Sol Reklam
Sağ Reklam

Rehber Ücretsiz .TK Alan Adı Kaydetme, Sunucu IP sini Yönlendirme Rehberi

Racfourd

Nerelerdesin Be Zümrüt?

Discord:

Racfourd#9717

Elmaslar
278
Puanlar
7.775
Minecraft
Racfourd
Facebook
Racfourd#9717
Twitter
Racfourd#9717
Net ve açık bir anlatım olmuş. Elinize sağlık.

Ben Memo XD

Bir Kömür Göründü Kaptanım!
Premium

Discord:

Ben Memo XD#9216

Elmaslar
89
Puanlar
6.570
Minecraft
xFormyall
Bu Konuda Forum Üyelerine Bilgi Aktarmanız Mükemmel Olmuş. Bilmeyenler İçin Çok Yararlı Bir Konu

CommieLand

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi
Elmaslar
9
Puanlar
135
Minecraft
Nierstein
Eline sağlık. Bütçesi olmayan arkadaşlar için hoş bir konu

djtvyutube

Koydum Çalışma Masasını

Discord:

djtvyutube

Elmaslar
1
Puanlar
695
Yer
türkiye
Minecraft
djtvyutube
1.) www.dot.tk adresine giriş yapıyor boşta olan uygun alan adını seçip go tuşuna basarak ilerliyoruz.
vKYiHDV.png

2.) Dot.tk'nın kendisinin DNS A Record yönlendirme hizmeti bulunmaktadır. Yani siz ek başka bir yerden hosting hizmeti almanıza gerek kalmadan Dns kullan > Dot TK DNS Hizmeti seçeneğine tıklayarak A - Record yani direk olarak ip adresine yönlendirme kaydı yapabilirsiniz.(Hazır hostinginiz bulunuyorsa bu yazıdakileri uygulamadan 3. Anlatımdaki yazıları okuyarak ayarlayınız.)
vxJkTz0.png

3.) C-Panel özelliği olan bedavahosting hizmeti kullanıyorsanız yada paralı hosting satın aldıysanız size özel dns seçeneğine gelip hosting sağlayacınızın size verdiği ns değerlerini girmeniz gerekmektedir.( Hosting hizmetiniz yoksa 2. anlatım metnine geri dönüp 2. anlatımdaki yazıları uygulayınız.)
mYa5QuN.png

4.) Herhangi bir sunucunuz yok hostunuzda yok uzun urlye sahip bir siteniz var. mesela
mc-tr.com.ücretsizadres.com gibi bir adresiniz var ve bu adresi mc-trcraft.tk olarak yönlendirmek istiyorsunuz ozaman Bu alan adını yönlendir seçeneğine tıklayarak yönlendirilmesi gereken adresi yazıyorsunuz.
wkgnSX7.png

5.) Gerekli ayarlamaları yaptıkdan sonra Kayıt ol tuşuna basıyoruz
5qWT1yk.png

Herhangi mevcut üyeliğimizle giriş yapıyoruz ben facebook adresimi kullandım. Bu sayede başarıyla yönlendirmemizi kaydetmiş bulunuyoruz.

6.) Daha sonra alan adımızla ilgili herhangi bir değişiklik yapmak istersek tekrardan dot.tk girip sağ üst köşede bulunan login to my dot tk tıklıyoruz.
0nATSwd.png

My Domains kısmına geliyoruz
41LJ0oF.png

Manage Domain seçeneğine tıklayarak domain yönetim paneline giriş yapıyoruz
QwLFKOo.png

Managament Tools sekmesi yeni bir hosting aldığımızda yeni hosta yönlendirmemizi sağlayan Nameservers sekmesi ve gereksiz diğer eklentiler sağlarken Manage Freenom DNS sekmesi ise diyelim ki sunucumuzun ipsi değişti yeni ip yi tanımlamak için bu sekmeyi kullanıyoruz.
0ArT063.png
merhaba benim denediğim tüm domainlere uygun değil diyor ama o domainlerin adları okadar yaratıcı ki ve hiçkimse tamin edemiyeceği domainler yardım edermisiniz

Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı