Sol Reklam

Tanıtım Uzay Turistleri Pazartesi Günü Belli Olacak

• Konuyu başlatan Silinen üye 87069
  • Başlangıç Tarihi
  • 1.050
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

Silinen üye 87069

Ziyaretçi
NDBvyk.png

Selamlar Minecraft Türkiye Sakinleri. Nasılsınız, iyi misiniz, afiyette misiniz?

Uzay Turistleri Pazartesi Günü Belli Olacak

SpaceX, Ay'a göndereceği ilk turistlerini gelecek günlerde açıklayacak. Gidecek şanslı kişiler şirketin Mars'a insan taşımak için tasarladığı
BFR roketiyle yola çıkacak.

Elon Musk'ın uzay şirketi SpaceX, uzay turiziminde resmi olarak giriş yamaya hazırlanıyor. Bugün sosyal medya üzerinden bir duyuru yapan SpaceX ilk yolcuyla anlaşmaya varıldığını açıkladı. SpaceX'in talihli turistinin ismi ve yolculuğunun detayları gelecek günlerde açıklanacak.

Elon Musk'ın Ay'a gtüreceği ilk turist SpaceX'in devasa roketi BFR ile yola çıkacak. BFR, yolcularıyla beraber Ay'ın yörüngesinde biraz zaman geçirdikten sonra Dünya'ya geri dönüş yapacak. Tur boyunca turistler hiçbir şekilde Ay'ın yüzeyine iniş yapamayacak.

Elon Musk'ın yeniden tasarlanmış haliyle ilk kez geçtiğimiz yıllarda BFR veya Elon Musk'ın değimi ile "Gezegenlerarası Taşıma Sistemi", şu anda SpaceX merkezlerinde geliştirme aşamasında. Şirket başkanı Gwynne Shotwell'in geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalara göre BFR'ın ilk kısa uçuş testleri 2019'un sonlarında yapılacak.

Bir itici roket ve bir de "uzay gemisi" olacak şekilde iki bölümden oluşan BFR, tam 106 metre uzunluğunda, 9 metre genişliğine sahip. İhtiyaç duyduğu gücü SpaceX şirketinin yeni nesil roket motoru Raptor'dan alan dev koloni taşıyıcısı, Elon Musk'ın ifadelerine göre son haliyle 100 kişilik taşıma kapasitesine sahip olacak. Bu devasa uzay aracının tek seferde onlarca insanı Mars'a taşıması bekleniyor.
5842a770a6515b1e0ad75afe.png

Ay görevi ne zaman gerçekleşecek?

Çeşitli sosyal platform haberlerine göre görevin turun olarak tarihi bilinmiyor. Gelecek günlerde bu konuyla ilgili detaylı bilgilerin verilmesi bekleniyor. Tahmin yapmak gerekirse tur uçuşlarının 2022-2023 yıllarından önce başlanması pek de mümkün değil. Görevlerin başlaması için BFR'nin uçuşa ve insan taşımaya hazır hale gelmesi gerekiyor ve bunu içinde en az 3-4 yıl sürecek gibi.

İlgin için teşekkürler MC-TR! Esen Kal!​

Lara

the Black Never Lie

Discord:

larayasar

Elmaslar
524
Puanlar
11.270
Yer
İstanbul
Minecraft
Lara
Gri bir yer ya ben gitmiştim geçen sene tatile.

S

Silinen üye 87069

Ziyaretçi

Lara

the Black Never Lie

Discord:

larayasar

Elmaslar
524
Puanlar
11.270
Yer
İstanbul
Minecraft
Lara
Gidiş fiyatı 58 milyon dolar deniliyor doğru mu ?
58 milyon dolarcık mıymış? Bizimkilerle bir daha gidiyim bu sene ya özledim marslıları.
Ben gittiğimde bi adam vardı orda patates falan yetiştirip yiyodu bize de baya el falan salladı ama selam vermek için galiba. (The Martian Filminden :;p)
#Şimdi fark ettim de konumuz mars değil ya ay djfkljg

S

Silinen üye 87069

Ziyaretçi
58 milyon dolarcık mıymış? Bizimkilerle bir daha gidiyim bu sene ya özledim marslıları.
Ben gittiğimde bi adam vardı orda patates falan yetiştirip yiyodu bize de baya el falan salladı ama selam vermek için galiba. (The Martian Filminden :;p)
Ehh. Bi' ara bizide götürürsün artık.

Lara

the Black Never Lie

Discord:

larayasar

Elmaslar
524
Puanlar
11.270
Yer
İstanbul
Minecraft
Lara
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı