Sol Reklam
Sağ Reklam

Windows işletim sistemine quick.db modülü yükleme

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Aronshire

Das Leben ist zu kurz, du solltest es genießen

Discord:

Aronshire#8111

Elmaslar
629
Puanlar
3.290
Yer
Kocaeli
Minecraft
Aronshire
Merhaba arkadaşlar windows işletim sistemine sahip bir bilgisayarım var ona quick.db modülü yüklemeye çalışıyorum ama olmuyor. quick.db burada yazıyor ama burdakiler uygulamama rağmen yüklenmiyor. Bilen arkadaşlar bi el atsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Aronshire

Discord:

Aronshire#8111

Elmaslar
629
Puanlar
3.290
Yer
Kocaeli
Minecraft
Aronshire
Öncelikle Node.js kurmalısın
Şaka yapıyorsun ya bot yapımcısı olarak bunu hiç düşünmedim.

quick.db bu sana yardımcı olacaktır.
Kardeş bi göz doktoruna randevu almanı tavsiye ederim.

Windowsa Yüklenmez projeni Linux Bir server'a taşıman gerek.
Bende eskiden öyle biliyordum ama birkaç arkadaşım yapınca ben niye yapamıyorum diye konu açtım.

Yüklemeye çalışırken konsolda hata mı veriyor bana resim atar mısın ?
Bu arada 8 yıldır javascript 5 yıldır node-js yazıyorum yardımcı olurum.
Discorddan iletişime geçersen sevinirim : )

Diğerlerine cevap vermek istemiyorum üşendim :D

LeBlach

Elmas Güneş Gibi Parıldıyor
Yasaklandı
Elmaslar
225
Puanlar
9.835
Dalga geçmene gerek yok değil mi ? Discord botu yapmak için bir bilgiye sahip olmana gerek bile yok hazır internette hepsi var zaten.

Senpai

Kızılsakal Kızıltaş?

Discord:

rubidium#0325

Elmaslar
227
Puanlar
14.345
Yer
user.getLocation();
Minecraft
NaN2
Yüklemeye çalışırken konsolda hata mı veriyor bana resim atar mısın ?
Bu arada 8 yıldır javascript 5 yıldır node-js yazıyorum yardımcı olurum.
'8 yıldır javascript 5 yıldır node-js yazıyorum' hiç güleceğim yoktu, Allah'ta seni güldürsün kardeşim mutlu gecemin mahsülü oldun.

EmreCN

Play.McDeyiz.Com

Discord:

zNightLastTR | EmreCan #2763

Elmaslar
238
Puanlar
11.070
Minecraft
zNightLastTR
Attığım sitede hersey açık ve net yazıyor! Yapıyorum olmuyor diyorsun olmuyorsa adam niye oraya kaynak koysun bugünde haykırdım saol bilgisiz insan!

Aronshire

Discord:

Aronshire#8111

Elmaslar
629
Puanlar
3.290
Yer
Kocaeli
Minecraft
Aronshire
Dalga geçmene gerek yok değil mi ? Discord botu yapmak için bir bilgiye sahip olmana gerek bile yok hazır internette hepsi var zaten.
Biraz mantıklı cevaplar versen dalga geçmeme gerek kalmaz.

Attığım sitede hersey açık ve net yazıyor! Yapıyorum olmuyor diyorsun olmuyorsa adam niye oraya kaynak koysun ulan bugünde haykırdım saol bilgisiz insan!
Ne yani sitede yazan herşey doğru olsaydı forumlara gerek kalmazdı değilmi? Belki benden bir tık fazla bilgi bilen biri çıkıp hatayı bulucak. Ama sen bunlardan değilsin belli. Bilgisiz olmak ayıp olsaydı okumayan kişileri kınamak lazım.

LeBlach

Yasaklandı
Elmaslar
225
Puanlar
9.835
Ergenliğe yeni falan mı girdin bu atar ne ? adamlar sana yardım etmek için yazıyor sen gelmişsin orda yükleyemiyorum diyorsun bot yapımcısıyım diyorsun bide kendine daha araştırmamışsın bile 1-2 saat araştırmışsın gelip burda adamlarla dalga geçiyorsun rezalet bir insansın.

Aronshire

Discord:

Aronshire#8111

Elmaslar
629
Puanlar
3.290
Yer
Kocaeli
Minecraft
Aronshire
Ergenliğe yeni falan mı girdin bu atar ne ? adamlar sana yardım etmek için yazıyor sen gelmişsin orda yükleyemiyorum diyorsun bot yapımcısıyım diyorsun bide kendine daha araştırmamışsın bile 1-2 saat araştırmışsın gelip burda adamlarla dalga geçiyorsun rezalet bir insansın.
Ne yani bot yapımcısıyım diye herşeyi bilmek zorundamıyım? ben bu işe hiçbir eğitim almadan deneme yanılmayla başladım. Çokda iyi gidiyorum. Araştırdığım kaynaklardaki herşeyi uyguladım. Birişe yaramadığı için buraya geldim. Yani gidipde node.js yükle demen biraz anlamsız. Burda dalga geçer gibi bir cevap vermende yanlış. "Node.js yükle" herkesi mal yerine koyma yı ne zaman bırakacaksınız? Kimin rezalet olduğu verdiğin cevaplardan belli oluyor.

Daha fazla uğraşma kötü son olcak senin için.

LeBlach

Yasaklandı
Elmaslar
225
Puanlar
9.835
Ne yani bot yapımcısıyım diye herşeyi bilmek zorundamıyım? ben bu işe hiçbir eğitim almadan deneme yanılmayla başladım. Çokda iyi gidiyorum. Araştırdığım kaynaklardaki herşeyi uyguladım. Birişe yaramadığı için buraya geldim. Yani gidipde node.js yükle demen biraz anlamsız. Burda dalga geçer gibi bir cevap vermende yanlış. "Node.js yükle" herkesi mal yerine koyma yı ne zaman bırakacaksınız? Kimin rezalet olduğu verdiğin cevaplardan belli oluyor.

Daha fazla uğraşma kötü son olcak senin için.
Konuyu açarken tam olaraktan ne yapamadığını belirtmiyorsun gelmişsin bize "quick.db modülü yüklemeye çalışıyorum ama olmuyor " diyorsun ben ve diğer arkadaşlarda ona göre cevap veriyor git ilk başta kendi salaklığını düzelt ondan sonra bana "mal" deme hakkına sahip ol.
Bu sorunu önceden yaşadım ergenliğe yeni girmiş çocuk gibi atarlarından dolayı söylemeyeceğim dalga geçmen için sana yardım etmeye çalışmıyoruz. İyi Forumlar.

webkit

Koydum Çalışma Masasını
Elmaslar
44
Puanlar
2.060
Ben node-js teknolojisini discord çıkmak üzereyken değil, daha ortada discord diye proje yokken kullanıyordum. Kalkmış 3-5 tane eleman 1-2 yılda discord botu öğrendim diye büyük bir başarıymış gibi kendini yılların ecmascriptçisi John Resig sanıyor. Discord botu yapmakla node-js öğrenemezsin arada bir ton fark var nodejs bir teknoloji discord dedigin 3-5 satırlık bir kütüphane bunu bile bilmeyen kalmış bana diyor ki yok linuqsda çalışır, vindovsta çalışmaz. Ya ne alakası var ? Node-js teknolojisi java,python,c++ gibi her platformda tak diye çalışır aynı cevabı verir. Neyse şimdi gelelim quick.db isimli kütüphaneyi nasıl yükleyeceğinize! Her modüllerin github sayfası olur orada hangi teknolojilerin kullandığı nasıl algoritma kullandıgı, kaynak kodları vs gibi bilgiler kısacası gerekli her şey yazar. Bunu okumayan, araştırmayan, liseli bebeler gelir burada yok yüklenmiyor, yok bozuk, yok sadece linuxta çalışıyor, yok sen bilmiyorsun, yok sen cahilsin bilmem ne. Şimdi bu modülün sayfasına baktığımızda node-gyp modülü gerektiriyor bu modülü incelediğimizde buda bilgisayarınızda python 2.7 ve c++ build tools 2015 gerektiren bir modül. Bu yüzden bunları bilgisayara indirmeniz gerekiyor. Bunları indirdikten sonra, python komutunu heryerden ulaşabilmeniz için ortam değişkenlerine yani pathlere ekleyerek globalleştirmeniz gerek bunu herkes biliyor anlatmama gerek yok. En son bilgisayarınıza restart atın ve quick.db modülünü tekrar yüklediğinizde hata vermemesi lazım ben kendim test ettim sağlıklı bir şekilde yüklenmekte. İyi çalışmalar.

Aronshire

Discord:

Aronshire#8111

Elmaslar
629
Puanlar
3.290
Yer
Kocaeli
Minecraft
Aronshire
Ben node-js teknolojisini discord çıkmak üzereyken değil, daha ortada discord diye proje yokken kullanıyordum. Kalkmış 3-5 tane eleman 1-2 yılda discord botu öğrendim diye büyük bir başarıymış gibi kendini yılların ecmascriptçisi John Resig sanıyor. Discord botu yapmakla node-js öğrenemezsin arada bir ton fark var nodejs bir teknoloji discord dedigin 3-5 satırlık bir kütüphane bunu bile bilmeyen kalmış bana diyor ki yok linuqsda çalışır, vindovsta çalışmaz. Ya ne alakası var ? Node-js teknolojisi java,python,c++ gibi her platformda tak diye çalışır aynı cevabı verir. Neyse şimdi gelelim quick.db isimli kütüphaneyi nasıl yükleyeceğinize! Her modüllerin github sayfası olur orada hangi teknolojilerin kullandığı nasıl algoritma kullandıgı, kaynak kodları vs gibi bilgiler kısacası gerekli her şey yazar. Bunu okumayan, araştırmayan, liseli bebeler gelir burada yok yüklenmiyor, yok bozuk, yok sadece linuxta çalışıyor, yok sen bilmiyorsun, yok sen cahilsin bilmem ne. Şimdi bu modülün sayfasına baktığımızda node-gyp modülü gerektiriyor bu modülü incelediğimizde buda bilgisayarınızda python 2.7 ve c++ build tools 2015 gerektiren bir modül. Bu yüzden bunları bilgisayara indirmeniz gerekiyor. Bunları indirdikten sonra, python komutunu heryerden ulaşabilmeniz için ortam değişkenlerine yani pathlere ekleyerek globalleştirmeniz gerek bunu herkes biliyor anlatmama gerek yok. En son bilgisayarınıza restart atın ve quick.db modülünü tekrar yüklediğinizde hata vermemesi lazım ben kendim test ettim sağlıklı bir şekilde yüklenmekte. İyi çalışmalar.
O dediğin programlar bende yüklü ama sürüm yanlış olabilir silip yükleyip denicem.. Yorumun için sağol.

webkit

Koydum Çalışma Masasını
Elmaslar
44
Puanlar
2.060
O dediğin programlar bende yüklü ama sürüm yanlış olabilir silip yükleyip denicem.. Yorumun için sağol.
Sürümler çok önemlidir örneğin 2.7 kur diye belirtmişse ona göre çalışmaktadır.
Yüklemeleri yaptıktan sonra şu komutlarıda konsola yazman gerekli! En son restart at pc'ne modülü başarılı bir şekilde yükleyeceksin.
Adsız.png

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı