Sol Reklam
Sağ Reklam

WARCREW MC | Gerçekçi Survival Sunucusu | 3D Silahlar | Oyun İçi Sesli Sohbet | Karakter Fiziği | Jeep ve Helikopter | BattlePass

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

TheMahfud

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi

Discord:

TheRangar#8434

Elmaslar
5
Puanlar
3.970
Herkese merhaba. Tasarlamakta olduğum sunucumu size ön gösterimini yapmak istiyorum. Bu sunucunun beta halini 2020 de açmıştım. Bir çok youtuberlar tarafından beğenildi video çekildi günlük 80,90 nadir 120 online görüyorduk. Tek başıma üstlendiğim için yetişemedim ve kapatmak zorunda kaldım. Şu an ünlü birkaç arkadaşım ile tekrar açmaya karar verdik. Benim başımdan beri hedefim Türkiye'de artık farklı oyun tipleri görebilmekti. Sürekli faction, skyblock vs. belirli bir noktadan sonra sıkıyor. Altta izlediğiniz videodaki tüm özellikle kullanılabilir halde sahte veya yalan değildir. Oyun içi sesli sohbette bildiğiniz minecraftın içinde konuşuyorsunuz. Karakter fizikleri ise kusma, susama, kemik kırılması, kanama, üşümek gibi özelliklerdir ve zaman geçtikçe daha da artacak. Amacınız takım veya tek başınıza kendi bölgenizi korumak bir taraftan insanlarla bir taraftan doğa ile savaşıyorsunuz. Bombalarla ya da bazuka ile düşmanınızın bölgesini patlatıp eşyalarını çalabilirsiniz. Ayrıca kaçmak ya da uzak bölgeye gitmek için araba veya uçak icat etmeniz gerekiyor ki daha hızlı ve kolay ulaşım sağlamak için. Resimde gördüğünüz harita 11 tane biomdan oluşmakta bu sayede kendinizi farklı yerde hissedeceksiniz. Ayrıca olağanüstü şeyler yok. (nether , büyü, yaratıklar vs.) BattlePass ise günlük ve aylık görevler var bunları yaptığınızda tecrübe kazanıyorsunuz. Kazandığınız tecrübeler ile karakterinizi geliştirebilirsiniz. Misal dirençe verirseniz daha az hasar alırsınız veya sağlığa verirseniz daha çok kalbiniz olur. Battlepasste belirli aşamalarda size hediyeler veriyor silah skinleri vs. Premium pass alırsanız ise daha etkin malzemeler veriyor. Yine çok konuştum. Discord sunucumuza gelirseniz daha detaylı bilgi alabilir ve yakından takip edebilirsiniz.

Discord TheRangar#8434

Bazı Görseller ve Video:
2021-03-05_23.31.25.png

2021-03-05_23.50.02.png

asfasfasfasf.png

Pucci

Yay Yok, İskelet Yok
Elmaslar
148
Puanlar
3.025
Yer
Nope
Minecraft
Nope
Şahsi görüşlerim:
Harita
: Survival tarzı gibi olduğu için çok önerim verilmemiş bu yüzden bunu planlamıyorum -
Sistemler / Özellikler: Normal ve klasik duruyor 4/10
Konu tasarımı: Okurken sıkıldım keşke okurun ilgisini çekebilecek yazılar ekleseydiniz 1/10

2.5/10 (On üzerinden iki buçuk)

TheMahfud

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi

Discord:

TheRangar#8434

Elmaslar
5
Puanlar
3.970
Şahsi görüşlerim:
Harita
: Survival tarzı gibi olduğu için çok önerim verilmemiş bu yüzden bunu planlamıyorum -
Sistemler / Özellikler: Normal ve klasik duruyor 4/10
Konu tasarımı: Okurken sıkıldım keşke okurun ilgisini çekebilecek yazılar ekleseydiniz 1/10

2.5/10 (On üzerinden iki buçuk)
Yorumunuz ve eleştirileriniz için teşekkür ederim. Şahsi görüşlerinizin ilki olan haritayı nasıl yaptığımızı açıklamak istiyorum. Gördüğünüz harita yaklaşık 50 taneye yakın ağacın ve şematiklerin bir plugin kodlanarak tamamıyla minecraftın dünyasıyla eşit x y z kordinatlarına sahip plugindir. Haritamıza el sürmedik sadece java ile yazdık, pluginin sunucuyu ilk kez çalıştırdığımızdaki yarattığı dünyadır bu. Keza sadece sizlerin yaşam alanınızı gösterdik bu sunucunun ön gösterimi henüz daha bitmedi. Konumuz Sunucu ön izlenimde dikkatinizi çekerim. İkinci eleştirdiğiniz konu sistem ve özellikler. Normal ve klasik duruyor demişsiniz fakat bizim yaptığımız sistemi parayla bile satmıyorlar özellikle silahlarımızı. Yaklaşık 2.5 ayda kendim tarafından çizilmiş ve tasarlanmış silahlardır. Bunun yanında oyun içi sesli sohbeti, karakterin üşümesi, susaması gibi fiziksel ihtiyaçları Türkiye'de yapan görmedim ben ki buda internette bulamayacağınız ve kendi tarafımdan kodlanan bir plugin bunun gibi çok özellik var. Üçüncü eleştirinize gelince Okurun ilgisini çekecek yazılar ekleseydiniz demişsiniz fakat minecraft'ın içinde sesli sohbetin olması sizin ilginizi çekmiyorsa ilgi alanlarınız çok farklı. Ve evet konuya özen göstermedik sadece şu zamana kadar yaptığımız şeylerinin küçük sunumunu yaptık sunucunun daha %30unu bile bitirmiş değiliz. Bitirdiğimizde ve paylaştığımızda o konuya da göz atmanızı rica ediyorum tekrar teşekkür ederim.

Pucci

Yay Yok, İskelet Yok
Elmaslar
148
Puanlar
3.025
Yer
Nope
Minecraft
Nope
Yorumunuz ve eleştirileriniz için teşekkür ederim. Şahsi görüşlerinizin ilki olan haritayı nasıl yaptığımızı açıklamak istiyorum. Gördüğünüz harita yaklaşık 50 taneye yakın ağacın ve şematiklerin bir plugin kodlanarak tamamıyla minecraftın dünyasıyla eşit x y z kordinatlarına sahip plugindir. Haritamıza el sürmedik sadece java ile yazdık, pluginin sunucuyu ilk kez çalıştırdığımızdaki yarattığı dünyadır bu. Keza sadece sizlerin yaşam alanınızı gösterdik bu sunucunun ön gösterimi henüz daha bitmedi. Konumuz Sunucu ön izlenimde dikkatinizi çekerim. İkinci eleştirdiğiniz konu sistem ve özellikler. Normal ve klasik duruyor demişsiniz fakat bizim yaptığımız sistemi parayla bile satmıyorlar özellikle silahlarımızı. Yaklaşık 2.5 ayda kendim tarafından çizilmiş ve tasarlanmış silahlardır. Bunun yanında oyun içi sesli sohbeti, karakterin üşümesi, susaması gibi fiziksel ihtiyaçları Türkiye'de yapan görmedim ben ki buda internette bulamayacağınız ve kendi tarafımdan kodlanan bir plugin bunun gibi çok özellik var. Üçüncü eleştirinize gelince Okurun ilgisini çekecek yazılar ekleseydiniz demişsiniz fakat minecraft'ın içinde sesli sohbetin olması sizin ilginizi çekmiyorsa ilgi alanlarınız çok farklı. Ve evet konuya özen göstermedik sadece şu zamana kadar yaptığımız şeylerinin küçük sunumunu yaptık sunucunun daha %30unu bile bitirmiş değiliz. Bitirdiğimizde ve paylaştığımızda o konuya da göz atmanızı rica ediyorum tekrar teşekkür ederim.
Cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Öncelikle harita mevzusuna değinmememin sebebi survival bir sunucu olduğunuz için özel bir lobiye ihtiyaç duymadığınızdan dolayı yapılarınızı eleştirmedim. Normal ve klasik duruyor lafımı "Çok fazla silah fotoğrafı var. Sanki sunucu sadece silahlardan oluşuyor." diye düşünerek söyledim. Makalenize gelecek olursak bir minecraft oyuncusunun o kadar uzun satırları okuması yerine daha da eğlenceli yazıyı okuması daha da hoş olacak çünkü yaptığınız sistemleri uzun uzadıya anlatmak yerine sistemler yerine 'Silahlar' deyip, o sistemden küçük bilgiler verebilirdiniz. Örnek olarak normal hayattan düşünülen üşümek ve susamak gibi eylemleri sistemler kısmına açıklayıp verseydiniz daha hoş olacaktı ancak görüyoruz ki sistemler kısmında sadece silahlar var ve bu okurun ilgisini kısıtlar. Ayrıca "Yaptığımız sistemleri parayla bulamazsınız." demişsin bu sözün bana aşırı komik geldi. İyi forumlar.

Susama plugini: https://www.spigotmc.org/resources/thirst.24610/
Üşüme plugini: https://www.spigotmc.org/resources/✩-seasons-lite-⇒-feel-the-reality-in-minecraft-✩-changing-seasons-✩.70540/
Silah plugini: https://www.spigotmc.org/resources/kiwis-guns.93315/

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı