Sol Reklam

Web Sayfası Geliştiricisi Olabilmek İçin Gereken Eğitim ve Deneyimler

• Konuyu başlatan Silinen üye 87069
  • Başlangıç Tarihi
  • 1.059
S

Silinen üye 87069

Ziyaretçi
NDBvyk.png

Merhaba Minecraft Türkiye Sakinleri bir Web Sayfası Geliştiricisi Olmak İçin Gereken Eğitim ve Deneyimlere değineceğim.
Profesyonel bir web tasarımcısı veya geliştiricisi olmak için günümüzde gereğinden fazla yol bulunuyor. Üst düzey konularda eğitim ve deneyim elde edip iş kazanmak için temel konularda bilgi sahibi olmak ek avantaş sağlıyor.

Web Tasarımında Olmazsa Olmaz Bilgiler

• HTML

HTML, (Hyper Text Markup Language) web sayfası oluşturmada temel öğelerden birisidir. İşaretleme dili olarak tanımlanıyor. HTML bir programlama dili olmasa da teknolojik makinelerinizde ziyaret edilen web sitelerini oluşturmakta kullanılır. Bir çok kişi WYSIWYG (What You See Is What You Get ) editörünün bir web tasarımı için yeterli olduğunu söylese de yanlış bilinen efsaneler arasında kalıyor. HTML, web tasarımının adeta bel kemiğidir. HTML dilinde web sayfası oluşturma bilgisine sahip olup bunu WYSIWYG editörleri ile desteklemek sizler için çok avantajlı olacaktır.

• CSS

CSS, (Cascading Style Sheet ) bir web sayfasının görünümü hakkında işlevselliği olan site veya kod dizisini görsel'e dökmek için kullanılan kodlama türüdür. Web tasarımı yapmak yerine,web programlamayı planlıyor olsa bile CSS bilmek oldukça avantajlı olacaktır.

• Basit JavaScript
Basit JavaScript, birçok web tasarımcısı JavaScript'i öğrenmeyi umursamaz ama bu kariyerlerinde olumsuz yönde etki sağlayabilir. JavaScript kodlamasını bilmek, karmaşık gözüken sunucu davranışlarından dolayı yavaş cevap veren servisler yerine, bunlardan daha basit ve dinamik web sayfaları geliştirmek için kullanılır.

Genel olarak göz atmak gerkirse eğitim ve deneyim söz konusu olduğunda, büyük ve gelişmiş şirketlerin lisans derecesine sahip olmaları gerektiğini söyleyebiliriz. Bunun yanında küçük çaplı şirketler ise bu konuya çokta dikkat etmiyorlar, yeterli ödeme yapmadıklarını da ifade etmek gerekiyor.

Web Tasarımcı Eğitimi Ve Deneyimi
• Web tasarımcıları eğitmenleri ağırlıklı olarak grafik, tasarım ve düzen konularına yoğunlaşır. Web tasarımcılarını işe alan şirketler; görsel, renk teorisi ve sanatsal ya da görsel tasarım konularında bilgili olmalarını isterler. Web tasarımcısı arayan şirketler, o pozisyona başvuru yapan tasarımcılardan daha önceden tasarladığı site taslaklarını görmek ister. Bu taslaklar daha çnce yapılan ticari işler ile beraber özel veya sınıf projeleri de bulundabilir.

Web Programcısı Eğitimi Ve Deneyimi
• Genellikle web programcıları, web sitelerinin davranışları üzerine ağırlık verirler. Bir çok şirket özellikle web programcısı istihdam etmez. Şirket, programcıları isterlerse web programcısı olarakta çalıştırabilir. Firmaların genellikle kullandıkları programlama dilleri JSP,PHP ve ASP dir. Web programlama rolünde çalışmak isteyenlerin belli bir programlama dili üzerinde değil de birden fazla dilde bilgi sahibi olmalarını isterler. PHP'yi genellikle küçük çaplı kullanmakla beraber, ASP,JSP,ve Ruby gibi dilleri büyük çaplı şirketler tarafından tercih edilir.

Web Yapımcılığı Eğitimi Ve Deneyimi
• Web üreticileri veya başka bir değişle web yapımcıları, site içeriği üretme ve bunları yönetme konusunda çaba gösterirler. Deneyimli web üreticileri; pazarlama ve PR konularında bilgi sahipleridir. Üreticiler genelde web tasarımcıları ve programcıları ile beraber çalışarak proje üretirler. Web üreticilerinin içerik yazma, PR ile ilişkilendirme ve pazarlama konularına hakim olmaları kendilerine avantaj sağlayacaktır. Web prodüksiyon işlerinde, çoğunlukla web konusunun farklı alanlarda deneyim sahibi olan birden çok kişinin oluşturduğu ekip çalışması söz konusudur. Özellikle içerik oluşturma ve aynı zamanda tasarım ve programlama hakkında üstün bilgisi olan çalışanın ileride üst düzey işler çıkaracağını söyleyebiliriz.
!! Hatalarım varsa affola
Esen kal MC-TR
- Keinga​

Son düzenleyen: Moderatör:

erenalyoruk

Koydum Çalışma Masasını

Discord:

erenalyoruk#0786

Elmaslar
33
Puanlar
6.480
Yer
Türkiye
Bazı yanlışlar olmuş.​
HTML programlama dili değildir.
- Sebebi bir kaynakta(kaynağı bulamadım) şu şekilde açıklanıyordu: Herhangi bir mantıksal işlem(if, while, vb.) yapamayan diller, programlama dili değildir.​
İnternet sitesi yapım çalışmalarında büyük olasılıkla ekip bulunmaz.
- Günümüzde bir kişiden her iki işi yapması bekleniyor.Ekip şeklinde çalışan firmalar çoğunlukla daha kapsamlı projeleri üretirler.

Ufak bir not düşeyim, bazı insanlar PHP'yi programlama dili olarak görmemektedir.Tartışmaları araştırarak bulabilirsiniz.
Bu konulara ilgi duyan arkadaşlar için tavsiyem Django ve Ruby on Rails'e göz atmalarıdır.
Bunların dışında yönlendirici bir çalışma olmuş.

S

Silinen üye 87069

Ziyaretçi
Bazı yanlışlar olmuş.​

HTML programlama dili değildir.
- Sebebi bir kaynakta(kaynağı bulamadım) şu şekilde açıklanıyordu: Herhangi bir mantıksal işlem(if, while, vb.) yapamayan diller, programlama dili değildir.​

İnternet sitesi yapım çalışmalarında büyük olasılıkla ekip bulunmaz.
- Günümüzde bir kişiden her iki işi yapması bekleniyor.Ekip şeklinde çalışan firmalar çoğunlukla daha kapsamlı projeleri üretirler.

Ufak bir not düşeyim, bazı insanlar PHP'yi programlama dili olarak görmemektedir.Tartışmaları araştırarak bulabilirsiniz.
Bu konulara ilgi duyan arkadaşlar için tavsiyem Django ve Ruby on Rails'e göz atmalarıdır.
Bunların dışında yönlendirici bir çalışma olmuş.
Ben PHP'yi programlama dili olarak kabul ediyorum. "HTML programlama dili değildir." kaynağı bulup discord üzerinden yollarsanız değiştirebilirim.
"Ekip" kavramını şu şekilde anlatmak istedim;
Ekip: bir işi birlikte yapan kimselerin oluşturduğu topluluk.
eş anlamlısı: takım

erenalyoruk

Koydum Çalışma Masasını

Discord:

erenalyoruk#0786

Elmaslar
33
Puanlar
6.480
Yer
Türkiye
S

Silinen üye 87069

Ziyaretçi

Java_Coder

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi

Discord:

Java_Coder#8159

Elmaslar
16
Puanlar
0
Ben gene de değiştirmeyeceğim. Teşekkürler ^>^

HTML, bir programlama dili olarak tanımlanamaz. Zira HTML kodlarıyla kendi başına çalışan bir program yazılamaz. Ancak bu dili yorumlayabilen programlar aracılığıyla çalışabilen programlar yazılabilir. Programlama dili denilememesinin nedeni tam olarak budur.

S

Silinen üye 87069

Ziyaretçi
HTML, bir programlama dili olarak tanımlanamaz. Zira HTML kodlarıyla kendi başına çalışan bir program yazılamaz. Ancak bu dili yorumlayabilen programlar aracılığıyla çalışabilen programlar yazılabilir. Programlama dili denilememesinin nedeni tam olarak budur.
Gayet bilgili bir abiye benziyorsun. HTML'in ne işe yaradığını ve ne olduğunuda biliyorum, inernette araştırarak yazdığımı da buraya not düşeyim. Ek olarak eleştirin için teşekkürler. Tekrar söylüyorum Değiştirmeyeceğim :D

Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı