Sol Reklam

Türk Mucidi Hasan Kum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Mr_TeneKe

Kültür Bidonu
Elmaslar
127
Puanlar
0
Yer
Havana / Küba
Rüzgar türbini, özel tasarımlı menteşe gibi yenilikçi buluşlarıyla karşımıza çıkmış ülkesinin ve milletinin ilerlemesini isteyen kendisi ufak kalbi kocaman Hasan Kum amca.

http://www.kummucit.com/Hakkimizda

Kendisinin otobiyografisi,

Mucit Hasan KUM 'u tanıyalım 1958 de Düzce’nin Gölyaka ilçesi (O yıllarda Bolu’ya bağlı) Güney köyün de doğdum. Evliyim ve 4 çocuğum var. 6 yıl Gölyaka da 2 yıl da Hendekte (Sakarya) okuyarak ortaokulu bitirdim.1973'te İstanbul da çalışmaya başladım.1976 Avusturya ya gittim.1994 de ülkeme geri döndüm. Ülkemde mal mülk edinme yerine ülke menfaati için bilimsel çalışmalar yaparak 16 icat yaptım.12 yıldır bunun mücadelesini veriyorum ve bu yüzden bıktım, usandım ve yoruldum.
Ülkemizde bilim adamına ve mucitlere maalesef ilgi ve alaka yok. Bu ülkede topçular ve popçular daha çok ilgi görüyor. Bizlere tuhaf gözle bakıyorlar. Yeri geliyor deli yeri geliyor çılgın muamelesi görüyoruz. İcatlarımıza destekleyici bulamıyorum. Hâlbuki her bir icat bizim dışarıya bağımlılığımızı azaltıyor. Büyük bir ulus olmamıza rağmen birçok teknolojiyi dışarıdan alıyoruz. Hala bir Bilgisayar işletim sistemimiz yok. O kadar mühendis yetiştiriyoruz ama hala dışarıdan teknoloji ithal ediyoruz.

TRT Okul belgeseli:

Tek dişlinin iki sefer kullanılmasını sağlayan zincirsiz vites sistemi.

Muazzam masa icadı

Kapıların kapanma sistemini değiştirebilecek menteşe icadı.

Eğer Hasan Amca hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz resmi web sitesi; http://www.kummucit.com/

Benim de söyleyecek birkaç şeyim var,

Eğer bu dayı "okul okumadan" bu başarılara imza atabiliyorsa, siz bir düşünün Köy Mektepleri projesi devam ettirilseydi olabilecekleri.

Benim dedem ortaokul (Belki ilkokul) mezunuydu ve zamanındaki en iyi gemi motor mühendisi olarak biliniyordu ve muazzam bir teknik zekası vardı (Felç olduğu zaman kendine vinç sistemli ayakkabı tasarlamıştı.)

Demem o ki, Köy Enstitülerini kaldıranlara buradan saygılarımı sunuyorum.

Bulletproof Metalhead

Psychosocial.
Elmaslar
126
Puanlar
0
Yer
İstanbul
Diyecek bir şey kalmamış. Beyin böyle kullanılır işte.

TheTurkMen

Birisi mi Spawnlandı?
Elmaslar
7
Puanlar
0
Yer
Bolu

Adenzu

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
71
Puanlar
0
Trt okulda çıkmıştı.

BurnerTroll

Birisi mi Spawnlandı?
Elmaslar
18
Puanlar
0
Bir an heveslendim kendi elektriğini üreten reyizi de bulabilecek miyim diye ama buraya nasip değilmiş.

BroPlayz

Pis Agor
Elmaslar
130
Puanlar
0
Yer
Bursa
200.000 dolar be abi içim cızladı bu adam yurt dışında olsa milyoner mucit olurdu nerelerdesin adalet:(

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı