Sol Reklam
Sağ Reklam

What is a hurricane ? '' Kasırga Nedir ? '' Çevirdim ve sizler için paylaşıyorum.

MelihElkoca

Altın Benim Yeni Sevgilim
Elmaslar
303
Puanlar
14.070
A tropical cyclone is a rotating low-pressure weather system that has organized thunderstorms but no fronts. Tropical cyclones with maximum sustained surface winds of less than 39 miles per hour (mph) are called tropical depressions. Those with maximum sustained winds of 39 mph or higher are called tropical storms.

When a storm's maximum sustained winds reach 74 mph, it is called a hurricane.

Tropikal fırtına , hava durum sisteminin düzenlediği düşük basınçlı , gök gürültülü fırtınalı dönen bir doğa olayı fakat cephesi (yönü) yoktur. Tropikal fırtına süreklii olarak yer yüzünde rüzgarlar saatte 39mph hıza ulaşırsa buna Yüksek Tropikal hortum yada fırtınalar denir.

Fırtına sürekli olarak 74MPH hıza ulaştığında ise buna KASIRGA denir. (A HURRİCANE) Arkadaşlar bugün kısa bir çeviri yaparak size de umarım bilgi katabilmişimdir.

Bilinmeyen Kelimeler:
Tropical cyclone:Tropikal fırtına
Rotate: Dönme - Rotating: Dönüyor
Low-pressure: Düşük Basınç
Sustained: Sürekli
Thunderstorms:Gök gürültülü fırtına
Front:Cephe , Yön
Surface:yüzey
Called: Normal anlamı aramış fakat burada olmuş denmiş gibi bir anlam yerine kullanılmıştır.

Benimde çeviri hatalarım olabilir. Eğer ki farkederseniz yorumlarda belirtiniz.

Murat1618

Nerelerdesin Be Zümrüt?
Elmaslar
397
Puanlar
14.520
Güzel konu benim adımı karaladılar yalandan ama seni karalayamıycaklar Gelişeceksin ♥

MelihElkoca

Altın Benim Yeni Sevgilim
Elmaslar
303
Puanlar
14.070
Güzel konu benim adımı karaladılar yalandan ama seni karalayamıycaklar Gelişeceksin ♥
Teşekkür ederim. <3 Benim yanımda sizin gibi insanlar olduğu sürece gelişsem de gelişmesem de pek bir önemi yok.

Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı