Sol Reklam
Sağ Reklam

Oyun Türkiye dışında hangi ülkeye gitmek isterdin?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

xYaqiz

Play.HypeNW.Com
Elmaslar
305
Puanlar
5.680
Minecraft
Yaqiz
Yaşamak İstediğim Ülke : Amerika
Yaşamak istediğim ülkede yaşamak isteme sebebim : Ülkenin iş imkanlarının geniş olması

Minezoid

oyna.minezoid.com

Discord:

Minezoid#4994

Elmaslar
1.020
Puanlar
13.735
Yer
Minezoid Network

Açıkçası ülkemiz içerisinde Yaz tatilleri çok keyifli oluyor fakat okul zamanı hiç çekilmiyor :D

Size katılıyorum. Bu ülkeye fırsatım olsa uçarak giderim. Medeniyet vs. ne ararsanız cidden var :)
Öyle kolay kolay herkes gidemiyor yaşadığın ülkede belirli diplomalarının olması gerekiyor yani direk eğitimli kişileri alıyorlar diyebiliriz buna birçok akrabam ve arkadaşım orda yaşıyor bakalım kısmet elbet bir gün diyorum sadece :)

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Öyle kolay kolay herkes gidemiyor yaşadığın ülkede belirli diplomalarının olması gerekiyor yani direk eğitimli kişileri alıyorlar diyebiliriz buna birçok akrabam ve arkadaşım orda yaşıyor bakalım kısmet elbet bir gün diyorum sadece :)

Bunu zaten ben de biliyorum. Açıkçası benim ailemin bir kısmı Rusya ülkesinde yaşıyor. Çifte vatandaşlığım var. Keşke Amerika ve Kanada gibi yüksek medeniyete sahip ülkelere gidebilsek. Doğruyu söylemek gerekirse çalışan birisiyim fakat sadece oraya diploma ile gitmemiz yeterli olmuyor.

Yaşamak İstediğim Ülke : Amerika
Yaşamak istediğim ülkede yaşamak isteme sebebim : Ülkenin iş imkanlarının geniş olması

Katılıyorum. Belki de o ülkede yaşayan Türkler içerisinden birisi uzaya gitmeye aday olabilir. Medeniyet konularını vs. tartışmaya gerek yok.

Minezoid

oyna.minezoid.com

Discord:

Minezoid#4994

Elmaslar
1.020
Puanlar
13.735
Yer
Minezoid Network

Bunu zaten ben de biliyorum. Açıkçası benim ailemin bir kısmı Rusya ülkesinde yaşıyor. Çifte vatandaşlığım var. Keşke Amerika ve Kanada gibi yüksek medeniyete sahip ülkelere gidebilsek. Doğruyu söylemek gerekirse çalışan birisiyim fakat sadece oraya diploma ile gitmemiz yeterli olmuyor.

Katılıyorum. Belki de o ülkede yaşayan Türkler içerisinden birisi uzaya gitmeye aday olabilir. Medeniyet konularını vs. tartışmaya gerek yok.
Yani ülkemiz güzel iyi hoş ama hala yerine oturmayan şeyler var böyle ülkelerde yaşamak büyük bir avantaj umarım hayallerini gerçekleştirirsin birgün

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Yani ülkemiz güzel iyi hoş ama hala yerine oturmayan şeyler var böyle ülkelerde yaşamak büyük bir avantaj umarım hayallerini gerçekleştirirsin birgün

Öncelikle teşekkür ederim. Dediğiniz gibi birkaç sıkıntılar var. Bu sıkıntılar gerçekten çözülse çok güzel olacak.

Kalerda

Vatan Sevdalısı
Elmaslar
589
Puanlar
15.030
Yer
Türkiye
Madem konuda herkes hayallerini belirtiyor. Ben de hayalimi şu köşeye bırakayım.

Osmanlı İmparatorluğunda bir ömür geçirmek isterdim açıkçası, öyle ki savaşta bile mazlumları, çocukları, kadınları esir almayan ve onlara eziyet etmeyen bir cihan imparatorluğu. Yorumlara bakıyorum da sayılan Avrupa devletlerinin çoğu sömürgeleri sayesinde şu an o konumdalar fakat Osmanlı kurulduğu günden bugüne kadar ve kıyamete kadar, hiçbir şekilde hiçbir milleti sömürmemiştir, sömürmeyecektir.

Son olaraksa ben yaşadığım ülkeden ve milletimden çok memnunum. Ha başka ülkelerin de iyi tarafları yok mu? Var elbette ama o güzellikleri hangi çirkinliklerle elde ettiklerini düşününce, pek de iyi taraflarının olduğunu düşünmüyorum. Son asırda uğradığımız yenilgiler ve kayıplar çok büyük, gerek halkın yozlaşması gerekse kaynakların kullanılamaması olarak. Fakat bu yoldan vazgeçip, işte şu ülkede teknoloji çok iyi hemen oraya gidelim dersek ve çifte vatandaşlığı adeta bir kurtuluş olarak görürsek. Ne uyuyacak yerimiz ne de ölünce gömülecek toprağımız olmaz. Şunu da unutmayın o insanlar, o ülkeleri, o konuma başka ülkelere kaçarak getirmedi. Sonuna kadar o ülkeye yatırım yapıp destek oldular.

Son olarak şu sözü de unutmayın. Çünkü Çanakkale zaferi olsun, Fatih'in İstanbul'u fethi olsun, siz çifte vatandaşlığı kullanıp bununla gurur duyun diye kazanılmadı.

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır.
Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır.

Üstüne bastığınız toprakların değerini bilmeniz dileğiyle, iyi günler...

Aryus

Vigilante
Elmaslar
284
Puanlar
0
Minecraft
Aryus
usa ye gitmek isterim. sebepleri ise say say bitmez

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Madem konuda herkes hayallerini belirtiyor. Ben de hayalimi şu köşeye bırakayım.

Osmanlı İmparatorluğunda bir ömür geçirmek isterdim açıkçası, öyle ki savaşta bile mazlumları, çocukları, kadınları esir almayan ve onlara eziyet etmeyen bir cihan imparatorluğu. Yorumlara bakıyorum da sayılan Avrupa devletlerinin çoğu sömürgeleri sayesinde şu an o konumdalar fakat Osmanlı kurulduğu günden bugüne kadar ve kıyamete kadar, hiçbir şekilde hiçbir milleti sömürmemiştir, sömürmeyecektir.

Son olaraksa ben yaşadığım ülkeden ve milletimden çok memnunum. Ha başka ülkelerin de iyi tarafları yok mu? Var elbette ama o güzellikleri hangi çirkinliklerle elde ettiklerini düşününce, pek de iyi taraflarının olduğunu düşünmüyorum. Son asırda uğradığımız yenilgiler ve kayıplar çok büyük, gerek halkın yozlaşması gerekse kaynakların kullanılamaması olarak. Fakat bu yoldan vazgeçip, işte şu ülkede teknoloji çok iyi hemen oraya gidelim dersek ve çifte vatandaşlığı adeta bir kurtuluş olarak görürsek. Ne uyuyacak yerimiz ne de ölünce gömülecek toprağımız olmaz. Şunu da unutmayın o insanlar, o ülkeleri, o konuma başka ülkelere kaçarak getirmedi. Sonuna kadar o ülkeye yatırım yapıp destek oldular.

Son olarak şu sözü de unutmayın. Çünkü Çanakkale zaferi olsun, Fatih'in İstanbul'u fethi olsun, siz çifte vatandaşlığı kullanıp bununla gurur duyun diye kazanılmadı.

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır.
Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır.

Üstüne bastığınız toprakların değerini bilmeniz dileğiyle, iyi günler...

Gerçekten çok açıklayıcı bir yorum olmuş. Tebrik ederim :alkis:

usa ye gitmek isterim. sebepleri ise say say bitmez

Size sonuna kadar hak veriyorum.

Gbdsoardsjs

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
26
Puanlar
0
Ben amerikaya gitmek isterdim ?

AsinPW

MORE BEER!

Discord:

asinpw

Elmaslar
866
Puanlar
11.975
Yer
Wuhan, China
Yaşamak istediğim ülke : Japonya/Tokyo
Sebep: Profil resmimden anlaşılıyor :D

ciftsureryigit

Demir Cevheri Gibiyim

Discord:

HomeLess#6666

Elmaslar
64
Puanlar
2.210
Minecraft
HomeLess

yeni_logo.png

Türkiye dışında hangi ülkeye gitmek isterdin?
İşte sorumuz bu Türkiye dışındasınız. Hangi ülkede yaşamak isterdiniz?
Ben şahsen Norveçte yaşamak isterdim. Yaşamak istediğiniz ülkede neden yaşamak istediğinizi de yazın.

Örnek Şablon

Yaşamak İstediğim Ülke :
Norveç
Yaşamak istediğim ülkede yaşamak isteme sebebim : O ülkenin daha teknolojiye yakın ilişkiler vb vs. bulunması

yurtdisi-turlar_038578001460645502-42824-c.jpg

Yaşamak istediğim ülke: Çernobil

Sebep : Çok Merak ediyorum 4. Reaktörü ve diğer yerleri :D

tuncayca

Birisi mi Spawnlandı?
Elmaslar
1
Puanlar
0
Türkiye dışında bi yere gitme niyetim yok

AsinPW

MORE BEER!

Discord:

asinpw

Elmaslar
866
Puanlar
11.975
Yer
Wuhan, China
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı