Sol Reklam
Sağ Reklam

Watch Dogs - Xbox 360/PS3/PC/PS4/Xbox One - Görüşlerim

Watch Dogs oyununu beğendiniz mi ?

• Hayır, beğenmedim benim tarzım değil.

Oylar: 0 0,0%

• Oy Verenler
    2

TechnicalSkin

Yazım Yöneticisi
Elmaslar
80
Puanlar
8.860
Yer
Bir ev...
Merhabalar sevgili forumseverler,
Bildiğiniz üzere bu yeni forumumuz ve ben de ilk konuyu açma şerefine layık olmak istedim sizlere Watch Dogs hakkındaki görüşlerimi paylaşacağım.
Çoğunuzun bildiği bir oyun olan Watch Dogs bana göre GTA benzeri ama tam freeroam olmayan bir oyundur. Hikayede Aiden Pearce oluyorsunuz ve şehirdeki (neredeyse) tüm elektronik aletleri hackleyebiliyorsunuz.
Zaman bulduğumda hikayeyi size tamamen yazacağım. Kendim oyunu Xbox 360 platformunda bitirdim. Hikaye Aiden Pearce ve onun arkadaşı Damien ile Merlaut adı verilen bir otelin soyulmasıyla başlıyor. Ardından bu soygundan Aiden'ı suçlu tutarak onun kız kardeşinin kızını öldürüyorlar. Aiden bunların peşine düşüyor ve gerisini spoiler vermemek için bu konuya sonradan ekleyeceğim bir spoiler içerisinde istek üzerine anlatabilirim.
Oyunu kendim bitirdim ve yan görevlerin hepsinden en az birer tane yaptım. Oyun güzel ve orijinal bir stili var ama hata dolu. Freeroam özelliği GTA 5 ile karşılaştırılamaz. Grafiklerine orta diyebilirim çünkü Xbox 360 bildiğiniz üzere eski bir konsol ve bu sebeple grafiklere pek yorum yapmayacağım. Online özelliklerinin hepsini denedim ve gördüm. Online'ın en beğendiğim yanı ise akıllı telefonlara yükleyeceğiniz ctOS Mobile denilen bir app ile Watch Dogs oyuncularıyla oynayabiliyorsunuz. Bu özelliği açıklayacağım.
Oyun Chicago şehrinde geçiyor. Kendim daha önce Chicago'yu görmediğim için gerçekten orasının aynısı mı bilmiyorum. Şahsen şunu diyebilirim ki şehirde saklanacak çok fazla yer var ve bu onlineda gerçekten çok işinize yarıyor. Büyük ihtimalle Ubisoft şehiri biraz değiştirmiştir.
Driver: San Francisco oyununu belki bilirsiniz, Ubisoft'un araba oyunlarından Driver serisinin bildiğim kadarıyla çıkan en son oyunu. O oyundaki gerçeklik yok. Aynı firma ama Driver: SF'de araba çarpışmaları vb. daha gerçekçi. Watch Dogs'ta bir arabanın 1 metre içinden geçiyorsunuz ve sadece küçük bir duman. Sonra geçtiğiniz arabanın kenarına bakıyorsunuz tertemiz.
Kendim pek fazla oyun oynadığımı söyleyemem ama Watch Dogs benim için biraz hayal kırıklığı oldu. Ubisoft biraz daha emek verip daha az hatalı daha az kusurlu daha akıcı ve güzel bir oyun yapabilirdi.
Uzun lafın kısası bence Watch Dogs yerine GTA 5 alın. Başta gerçekten eğlenceli oluyor. Yeni bir tarzda oyun ilk kez hack işleri barındıran bir oyun heyecan veriyor tabi ama bu Ubisoft'un yaptığı gerçeğini değiştirmez ben şahsen bu yolda devam ederse Ubisoft'un oyunu geliştireceğini ve kimbilir Watch Dogs 5-6 da gerçekten güzel ve hatasız bir oyun yapacağına inanıyorum ama Watch Dogs'un yeni çıkacak oyununu almak yerine sadece internetten izleyeceğim çünkü hikayenin devamını gerçekten çok merak ediyorum :).
Oyunla ilgili görüşlerim deneyimlerim bunlar konuyu sonradan güncelleyip resimler ekleyeceğim ve hikayeyide yazacağım. Tabi isterseniz online videolar çekebilirim.
Zamanınızı ayırıp okuduysanız gerçekten çok teşekkür ederim. Herhangi bir sorunuz varsa konu altına yazabilirsiniz size yardımcı olmaktan mutlu olurum.

Dikkat: Sonradan konu düzenlenerek oyun hakkında detaylı bilgi, hikaye ve fotoğraflar eklenecektir.

EmrahCB

Nether Yerlisi
Elmaslar
103
Puanlar
13.470
Oyun gerçekten güzel ve bilgisayar'da oyunu bitirdim GTA'da görevleri yaptığım halde sıkılıyordum ama bu oyun beni sıkmadan sona götürdü ve 170 TL ye kesinlikle değdi...

SuperMMO

Bir Kömür Göründü Kaptanım!
Elmaslar
26
Puanlar
0
Ben pc'de oynamışdım çok güzeldi hacker bir adam var böyle telefonla hack yapıyo.İyiki öyle biri yok yoksa hepimizii hacklerdi.

Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı