elmaslar
69
Puanlar
6.700
Yer
İstanbul
Minecraft
alqnbei
Haklısınız, ama ingilizce dersi veriyolar :/

Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı