Sol Reklam
Sağ Reklam

Çözüldü Vds Port Kapalı Gözüküyor Yardım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

UmutBey001

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi
Elmaslar
1
Puanlar
3.745
Merhabalar, ben ücretsiz bir webpanel sunucudan VDS geçiş yaptım ve güvenlik duvarından hem websender hem mc için port açtım mc portnu sunucu başlatınca çalıştırıyorum fakat site portunu nasıl aktif edeceğimi bulamadım.

P

Proomp

Ziyaretçi
Merhabalar, ben ücretsiz bir webpanel sunucudan VDS geçiş yaptım ve güvenlik duvarından hem websender hem mc için port açtım mc portnu sunucu başlatınca çalıştırıyorum fakat site portunu nasıl aktif edeceğimi bulamadım.
Bu durumda VDS'i satın aldığın hostingden yardım alabilirsin.

UmutBey001

Elmaslar
1
Puanlar
3.745
Kendilerine ulaştım fakat yardımı olan şeyler söylemediler yok port açık yok güvenlik duvarı filan kapalı vs... yalnız şöyle bir durum var aynı bilgileri batihostun sitesinde denediğimde çalışıyor fakat şuanki sitemde çalışmıyor.

P

Proomp

Ziyaretçi
Kendilerine ulaştım fakat yardımı olan şeyler söylemediler yok port açık yok güvenlik duvarı filan kapalı vs... yalnız şöyle bir durum var aynı bilgileri batihostun sitesinde denediğimde çalışıyor fakat şuanki sitemde çalışmıyor.
Eklentinin config.yml dosyasını aç, orada bir port olacaktır. O portu açman lazım.

BloodyX

İyi olmaya devam et. ;)
Premium
Emektar
Hosting Görevlisi

Discord:

BloodyX#4069

Elmaslar
1.816
Puanlar
19.975
Yer
Adıyaman
Minecraft
TheGaMeLiFe_HD
şu yönergeleri deneyin
open-control-panel-windows-server-2012.png

open-windows-firewall-in-control-panel-windows-server-2012.png

open-windows-firewall-with-advanced-security-windows-server-2012.png

Eğer sisteminize dışardan gelen bağlantıların izin ayarlarını yapacaksanız sol üst panelde yer alan Inbound Rules 'a tıklayın.

Eğer sisteminizden dışarıdaki bağlantılarınız için ayarlamalar yapacaksanız aynı yerde Outbound Rules'a tıklayın.
Inbound ya da Outbound'u seçtikten sonra sayfanın sağ bölümünde yer alan New Rule' a tıklayın.

inbound-rules-new-rule-windows-firewall-with-advanced-security-windows-server-2012.png

new-inbound-rules-wizard-rule-type-port-windows-firewall-with-advanced-security-windows-server-2012.png

Aşağıdaki resimde kural oluşturmak istediğiniz portun ya da portların protokolünü TCP ya da UDP olarak belirleyelim.

* Specific local ports kısmında işlem yapmak istediğiniz portları virgül koyarak yazabilirsiniz ya da belli bir port aralığını vermek istiyorsanız yukarıdaki örnekteki gibi araya tire koyarak yazabilirsiniz.

protocol-and-ports-new-inbound-rules-wizard-windows-firewall-with-advanced-security-windows-server-2012.png

• Allow the connection: Bağlantıya izin verir.
  • Allow the connection if it is secure: Bağlantı için belirlediğiniz güvenlik şartlarıyla izin verir.
  • Block the connection: Bağlantıyı engeller.
  • action-new-inbound-rule-wizard-windows-firewall-with-advanced-security.png
  • profile-new-inbound-rule-wizard-windows-firewall-with-advanced-security.png
  • name-new-inbound-rule-wizard-server-manager-2012.png
new-rule-open-port-windows-firewall-with-advanced-security-windows-server-2012.png

2- Komut satırı kullanarak portunuzu aktif etmek için aşağıdaki komutları kendinize göre düzenleyip kural tanımlayabilirsiniz.

Powershell'inizi açın.(Administrator olarak açın.)

Aşağıdaki komutun koyu olan kısımları kendinize göre doldurarak komutu powershell'de çalıştırmanız yeterli olacaktır.
Kod:
netsh advfirewall firewall add rule name="NETBIOS UDP Port 137" dir=in action=allow protocol=UDP localport=137

• rule name: Tırnakların arasına belirlediğiniz ismi yazın.
  • dir: Inbound ve outbound olduğunu belirtmek için in ya da out yazın.
  • action: İzin veriyorsanız allow ,engelliyorsanız block yazın.
  • protocol: Belirlediğiniz protokole göre TCP ya da UDP yazın.
  • localport: Belirlediğiniz portu yazın.
bunları deneyin olmaz ise hosting firmanızla iletişime geçin.

detaylı konu https://makdos.blog/windows/350/windows-server-2012-de-port-acma/

Murmur0618

Fırında Isıttığım İlk Taş

Discord:

Murmur#0001

Elmaslar
13
Puanlar
4.005
Minecraft
Murmur
Kral her port açtığında vdse rest at duzeliyor bende zamanında o sorun vardı

UmutBey001

Elmaslar
1
Puanlar
3.745
Deneyeceğim. Sağolun

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı