Sol Reklam

Usb flash belleğe xp yüklemek

MuhammedEminYT

Bir Kömür Göründü Kaptanım!

Discord:

MuhammedEminYTR#3986

Elmaslar
18
Puanlar
6.370
Minecraft
MuhammedEminYTR
Arkadaşlar benim pc min ram 6 gb ve win 10 yüklü biliyorsunuzki win 10 en az 3 gb ram harcıyor ve diğer programlar vs falan derkende 2 gb ram kalıyor bana bundan dolayı 16gb ram olan bir usb flash belleğe xp atıp sadece ona system yüklesemde uygulamaları hdd üzerinden kullanabilirmiyim test sunucum pcmde olduğu için ve maalisef fazla ram ayarlayamadığımdan sorun oluyor nasıl geçiş yapacaksın derseniz bios üzerinden ana diski değiştirerek yani usb yi öncelikli hdd yi 2. Plana alarak yapacağım sizce işime yararmı (zaten sadece mc sunusu için)

Kalerda

Vatan Sevdalısı
Elmaslar
589
Puanlar
15.030
Yer
Türkiye
Dostum sen Usb diski Ram olarak mı kullanmak istiyorsun pek anlayamadım ama öncelikle Ram ve Disk nedir bir incele istersen.

Ek olarak eğer ki diskten bahsediyorsan; linux işletim sistemi usb bellekten boot edilerek rahat bir şekilde kullanılabiliyor. Ama windows işletim sistemi kurmak istersen usb bellekten fazlasına ihtiyacın olur. O yüzden windows işletim sistemini sıradan 16 gb bir usb bellekten boot edemezsin. Etsen bile kullanışlı olmaz.

MuhammedEminYT

Discord:

MuhammedEminYTR#3986

Elmaslar
18
Puanlar
6.370
Minecraft
MuhammedEminYTR
Hayır yanlış anladın usb flash belleğe wintousb programı ile iso dosyasını format atacağım ancak ne kadar sağlıklı olur diye soruyorum?
Işletim sistemim:
2.40GHz 2 core
6Gb ram 2400mhz
250gb hdd (tüm programlar bunun içerisinde)

Benim yapmak istediğim sadece usb ye win xp yüklemek programları vs hdd'den kullanacağım bios üzerinden 1. Diski USB
2. Diski HDD
3. Diski Dvd room
4. Diski disable
5. Diski disable
6. Diski disable yapacağım

Kalerda

Vatan Sevdalısı
Elmaslar
589
Puanlar
15.030
Yer
Türkiye
Hayır yanlış anladın usb flash belleğe wintousb programı ile iso dosyasını format atacağım ancak ne kadar sağlıklı olur diye soruyorum?
Işletim sistemim:
2.40GHz 2 core
6Gb ram 2400mhz
250gb hdd (tüm programlar bunun içerisinde)

Benim yapmak istediğim sadece usb ye win xp yüklemek programları vs hdd'den kullanacağım bios üzerinden 1. Diski USB
2. Diski HDD
3. Diski Dvd room
4. Diski disable
5. Diski disable
6. Diski disable yapacağım

Şu söylediklerine bakacak olursak windowsu dediğim gibi flash bellekten boot etmek istiyorsun. Bunu verimli bir şekilde yapmak için yüksek hız değerlerine sahip bir belleğin olması gerek. Ek olarak bilgisiyarının usb desteği de önemli 3.1 desteği varsa ve belleğin de hızlı bir bellekse sıkıntı olmadan kullanabilirsin.

MuhammedEminYT

Discord:

MuhammedEminYTR#3986

Elmaslar
18
Puanlar
6.370
Minecraft
MuhammedEminYTR
Windows xp gibi bir işletim sisteminin fazla birşey yapmıyacağım oyun falanda oynamıyacağım diğer tüm verilerimde hdd de olanlar yani veri kayıt etmiyeceğim sadece test sunucusunu kullanırken win 10 da system 4gb ram ayırıp kullanmak yerine xp de systeme 1 gb ram ayırıp test sunucuma 4 gb ram yükleyeceğim bunun için kullanacağım bu arada usb 3.1 desteği var ama usb flash belleğimin hızı o kadar iyi değil

Natrotm

Yay Yok, İskelet Yok
Elmaslar
159
Puanlar
0
Yer
Mardin
Bir bellekte olması sorun yaratabilir, ve pek kullanışlı olmaz.

Kalerda

Vatan Sevdalısı
Elmaslar
589
Puanlar
15.030
Yer
Türkiye
Windows xp gibi bir işletim sisteminin fazla birşey yapmıyacağım oyun falanda oynamıyacağım diğer tüm verilerimde hdd de olanlar yani veri kayıt etmiyeceğim sadece test sunucusunu kullanırken win 10 da system 4gb ram ayırıp kullanmak yerine xp de systeme 1 gb ram ayırıp test sunucuma 4 gb ram yükleyeceğim bunun için kullanacağım bu arada usb 3.1 desteği var ama usb flash belleğimin hızı o kadar iyi değil

O zaman linux kullanabilirsin, linux'un sistem belleği gereksinimi çok daha az. Biraz araştır derim.

LeBlach

Elmas Güneş Gibi Parıldıyor
Yasaklandı
Elmaslar
225
Puanlar
9.835
Çalışan gereksiz hizmetleri kapatabilir yada devre dışı bırakabilirsin.
Çalıştır > services.msc
Windows 10 gereksiz hizmetler diye google'a aratır isen çıkacaktır.

BloodyX

İyi olmaya devam et. ;)
Premium
Emektar
Hosting Görevlisi

Discord:

BloodyX#4069

Elmaslar
1.816
Puanlar
19.975
Yer
Adıyaman
Minecraft
TheGaMeLiFe_HD
Windows 7 kullansan iyi olur bence Windows 10 evet baya ram harcıyor
Msconfig den hizmetleri kapattıp performans alabilirsin Google araştır yine de

KullaniciAdiDegisti26

Altın Benim Yeni Sevgilim

Discord:

Kaan#9083

Elmaslar
39
Puanlar
2.370
Minecraft
iKaanFG
yaklaşık 1 hafta felan oldu windows 10 ken bilgisayar cok kötüydü sonra bilgisayarı usb bellek le windows8 yaptım oyunlarda fps felan artırdı iyi saglam windows 8 windows 8 gecsen senin icin iyi olur

MuhammedEminYT

Discord:

MuhammedEminYTR#3986

Elmaslar
18
Puanlar
6.370
Minecraft
MuhammedEminYTR
Windows xp değil windows 7 64x ultimate kurdum ve ping yaklaşık olarak 120-130ms arası fazla bi donma vs yok :) hepinize teşekkürler
O zaman linux kullanabilirsin, linux'un sistem belleği gereksinimi çok daha az. Biraz araştır derim.
Biraz araştırayım linux u kullanabilirsem linuxu da denerim
Çalışan gereksiz hizmetleri kapatabilir yada devre dışı bırakabilirsin.
Çalıştır > services.msc
Windows 10 gereksiz hizmetler diye google'a aratır isen çıkacaktır.
Yapacağım
Windows 7 kullansan iyi olur bence Windows 10 evet baya ram harcıyor
Msconfig den hizmetleri kapattıp performans alabilirsin Google araştır yine de
Teşekkürler
yaklaşık 1 hafta felan oldu windows 10 ken bilgisayar cok kötüydü sonra bilgisayarı usb bellek le windows8 yaptım oyunlarda fps felan artırdı iyi saglam windows 8 windows 8 gecsen senin icin iyi olur

Ben oyun için değil test sunucum için istiyorum win10 da 1.5gb ram ayırırken win7 de bu 3.5gb ye çıktı... yani sadece localhost umdaki minecrsft test sunucusu için

Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı